De Smithfield Tentoonstelling te Londen 1161 DONDERDAG 24 DECEMBER 1964 OOK dit jaar viel de Royal Smithfield Show samen met de opening van het Lon- dense Kerstseizoen. Londen was dan ook op maandag 7 december, de dag dat wij deze tentoonstelling bezochten, al echt in de Kerstsfeer. De prachtig© Kerstétalages en de duizenden bezoekers uit alle hoeken van het land, die alle maal wel leken toegestroomd te zijn naar de drukke win kelstraten, brachten een bij zondere sfeer met zich mee. Voor de Nederlanders, die nog maar net Sinterklaas achter de rug hadden en nog niet op het Kerstfeest hadden overgeschakeld, viel dit op. Ford Nederland had ter ge legenheid van het uitbrengen van hun nieuwe Ford trekker- serie, waarover wij reeds in ons vorig nummer schreven, ons voor een kort bezoek aan deze tentoonstelling uitgeno digd. Een invitatie waar wij dankbaar gebruik van ge maakt hebben, in de eerste plaats om deze tractoren in werkelijkheid te zien en tevens om op deze wijze eens de sfeer van deze bekende Londense tentoonstelling te kunnen proeven. Voor de eerste maal was dit jaar, dank zij de medewerking vijf „Beef breed Societies", verenigingen van fokkers van slachtvee, een vijftal rassen van de speciale v^esrasstieren tentoongesteld. Elk ras was door twee stieren en twee ossen vertegenwoordigd. Het betrof hier de rassen Devon, Hereford, Sussex, Galloway en Red Lincoln. Eén os en stier van elk ras werd in de afdeling levend vee geëxposeerd, het andere team als slachtvee. Tijdens de tentoonstelling werden van elk ras de os en stier van de slachtvee-afdeling geslacht. De geslachte dieren konden onder deskundige voorlichting bekeken worden, zodat men zich van de kwaliteit op de hoogte kon stellen en ver gelijkingen kon trekken, zowel levend als geslacht. Buitengewoon goede voor lichting. In de rundveesektor waren vele rassen te zien die Engeland nog rijk is. Daarnaast alle soorten kruisingen en kruisingen van kruisingen. Wij kregen de indruk dat alles wat maar gekruist kan worden, ook gekruist wordt. Dit was eveneens het geval, zij het in mindere mate, bij de varkens. In een zes tiental afdelingen waren bij het rundvee aanwezig de rassen Devon, Here ford, Beef Shorthorn, Aberdeen-Angus, Sussex, Galloway, Rode Lincoln, Highland, Zwarte Wcls, Rode Poll, Zuid Devon, Dairy Shorthorn, Britse Friesse, gekruiste rassen (eerste kruising), gekruiste rassen (twee of meer kruisingen), gekruiste rassen (kruising van koeien voor melkerijproducten en rundvlees, met rundvlees-stieren). Bij de British Friesians wordt bijv. ge fokt met de rassen AberdeenAngus, Hereford en het Franse vleesras Charolais. De speciale rubrieken van de kruisingen werden eveneens aan de hand van keuringsnormen door een jury gekeurd. Grote belangstelling dus ook in Engeland voor goede vleesrassen, waar dan ook bijzonder veel aan dacht aan de kwaliteit wordt besteed. Of er met deze kruisingen veel resul taten worden bereikt is nog niet voldoende bekend, maar lang zal het niet meer duren of hierover worden nadere gegevens gepubliceerd. ^AT de landbouwwerktuigententoonstelling en alles wat er bij- en toebehoort betreft, gaf deze een overzicht van de ontwikkelingen over het gehele landbouwfront. Aan de landbouwtrekkers zijn wederom verschil1 ende verbeteringen aangebracht. Zo noteerden wij dat op de meeste trekkers gestreefd is naar meer comfort voor de bestuurder. Gemakkelijker bereikbare en eenvoudiger bediening, verbeteringen van de trekkerbestuurderszitting en op de zwaardere modellen in veel ge vallen een Servo-bekrachtigd stuurmechanisme. Opvoering van het vermogen, dus krachtiger trekkers met meer P. K.'s viel eveneens op. Over de beste opslagmethoden voor het graan schijnt in Engeland nog een scherpe controverse te heersen. Berging in silo's heeft nog zijn voor- en tegenstanders. Het melkleidingssysteem lijkt ook daar, gezien de aandacht die hier aan door verschillende firma's besteed werd, steeds meer ingang te vinden. Op de volgende twee pagina's doen wij een kleine keuze uit de actualiteiten die ons tijdens het slechts enige uren durende bezoek op vielen. Vanzelfsprekend zonder volledig te zijn! BI. De eerst© prijswinnaar van de jonge Highland stieren, een van de oudst© rassen. Eigenares: Hare Majesteit de Koningin van Engeland, Sandringham, Norfolk. ÏYE belangstelling was 's middags op de eerste dag reeds bijzonder groot. En dat, niettegen staande het entree op deze eerste dag ruim 10, bedroeg. Het viel dan ook niet mee om de nieuwe Ford tractoren, die op een ruime stand in het mid dengedeelte van de grote hal stonden en waarvoor grote interesse bestond, goed te bekijken. Overigens, om een vergelijking te maken, komt deze sthow, wat de tentoongestelde land- en tuin- bouwwerktuigen betreft in grote lijnen overeen met onze landbouwwerktuigententoonstelling in de R. A. I. Wat het beeld van de Londense tentoon stelling wel zeer verlevendigt en nog aantrekke lijker maakt is de grote vee-expositie met ruim 1600 stuks vee in hetzelfde gebouw. Rundvee, schapen en varkens konden temidden van de mo dernste landbouwmachines en de daarbij behoren de uitrusting door de bezoekers bewonderd en ge prezen worden. Het stamboekvee, voornaam voor zich uitstarend, liet rustig de grote stroom bezoe kers gewapend met de lijvige catalogus en ijverig aantekeningen makend) onbewogen langs zich heen gaan.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 13