857 WEEKOVERZICHT NOTERINGEN UIT EEN oehti'm Weekboek ÖRAMwr deSÜKHGEK VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 a Ontleend aan marktbericht Nobeco - Kortgelie: Tarwe. De fabrieken hebben in de afgelopen week hun aankoopprijzen onder de druk der omstandig heden verhoogd. Toch werd daarmede nog niet de interventieprijsXiereikt. Dit hield in dat het aanbod beperkt bleef. Nu vrijwel alle tarwe geborgen is zal de industrie vroeger of later moeten overgaan tot het betalen van de juiste prijs om nieuwe offertes los te maken. Dat dit nog niet gebeurde wijst er op dat reeds veel gekocht werd. Ook zou er uit kunnen blijken da? de fabrieken van mening zijn, dat de export geen kansen zal geven tot het plaatsen van zulke belangrijke hoeveelheden, dat hij een maximale opname capaciteit van de maalindustrie van ca. 500.000 ton ontkomen kan worden aan interventie door het V. L B. Voor export konden weer opnieuw contracten worden afgesloten voor september en oktober levering, waar voor echter slechts grotere partijen in aanmerking kwamen. Aan het einde van de week trad er enige stagnatie op in de afzetmogelijkheden. Van Franse tarwe werd geen concurrentie ondervonden, in tegenstel ling met de situatie die zich vorig jaar voordeed. Voergranen. Kippengerst was vorige week uitgesproken vast voor scheepsladingen van minimaal 200 ton. Toch was dit niet gebaseerd op consumptieve behoefte. Het marktbeeld viel terug te brengen tot dekkin gen van blanco posities en van reeds eerder gefixeerde hoeveelheden. Het ontbreken van nieuwe vraag van de zijde der verwerkers betekende echter wel dat de aantrekkelijke premies voop latere levering moeilijker te realiseren waren. Voor maalgerst waren de prijzen gunstig, veroorzaakt door vraag uit België. Het bin nenland bood hiervoor geen afzetkansen, waarbij bovendien de offertes van Amerikaanse maalgerst con currerend bleken. Haver was eveneens vast gestemd. Ook hier werd de markt door de dekkingen op peil gehouden. Voor de januari/april termijn kwamen op Opinie afsluitingen tot stand tegen forse prijzen. Brouwgerst. Het C. B. K. kwam weer in de markt terug voor aankopen op maart, april en mei in maan delijks gelijke hoeveelheden. De verhouding Balder/Cambrinus werd gesteld op 70/30. Een prijs werd niet bekend gemaakt, wat inhoudt dat bij eventuele offertes op commerciële basis biedingen kunnen worden uitgebracht. Duitsland was nog steeds geen koper Van Nederlandse brouwgerst. Het Franse aanbod bleef daarvoor wel de grootste belemmering. Er werd reeds veel verkocht, maar toch geven de vele goede kwa liteiten de Franse verkopers aanleiding om iedere premie die voor brouwdoeleinden gemaakt kan worden, hoe gering ook, te accepteren. Onze gerst is daardoor voor de Duitse kopers nog enige guldens te duur. Op de binnenlandse markt kwamen sporadisch enige dekkingen voor op blanco posities in baldergerst, die echter geen juist beeld van de markt gaven. Zaden. Karwijzaad gaf in de loop van de vorige week een lichte prijsverbetering te zien. Blauw maanzaad trok stevig aan en de week werd met een vaste stemming afgesloten. De buitenlandse belangstelling duurde voort. Zoals het vaak gaat in een aflopende markt werd het aanbod geleidelijk aan terug gehouden. In dit geval betekende het dat de biedingen hoger gesteld moesten worden om in de bestaande vraag te voorzien, temeer omdat Oost-Europese offertes uitbleven. Zaaigranen. Tijdens de afgelopen week bleef de suujtie op de winterzaaitarwemarkt wederom