De Bevelandse fokveedag i PROPAGAS Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V. Afd. Vloeibare Gassen Postbus 69, 's-Gravenhage, Tel. 070-18 34 00 VEILIG, EFFICIËNT EN ZUINIG DROGEN MET OP vrijdag 10 juli 1964 werd deze fokveedag op brede basis voor 't eerst gehouden. Voor de rundveesector had zij mede de aantrekkelijke bij komstigheden, dat deze uitgebreide manifestatie op ruimer terrein gehouden moest worden, zodat nu een grasmat ter beschikking was, terwijl een ge schiktere datum vóór de oogst de inzendingen gun stig beïnvloedde. Wel misten we de gezellige markt met zijn mooie decors, maar de voordelen bovengenoemd, aangevuld met de goede accomoda te van de veiling en het mooie middagprogramma deden geen heimwee ontstaan. DE STIEREN Met het manlijke materiaal was het niet best ge steld in Goes. De particuliere sector wist het niet verder te brengen dan één 2e prijs, 2 derde prijzen en een eervolle vermelding. De K. I.-vereniging was pre sent met de oud-kampioen Wargaster Conibinator (Adema 561 x Blitsaerd Kleine Adema 4). Hij is ge zonken, typisch en voldoende gerekt. Hij ontving een le prijs. Ter opluistering was aanwezig Amarilla Gre- tha's A. K. A. 2 van het Centraal Stierenstation, die zich nu op de 3e achtereenvolgende fokveedag liet zien en dus als het ware permanent show-klaar staat. HET VROUWELIJK VEE Kalfvaarzen, geboren vóór 1 juli 1962. 1 a. Doortje (v. Janna's Adema), fokker-eig. F. Buysrogge, Kloe- tinge. Ruim gebouwd, type goed, kruis iets gewoon. 1 b. Aafje 17 van de Noordzijde (v. Eduard, 50110 S), fokker-eig. Gebr. Op 't Hof, 's-Heer Arendskerke. Ge lijnd, gerekt en vrij typisch, lc. Steenhuizen 102 (v, Janna's Adema), fokker-eig. D. M. Rouw, Goes. Vrij typisch, doch wat klein. ld. Erna (v. Bertram), fok ker-eig. M. Rijk, Kwadendamme. Vrij goed, doch iets klein. 1 e. Paula 7 v. d. Zanddijk, fokker-eig. H. C. Poley, Kruiningen. Ruim gebouwd, iets robuust en heupig. 1 f. Willie 3 (v. Rudolf Siccama), fokker-eig. J. van Oosten, Wemeldinge. Behangen, doch iets klein. Vaarzen en kalfvaarzen, geboren tussen 30-6-'62 en l-l-'63. 1 a. Cornelia (v. Amarilla Gretha's A. K. A. 2), fokker-eig. F. Buysrogge. Diep en mals, bovenbouw en uieraanleg wat eenvoudig. 1 b. Lytse (v. Lytse Ru- dolf), fokker-eig. J. Remijnse, Wolphaartsdyk. Ge lijnd, benen matig. 1 c. Jouke 9 v. d. Zanddijk (v. Ama rilla Gretha's A. K. A. 2), fokker-eig. H. C. Poley. Ver toont wel wat klasse, benen matig. Vaarzen van 1 tot Wz jaar. la. Geertje 4 (v. Lytse Rudolf), fokker-eig. P. Buyze, 's-Heer Abtskerke. Ge lijnd, zij-aanzicht goed, achterhand matig. Kalveren van Vz tot 1 jaar. 1 a. Agatha 59 (v. Lytse Rudolf) fokker-eig. M. Rijk. Behoorlijk, voor hand iets stug. lb. Stijntje 37 (v. Amarilla Gretha's A. K. A. 2), fokker-eig. P. Buyze. Vrij goed, kruis iets kammig. Melkgevende koeien, geb. na 31-12-'60, max. 6 mnd. gekalfd. 1 a. Klaske van Buitenkist (v. Rudolf Sicca ma) eig. Gebr. Van 't Westeinde, 's-Heer Abtskerke. Goed type, kruis helt iets. 1 b. Matje 11 (v. Markies), fokker-eig. D. M. Rouw. Type goed, doch in het ge heel iets slan, uier goed. 1 c. Maartje 129 (v. Edzard), fokker-eig. P. Buyze. Vastgebouwd, spenen iets lang. Dezelfde leeftijd, langer dan 6 mnd. gekalfd. 