877 WEEKOVERZICHT NOTERINGEN VKMDAG 25 SEPTEMBER 1934 fgm UIT EFR crctef* ^M WeEKBOEK va» J^^jRAMyr oISCWmK ONTLEEND AAN MARKTBERICHT NOBECO KORTGENE Tarwe. In de afgelopen week zijn de fabrieken bij ongewijzigde biedprijzen vrijwel zonder aanbod geble ven. Wel werden plaatsingsmogelijkheden gezocht voor export van tarwe. Veel kon aanvankelijk niet worden afgesloten wegens de geruchten over stakingen in Engeland. Aan het einde van de week kwamen weer verschillende zaken tot stand voor levering in de komende maanden, waaraan een gunstige wijziging in het restitutiebedrag eveneens meewerkte. Men vraagt zich in handelskringen af hoe lang deze verkopen mogelijk zullen blijven. Intussen werd een behoorlijke hoeveelheid voor buitenlandse bestemmingen geplaatst, waardoor de industrie wel tot het bepalen van de interventieprijs zal moeten overgaan. De verwachting dat het ontruimen van koelhuizen en stallen nog verkoopdruk zal geven, waarop de fabrieken kennelijk rekenen lijkt niet erg gewettigd. Voergerst. De markt voor kippengerst bleef vorige week vast gestemd, al waren de dekkingsaankopen af lopend. Er ontstonden prijsverschillen die tot een halve gulden konden oplopen bij dekkingen in noordelijke gerst, vergeleken met de in het zuidwesten te maken prijzen. De vraag uit de consumptie-sector bleef mini maal. Mogelijk kan de aan het eind van de week bekend gemaakte heffingverlaging hier nieuwe activitei ten gaan meebrengen. Maalgerst bleef op de latere termijnen gevraagd. Haver had eveneens een goede stem ming als gevolg van dë noodzakelijke dekkingen. Door ontbrekende belangstelling van verwerkerszijde ging het er op lijken dat ook hier slechts een verlaging van de heffing een motief voor nieuwe zaken zal kunnen zijn. Brouwgerst. Brouwgerst was in de verslagperiode een verlaten artikel met uitermate weinig zaken. Het C. B. K. liet nog steeds na een aankoopprijs voor maart/april/mei bekend te maken. Dit betekent dat bij een eventuele offerte een bieding moet worden afgewacht. De vaste voergerstmarkt maakte echter het aanbieden van brouwgerst op het huidige prijsniveau niet erg aantrekkelijk. Uit Duitsland kwamen berichten dat in dit seizoen voor de fabricage van een hectoliter bier enige kilogrammen minder gerst nodig zouden zijn dan nor maal. Dit zou een lagere import mogelijk maken. Daar staat echter het steeds toenemende bierverbruik tegen over. Van de Franse gerst werd vernomen dat deze zich minder goed laat verwerken. De wateropname zou niet gunstig zijn. Gemeld werd dat in Duitsland daarom nog zal moeten worden overgegaan tot de invoer van andere dan Franse gerst. Voor het Nederlandse produkt zal een voortgaande heffingverlaging weer kan sen kunnen geven. Peulvruchten. Het aantal zaken in groene erwten was vorige week bedroevend klein. De markt hield zich vrij stabiel. De traditionele afnemers lieten weer grotendeels verstek gaan. In West-Duitsland werden de aankopen afgeremd door nog steeds met de oostzone aan de gang zijnde onderhandelingen over import van groene erwten uit de nieuwe oogst. Verder werden nog Tsjechische erwten geoffreerd, waarvan de bezetting wel gunstig ligt, maar waarvan het uiterlijk minder aantrekkelijk is dan van het Nederlandse produkt. Overi gens waren de vraagprijzen nog te hoog. Alaska-erwten werden op ongewijzigde prijzen aangehouden. Schokkers leken wat vriendelijker, wat bleek uit de enigszins verhoogde biedprijzen. Toch