UITBREIDINGSPLANNEN RADIO Provinciale tentoonstelling van varkens, schapen en geiten 754 JANUARI 1966: „HET LANDBOUWWERKTUIG" LANDBOUWPRIJSINDEXCIJFERS JUNI 1964 1949-1950-1952-1953 100 L. E. I.-rapport: OPBRENGSTEN VAN GLADIOLEN IN ZUIDWEST-NEDERLAND DE E. V. D. EN DE BUITENLANDSE DIENST TENTOONSTELLING FLUZI 20—29 augustus 1964 te Middelharnis Zitdagen Boekhoud- bureau FOK- EN CONTROLEVERENIGING SCHOUWEN-DUIVELAND FLORATLO 21—22 augustus ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAL Zeeuwse Landbouw Maatschappij ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD In januari 1966 zal in de nieuwe RAI te Am sterdam wederom de grote tweejaarlijkse tentoon stelling van land- en tuinbouwwerktuigen en -machines plaatsvinden onder auspiciën van de Federatie „Het Landbouwwerktuig". Deelname voor standhouders met land- en tuin bouwwerktuigen en -machines zal slechts moge lijk zijn voor ondernemers, die vóór 1 januari 1965 zijn aangesloten bij één der in de'Federatie samen werkende verenigingen, te weten Vimpoltu, NVFL, Vohil, V. H. L., de Smecoma-organisaties, BOVAG afd. Landbouwmechanisatiebedrijven, Vemi en Cebeco. Axel. Vanaf 5 augustus tot 5 september ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een uitgewerkt, bij raadsbesluit voorlopig goedgekeurd plan van onteigening, met uitvoerige kaarten en grondtekeningenen verdere bescheiden, t.n.v. de gemeente Axel,' voor de uitvoering van het uit breidingsplan-Oost, betrekking hebbende op het huis met erf, plaatselijk Kanaalkade 18, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F nr 864, welk per ceel ingevolge dit uitbreidingsplan bestemd is voor de aanleg van een parkeerplaats, i.e. het Bos- plein. Gedurende 14 dagen na afloop van genoem de termijn kunnen belanghebbenden bij het ge meentebestuur bezwaren indienen. Koewacht. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd de bij raadsbesluit vastgestelde herziening van het uitbreidingsplan Kom. Het plan ligt ter inzage. Tot 27 augustus kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Middelburg. Vanaf 10 augustus 1964 tot 7 sep tember ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een ontwerp-plan, met ontwerp-bebou- wingsvoorschriften, tot herziening van het uit breidingsplan Griffioen II, zoals vastgesteld bij raadsbesluit dd. 28 mei '62, goedgekeurd door G. S. dd. 22 maart '63. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad be zwaren indienen. Vlissingen. Tot 25 augustus 1964 ligt ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage het raadsbesluit tot wijziging van de tot het uitbrei dingsplan Vlissingen 1953 behorende „Bebouwings voorschriften uitbreidingsplan in onderdelen Vlis singen 1953". Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij Gedeputeerde Sta ten. Wissenkerke. Tot 15 augustus lag ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage de bij raads besluit vastgestelde: a. wijziging var. het renvooi, behorende bij het uitbreidingsplan in hoofdzaak 1963; b. wijziging van dat uitbreidingsplan voorwat be treft de gronden van de Schotsman, de Ruiter- plaat en die aan de westzijde van het haven kanaal te Kamperland, bestaande uit een uit voerige kaart met renvooi. Gedurende zes weken na 15 augustus kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten. Tholen. Vanaf 1 aug. tot 29 aug. 1964 ligt ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp tot partiële herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen gem. Tholen met bebou wingsvoorschriften en kaart. Gedurende genoem de termijn kunnen belanghebbenden bezwaren in dienen bij de gemeenteraad. Westkapelle. G. S. hebben goedgekeurd het bij raadsbesluit vastgestelde plan tot partiële herzie ning van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, t.b.v. aanleg