Uitslag van de prijsvraag „Wie wordt kampioen Jubileumtentoonstelling „Het Nederlandsche Trekpaard" 868 DIPLOMA-UITREIKING AAN VEEVOEDINGSVOORLICHTERS VERGUNNING UITOEFENING GROENTETEELT EN LEERLINGENSTELSEL ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD (Vervolg van vorige pagina.) Cat. merries 4 en 5 jaar, middenmaat. IA. „Marian", eig. A. W. F. Maes te Luttelgeest. 1B. „Joke van de Wittebrug", éig. M. van de Laar te Liempae. Cat. merries 4 en 5 jaar, kleine maat. IA. „.Margriet", eig. Klaas Boer te Grollo-Rolde. IB* „Marie III", eig. D. Engberts te Schoonebeek. IC. „Marietje van Tonenhof', eig. Al. Serrarens te Osse- nisse. ID. „Paulina van Gertrudahoeve", eig. P. H. Schürgers te Someren. IE. „Annie van de Tuin straat*', eig. H. L. v. d. Heijden te Beek en Donk. Cat. merries van 6 jaar en ouder met zuigende veulens, grote maat. IA. „Bura van Molenhoek", eig. Klaas Schelling te Strijen. (Vaak als eerste winnaar op de prijskampen.) IB. „Sylvia" van Stallen De Dobbelaere" te IJzen- dijke. (Bekende merrie op de Nationale Tentoonstel lingen.) IC. „Carla van Aldengoor",e ig. P. Ram- bags te Castenray. 1D. „Juliette van de Noordhoek", eig. W. J. Lokhorst te Driel. Cat. merries van 6 jaar en ouder met zuigende yeulens, middenmaat. IA. „Costina van Kruishof", eig. Chr. Caris te Keipen. 1B. „Corrie van de Opneem", eig. J. G. Slegh te Nederhemert. IC. „Jenny van Aardenhof", eig. W. P. B. Wouters te Riel. 1D. „Trix van Water vliet", eig. L. Verhage te Luttelgeest. Cat. merries van 6 jaar en ouder met zuigende veulens, kleine maat. IA. „Astrid van de Klef", eig. P. Reinders te Neer. 1B. „Corrie", eig. L. Leenders te Asten. IC. „Uria van Oosthoeve", eig. G. H. Kruders te Abt-Delden. Cat. merries met zuigende veulens 4 en 5 jaar, grote maat. 1. „Nieoline van Stokershorst", eig. H. J. Geraats te Baexem. Cat. merries met zuigende veulens van 4 en 5 jaar, middenmaat. 1. „Irma van Berg en Dal", eig. J. J. M. Vermunt te Ens. CUt. merries met zuigende veulens van 4 en 5 jaar, kleine maat. IA. „Karin van Nassau", eig. A. Schellings te Ber- likum. 1B. „Gazelle van Landmansleven", eig. J. Zeewuster te Grollo. Cat. merries 3 jaar, grote maat. IA. „Elly van de Beke", eig. M. Raijmakers te Ba- kel. 1B. „Astrid", eig. J. C. ten Brinke te Eibergen. IC. „Linie van de Werrielaan", eig. P. J. van de Kar te Wouw. Cat. merries 3 jaar, middenmaat. IA. „Rozaline van Elzen", eig. A. J. Ooms te M^r- kelo. IB. „Nellie van Posterweg", eig. Gebr. Don kers te St. Oedenrode. Cat. merries 3 jaar, kleine maat. IA. „Connie van Constrijen", eig. Jac. v .d. Senis te Klaaswaal. 1B. „Flora van Weizicht", eig. P. C. Die- leman te Ritthem. IC. „Victoria van Poel wijk", eig. G. J. Smeenk te Hummelo. Cat, merries 2 jaar, grote maat, IA. „Carla van Legert", eig. F. K. Dalebout te Brandwijk. 1B. „Mina v. d. Molenweg", eig. H. Schra- ven te Oventje - Zeeland. IC. „Simone van Kapelle", eig. J. van Overbeeke te Kapelle. 1D. „Emmy v. d. Rijskeet", eig. Ars. Bont-Bonte te St. Kruis. Cat. merries 2 jaar, middenmaat. IA. „Germa v. d. Heibloem", eig. Jos. Geurts te Venraij. 1B. „Jacoline van den Hout", eig. Q. Haver- mans te Oosterhout. IC. „Sonja van Bart", eig. T. Colijn te Emmeloord. 1D. „Zita van Cuijksedijk", eig. W. M. Bens en Zn te Mill. IE. „Elfrie van Erkens- hof", eig. Th. Keursten te Meerloo. 