1 a. Steenhuizen 98 (v. Ornea Adolf), fokker-eig. D. M. Rouw. Zij is typisch, gevuld en evenredig gebouwd (vorig jaar was zij kampioene der vaarzen). 1 b. Kaatje 3 (v. Lytse Rudolf), eig. P. Buyze. Deze typi sche vaars werd ook steeds hoog bekroond en beschikt over een goede uier. 1 c. Minke 25 (v. Adema 502), eig. H. C. Poley. Vastgebouwd en voldoend afge werkt. Koeien, geb. in 1960, max. 6 mnd. gekalfd. 1 a. Rika v. d. Noordzijde, eig. Gebr. Op 't Hof. Vrij typisch, benen gewoon. 1 b. Martha (v. Blitsaerd Knaap), fok ker-eig. J. Remijnse. Vastgebouwd met best uier, vóór iets gespannen en benen matig. 1 c. Bontje, eig. F. Buysrogge. Mals type, uier iets gespleten en gang matig. Dezelfde leeftijd, langer dan 6 mnd. gekalfd. 1 a. Steenhuizen 97 (v. Rudolf Siccama), fokker-eig. D. M. Rouw. Evenredig en vastgebouwd, van vlot goed type, mooi gerekt met best uier; een klasse-koe met iets lichte hals, wat kleine horens en ditmaal goed aanvaardbare gang. 1 b. Matje 9 (v. Ornea Adolf), fokker-eig. D. M. Rouw. Typische dochter van Matje 4. 1 c. Jouke 7 v. d. Zanddijk (v. Ornea Adolf), fokker- eig. H. C. Poley. Iets klein, doch mals en typisch met zeer fraaie voorhand. Koeien, geb. in 1959, max. 6 mnd. gekalfd. 1 a. Pau la 1 v. d. Zanddijk (v. Mercedes), fokker-eig. H. C. Poley. Vrij typische melkkoe met wat weinig edele voorhand. 1 b. Heintje 9 v- d. Noordzijde (v. Rotterda Smits 45), fokker-eig. Gebr. Op 'tHof. Iets plat, be hoorlijk type, uier goed. 1 c. Marijke 9 (v. Leon), eig. Gebr. Van 't Westeinde. Gevuld, vrij typisch, doch iets weinig uitdrukking. Dezelfde leeftijd, langer dan 6 mnd. gekalfd. 1 a. Tonny, eig. F. Buysrogge. lb. Matje 7 (v. Ornea Adolf), fokker-eig. D. M. Rouw. 1 c. Agatha 56 (v. Pieterke's Adema), eig. M. Rijk. ld. Corrie (v. Ornea Adolf), fokker-eig. F. Buysrogge. Deze rubriek zagen wij onvoldoende voor commentaar. Koeien, geb. in 1958, max. 6 mnd. gekalfd. 1 a. Sïsca 4 v. d. Noordzijde, eig. Gebr. Op 't Hof.Vrij typisch en mals. lb. Stijntje 29 (v. Dr. Lente's Verwachting), fokker-eig. P. Buyze. Vrij goed, uier gewoon. Koeien, geb. vóór 1958, max. 6 mnd. gekalfd. 1 a. Mina 46 (v. Minke's Gatske's Eduard), fókker-eig. D. M. Rouw. Melkkoe van goed type, vóór iets scherp. 1 b. Geertje 1 v. d. Zanddijk (v. Rotterda Sikkema 89)* eig. P. Buyze. Beste oud-kampioene, iets ge handicapt door haar uier. 1 c. Efie 31 v. d. Noordzijde (v. Sikkema 2 van Goes), fokker-eig. Gebr. Op 'tHof. Melkkoe van goed type met fraaie kop. Vervolgens Nellie en Meta van Gebr. Van 't Westeinde, en Zijp 80 (v. Burghorner Hendrik), eig. Gebr. Op 'tHof. Koeien, geb. vóór 1958, langer dan 6 mnd. gekalfd. 1 a. Matje 5 (v. Minke's Gatske's Eduard), fokker-eig. D. M. Rouw. Typische, voldoend gesloten melkkoe met wat gewone uier. 1 b., na arbitrage met de vorige, Wilhelmien, eig. F. Buysrogge. Gevulde, vastgebouw- de koe van goed type met beste kop en bovenbouw en iets ronde dijen. Door ongelukkige lactatieperiode wat teveel conditie. 