ongewijzigd. De nog steeds kleine hoeveelheden le Nab. worden van praktisch alle rassen tegen minimum-prijzen ver handeld. Slecht de Cleo maakt hierop een uitzondering en de hiervoor betaalde prijzen houden een kleine premie in. Als oorzaak van dit lage prijsniveau dient niet alleen het grote areaal zaaitarwe te worden ge noemd, doch eveneens het feit dat tengevolge van de gunstige weersomstandigheden praktisch alle partijen zaaitarwe kunnen worden goedgekeurd. De vraag naar zomergerst blijft van regionale betekenis, waarbij beperkte hoeveelheden voor binnenlandse afzet worden verhandeld. Op het gebied van export konden tot op dit moment nog geen zaken worden gerealiseerd. Ondanks de flauwe stemming op de consumptie-peul vruchten markt kunnen in de zaaipeulvruchtensector de meeste rassen tegen onveranderde prijzen worden geplaatst. Hierbij dient te worden vermeld dat het aanbod tot op heden van beperkte omvang blijft. Zaailijn- zaad wordt op beperkte schaal tegen onveranderde prijzen verhandeld. De cons, aardappelmarkt. Het aanbod in aardappelen voor direkte levering af boerderij neemt toe. De vraag bleef deze week ongewijzigd waardoor speciaal voor het binnenland het aanbod de vraag overtreft. Bij leveling van export merkt men dit minder omdat momenteel de exportsorteercapaciteit gering is i.v.m. het binnenbrengen van de oogst. Duitsland is momenteel alleen voor lage prijzen aan de markt terwijl de verlading naar Italië regelmatig doorloopt. De overzeese export verloopt vrij stabiel, doch het tempo van de exportverladingen zal toch opgevoerd moeten worden om deze herfst tot een bevredigende oogst te komen. Vlas. Tijdens de afgelopen week handhaafde de stemming op de vlaslintmarkt zich ongeveer. De l/elang- stelling gaat voornamelijk uit naar het betere produkt van de nieuwe oogst. Bij het roten blijkt het lint rendement echter in vele gevallen niet mee te vallen, hetgeen geen gunstige invloed uitoefent op het prijs niveau van onbewerkt vlas. De kooplust blijft tot op heden dan ook van beperkte aard, speciaal voor wat betreft de mindere soorten. Ruwvoeders. Door het aanhoudende aanbod voor directe levering van tarwe en gerstestro is de stem ming flauw waarbij de prijzen zich nauwelijks kunnen handhaven. Erwtenstro daarentegen blijft gevraagd tegen wat oplopende prijzen. Voor winterlevering blijft de vraag naar alle soorten goed. VAN AARDATPELTERM1JNMAKKT (Weekbericht van 915 sept. 1964) Verstrekt door G. de Vries Zonen, N. V., Am sterdam: voor Zeeland, Goes, tel. 01100-6451. In de afgelopen verslagperiode had de markt een rustig verloop terwijl de noteringen nog iets terug liepen vooral in vergelijking met de vorige week. De weekomzet beliep 137 contracten (v.w. 91). CONSUMPTIE- AARD APPELEN Bintje 40 mm opw. april. Bij de opening werden transacties afgesloten op 17,20 en 17,10 om de daaropvolgende dagen verder te dalen tot 16,80 als laagste notering op de laatste beurs- dag; de slotnotering was 17,16,90. POOT-AARDAPPELEN Evenals voorgaande perioden werden in geen enkel ras zaken tot stand gebracht. Als slotno tering werd alleen in het ras Sirtema A 35/55 november een laatprrjs genoteerd van 15,90. Noteringen Rotterdamse korenbeurs van maandag Cons, tarwetot 35,40, aanbod minimaal, voor export incidenteel hoger, doorsneekwaliteit, 17 vocht, franco fabrieken. Kippengerst: ƒ29,75, loco> ƒ30, oktober, ƒ30,50, november, 31, december, basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: 