fiat2l5 23 pk fiat 315 Fiat trekkers voor het nederlandse weidebedrijf i i RUILVERKAVELINGSGEBIEDEN STOPPELDIJK EN WALZOORDEN WORDEN VAN UIT DE LUCHT IN KAART GEBRACHT Geheel aangepaste constructie en vormgeving Standaarduitvoering èqht compleet Méér pk's aan de aftak-as Aandrijving van aan de buik gemonteerde maaibalk Type 215 R: door aftak-as in de buik (zie foto) Type 315 R: via normale aftakas of hydraulisch Maaigarnituur en weidespatborden tegen supplement verkrijgbaar Grotendeels gesynchroniseerde versnellingsbak (type 315 R) Wij ontvingen TER voorbereiding van de uitvoering der ruil- I verkavelingen Walzoorden en Stoppeldijk gaat het kadaster binnenkort over tot een luchtkartering va:, het betrokken gebied. Het doel is om op korte termijn een verzameling terreinkaarten te verkrij gen, die een nauwkeurig en volledig beeld geven v-.n de huidige perceelsindeling en die een betrouw bare grondslag vormen voor het eigenlijke ver- kavelingswerk. Momenteel worden in het gehele ruilverkave- groot aantal piketten geslagen, waarop hetzij direct hetzij later witte vierkante schijven van 30 x 30 cm zullen worden vastgenageld. Deze schijven, d?e in de vaktaal paspunten en verkenmerken worden genoemd, vervullen bij de luchtkartering een zeer belangrijke funktie. Zij vormen n.l» met elkaar het net van vaste punten, dat het mogelijk maakt uit de talrijke kleine luchtfoto's door vergroting en vervorming de verlangde terreinkaarten samen te stellen. lingsgebied en ook in de naaste omgeving een De plaatsen van de piketten met de schijven worden steeds zo gekozen, dat aan het verkeer en het landgebruik zo weinig mogelijk hinder wordt toegebracht Dit lukt echter niet altijd, aangezien ook rekening gehouden moet worden met de eisen van de luchtfotograaf, die o.a. voor de schijven een zo sterk mogelijk contrasterende ondergrond en een goede belichting vraagt. Als alle schijven zijn uitgelegd, kan begin febru ari 1965 het opnemingsvliegtuig worden verwacht. Het is echter ook moge- lijk, dat het later wordt, want er zijn behalve Stoppeldijk en Walzoor den nog andere gebie den waar gevlogen moet worden. Boven dien is het aantal ge schikte dagen voor het maken van luchtfoto's in ons *and niet groot. Het is duidelijk, dat het paspuntennet volle dig ir.tact behoort te zijn op het moment dat de luchtfoto's worden ge maakt. De kadastrale dienst doet daarom een drin gend beroep op alle In gezetenen van Stoppel dijk en Walzoorden en omgeving, maar in het bij/onder op de eigena ren en gebruikers van gronden, op de ouders en opvoeders van de jeugd en niet in het minst op deze jeugd zelf, om te willen waken tegen beschadiging, ver plaatsing of verwijde ring van de schijven Imp.; 1. Leonard Lang, Stadhouderskade 113, Amsterdam, tel.: 020-730867/Brouwersmolenweg 212, Apeldoorn, tel.: 05760-17244 Maaidorsers en op- raappersen door ir. H. W. Elema. 3e herziene druk. Prijs 11,35. Bestelling kan o.m. geschieden door storting van dit be drag op giroreke ning 619208 van de Stichting Bovalpers te Utrecht. De derde druk wijkt in zoverre van de in 1960 verschenen 2de druk af, dat een groot aantal illustra ties is vernieuwd en dat de tekst geheel is aangepast aan de nieuwste arbeids- methoden en de jongste techniek bij de maaidorsers en de persen. Speciaal het hoofdstuk over de werkmethoden bij het -persen moest grondig worden ver nieuwd in verband met de snelle ont wikkeling inzake het vergaren van de ge perste pakken. In de nieuwe druk is de berekening van de kostprijs niet meer opgenomen. Dit is niet alleen ge schied omdat de kos ten van arbeid en machines zeer snel veranderen, maar ook omdat zo'n be rekening niet gelijk luidend kan zijn voor exploitatie door een landbouwer en door een loonwerker. P. D. Jaarboek 1963. Een overzicht van de ziekten en beschadi gingen van land- en tuinbouwgewassen in 1963, een overzicht van de werkzaam heden en enkele af zonderlijke bijdra gen, o.m. over de bestrijding van de bladvlekkenziekte bij populieren. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1965 | | pagina 8