1041 WEEKOVERZICHT NOTERINGEN V K IJ DA G 13 NOVEMBER 1964 ue/L*m Ontleend aan marktbericht NoBeCo/Kortgene. Tarwe. Op een in de afgelopen week door het Produktschap gehouden vergadering werd gesteld, dat wanneer de tarwe niet vlot genoeg zou worden afgezet terwijl de gelegenheid er voor is, en als gevolg daarvan Franse tarwe zou moeten worden geïmporteerd, dit maatregelen zou kunnen uitlokken ten aan zien van de staffelregeling in het komende oogstjaar. Het opslagprobleem dat in Nederland door de grote tarwe-oogst leek te zullen ontstaan is geruisloos opgelost, waaraan de export behoorlijk heeft meegeholpen. Er werd tot nu toe volgens ramingen 80.000 tot 100.000 ton naar het buitenland verkocht. Het is duidelijk dat het Produktschap het onaangenaam zou vinden wanneer aan het eind van het seizoen belangrijke hoeveel heden tarwe voor interventie zouden worden aangeboden, nu zich regelmatig verkoopmogelijkheden hebben voorgedaan. Intussen werden de exportkansen kleiner, mede doordat de restitutie niet met 't staf fel bedrag verhoogd werd. Daardoor nam het aantal offertes toe, terwijl ook de fabrieken wat aanbod te verwerken kregen. De industrie handhaafde de aankoopprijzen vrijwel ongewijzigd, waarbij echter voor de latere maanden een afnemende belangstelling waar te nemen viel. Franse tarwe was te duur voor de binnen landse verwerkers en zal dus onder de gegeven omstandigheden pas interessant kunnen worden bij aan gepaste heffingen. Voergranen. Voor voergerst bestond vorige week regelmatig vraag bij een prijshoudende stemming. Duits land was voortdurend koper, terwijl ook de binnenlandse industrie aan de markt was. Het aanbod bleef beperkt. Vermeldenswaard is nog, dat voor februari-aflading de heffing jn Duitsland gunstig ligt, waardoor voor die termijn een vergrote attentie te bemerken viel. Voor haver bleek weer dekkingsvraag te bestaan, wat enigszins verhoogde prijzen tengevolge had. Bij deze opgetrokken noteringen ging de Duitse kooplust echter verflauwen. Dit viel ook niet te verwonderen omdat in Duitsland Platahaver gekocht kan worden aan prijzen die in dit stadium de kansen voor ons produkt begrenzen. Ook de binnenlandse afnemers kon den zich tegen acceptabele prijzen van Platahaver voorzien. Brouwgerst. Bij een aanhoudende, zij het niet grote, belangstelling uit Duitsland, en gesteund door de prijshoudende voergerstmarkt, had brouwgerst in de verslagperiode enige omzet op soms licht verhoogde noteringen. Het aanbod bleef schaars. In handelskringen kon men de mening horen, dat de nog beschikbare hoeveelheid in Nederland aan de krappe kant zou zijn. Voor Franse brouwgerst was de stemming vast, waarbij slechts 2e-hands partijen beneden de bestaande prijzen geoffreerd werden. Van Engelse zijde viel geen concurrentie te signaleren. Overigens is het opmerkelijk dat in deze markt de prijzen in het binnenland moeilijk op een hoger peil te brengen zijn. Peulvruchten. Hetwordt eentonig om te moeten vaststellen dat ook in de afgelopen week met groene erwten weer weinig omging. De prijs gaf nauwelijks verandering te zien. De export van groene erwten en spliterwten beliep in de maand oktober 1964 een hoeveelheid van 4824 ton (vorig jaar 5622 ton). Over de periode augustus t/m oktober 1964 was de uitvoer 11588 ton (vorig jaar 12641 ton). Schokkers konden het nog niet houden en moesten een verdergaande daling accepteren. Ook op de lagere noteringen was de bui