was dit een bin nenlandse aangelegenheid, want op grond van de hier geldende prijzen waren geen nieuwe exportzaken mo gelijk. In Engeland zelf waren de grote conservenfabrikanten wat terughoudend waardoor de stemming voor schokkers daar gedrukt werd. De handel in bruine bonen had geen grote omvang. Er werden regelmatig wat zaken gedaan tegen geleidelijk aan iets verlaagde prijzen. Veel aandrang van verkoperszijde was er niet. Kapucijners bleven met onveranderde noteringen op kouder weer wachten. De termijnmarkt sloot vrijdag 18 sept. j.l. goed prijshoudend met de volgende verreken prijzen: 3% Schokkers: nov. ƒ57,50; dec. ƒ58. 3% Groene erwten: okt. ƒ43,75; nov. ƒ48; dec. ƒ49 en april ƒ51,50. Zaden. Karwijzaad liet vorige week slechts ondergeschikte prijsveranderingen zien. Het aantal zaken was zeer beperkt door een gebrek aan exportvraag. Voor blauwmaanzaad werd de prettige marktpositie gehand haafd. De verhoogde prijzen stonden de buitenlandse aankopen niet in de weg en er kwamen dan ook regel matig afsluitingen voor export tot stand. Er werd in geringe mate Russisch maanzaad aangeboden, waarvan de vraagprijzen, mede gezien de kwaliteit, geen concurrentie konden geven. Zaaigranen. Hoewel in het prijzenniveau van de winterzaaitarwe ook deze week nog geen wijziging kwam, viel echter een toenemende kooplust te constateren, hetgeen wellicht werd veroorzaakt door het feit dat men van telerszijde zachtjesaan tot aankoop van winterzaaitarwe overgaat. Het grote aanbod van de meeste ras sen zal echter het aantrekken van de prijzen wel zeer moeilijk maken. In zaaipeulvruehten komen bij klein aanbod regelmatig transacties voor binnenlandse afzet tot stand. In zaailijnzaad bleef de situatie ongewijzigd. Vlas. De vraag naar vlaslint van de nieuwe oogst blijft goed, echter tegen onveranderde prijzen. De handel in onbewerkt vlas ligt thans praktisch stil aangezien de houders van de thans opgeborgen partijen niet be reid zijn op basis van de huidige biedingen tot verkoop over te gaan. AARDAPPELTERMIJNMARKT Weekbericht 1622 september 1964, verstrekt door G. de Vries Zonen, N. V., Amsterdam; voor Zeeland, Goes, telefoon 011006451. De weekomzet op de aardappeltermijnmarkt be droeg 96 contracten (vorige week 137). Evenals de laatste weken steeds het geval was, kwam ook deze week de omzet geheel tot stand in de consumptie-sector tegen iets verder dalende prij zen. Consumptie-aardappelen. Bintje, 40 mm opw., april: de prijzen liepen in deze verslagperiode terug van 16,90 tot 16,40, met een slotnotering van 16,50 laten en 16,40 bieden. Poot-aardappelen. Zonder transacties in de poter sector gaf alleen Sirtema A 35/55 mm november een laatprijs van 15,60 als slotnotering. NOTERINGEN ROTTERDAMSE KORENBEURS Cons, tarwe, fabrieken ƒ35,50 zonder aanbod, voor export 35,85, okt., bij max. 16% vocht, franco Rotterdam. Kippengerst: 30,25, loco, ƒ30,50, okt., ƒ30,75, nov., 31, dec., basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: ƒ31, Balder, loco, 30,50, Cambr., loco, basis boordvrij. Brouwgerst C. B. K.: offertes mogelijk op mrt/apr./ mei, 70 Balder, 30 Cambr., basis boordvrij. Brouwgerst Duitse condities: ƒ32,75, nominaal, okt./nov., 32,25, nominaal Cambr., okt./nov., basis boordvrij. Haver 52/53 kg: ƒ28,75, loco, 29, okt., 29,25, nov., 29,50, dec., basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: 38ƒ41, uitgez. par tijen iets hoger, moeilijk te