sportterrein. De goedgekeurde bescheiden liggen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Tot 17 augustus konden belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, beroep instellen bij de Kroon. AANGEZIEN in de maanden juni en juli voor akkerbouwprodukten weinig prijzen worden genoteerd, is besloten in deze maanden voor deze groep geen indexcijfers meer te berekenen. Hier uit volgt dat ook het groepsindexcljfer voor land- bouwprodukten voor die maanden niet meer zal worden berekend. Hqt groepsindexcyfer voor veehouderijprodukten liep voor Juni terug tot 108. Rundvlees daalde van 171 tot 167 en de eieren van 56 tot 50. Schapevlees onderging slechts een geringe vermeerdering n.l. van 35 tot 136, terwijl de overige produkten in deze sektor gelijk bleven. Het groepsindexejjfer voor juni 1963 bedroeg 93. De kostenfactoren bleven gelijk aan de vorige maand nl. 183 of 17 punten hoger dan in de over eenkomstige maand van vorig jaar. In Zuidwest-Nederland (Zeeland, West-Brabant en Goeree-Overflakkee) thans het belangrijk ste produktiegebied voor gladiolen in Nederland verricht het Landbouw-Economisch Instituut, sinds 1961, onderzoek naar de kwantitatieve op brengsten van gladiolenknollen. In Verslag No. 83 van het L. E. I. worden de resultaten van het onderzoek over het teeltjaar 1963 vermeld. In dit verslag zijn 148 waarnemin gen van de teelt vanaf kralen en 285 waarnemin gen van de teelt vanaf plantgoed opgenomen. Per waarneming zijn gedetailleerde gegevens vermeld ten aanzien van opgeplante en geoogste hoeveel heden. Het verslag kan worden besteld door overschrij ving van 3,— op postgirorekening no. 412235 van het Landbouw-Economisch Instituut, Den Haag. Vermeld dient te worden: Zend Verslag no. 83. Nu dezer dagen het nieuwe centrale gebouw van de Economische Voorlichtingsdienst iri gebruik is genomen, wil zij op ruimere schaal bekendheid geven aan de velerlei informaties en faciliteiten, die deze dienst in samenwerking met de Posten van de Buitenlandse Dienst de Nederlandse onder nemer kan verschaffen. Hiertoe werd een brochure samengesteld „De E. V. D- en de Buitenlandse Dienst, informatiebron nen voor exporteurs". Besteladres voor deze du- blikatie is: Stichting Economische Publlkaties Be- zuidenhoutseweg 151, Den Haag, Telefoon 070— 814111, toestel 3561. Donderdag 20 augustus opende de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de tentoonstelling Fluzi te Middelharnis. Een hy permoderne brug verbindt het voormalige eiland met het vaste land en getoond zal worden wat het vroegere eiland te bieden heeft aan nijverheid, handel, landschapsschoon en rekreatie. Gladiolen zullen een belangrijk onderdeel zijn op deze ten toonstelling OOSTBURG: Op woensdag 26 aug. in café „De Windt". ZIERIKZEE: Op donderdag 27 aug. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Op donderdag 27 aug. in hotel „De Eendracht". SEROOSKERKEOp vrijdag 28 aug. in café „Huysse" van 9 tot 1 uur. THOLENOp zaterdag 29 aug. in hotel „Hof van Holland". AXEL: Op zaterdag 29 aug. in hotel „Ver- straeten" van 2.30 tot 4.30 uur. ST. PHILIPSLAND: Op zaterdag 29 aug. in hotel „De Druiventros". Het bestuur van bovengenoemde vereniging overweegt, om voor haar leden op vrijdag 4 sep tember a.s. een excursie te organiseren naar de Nationale Tentoonstelling te 's-Hertogenbosch. Het laat zich aanzien, dat op dat tijdstip de oogst- werkzaamheden op het bedrijf grotendeels achter de rug zijn, zodat één dag van ontspanning na deze drukke weken wel verdiend is. Het behoeft geen betoog, dat een bezoek aan deze grootse demonstratie voor iedere veehouder zeer interessant is en zeer zeker de reis waard. Aan de leden zal tijdig een circulaire met nadere mededelingen worden