tenlandse belangstelling te verwaarlozen. De export over oktober 1964 was 654 ton (vorig jaar 1197 ton). In de periode augustus t/m oktober 1964 werd uitgevoerd 1516 ton (vorig jaar 1979 ton en 2582 ton in 1962). Bruine bonen ontmoetten een verbeterde vraag, waardoor de prijzen wat hoger aangehouden konden worden. De termijnmarkt sloot vrijdag 6 november j.i. prijshoudend met de volgende verrekenprijzen: 3% schokkers: nov. ƒ48; dec. ƒ48,50; 3% groene erwten: dec. 45,25; jan. 45,75; april ƒ46,25. Zaden. Voor karwijzaad vielen enige transacties te melden op nagenoeg ongewijzigde prijzen. In oktober 1964 werd uitgevoerd 530 ton. Maanzaad had het vorige week moeilijk. Het uitblijven van buitenlandse vraag werkte het liquideren van op november lopende posities in de hand. Dit ging gepaard met afbrok kelende prijzen, waarbij in het bijzonder de laatste beursdag van de week een sterke daling te zien gaf. Zaaigranen. De gunstige weersomstandigheden van de afgelopen week, maakte het mogelijk de uitzaai van zaaitarwe verder voort te zetten. Voor de zaaitarweprijzen had dit overigens geen consequenties aan gezien van telerszijde het benodigde zaaimateriaal praktisch volledig is aangekocht. Ook deze week bracht geen wijziging in de zaaigerstsituatie. De weinige transacties die tot stand worden gebracht komen voor reke ning van binnenlandse kopers. De interesse van buitenlandse zijde resulteerde tot op heden nog steeds niet in zaken. Door de aanhoudende rustige stemming op de consumptie-peulvruchtenmarkt wordt de zaai- peulvruchtenhandel eveneens bemoeilijkt. Ondanks het feit dat nog steeds van een interessante premie voor zaaierwten t.o.v. de consumptieprodukten kan worden gesproken, wordt men van koperszijde steeds voor zichtiger voor het aanhouden van voorraden van enige omvang. Zaailjjnzaad lag bij de aanhoudende slechte vlasmarktsituatie onveranderd in de markt. Op het huidige prijsniveau komen echter regelmatig transacties op de exportmarkt tot stand. Vlas. In de vlaslinthandel werd deze week een verhoogde activiteit van koperszijde geconstateerd. Overi gens kon nauwelijks van prijsverbetering worden gesproken. Gevolgen op de strovlasmarkt zijn op korte termijn dan ook niet waarschijnlijk. Ruwvoeders. De diverse stro- en hooisoorten gaven over de gehele linie een wat betere stemming te zien, hetgeen in de prijzen tot uitdrukking kwam. Een en ander werd veroorzaakt door wat teruglopend aanbod. De lust tot verkopen op winterlevering schijnt nog niet bijzonder groot te zijn. Omtrent de premie voor levering op wat verdere termijn zullen wij U op op uw verzoek gaarne nader inlichten. AARDAPPELTERMIJNMARKT (Weekbericht van 410 nov. 1964) Verstrekt door G. de Vries Zonen, N. V., Am sterdam. Voor Zeeland: Goes, tel. 01100-6451. De stijging in de noteringen van de vorige week kon zich in de afgelopen verslagperiode niet hand haven. De weekomzet beliep 217 contracten (v.w. 372). CONSUMPTIE-AARDAPPELEN Bintje 40 mm opw. april. Werd bij de opening nog 18,70 betaald liep de notering verder langzaam iets terug tot 18,40 om op de laatste beursdag verder te dalen tot 18,De slotnotering was 18,—17 80. POOT-AARDAPPELEN Alleen in de Sirtema A 35/55 november werden 2 contracten gedaan op 14,20. Aan het slot werd alleen een laatprijs genoteerd van ƒ15,—. Voor de overige poterrassen was geen belangstel ling en kwamen evenmin slotnoteringen tot stand. Noteringen Rotterdamse korenbeurs