plaatsen, franco Rot terdam. Groene erwten 3 kwaliteit: 46,50, sept./okt., 49, laten, dec., 48, bieden, dec., franco Rotterdam. Groene erwten 6% kwaliteit: ƒ45,25, sept./okt., franco Rotterdam. Groene erwten industrie: geen notering. Termijnmarkt-maandagochtendcall. Geen zaken, goed prijshoudend. Schokkers op monster: 43ƒ48, uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3 kwaliteit: 56,50, sept./okt., ƒ56,50, okt./nov., 58, nominaal dec., franco Rotterdam. Schokkers 5% kwaliteit: ƒ54, sept./okt., franco Rotterdam. Termijnmarkt-maandagochtendcall. Geen zaken, goed prijshoudend. Kapucijners 5 45, nominaal, franco Rotterdam. Bruine bonen op monster: moeilijk te plaatsen. Bruine bonen prima geschoonde partijen: tot ƒ86, franco Rotterdam. Maanzaad export kwaliteit: 121, okt., bieden, franco Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: ƒ105, okt., laten, franco Rotterdam. Termijnmarkt cons, aardappelen: (Ochtendcall:) Bintje 40 opw., april 5 x 16,70; 3 x 16,60; 11 x 16,50. Aardappelbeurs: Bintje 40 opw. binnenl. sort, af binnenland, 11,50, bestemming binnenland, 11,50 12. 35/opw. export bestemming af binnenland, 13,25 40/opw. bestemming Italië, wagonvrij. Ruwvoeders: Weidehooi 8590; Lucernehooi ƒ100ƒ102,50; Tarwestro ƒ47,50ƒ50; Zomergerste- stro ƒ52,50—ƒ55; Erwtenstro ƒ72,50—ƒ75. BEURSBERICHT MARKT GOES (22 sept. 1964). Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 33 34; Gerst ƒ27—ƒ29,25; Groene erwten ƒ30—ƒ39, (voor prima kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald); Schokkers 30ƒ46; Kapucijners ƒ30 37, (lusteloze markt)Bruine bonen 6073. Alles boerenschoon af boerderij en per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sor tering 99,75 per 100 kg. Levering aan de sor- teerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Bintje voor export 99,75 per 100 kg. Voederaardappelen noteerden 2,503 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting gele- verd 1415 cent per kg. Hooi. Lucernehooi 95105; Weidehooi J 80 ƒ100; Veldbeemd ƒ4055; Zwenksoorten ƒ40; Tar westro 47,5050 (van goede kwaliteit)Gerstestro ƒ50 (van goede kwaliteit); Erwtenstro (kl. groen) 62.50 (van goede kwaliteit)Alles per 1000 kg. Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 1925 cent per kg op auto geleverd. Voor tweede kwaliteit was de notering 1219 cent. De handel verloopt traag. WE zijn weer naar Den Bosch geweest en we hebben weer genoten van dit grootse paar- denfestijn. Het was nogal een jubileumtentoon stelling, de Kon. Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" vierde haar 60-jarig bestaan. Jammer is het, dat het na zeer klein begonnen, uitgegroeid tot'een zeer grote vereniging, nu zijn ledental en vooral het aantal paarden, dat deze bereikten, zo ziet achteruit gaan. Vele leden hebben hun trouwe makkers verruild voor de trekker. Dit is een teken des tijds, daar kunnen we niet aan ontkomen. Toch waren er nog 500 paarden bijeen en van een beste kwaliteit. Wat ons wel verwondert, dat de belangstelling voor deze tentoonstellingen steeds groter wordt. De tribunes waren 's middags alle bezet en nog hon derden moesten met een staanplaats genoegen nemen. De kroonprinses Beatrix pas uit Griekenland terug gaf ook door haar komst, blijk van belang stelling. Zij reikte aan de winnaar merries met af stammelingen en de winnaar van het kampioen schap merriën de ereprijzen uit. We waren precies aanwezig toen de kampioen