1F. „Corina van Voorschoten", eig. J. M. Bekkers te Lieshout. Cat. merïes 2 jaar, kleine maat. IA. „Jacquilien van Cromstrijen", eig. J. M. Smits te Nuenen. IB. „Annie", eig. P. van der Steen te Den Dungen. IC. „Rozet van de Hoef", eig. M. Mooren te Haps. 1D. „Xantippe van de Troffel", eig. K. van Es te Sommelsdijk. IE. „Betsie van Bolwerk", eig. A. Royakkers te Rieshout. 1F. „Annie van de Dijk", eig. H. v. d. Linden te Nuenen. De Nationale van 1964 was een groots festijn! PAERDENVRIEND. AP 14 september j.l. vond op „De Schothorst" v de uitreiking plaats van de diploma's aan de geslaagden voor de Veevoedingsvoorlichtingscur- sus door de heer J. L. Nysingh, voorzitter van de Stichting C. L. O.-controle. De lessen van deze cur sus worden gegeven door de wetenschappelijke staf van de C. L.-O.-controle. Aan 31 van de 42 cursisten kon het diploma, dat ook van rijkswege erkend is, worden uitgereikt. De heer J. Bilker, directeur van Stichting 't Vel de, het opleidingsinstituut van de CEBECO-coöpe- raties, wees de geslaagden op de taak, die hen als veevoedingsvoorlichter in deze tijd bij de coöpe ratie wacht. Dit werk heeft misschien veel van haar vroegere romantiek verloren. De taak van de veevoedingsvoorlichter is veel zijdig. Zijn werk moet ingepast zijn in de andere aktiviteiten \an onze coöperaties o.a. de crediet- verlening en de afzet van veredelingsprodukten. De veevoedingsvoorlichter kan dus minder zelf standig opereren dan vroeger dikwijls het geval was. MA kennisneming van de verschillende gegevens over de experimentele toepassing van het leerlingenstelsel in de tuinbouw, is de Hoofdafde ling Tuinbouw van oordeel, dat het bewijsstuk van het, met gunstig resultaat gevolgd hebben van deze opleiding voldoende geacht moet worden voor het verkrijgen van een vergunning voor de uitoefe ning van de groenteteelt. De Hoofdafdeling Tuinbouw heeft er dan ook geen bezwaar tegen, indien aan de candidaten voor deze opleiding de toezegging wordt gedaan, dat zij na het met goed gevolg beëindigen van de opleiding een vergunning voor de groenteteelt zul len ontvangen. Betreffende de leerlingen die gedurende het leerlingenstelsel bezwaarlijk praktijk kunnen op doen, is de Hoofdafdeling Tuinbouw bereid van geval tot geval te bezien of de omstandigheden zodanig zijn, dat in redelijkheid niet kan worden verlangd, dat betrokkene elders zijn leerlingen- praktijk opdoet. Het verdient dus aanbeveling, dat in voorkomende gevallen betrokkenen een aanvraag tot ontheffing bij het Gewestelijk Secre tariaat van het Landbouwschap indienen, welke aanvragen eventueel kunnen worden gesteund door de leiding van de opleiding. Ie prijs: Vijfjarige keurstamboek en Natio nale premiemerrie Astrid K 60606: B. de Korte, Olen 4, Son-Breugel. 2e prijs: Zweedse Iwo diepvriezer, kist- model 400 1., aangeboden door Veldkoning's Handelmaatschappij N. V., Roermond: J. van Heerebeek, Waterstraat 14, Diessen. 3e prijs: Een schotel-kunstmeststrooier met geëmailleerde schotels (strooibreedte 2,20 m). Fabrikaat: Landbouw machinefabriek P. J. Zweegers Zn te Geldrop: H. Janssen, Beers 31 (Leuvert). 4e prijs: Automatische Wasmachine Com binatie, aangeboden door het Onderling Boeren verzekeringsfonds te Leeuwarden: A. Tonnaer, Kasteelweg 12, Mierlo. 