O IT EËN cfcfieim Weekboèx BRAM^rpfSÜKHötl^ 999 WEEKOVERZICHT NOTERINGEN VRIJDAG 30 OKTOBER 1064 VAM Ontleend aan marktbericht Nobeco - Kortgene. Tarwe. De binnenlandse tarwemarkt is vorige week onveranderd gebleven. Voor oktober- en november- levering werden door bepaalde kopers regelmatig zaken afgesloten, waarbij de basis-aanbiedingen voor iedere volgende week met de staffel verhoogd werden. Voor afname december viel de belangstelling weg. Door de in de afgelopen week verhoogde heffing was Franse tarwe niet interessant. Niettemin blijft de drei ging van grotere aanvoeren bestaan. Export-zaken naar Engeland bleken aanvankelijk moeilijk, mede ver oorzaakt door de hoge vrachten. Toch kwamen aan het einde der week weer enige transacties tot stand waaraan de gunstige restitutie kon meehelpen. Het nog komende grote aanbod uit de eigen oogst op de Engelse markt doet verwachten dat deze uitvoermogelijkheid~een aflopend karakter zal hebben. Dit temeer omdat gehoord werd dat zwaardere invoerbeperkende maatregelen in Engeland tegemoet gezien worden, om daar een inzakken van de prijs te voorkomen. Voergranen. Gedurende de gehele afgelopen week lag de voergerstmarkt rustig. Door de overvoerde Duitse markt was de vraag beperkt. Enige aangediende partijen die beneden de geldende noteringen ge laten werden konden toch niet worden opgenomen. Afgezien van dit geforceerde aanbod waren de offertes schaars. De houders gaven blijk, we schreven het al eerder, van vertrouwefi in de markt. Bij haver veroor zaakten tot midden vorige week dekkingsaankopen wat verhoogde prijzen. Daarna keerde de rust terug met weinig handel. Een belangrijke nieuwe vraag wordt niet verwacht voordat enige maanden verstreken zijn. Dit in verband met de grote aankopen die reeds door Duitsland werden verricht. De houders bleken echter ook hier de zaken met een zeker gemak te bekijken. Er is al opvallend veel van de binnenlandse oogst verkocht en men neigt in handelskringen tot de gedachte dat in het prijsniveau geen grote wijzigin gen zullen optreden. Brouwgerst. In de verslagperiode handhaafde zich de situatie van een verlaten markt, zonder zaken dus van enige omvang. Toch werd van exporteurszijde regelmatig vernomen dat er Duitse vraag bestaat, in het bijzonder voor de vooi-jaarsmaanden. Voor afsluitingen zullen in dit stadium de heffingen weer een grote rol gaan spelen. Het aanbod was klein, waarbij steeds weer de opvatting te beluisteren viel, dat behoefte zal ontstaan aan Nederlandse gerst om mout- en brouw-technische redenen. Voor Franse brouw- gerst was de markt onoverzichtelijk, mede omdat het moeilijk is een inzicht te krijgen in de lopende posities. Bij de te verwaarlozen handel, op de binnenlandse markt was het prijsverschil tussen de rassen Balder en Cambrinus onbelangrijk. Peulvruchten. De groene erwten kregen vorige week geleidelijk aan een flauwe stemming. Exportzaken kwamen maar moeizaam tot stand. Uitgezien werd naar nieuwe orders van landen die in de vorige maan den reeds aankopen deden. Door Duitse importeurs werd nog steeds zeer mondjesmaat afgenomen. De Tsje chische erwten hangen daar boven de markt, wat voor onze uitvoer belemmerend werkte. Samenvattend kon gesproken worden van een trage en stroeve handel, waarbij in sommige gevallen werkelijk goede boeren partijen een premie konden geven. Het aanbod vanuit het binnenland was echter niet dringend omdat het prijspeil te laag geacht werd, wat kon blijken uit de opgegeven verkoop-limieten. In september jl. werd aan cons.