UITBREIDINGSPLANNEN 1131 UITLOTING OBLIGATIELENING Zeeuwse Landbouw Maatschappij 5Yi lening Boekhoudbureau 1958 INLEVERING LOONBOEK EN ZEGELBLADEN ZEEUWSE SPUITDAG 13 JANUARI 1965 Inventarisatie steunmaatregelen in de landen der E. E.G. Uitvoer van land- en tuinbouwprodukten 3e kwartaal 1964 VERZILVERING VAKANTIEBONNEN 1964 VARKENSHOUDERIJMIDDAG „HOORN" 75 JAAR VEILIGHEIDSDAG TE MIDDELBURG UITVOER LAND- EN TUINBOUWPRODUKTEN 28 VAN NEDERLANDSE UITVOER VRIJDAG 11 DECEMBER 1961 Van bovengenoemde obligatielening zijn de na volgende nummers uitgeloot. SERIE B. Nummers: 017 - 022 - 051 - 065 - 071 - 083 - 134 - 138 - 167 - 179 - 207 - 233 - 245 - 289 - 296 - 320 - 329 - 330. Deze obligaties zijn op 2 JANUARI 1965 a pari aflosbaar en zijn VAN DEZE DATUM AF betaal baar ten kantore van de Coöp. Raiffeneisenbank „Goes" te Goes. De stukken moeten voorzien zijn van alle daar bij behorende nog niet verschenen coupons. ATTENTIE Coupons van deze obligatielening verjaren 5 jaar na de vervaldatum. Zorg er voor dat Uw coupons TIJDIG ter betaling worden aangeboden. Zie direct even na of er misschien nog oude cou pons in Uw bezit zijn. Dan onmiddellijk voor uit betaling bij de bank aanbieden. IN de eerste weken van 1965 zullen door de districtsagenten van het A. S. F. voor de werk gevers in de agrarische bedrijven weer de be kende zittingen worden gehouden voor het in ont vangst nemen van a. het loonboek van de bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf over 1964 en b. de zegelbladen van het bedrijfspensioenfonds voor de landbouw over het vierde kwartaal 1964 en eventueel ook over voorgaande kwar talen. Het is in Uw eigen belang bovengenoemde be scheiden tijdig in orde te maken en in te leveren op de zitting waarvoor een oproep wordt ontvan gen. U kunt deze zaken dan in één maal afdoen een nadere toelichting te geven. Wellicht ten overvloede kunnen wij U nog mededelen, dat van de werkgevers die de premie voor het bedrijfs pensioenfonds voldoen door afschrijving van hun rekening bij de boerenleenbank eveneens wordt verwacht, dat zij de onbeplakte, doch volledig in gevulde zegelbladen op de zitting inleveren. HET is langzamerhand traditie geworden dat in de eerste helft van januari door de B. O.- V. A. L. en de R. L. V. D. de Zeeuwse spuitdag wordt georganiseerd. Dit vindt plaats op een tijd stip dat de ervaringen van het afgelopen jaar zijn verwerkt en de plannen gemaakt worden voor een volgend seizoen. Noteer daarom alvastwoensdag 13 januari, 10.00 uur, in de „Prins van Oranje" te Goes. Over de gegevens uit 1964 en de adviezen voor 1965 zal in de morgenvergadering Ir. H. J. de Bruin, de landbouwkonsulent voor planteziekten te Wa- geningen, weer het een en ander vertellen. Voor de middagbijeenkomst staat het onderwerp „Diverse moeilijkheden bij de graanteelt" op het programma. Gedacht wordt hierbij met name aan de wilde haver, de duist en de tarwestenge'gal- mug. De heer B. L. Smit, specialist planteziekten bij de landbouwvoorlichtingsdienst in Groningen, zal ons een en ander over de ervaringen in zijn omgeving vertellen. Een stem uit de praktijk dus. Ongetwijfeld zal de een dit onderwerp meer aan spreken dan de ander, maar een feit is toch wel dat wij ook in Zeeland met de drie genoemde problemen steeds meer gekonfronteerd worden. Wij zijn van mening dat voor onze provincie de Zeeuwse spuitdag beschouwd mag worden als het startpunt, maar ook als de basis van de voorlich- tingsaktiviteiten op het gebied van de plante ziekten- en onkruidbestrijding in het komende jaar. Alle betrokkenen willen wij dan ook opwek ken om deze dag bij te wonen. Voor een goed be grip tussen loonspuiter en/of handelaar in be strijdingsmiddelen enerzijds en de boer anderzijds is het een eerste eis dat beiden kennis van za ken hebben. Er is momenteel in Zeeland onder de jongeren gezien de animo voor de diverse spuitkursussen een groeiende belangstelling voor de hier aan de orde zijnde problemen. Juist ook hen willen wij opwekken op 13 januari in Goes present te zijn. Voorts zouden wij boer en loonspuiter sterk wil len aanbevelen om hun personeel dat de spuit- werkzaamheden uitvoert, mee te nemen. Tenslotte wijzén wij er nog op dat de studiedag die 17 december a.s. te Terneuzen gehouden wordt een geheel ander karakter