1 c. Basje 7 v. d. Noordzijde (v. Peter v.v. Ulker Adema 8), fokker-eig. Gebr. Op 't Hof. Typisch, doch iets plat met best uier. Produktieprijzen. Kampioene in deze rubriek werd de koe Matje 5, eig. D. M. Rouw. Een koe met een beste produktie. Op de tweede plaats kwam Blondina 11, eig. F. Buysrogge, en als derde in deze rubriek Nellie, eig. Gebr. Van 't Westeinde, 's-Heer Abtskerke. 40.000 kg-klasse. 1 a. Matje 4 (v. Piet Eduard Hol lander), fokker-eig. D. M. Rouw, De oud-kampioene, langs moederszijde kleindochter van Rotterda Sikke ma 89, hoogdrachtig, was in beste vorm en is een zeer typische, gesloten, malse melkkoe, lb. Bontje 2, eig. J. Remijnse. Ruim gebouwd en gcièd van type. 1 c. de 13-jarige Vos 19 (v. Südhoekster Wijnand), eig. Gebr. Op 't Hof. Zonder één spoor van slijtage. Iets klein, doch typisch en met best uier. 2e prijs Steenhuizen 92, eig. D. M. Rouw. Circulatie-warmte is de beste metbode voor bet drogen van uien, granen, aardappelen, peulvruch ten, jute zakken, enz. En bij deze droogmethode hoort SHELL PROPAGAS, de béste brandstof! SHELL PROPAGAS maakt directe verwarming mogelijk. Resultaat: hoger thermisch rendement. Vraag inlichtingen aan de SHELL PROPAGAS- depothouder in uw omgeving, of via onderstaand adres. Bedrijfsgroepen 5 melkkoeien. 1 a. D. M. Rouw mei een uniforme groep vlotte goede melkkoeien. 1 b. een vrij goede collectie van Gebr. Op 'tHof. Niet te ge sloten, doch met de bekende beste uiers. Drietallen koeien. Goede, vrij uniforme inzending van H. C. Poley. lb. Vrij goed drietal van F. Buys rogge. 1 c. idem van Gebr. Van 't Westeinde. Eigengefokte volbloeden. Ie pr. Vrij goed trio van Gebr. Op 'tHof. Met een drietal vaarzen behaalden E. van Hootegem en Gebr. Op 't Hof een 2e prijs. Koeien met afstammelingen. 1 a. Matje 5 en 1 b. Matje 4, beide van D. M. Rouw. De dochter won met 3 dochters van de moeder, die met 2 dochters, waar onder de winnares, uitkwam. Beide goede groepjes en dus een gehele „Matje-rubriek". Kampioenschappen. Daar Wargaster Combinator als oud-kampioen niet meer voor de titel in aan merking kwam, moest „Goes" het zonder kampioen stier doen. Bij de vaarzen was de titel voor Doortje van F. Buysrogge. De koeien: Niet gerechtigd meer deel te nemen waren de uitstekende Matje 4 en Geertje 1 v. d. Zanddijk. Vrij gemakkelijk werd de titel veroverd door de jeugdige Steenhuizen 97, daarmee haar suc cesvolle carrière voortzettend. Haar stalgenote Mina 46 moest wat meer strijd leveren om daarmee het succes voor de stal Rouw, die er momenteel goed voorstaat, compleet te maken. Twee goede koeien, waarvan de melk echter helaas iets dun is. De organisatoren en rundveefokkend Zuid-Beveland mogen hoewel hun basis iets smal is terugzien op een best geslaagde dag. W. VAN SLUYS. SHELL PROPAGAS wordt geleverd in handige flessen i van 10^1 2 of 35- kg inhoud. Tegen aantrekkelijke conz dities wordt u desgewenst door Shell een huurtank inhoud 2 S oplopend van 1000 tot 8000 literter beschikking gesteld, i Extra voordeel hiervanlage brandstofkosten! z f 'WÊÊWÉ ,x-:.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 15