hengsten werd uitgeroepen. Alex van Gerda won het van Herseur van Hersa, allebei prachtexem plaren van het moderne type. Het deed ons goed in de catalogus te lezen dat deze beide paarden in Zeeland waren geboren. Toen kwamen uit een grote groep winnaars van eerste prijzen, grote en kleine maat, oudere en jongere merriën, drie uitverkorenen, waarvan 2 overbleven, Hendrica van Terlindenhof en Wilma, de eerste uit Brabant, de laatste uit Zeeland. Hen drica won dit nummer en de merrie van de Stal len De Dobbelaere het reserve-kampioenschap. Ook was De Dobbelaere voor de twintigste maal eerste met zijn fokgroep, wel een gelukwens waard. Bij de vierspannen' was een groep van Vermunt uit de N. O. P. nr. 1. Nummer 2 was een vierspan van de stal Schrier en De Maaker. Deze grote liefhebbers en kenners hebben wel een zeer goede dag gehad. Bravo, bravo roepen we met de onvervangbare micronist ïnr. Bax, deze volhouders toe. De jonge Brabantse boerinnen en boeren, heb ben met groot enthousiasme getoond hoe de licha melijke oefeningen ook in hun leerstof op de scho len is verwerkt. Een prachtig gezicht was dit veld vol met in vele kleuren uitgedoste jongeren. Jam mer dat de regen hun dunne pakjes kletsnat maakte. Na de grote show der vier- en achtspannen kwamen de Kozakken, die een nummer weggaven, dat alleen al de reis naar Den Bosch waard was. Wat voor toeren maakten deze toch niet meer jonge rijders op hun trouwe viervoeters en altijd in vliegende sprong. Toen kwam het einde en gingen we weer vol daan naar huis. Hulde aan bestuur, helpers, inschrijvers, gelei ders voor deze prachtige dag Eieren. De éierprijs bedraagt 1,541,58 per kg. FRUIT AFZET (16—22 SEPTEMBER. De wisseling van zomer naar herfst ging gepaard met onweer en hagelbuien. Gelukkig viel er gelijk tijdig veel regen waardoor de beschadiging door de hagel op de meeste plaatsen meeviel. Het weer herstelde zich zodat de pluk door kon gaan, door de grote oogst is hierin nog veel te doen. Een ander gevolg van de grote oogst is dat in ver schillende veilingen de kisten goeddeels op zijn, de beruchte „kistennood" heeft zijn intreden gedaan. Door btfhuren van aardappel- en groetenkisten van elders wordt getracht om in het tekort te voorzien. De aanvoeren in de veilingen bleven groot. Bij de appels nam Cox's Orange Pippin de eerste plaats in. Van veel partijen werd de kleur al beter. Kleine ma ten deden van 1325, grotere maten van 35—48, rijp- gekleurde partijen van 5060 cent per kg. Bramley's Seedling werd geveild voor 1018 cent. Ingrid Marie waarvan de aanvoer ook toeneemt, vergeleken met voorgaande jaren, bracht van 1530 cent op. Kroet- en valappels werden met 69 cent per kg gewaar deerd. Bij de peren was het hoofdras Conference, hiervan kwamen per veiling dagaanvoeren tot 125 ton voor. De prijzen bleven matig, I noteerde van 2133, II van 1828 ct. Bonne Louise d'Avranches, nu goed uitgegroeid, bleef goed aan de prijs, de grootste ma ten liepen tot rond 50 cent per kg. Legipont noteerde van 2340 cent. Aardbeien van de tweede pluk brachten 35100 cent per doos van 250 gr op. Zaterdag 19 september reed het tiende fruitcorso door de straten van Goes. Algemeen was de gedachte dat de wagens mooi waren klaargemaakt. De waar dering van de jury bevestigde dit, er werden vijf eer ste, zes tweede en één derde prijs toegekend aan de twaalf meerijdende praalwagens.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 18