van maandag: Cons, tarwe: ƒ36,60, doorsneekwaliteit, 17% vocht, franco Rotterdam. Kippengerst: ƒ30,75, loco, voorjaar, ƒ31,50, nomi naal, basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: ƒ31,25, Cambr., nov., 31,50, nominaal, Balder, nov., basis boordvrij. Brouwgerst Duitse condities: ƒ33,25, Cambr., nov., 33,40, nominaal, Balder, nov., basis boordvrij. Haver 52/53 kg: ƒ29,50, loco, ƒ30,50, jan./april, basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: tot ƒ38, uitgez. par tijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3 kwaliteit: 44, nOV., 44,50, dec« 46, laten, april, franco Rotterdam. Groene erwten 6 kwaliteit: 43, nominaal, nov./ dec., franco Rotterdam. Termijnmarkt-maandagochtendcall. Geen zaken, stemming nauwelijks prijshoudend. Schokkers op monster: tot 41, uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3 kwaliteit: ƒ48, nov./dec., 49, april, franco Rotterdam. Schokkers 5 kwaliteit: 45,50, nominaal, nov., franco Rotterdam. Termijnmai'kt-maandagochtendcall. 2 x 49,50, maart, 1 x ƒ48,50, dec., stemming prijshoudend, franco Rotterdam. Kapucijners op monster: tot ƒ42, franco Rotter dam. Bruine bonen op monster prima geschoond: tot 90. franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: ƒ141, loco, ƒ145, febr., franco Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: ƒ103, loco, ƒ104, jan./ april, franco Rotterdam. Termijnmarkt cons, aardappelen: (Ochtendcall.) Bintje 40 opw., 18,60, laten, april, 18,30, bieden, april. Aardappelbeurs: Bintje 40 opw. binnenl. sort, af binnenland tot 12,50. Bintje 35 opw. exp. sort, af binnenland 12,50, Italië geen notering i.v.m. staking van de Italiaanse spoorwegen. Ruwvoeders: Weidehooi ƒ9095; Lucernehooi ƒ115ƒ120; Tarwestro ƒ47,50ƒ50; Zomergerste- stro ƒ57,5060; Erwtenstro ƒ75—ƒ77,50. Af boer derij. Beursbericht markt Goes 10 november 1964. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 34 35,50. Gerst, wegens het ontbreken van aanvoer geen notering; Groene erwten ƒ30—ƒ37; Schokkers PIT EEN erektim r _Weekeoek VAM DIJ de dagelijkse post viel ons op, een rijk ge- u illustreerd reisprogramma met prachtig bruin gekleurde dames en heren, meest dames, die zich boven op de bergen in de sneeuw vermaakten. Het geheel was prachtig uitgevoerd en het ge schrevene erin was meer uit medelijden met ons geschreven, b.v.: „U komt dit winterseizoen veel vi taminen te kort; te weinig zon, de natuur onge zond en nat hier. Vlieg eens uit naar de sneeuw velden en komt dan weer als herboren terug." De laatste regels melden in klein geschreven cij fers de kosten van zo'n reis, die we, volgens de schrijvers, niet mogen missen en ons zeer zeker te kort zouden doen waneer we er niet aan mee doen. Direct natuurlijk aan mijn vrouw gevraagd of zij ook al dit gevoel had, dat ze tekort kwam aan zon en vitaminen en of we van dit aanbod ge bruik moesten maken. Maar zij geloofde iftet my, dat er niets aan de hand was en wilde het nog eens proberen het deze winter hier uit te houden. We hebben toch een mooie zomer gehad veel zon en een mooi najaar, neen, we zullen ons mis schien wel te kort doen, maar avonturen dit toch. We gunnen natuurlijk die mensen, die naar de wintersport gaan dit genoegen. We hopen dat dit reisbureau met haar reclame, toch aan zijn trek ken komt en we wilden U alleen maar eens laten zien, wat de welvaartstaat ons ook op het platte land brengt. We kregen deze week al even bezoek van