heeft dan de Zeeuwse spuitdag. Op genoemde Studiedag waarvan wij het bezoek aan ieder die met chemische ziekte bestrijding te maken heeft eveneens ten zeerste kunnen aanbevelen zullen vooral de gevolgen en de praktische konsekwenties daarvan onder de loupe worden genomen. Op de Spuitdag is meer de toepassing als zodanig aan de orde. IN antwoord op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer Koekoek onder werp opbrengst van tomaten heeft de minister van Landbouw en Visserij te kennen gegeven, dat zijnerzijds alles in het werk wordt gesteld om overeenkomstig de bepalingen van het Verdrag van Rome (E. E. G.)met name de artikelen 92 en volgende, te komen tot afschaffing van overlieid- steun in het buitenland, die de mededinging ver valst en het handelsverkeer nadelig beïnvloedt. De Europese Commissie van de E. E. G. zal binnen afzienbare tijd gereed komen met een volledige in ventarisatie van de steunmaatregelen en op basis hiervan mogen voorstellen tot afschaffing, c. c|. aanpassing van deze steunmaatregelen, tegemoet worden gezien. UOLGENS mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedraagt de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouwprodukten in het 3e kwartaal van 1964 1-497 min. Dit betekent een stijging, ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal in 1963, met 174 min of 13 Hiervan komt 140 min voor rekening van pro- dukten van Nederlandse herkomst. Gedurende de eerste 3 kwartalen van 1964 werd in totaal voor ƒ4.209 min aan land- en tuinbouw produkten geëxporteerd tegen ƒ3.944 min in de zelfde periode van 1963. Het aandeel van de land- en tuinbouwprodukten in de totale Nederlandse uitvoer bedraagt over de eerste drie kwartalen 1964 28 -¥• Het bestuur van het Vakantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat van vrijdag 11 tot en met zaterdag 19 december 1964 voor de eerste maal gelegenheid zal bestaan tot het doen verzil veren van vakantiebonnen van het boekjaar 1964 1965 (kenbaar aan de opdruk „Geldig tot en met 30 april 1965") en wel tot een bedrag van ten hoogste 100,in totaal. De chequebonnen die door het Vakantiefonds voor de landbouw zijn uitgereikt aan arbeiders, die wegens herhalings oefeningen in militaire dienst zijn geweest, kun nen terzelfder tijd worden ingeleverd. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de chequebonnen alleen dan zullen worden verzilverd, indien men zich op voldoende wijze kan legiti meren. Wordt 'n chequebon ten behoeve van een ander aangeboden, dan zal een machtiging moe ten worden overgelegd, waaruit blijkt, dat men bevoegd is de chequebon te laten verzilveren. De totale waarde van vakantiebonnen en chequebonnen mag niet meer dan 100,bedra gen. De bonnen zullen bij aanbieding terstond worden verzilverd; er vindt dus geen voorinleve ring van bonnen plaats. Het aanbieden van bon nen kan uitsluitend geschieden bij een afdelings penningmeester van één der navolgende bonden: Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrijfsbond en Nederlandse Katholieke Bond van Werkne mers in de Agrarische Bedrijfstakken „St. Deusde- dit". Bonnen, welke niet in de hiervoor bestemde opplakboekjes van het Vakantiefonds voor de land bouw zijn geplakt, kunnen niet worden aangeno men. Bedoelde boekjes zijn bij de afdelingspen ningmeesters van bovengenoemde bonden ver krijgbaar. DE Varkenshouderij kern- en de Varkensfokver- eniging „Walcheren" organiseren voor hun leden en belangstellenden op donderdag 17 decem ber om 2.00 uur 's middags in „De Eendracht" te Middelburg een varkenshouderijmiddag. De heer J. H. Slaghuis, bedrijfsleider van de selectiemesterij „GelderlandOverijssel" te Lo- chem zal in deze bijeenkomst een lezing houden over: „Invloed van het kwaliteitsaspect op de rentabi liteit". In aansluiting hierop zal een forum onder voor zitterschap van Rijksveeteeltconsulent ir. W. L. Harmsen vragen beantwoorden. In dit forum heb ben naast de heer Slaghuis zitting de heren A. J. B. Hammimk dierenarts, J. H. van Nieuwenhuijzen specialist Boerderijenbouw en J. H. ter Keurs secr. - insp. Varkensstamboek. ONGEVEER 75 jaar geleden werd in Hoorn een Rijkslandbouwproefstation opgericht, dat nu in 1964 bekend is onder de naam Stichting Insti tuut voor Veevoedingsonderzoek, in de wandeling „Hoorn" genoemd. Het