- en voererwten in Nederland ingevoerd 1598 ton, hoofdzakelijk uit België en Luxemburg en verder uit Egypte, Roemenië en Marokko. Ook schokkers deelden in de misère en liepen in prijs weer wat terug. Er werd nog vernomen dat van Engelse zijde pas nè november vraag van enige betekenis verwacht zou mo gen worden. Bruine bonen moesten in de loop van de week lager worden afgedaan. Het aanbod was niet groot. Kapucijners werden wat meer gevraagd, zonder dat dit tot hogere prijzen aanleiding gaf. De ter- mijnmarkt sloot vrijdag 23 oktober jl. voor schokkers nauwelijks prijshoudend en voor erwten prijshoudend met de volgende verrekenprijzen3% schokkers: nov. 54,25, dec. ƒ54,50. 3 groene erwten: nov. ƒ45,75, dec. 46,50, jan. 47,50 en april 48,75. Zaaigranen. Het aanhoudende wisselvallige weer bemoeilijkte ook de afgelopen week tarwe uitzaai op gro^e schaal. Bijgevolg was de handel in winterzaai tarwe dan ook van zeer geringe qpivang. Voor wat betreft zaaigerst bleef de toestand ongewijzigd. Zolang de brouwgerstsituatie zich handhaaft is men van binnenlandse zijde zeer voorzichtig met het aankopen van zaaigerst, hetgeen begrijpelijk is wanneer men bedenkt dat algemeen een kleine uitzaai van zomer gerst wordt verwacht. Bij de zeer rustige stemming op de cons, peulvruchtenmarkt is de vraag naar zaai peulvruchten van zeer beperkte aard. Niettegenstaan de komen regelmatig Vnkele transacties in zaaierw ten tot stand. Zaailijnzaad lag onveranderd in de markt. Vlas. De vorige week gemelde betere stemming op de vlaslintmarkt resulteerde nog steeds niet in een pi'ijsverhoging. De stemming op de vlasmarkt is dan ook zeer down. Bij een niet tijdige verbetering van het prijsniveau wordt in de West-Europese landen een aanzienlijke vermindering van de uitzaai verwacht. AARDAPPELTERMIJXMARKT (Weekbericht van 2127 okt. 1964) Verstrekt door G. de Vries Zonen, N. V., Amster dam. Voor Zeeland: Goes, tel. 01100-6451. Alhoewel de belangstelling voor de aardappelter- mijnmarkt zeer beperkt moet worden genoemd gaf de laatste mededeling van ,de liquidatiekas toch een behoorlijke stijging te zien in de openstaande posities nl. van 889 tegen 822 in de Bintje april in de voor gaande week. De noteringen liepen niet ver uiteen met een weekomzet van 101 contracten (v.w. 63). CONSUMPTIE-AARDAPPELEN Bintje 40 mm opw. April opende op 17,40 met een laagste notering van 17,20, welke zich evenwel spoedig herstelde tot het openingsniveau en daarna nog enige stijging te zien gaf tot 17,70. De slotnoterirtg was 17,6017,50. POOT-AARD APPELEN Bintje A 35/45 mm nov. 1 contract werd gedaan op 17,70 zonder slotnotering. Eerstelingen A 35/50 mm nov. 3 contracten werden afgesloten op 17,50 met aan het slot ƒ18,50/ 17,5p. Sirtema A 35/55 mm nov. 2 ccmtr. werden gedaan op ƒ14,40 met slótkoersen'van 14,50/14, Beursbericht markt Goes 27 okt. 1964. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 33 35,15. Voor witte tarwe wordt een extra premie betaald; Gerst, wegens het ontbreken van aanvoer geen notering; Groene erwten ƒ3038 (voor prima kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald)Schok kers ƒ30ƒ43; Kapucijners ƒ30—40; Bruine bonen 6080. Alles per 100 kg en boerenschoon af boer derij. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sortering 910 per 100 kg. Levering aan de sor- teerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Bintje voor export 910 per 100 kg; Voederaard appelen noteerden 34 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting ge leverd 16+-17 cent per kg. Hooi (telersprijzen)Lucernehooi 95ƒ110; Wei- dehooi 80ƒ100; Veldbeemd 40ƒ62,50; Zwenk- soorten ƒ42,50; Tarwestro ƒ42,5050, van goede kwaliteit; Gerstestro 52,50, van goede kwaliteit; Erwtenstro (kl. groen) 65, van goede kwaliteit. Al les per 1000 kg. Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 1620 cent per kg op auto geleverd. Voor tweede kwaliteit was de notering 10—16 cent. Strovlas is bijna on verkoopbaar. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,881,92 per kg. Noteringen Rotterdamse korenbeurs van maandag: Cons, tarwe: ƒ36,40, doorsneekwaliteit, 17 vocht, franco fabrieken. Kippengerst: 30, loco, nominaal, met verhoging van ca. ƒ0,25 per maand, basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: ƒ31,50, laten, Balder, loco, 31, nominaal, Cambrinus, loco, basis boordvrij. Brouwgerst Duitse condities: 33, loco, nominaal, Cambr., 33,25, nominaal, Balder, basis boordvrij. Haver 52/53 kg: ƒ28,75, loco, nominaal, tot ƒ30, jan./april, basis franco R'dam. Groene erwten op monster: 38ƒ40, uitgez. par tijen iets hoger, franco R'dam. Groene erwten 3% kwaliteit: 46, nov., ƒ46,75, laten, dec., ƒ48,50, laten, april, franco Rotterdam. Groene erwten; 6 kwaliteit: ƒ44,50, nominaal, dec., franco Rotterdam. Groene erwten industrie: tot 38, franco R'dam. Termynmarkt-maandagochtendcall. geen zaken, stemming nauwelijks prijshoudend. Schokkers op monster; 46, uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3% kwaliteit: ƒ53, laten, nov., ƒ53,50, nominaal, dec., franco Rotterdam. Schokkers 5 kwaliteit: ƒ51, nominaal, nov., fran co Rotterdam. Termijnmarkt-maandagochtendcall. 2 x 54,50, dec., stemming nauwelijks prijshoudend, franco Rot terdam. Kapucijners op monster: tot ƒ43, franco Rotter dam. Bruine bonen op monster: tot ƒ87, voor geschoon de partijen, franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: 160, nov., 163, febr., franco Rotterdam. IIET is nu weer gelukkig droog geworden. 'Het 11 weekend was weer bar en boos. De barometer staat weer goed, dus weer met volle moed aan ons werk. De bietenoogst schiet al aardig op en nu nog wat mooi weer, dan zal het weer gaan. Er is al een hele partij bieten gerooid en 't zal, wanneer er geen stagnatie komt bij de aflevering, dan ook niet laat worden. We zitten ook zo in november en dan kan er nog van alles gebeuren zoals hagel en regen en ook wel wat nachtvorsten. Laat deze nog maar wat achterwege blijven, die kunnen we nog best missen! Het ploegwerk schiet ook al wat op, al was het vorige week wel wat drassig geworden. Tegen woordig gaat het winterland oprijden ook veel vlugger dan vroeger. Kan je er wat aanblijven, dan schiet het best op. De paarden moesten vroeger wat meer uitblazen en met de trekker nu kan er ook met licht op geploegd worden. Het is zo'n mooi gezicht, een pas geploegde akker, waar de sneden nog mooi inliggen, die met zorg is geploegd. De goed geploegüe akker, ligt keurig aangesloten, zonder gaten, of laagten en men kan er de ploeghuust uit lezen. Er wordt wel eens gezegd, tegenwoordig wordt er maar raak of mis geploegd. Dat is niet waar. Er liggen nog mooie geploegde akkers,, waar niét zomaar raak is gereden, die met