de winter, 's morgens was het vinnig koud en lag het eerste vlies je ijs op het water. Het is een kleine waarschuwing aan ons, dat het november is en we onze produkten die mis schien nog niet wintervast liggen bewaard, gaan verzorgen. Het is natuurlijk nog te vroeg voor matige vorst, maar we moeten attent zijn. Er lig gen op vele plaatsen bieten opgeslagen omdat de afvoer niet zo hard gaat als het rooien en daarom gaan we door met het rooien en slaan ze op wille keurige plaatsen op. Een grote hoop heeft minder kans om van nachtvorsten te lijden dan op hoop jes in 't land. De bieten produceren zelf nogal wat warmte en houden zo de kou tegen. Er liggen soms nog aardappel- en mangelhopen, die nu zeer zeker even moeten worden afgedekt. We kunnen dan weer gerust slapen en hoeven niet te denken, zouden mijn aardappels of man gels niet kunnen bevriezen? Deze produkten hebben te veej zorg en toewij ding gekost om zo maar te laten bevriezen. 30ƒ40; Kapucijners 30ƒ39; Bruine bonen ƒ60 82. Alles per 100 kg en boerenschoon af boerderij. De handel in peulvruchten is lusteloos. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sor tering 1010,75. Levering aan de sorteerinrich- ting. Sorteerkosten voor rekening koper. Bintje voor export 1010,75 per 100 kg. Voederaardappelen noteerden 3,504,25 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting ge leverd 2022 cent per kg. Hooi (telersprijzen). Lucernehooi ƒ95ƒ115; Weidehooi 80110; Veldbeemd 40—65; Zwenk- soorten 42,50; Tarwestro 42,5052,50, van goede kwaliteit; Gerstestro 57,50, van goede kwaliteit; Erwtenstro (kl. groen) 67,50, van goede kwaliteit. Alles per 1000 kg. Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 15— 19 cent per kg op auto geleverd. Voor tweede kwa liteit was de notering 1014 cent. Strovlas is bijna onverkoopbaar. Eieren. De eierprijs bedraagt 2,0'92,13 per kg. FRUIT AFZET (week van 4—10 nov. 1964) Na de pluk begonnen vele telers een gedeelte te sorteren. Ook de lichte vorst noopte daartoe. De aan voeren in de veilinglokalen namen toe, dinsdag wer den bijvoorbeeld in Goes ruim 20.000 kisten appels en peren geveild. De aanvoer van kroet- en valappels en van klasse III van Jonathan was de laatste dagen moeilijk te plaatsen. Ook II D draaide soms door. Overigens deden de wel verkochte kroet- en val appels van 66,5 cent per kg. Klasse III van ver schillende appelrassen bracht van 616 cent per kg op. Cox's Orange Pippin III deed 1332 cent. Golden Delicious III-grof noteerde tot 37 cent. Bij de peren viel op dat klasse III van Conference van 41—48 cent noteerde. Overigens waren de prijzen tamelijk vast. Cox's Orange Pippin liep van 2464 cent, Goudrei- nette van 1339 cent. Jonathan klasse I noteerde van 2130 cent. Golden Delicious extra bracht van 5062 cent op. Overigens speelde de gele kleur voor de prijs van deze appel een grote rol. I deed van 31—59 cent, II van 1347 cent. Glorie van Holland trok aan tot 16 a 28 cent. Bij de peren deden Comtesse de Paris van 1624 cent voor I, II deed van 14—23 cent. Gieser Wildeman noteerde van 3875 cent voor klasse I. De uit de pools geveilde Doyenne du Cornice noteerde voor klasse II van 6480 cent. Conference, op monster ge veild, varieerde voor klasse I van 4456 cent. Er werd nog steeds veel fruit in éénmalig fust ge sorteerd en overgelegd, op het huidige prijspeil is het buitenland flink aan de markt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 13