31, nominaal, Balder, september, ƒ30,50, nominaal, cambrinus, september, basis boordvrij. Brouwgerst C. B. K. 33,50 tot 33,75, nominaal, maart-april/mei, basis boordvrij. Brouwgerst Duitse condities: 32,75, balder, loco, nominaal, 32,25, cambr., loco, nominaal, basis boordvrij. Haver 52/53 kg. 28,40, loco, 28,75, oktober, 29,10 november, 29,45 dec., 30, jan./april, basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: ƒ38 tot ƒ41, uitge zochte partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3% kwaliteit: ƒ45,75, sept./'okt., 48, laten, 47,50 bieden, dec., franco Rotterdam. Groene erwten 6% kwaliteit: ƒ44,50, sept./okt., franco Rotterdam. Groene erwten industrie: tot ƒ35, franco Rotter dam. Termijnmarkt-maandagochtendcall. 1 x 46,50, okt., 1 x 48, dec., franco Rotterdam. Stemming flauw. Schokkers op monster: tot 48, uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3% kwaliteit: ƒ55, sept./okt. 56, bie den, dec., 56,50, i?.ten, dec., franco Rotterdam. Schokkers 6 kwaliteit: 53, bieden, sept./okt., 54, laten, sept./okt., franco Rotterdam. Termijnmarkt - maandagochtendcall. Geen zaken, stemming flauw. Kapucijners: 5%: 45, nominaal, franco Rotter dam. Bruine bonen op monster: 8085, franco Rot terdam. Bruine bonen doorsneekwaliteit: 82, sept./okt., franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: ƒ117, sept./okt., nomi naal, franco' Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: 105, sept./okt., bie den, 107,50, jan./april, franco Rotterdam. Termijnmarkt cons.-aardappelen: (Ochtendcall.) Bintje 40 opw., april 5 x 16,90, 17, laten, 16,80, bieden. Aardappelbeurs: Bintje 35 opw. binnenl. sort, af binnenland ca. 11,50. Binnenl. bestemming ca. 12; af binnenland div. exportbestemmingen. Bintje 45 opw., ca. 13,7514, franco wagon bestemming Italië. Ruwvoeders: Weidehooi 85ƒ90; Lucernehooi 100—102,50; Tarwestro ƒ42,50—ƒ45; Zomer- gerstestro 47,50; Erwtenstro ƒ67,50ƒ70. Beursbericht markt Goes, 15 sept. 1964. Granen en peulvruchten: Tarwe, basis 17%, 33 ƒ34; Gerst 27ƒ29,25; Groene erwten ƒ30 38, voor prima kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald; Schokkers 30ƒ45; Kapucijners ƒ30 37; Bruine bonen 60ƒ70. Alles per 100 kg en UALF september en in ons achterhoofd komt de gedachte weer al op van de suikerbieten- oogst. Nog volop bezig in de aardappels, toch den ken we hier al weer aan. Nog een goede week en we moeten beginnen aan het rooien van oogst '64. We hopen -natuurlijk op mooi weer, waar we al maanden op geabonneerd schijnen te zijn. Alles loopt dit najaar wel door een gootje. De aard appeloogst eerst aan de kant en dan de bieten in. Het schiet prima op met de aardappelrooierij en wat een opbrengst dit jaar. In geen jaren zó ge kend! We moeten woekeren met de opslagruimte en komen nog te kort; op zo'n opbrengst is niet gerekend. Ze zien er ook prima uit, zo mooi wit, het is een lust ze in de cel te zien liggen. Ze zijn weinig bekleed, amper genoeg denken wé soms. Ja, het is wel een bijzonder vruchtbaar jaar '64, de opbrengsten, zijn prima zowel wat de granen als de aardappels betreft. En ook het fruit is buitengewoon aangeslagen. Ja, zelfs diegenen, die bijna nooit snoeien en sproeien, zien een overvloedige fruitoogst hangen en durven te zeggen, nou wat zeg je ervan? Ook de bietenoogst schijnt zeer zeker hoog te worden. We zouden haast willen zeggen, onge kend hoog! Maar dat doen we nog niet, dat zullen we even afwachten wanneer we volgende week aan 't leve ren zijn geweest. Ja, vroeger deden we dat veel vlugger, direct