toegezonden. Voor nadere inlichtingen en eventuele opgave kunt U zich wenden tot de stamboekhouder: H A. v. d. Werf, Burg. v. d. Havestraat 3, Oosterland, tel. 01114488. Vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus wordt op Tholen de jaarlijkse gladiolententoonstelling „Flo- ratho" gehouden. De Floratho wordt georganiseerd door de afd. Stavenissse van de K. A. V. B., de werkgroep tuin bouw van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting en de N. F. O. te Tholen. In de bedrijfsgebouwen van de firma D. C. Schot en Zonen aan de Provincialeweg 30 te Tholen is een oppervlakte van ongeveer 900 m2 bestemd voor de expositie van bloemen en fruit, terwijl in het naastgelegen gebouw de handel zal expose ren. Burgemeester van Boeyen uit Tholen zal de opening verrichten om 15.00 uur. Het arrangement wordt verzorgd door de firma Van Gurp en Zonen te Bergen op Zoom. Bezoek deze eerste lustrum-tentoonstelling! Dinsdag 25 aug. a.s., Hilversum I, 12.2012.30 uur: „Ook kalk in de grond", met de Stichting Ne- derlarfds Landbouw Ka'kbureau in De Bilt. „De jubileumtentoonstelling van het Nederlands Rundveestamboek op 3 en 4 september a.s. in Den Bosch", de heer J. Leenheer, voorzitter van het N. R. S. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huls 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen UANWEGE de Provinciale Stamboeken van Varkens, Schapen en Geiten in Zeeland wordt op vrijdag 28 augustus a.s. op de Grote Markt te Goes een Provinciale tentoonstelling gehouden, waarvan het aanvangstijdstip is gesteld op 10 uur 's morgens. In totaal zullen op deze dag van 115 inzenders 617 dieren de Grote Markt te Goes bevolken. Een aan tal, dat in vergelijking tot enkele jaren terug belangrijk is toegenomen en een goede weergave zal geven van hetgeen de Zeeuwse fokkers van Varkens, Schapen en Geiten de laatste jaren tot stand hebben gebracht. De inzending schapen is het grootst en bestaat uit 300 dieren ingedeeld in 14 rubrieken. Een interessante afsluiting van de individuele beoordelingen zullen in de middaguren de keuringen vormen van Kampioenschappen en fok- en bedrijfsgroepen. Het aantal ingeschreven varkens bedraagt 237 stuks, waarvan 212 tot het ras Ned. Landvarken en 25 tot het ras Ned. Piétrainvarken behoren. Van bijzonder belang is de goede bezetting in de rubrieken fok- en bedrijfsgroepen. In totaal zullen 7 fokgroepen en 12 bedrijfsgroepen worden gepresenteerd na afloop van de individuele keuringen. De inzending geiten bestaat uit 80 dieren, waarvan 24 lammeren en 56 oudere geiten. Hieruit zullen tijdens het middagprogramma een 8-tal verenigingsgroepen worden geformeerd. Tentoonstellingen als deze beogen een ruimer inzicht te geven in de te volgen fokrichting en hebben hiernaast iets van een sportief element in zich. De fokkers bekampen elkaar met hun dieren om de hoogste klassering. Beslist een levend gebeuren met veel inhoud en economisch gezien belangrijke achtergronden. De „Spil" van die achtergrond is „het type" van de dieren, dat naast een erfelijke aanleg voor goede gebruikseigenschappen bepalend is voor de financiële uitkomsten. Voor aankoop van goed fokmateriaal is een dergelijke tentoonstelling ook de aangewezen plaats. De beste dieren uit het gébied worden hier bijeengebracht die overzichtelijk in de catalogus zijn aan gegeven met vermelding van afstamming, vruchtbaarheid en produktiegegevens. De bijstand die wordt ontvangen in het bijzonder van de fokkers-inzenders en de materiële steun van belanghebben den en geïnteresseerden houdt een goede belofte In voor het welslagen van de op 28 augustus te hou den provinciale kleihveetentóonstelling. Goes, 11 augustus 1964. J. H. TER KEURS.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 2