instituutsbestuur heeft terecht gemeend, dat aan dit feit wel wat extra aandacht mag worden geschonken. In samenwer king met het Centraal Veevoederbureau zal daar toe een veevoedingsdag in Hoorn worden geor ganiseerd op vrijdag 29 januari 1965. Aan de orde zullen komen een aantal veevoedingsonderwerpen; uiteraard zal daarbij een greep worden gedaan uit de historie van het 75-jarige instituut, maar ook zullen lijnen worden getrokken naar de toe komst. Als sprekers zullen optreden ir. Dammers, prof. Frens, dr. Van Adrichem, dr. Dijkstra en dr. Van der Grift. Op 16 december a.s. organiseert de Streekver- beteringskommissie „Walcheren" een z.g. veilig- heidsdag in de veilinghal van de Coöp. Veilings vereniging Walcheren te Middelburg. Er is 's morgens van 10.30 tot 12.30 en 's mid dags van 13.30 tot plm. 16.00 uur gelegenheid ue tentoonstelling en demonstraties van diverse be langrijke veiligheidsmaatregelen in de landbouw te bezichtigen. Verdere medewerkende instanties zijn: Arbeidsinspectie; Rijkspolitie distrikt Middelburg; Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Walche ren"; Gespreksgroep technische voorlichting aan land- en tuinbouwarbeiders Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. Volgens mdedeling van het C. B. S. bedraagt de waarue van de uitvoer van land- en tuinbouwpro dukten in het 3e kwartaal van 1964 1.497 min. Dit betekent een stijging, ten opzichte van het overeen komstige kwartaal in 1963, met 174 min of 13 Hiervan komt ƒ140 min voor rekening van pro- dukten van Nederlandse herkomst. Gedurende de eerste 3 kwartalen van 1964 werd in totaal voor 4.209 min aan land- en tuinbouwprodukten ge ëxporteerd tegen 3.944 min in dezelfde periode van 1963. Het aandeel van de land- en tuinbouwproduk ten in de totale Nederlandse uitvoer bedraagt over de eerste drie kwartalen 1964 28 Rilland Bath. Tot 18 december ligt ter inzage de op 30 november j.l. vastgestelde herziening van het „uitbreidingsplan in onderdelen" voor de kom Ril land. Binnen zes weken na deze datum kunnen be langhebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij G. S. bezwaren indienen. Westerschouwen. Tot 8 januari 1965 ligt te Haam stede ter inzage een ontwerpplan tot herziening van het uitbreidingsplan Oude Moolweg Renesse en het ontwerpplan Scholderlaan Renesse, regelende de be stemming in onderdelen van gronden gelegen tussen de Oude Moolweg en de Scholderlaan. Tot genoemde datum kunnen bezwaren bij de. gemeenteraad inge diend worden. Tevens ligt tot 22 december ter inzage de door de raad vastgestelde uitbreidingsplannen Duinhoeve en omgeving Hoogenboomlaan. Bezwaren moeten vóór 22 december bij de gemeenteraad ingediend worden. Koudekerke. Herzieningen worden voorbereid voor: a.) het uitbreidingsplan „Kom-Dorp"; b.) het uitbrei dingsplan „Dishoek". Tevens wordt voorbereid de vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het gebied Westduin en omgeving. Brouwershaven. Tot 23 december ligt ter inzage een tweetal ontwerpen van verordeningen, regelende de aard der bebouwing en het gebruik der gronden, gelegen in de bebouwde kommen Dreischor en Noord- gouwe der gemeente Brouwershaven. Gedurende ge noemde termijn kunnen belanghebbenden bezwaren tegen deze ontwerpen indienen bij de gemeenteraad. Arnemuiden. Tot 15 dec. 1964, ligt ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp tot herziening uitbreidingsplan in onderdelen dorp 1964. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebben den bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Middelburg. Tot 21 dec. 1964, ligt ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage een in kaart uit gewerkt ontwerp van partieel uitbreidingsplan in onderdelen, met ontwerp-bebouwingsvoorschriften, regelende de bestemming in onderdelen van gronden geleden ten oosten van Oude Vlissingseweg. Gedu rende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bU de gemeenteraad bezwaren indienen. Zaamslag. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd het bij raadsbesluit vastgestelde plan tot her ziening uitbreidingsplan in onderdelen voor kom dezer gemeente (noord-oostelijk deel). Het plan ligt ter inzage. Vóór 19 december 1964, kunnen belang hebbenden die zich met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 15