maar zeggen, zoveel en zoveel, maar wanneer je ouder wordt, wordt je wat voorzichtiger en zeg je wat minder vlug je mening. Toch is het weer eens leuk zo'n mooi vruchtbaar jaar mee te ma ken en dan niet te vergeten de gemakkelijke oogstberging. Later kan je er zo lekker over horen bomen. Ja, toen in '64 was het zó en zó en hoe langer geleden hoe mooier het verhaal. Buurman is ook druk met z'n Bintjesrooierij. „Jae, 't gaet toch zo mooi, je mot erds te berde staen om ze wiggereën te kriegen; telkens maer is de waegen vol. Jae, waer is waer, niet om te overdrieven, daer ei je toch niks an. Ik komme op de Nilmeet an een mud uut de roe, da's toch gin flauwe kul hè! Ze bin mooi en blank as zuiver en prima van vurm. As noe de pries maer is een bitje stiever wier, dan zouen der nog meer wee zin d'r in kriegen om pataten te zetten. Jae, we motten der terve in zaaien, daerom maer vlug van 't ende. Jae, as je proefvelduut- slaegen leest, is Ibis bovenaan. Jae, die nieuwe Maronelle is nog beter, maer der is toch gin zaai zaad van. Jae en Cleo staat ook nog ooge oor, maer ik zou ze'n, mie deze twee kun je olie kan ten uut. Ok voe de vorstgevoeligheid wat jie!" „Gae je wee mee nae Den Bosch?" vroeg 't ie nog. „Ja natuurlijk gaan we daar naar toe anders gaat het paardenfeest daar niet door," zeiden we tegen buurman! boerenschoon af boerderij. Schokkers, kapucijners en bruine bonen: lusteloze markt. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sortering ƒ9—ƒ9,75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Bintje voor export 99,75 per 100 kg. Voeder aardappelen noteerden ƒ2,50 per 100 kg. Uien: Onafgestaart aan de sorteerinrichting ge leverd 1314 cent per kg. Hooi. Lucernehooi 95ƒ105; Weidehooi ƒ80— ƒ100; Dijkhooi ƒ65—ƒ70; Veldbeemd ƒ40—ƒ55; Zwenksoorten 40; Tarwestro 47,5050, van goede kwaliteit, winterlevering 62,50; Gerstestro ƒ50, van goede kwaliteit, winterlevering ƒ62,50; Erwtenstro (kl. groen) ƒ62,50, van goede kwaliteit, winterlevering 70. Alles per 1000 kg. Vlas. De prijs voor ongerepeld vlas bedroeg 21— 25 cent per kg op auto geleverd. Voor 2e kwaliteit was de notering 12—21 cent. De handel verloopt traag. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,681,72 per kg. FRUIT AFZET (week van 915 sept. 1964) De prijzen van de appels gingen omlaag. De meeste rassen brachten weinig op. Ook Cox's Orange Pip pin, welke begon met prijzen van 30 tot 58 cent, kon dit peil niet handhaven. Een uitzondering op deze gang was de James Grieve, deze liep dinsdag 15 sep tember weer van 22—35 cent per kg. Het gewone beeld, stijgende prijzen bij het bijna geruimd ztfn van deze appel, kwam weer naar voren. Bij de peren werden Bonne Louise d'Avranches en Beurré Hardy nog steeds goed betaald, de hoogste prijzen hiervoor waren respectievelijk tot 40 en tot 52 cent. Conference waarvan al flinke blokken ge veild werden, deed van 2034 cent. Pitmaston bleef gevraagd, prijzen hiervoor waren 2533 cent voor klasse I. Kroet- en valappels, w.o. ook Goudreinette deden van 8—10 cent per kg. Restanten pruimen werden tegen iets tragere prijzen verhandeld. Van aardbeien Redgauntlet werden de eerste par tijtjes van de tweede pluk aangevoerd. Begunstigd door mooi nazomerweer hebben deze veel gebloeid, en goed vrucht gezet. Bij gunstig blijvend weer kun nen hiervan meer partijtjes geplukt en aangevoerd worden. De eerst aangevoerde werden in klasse I voor 108 cent per doos van 250 gram geveild.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 17