5e prijs: Cambridge-wals, driedelig, werk- breedte 3 m, aangeboden door het Cebeco te Rotterdam: P. C. Klys, Klein-Dongense- weg 40, Dongen. 6e prijs: „Pfaff-zigzagnaaimachine, aange boden door de Verzekeringen N. C. B., A. B. T.B., L.T.T. B., L.T. B. en B.T.L.: H. H. Vossen, Kerkveldstraat 9, Leveroy. 7e prijs: Aardappelsorteermachine, aange- bode.. door de C. I. V. te Rotterdam: B. J. Swinkels, Eigen 7, Son-Breugel. 8e prijs: Compleet dames- of herenrijwiel, aangeboden door het dagblad „De TijdDe Maasbode": L. M. de Rijck, St. Barbara- straat 5, Reuver. 9e prijs: Paardenploeg, Fa Jos. Imants te Reusel: F. Aarden, Hazeld-Zandweg 2, Ze venbergen. 10e prijs: Electrische koelkast met assor timent Amstelbieren, aangeboden door de Fa Beekman te 's-Hertogenbosch: H. J. Huis stede, Wiene, Ambt-Delden. 11e prijs: Tien balen (1000 kg) kalkam- monsalpeter, beschikbaar gesteld door het Centraal Stikstof Verkoopkantoor „Staats mijnen", „Nekog" en de Nederlandse Stik stof Maatschappij te Sluiskil: P. J. Cox, Veu- lenseschoolweg 33, Venray. 12e prijs: Een vaarskalf, aangeboden door het Veemarktbedrijf te 's-Hertogenbosch: J. van Ganzewinkel, Dekkerstraat 12, Leveroy. 13e prijs. Vijf en twintig balen (1000 kg) droge pulp, aangeboden door de Verenigde Coöp. Suikerfabrieken (V.C.S.) Dinteioerd: C. Gideonse, Schroeweg 57, Middelburg. 14e prijs: „Hauptner" veescheermachine, aangeboden door de Schiedamse Werktui gen- en Machinefabriek te Schiedam: C. Bekx, Driehoek 3, Son. 15e prijs: Een diepvriesinseninatie van het K. I. stations Douai - Frankrijk van de kam pioenstier Adema 584, F.R.S. 54332, aange boden door de Fa. F. Dekker Fzn te Axel: H. J. ten Hagen, Henxel G 12, Winterswijk. 16e prijs: „Hezo"-weidepomp, landbouw - machineiabriek P. Heesters Zn te Haar en: P. van '^eijfeijken, Geeneind 2, Stiphout. 17e prijs: „Kolt.ex"-rijkskeur schrikdraad- apparaat compleet met nieuwe plastic on- derbak, 50 zwart plastic sleufisolatoren K.O. 72, 50 zwart plastic sla-in isolatoren K.O. 75 en 2 zwart plastic poortgrepen, aangeboden door N.V. Koltec te Breda: L. J. B. Meijer, Papenkampseweg 13, Netterden. 18e prijs: Wit buffellederen monstertuig, zadelmaker B. P. Paree te 's-Heerenhoek: A. J. Berntsen, Doetinchemseweg 9, Loer- beek (bij Didam). 19e prjjs: Twintig dozen (500 kg) paarden- koek, aangeboden door de N.V. Koudijs Voe- derfabrieken B.K. te 's-Hertogenbosch: H. A. Willemsen, F 108, Wesepe, gem. Olst. 20e prijs: Bascule met schuifgewicht, aan geboden door de Firma Vaessen Zn's Weeg- tuigenfabriek te Weert: J. v. d. Ven, Rooias F 405, Gemert-HandeL 21e prijs: Stalen stalmestkruiwagen, fa brikaat „Landwerk": P. C. Roose, Zwijnse- weg 19, Ens (N.O.P.). 22e prijs: Twee inseminaties van de stier Riebeeck Rika's Adema 14 Nr. 54818 N.R.S. K.I. station Egmond, eig.: Gebr. Ruiter, aan geboden door de Fa. F. Dekker Pzn te Axel: P. J. Hendrix, St. Wiibertsweg 6, Geysteren. 23e prijs: Twee dreogvoerbakken. fabri kaat „Landwerk": W. Ramondt, W 44 Sehoon- dijke. 24e prijs: Hoofdstel met koper en gareel- riem: W. Kruitbosch, Rembrandstraat 6, Zutphen. 25e prijs: Luxe assortimentkist sigaren: J. L. H. Corsten, zaakvoerder, Leveroy. Extra hoofdprijs: 300 Shaver Starcross een- dags hen-kuikens, aangeboden door „Sha- ver "-Nederland: B. Verboven, Heikantse- straat 3, Chaam.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 9