Fa. Vermeulen OOSTBURG Fa. Weslstrate KRABBENDIJKE Fa. Kloet ZIERIKZEE KORTE WENKEN zonder te ontkoppelen. Ford introduceert een nieuwe vorm van landbouwmechanisatie. Met vier nieuwe trekkers en een revolutionaire versnellingsbak houdt Ford de gang erin. De nieuwe transmissie,bekend onder de naam Select-O-Speed, laat u schakelen naar een van de tien versnellingen vooruit en twee achteruit, zonder te stoppen en Dit is slechts het begin van Ford's non-stop werkmethode 1183 DISTRICTS FORD TRACTOR DEALERS VOOR: Zeeuws Vlaanderen: N. en Z. Beveland en Walcheren: Schouwen Duiveland:, Tel. 01170-458 Tel. 01134-581 Tel. 01110-2218 Het is goed boeren met de geheel nieuwe Ford! DONDERDAG 2 4 DECEMBER 1964 i h rITLOF is een gewas, dat het beste voldoet op goede zandgrond of lichte zavel. Het past goed in het bouwplan van kleinere bedrijven met een zware arbeidsbezetting. Op ak kerbouwbedrijven met veel bie tenmoeheid is witlof een goede vervanger voor de suikerbieten teelt. Wel vraagt witlof meer handenarbeid en het machinaal oogsten is nog niet in zo'n ver gevorderd stadium als bij het rooien van de suikerbieten. TWANNEER u melkvee voe- dert volgens de norm met E- en A-koek of meel geeft u dit over de gehele stalperiode per koe tien tot twaalf gulden voordeel ten opzichte van alleen C-meel of koek voeren. Dit be drag alleen al is toch wel de moeite waard om twee soorten krachtvoeder te voeren. Bereken voor u zelf de voederwaarde van het ruwvoederrantsoen van het eigen bedrijf en de gewenste aanvulling met krachtvoer. WELEN menen echter, dat C- koek beter is omdat er meer voor moet-worden betaald. Bij onze ruwvoeders moeten we in het algemeen dezelfde kg C- meel voeren als A-meel en E- meel om voldoende zetmeel- waarde in het rantsoen te krij gen, bij hoge produkties krijgen we met alleen C-meel een eiwit overmaat. C-meel past maar bij één melkgift en het indirecte voordeel van een goede aanvul ling is daarom veel belangrijker dan het direkt te berekenen ver schil in geld. "J^ELKENS weer valt het op, L dat koeien en pinken die tegen een buitenmuur staan min der goed in conditie zijn dan de rest van de veestapel. Bij het onderkennen van de kwaal bent u al een heel eind op de goede weg. Breng tegen de muur een plankenschot aan, zodat de be treffende dieren niet meer van de koude te lijden hebben. WOEDERT u ook nog alle voedermiddelen twee keer per dag? De praktijk heeft uit gewezen, dat bij het voederen heel wat kan worden vereen voudigd zonder verlies aan pro- duktie. Het is zelfs al goed mo gelijk gebleken, alle ruwvoer 's morgens in één keer aan het vee te verstrekken en 's mid dags alleen krachtvoeder. Zover behoeft u nu nog niet direkt te gaan, maar u bespaart al veel tijd als u 's morgens al het sap rijk voeder geeft. In de middag voedert u dan alleen hooi krachtvoer. S~iP veel bedrijven is de melk- produktie gemiddeld per koe uitgerekend aan de lage kant. Naarmate de produktie lager is, zal in het algemeen de winst uit het bedrijf ook lager zijn. Bestudeer nauwkeurig de afgesloten melklijsten om de minst produktieve dieren zo vlug mogelijk te spuien. Houd hierbij rekening met de afkalf- datum en de leeftijd van de koe. T)IJ de keuze uit de pinken en vaarzen welke u zult gaan bestemmen voor de aanvulling van de eigen melkveestapel moet u niet alleen rekening houden met het exterieur. Hoewel we dit natuurlijk niet geheel mogen wegcijferen is toch voor het uit eindelijk bedrijfsresultaat de produktie-aanleg veel belangrij ker. De produktie-aanleg van een vaars is moeilijk aan het dier te zienhiervoor moet u de melklijsten van de moeder be studeren en zo mogelijk de pro- duktiev er erving van de stier. Schakel-terwijhu-tijdtte allen tijde kunt u de snelheid aan het werk aan passen. Verplaats de Select-O-Speed- handel en er wordt voor u geschakeld. Er is een snelheid voor ieder werk van 0,8 tot 25,6 km/uur. Enige jaren geleden in de Verenigde Staten geïn troduceerd, nu in Europa beschikbaar als extra levering op alle Ford modellen. Schakel uw werktuigen in terwijl- u-rijdt: start of stop uw aftakas terwijl- u-rijdt en onder volle belasting. Als u op de wendakker het zwad uitrijdt, schakelt u eenvoudig de aftakas uit door een handel te bewegen. Eenmaal gedraaid, herhaalt u de handeling en het werktuig loopt weer. Ford's onaf hankelijke aftakas houdt de gang erin en geeft uw werktuigen een langere levensduur. Precisie terwijl-u-rijdt: het hydrau lisch systeem is ontworpen voor pre cisie en eenvoudige bediening. Geheel onafhankelijk Yan de aftakas en kop peling heeft u steeds de beschikking over uw driepuntshefinrichting. Non-Stop kracht: ook de serie nieuwe motoren houdt u langer aan' de gang. Deze "vierkante" motoren (korte slag, grote boring) bereiken hun maximum koppel bij het lage motor-toerental van 1400 o.p.m. Dit zijn de krachtbronnen voor werkelijke trekkracht. Comfort en veiligheid: houden de gang erin. Ford maakt het rijden met de trekker nieuw, eenvoudig en com fortabel, met als achtergrond uw vei ligheid. Alle bedieningsorganen zijn ontworpen voor gemak en eenvoud om u aan de gang te houden. Kwaliteit die de gang erin houdt: de betrouwbaarheid van de bekende Fordson modellen werd gecombineerd met de nieuwste vindingen. Getest en beproefd op het land houden de nieuwe Ford trekkers u aan de gang onder de moeilijkste omstandigheden. TXACTOOTCN Een keuze uit vier nieuwe Fords van 34 tot 64 PK

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 27