zorg en kundig heid zijn opgereden. We geven de pluim van de week aan deze trekkerchauffeurs, die in deze haastige tijd nog kalm dit mooie werk doen. Het wordt met de dag kaler in de natuur, de bladeren vallen bij duizenden van de bomen, de wind en de regen doen ze verbruind en opgeleefd op de aarde vallen. De winter is aanstaande, de dagen gaan al aar dig korten en het wordt 's avonds al lekker bij de kachel. Het is in de aether wat rustiger geworden want jong en ook oud Holland zaten de laat ste 14 dagen 's avonds al om half zev i te kijken naar Tokio en de uitslagen der wedstrijden. Wat is de T.V. toch een machtig en mooi me dium. In je stoel krijg je 's avonds de hele wereld binnen. Het journaal geeft uit alle hoeken van de wereld nieuws te zien en te horen. We kennen door de T.V. al veel meer aardrijkskunde dan we vroeger geleerd hebben. We lopen in onze ge dachten mee met de wetenschapsmensen, die de oude cultuur weer levend maken, met de natuur vorsers, die steeds maar nieuwe dingen ontfut selen aan Moeder Aarde, we vliegen over Conti nenten met de vliegtuigen van het ene werelddeel naar het andere, zien alle volkeren bezig in huni land en bezigheid en wanneer we hierover naden ken, zijn we toch wel bevoorrechte mensen om in zo'n tijd te mogen leven. Kar wijzaad exportkwaliteit: 103, bieden, nov., 106,50, jan./april, franco Rotterdam. Termijnmarkt cons, aardappelen: (Ochtendcall.) Bintje 40 opw., april 7 x 17,70. Aardappelbeurs: Bintje 40 opw. binnenl. sort, af binnenland 11,5012. Bintje 35 opw. exp. sort, af binnenland 12, 45 opw. bestemming Italië, wagon- vrij ƒ14. Ruwvoeders: Weidehooi 8590; Lucernehooi ƒ110ƒ115; Tarwestro ƒ47,5050; Zomergerste- stro f 52,50—f 55; Erwtenstro ƒ72,50—ƒ75. Af boer derij. FRUIT AFZET (week van 21—27 okt. 1964) De weersomstandigheden waren in deze week wis selend. Naast mooie dagen kwamen eerder ook regendagen de fruitpluk onderbreken. Veel telers zijn nog niet klaar met de pluk. Anderen hopen rond 1 november klaar te zijn. De kwaliteit van het nat geplukte en soms direct gesorteerde fruit leed hier door, door het natte weer zijn de vruchten vol ge zogen met water, bij direct en nat verhandelen blij ken de appels dan vlug te blutsen, dit heeft in zulke gevallen een beduidende achteruitgang in kwaliteit tengevolge. Er was voor de goede kwaliteit welke werden aan gevoerd een goede belangstelling, ook voor export. De prijzen konden zich handhaven, dinsdag was er enige vooruitgang te bespeuren voor sommige rassen. Cox's Orange Pippin trok in prijs a$n, tot 60 cent per kg werd betaald. Er werd met deze appel een begin gemaakt met het veilen uit de koelhuizen. Goudreinette bleef gevraagd, de grote maten deden van 2635 cent voor klasse I. Jonathan trok iets aan in prijs na de lichte inzinking welke eerst optrad. Door in klasse II voor iedere appel minstens 15 roodgekleurd aan te houden werd bereikt dat ook klasse II goeddeels voor exportdoeleinden, of voor de binnenlandse markt afgenomen werd. Golden Deli cious werd in verschillende kwaliteiten geveild. Par tijen extra deden van 7282 cent, klasse I noteerde van 2660, klasse II van 1558 cent per kg. Bij de peren deden Doyenne du Cornice van 60— 74, Comtesse de Paris van 1220, Zwijndrechtse Wijn peer van 1228 cent per kg. Kroetappels en val wer den voor de industrie afgenomen voor 67^é cent per kg.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 19