VICON VESTIGING IN GOES 640 ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD Vicon van H. Vis sers N.V. te Nw- Vennep gaat ook te Goes n fabriek voor landbouw werktuigen vesti gen. Aldus 'n be richt in de dag bladen naar aan leiding van een mededeling in de gemeenteraad van Goes. Op uitnodi ging van de Vi- con-hoofddealer N.V. W. Schipper en Zn te Goes, die de alleen-verkoop voor Zeeland van de Vicon behar tigt, bezochten wij de fabrieken te Nieuw-Vennep. Zal straks zo te Goes de Vicon-Steketee-bietenrooier geassembleerd worden DEZE moderne, sterk gemechaniseerde land- bouwwerktuigenfabriek met ca 50.000 m2 oppervlakte en een personeelsbezetting van circa 350 man, is vooral de laatste 15 jaren enorm ge groeid. Begonnen in 1910 door de heer H. Vissers Sr in een eenvoudige dorpssmederij midden in de' Haarlemmermeerpolder is de fabriek, vooral na de tweede wereldoorlog, snel uitgegroeid tot de hui dige omvang. Een groot gebrek aan onderdelen van de in de polders in gebruik zijnde landbouwmachines na de tweede wereldoorlog was de aanleiding om deze ter plaatse te gaan vervaardigen. En dit was in fei te de eerste stap op de weg die nu in het groot ge volgd wordt voor de vele soorten en typen land bouwwerktuigen die Vicon nu aan de lopende band vervaardigt. Als volkomen- geïndustrialiseerd grootbedrijf worden na fabricage van de onderde-. len door speciale machines de landbouwwerktui gen aan de lopende band tot complete machines samengesteld. Van de 1500 machines die per week worden vervaardigd, wordt het leeuwendeel ge ëxporteerd. Van de produktie gaat ca 90 naar 45 over de gehele wereld verspreid liggende lan den, hoewel Europa toch wel de kroon spant met zijn afname van 80 van dat exportgedeelte. De fabriek te Nieuw-Vennep is dan ook wat de fabri- kage-methoden betreft speciaal ingericht op het vervaardigen van grote series, zoals mogelijk is voor bijv. verschillende hooibouwwerktuigen en kunstmeststrooiers, met als direkt voordeel dat een en ander tegen redelijke prijzen kan worden ge leverd. UICON is min of meer, naar men ons vertelde, de pionier geweest op het gebied van het verwerken van buizen als materiaal voor land bouwwerktuigen. Materiaal dat als voordeel heeft dat het licht is en toch sterk, resistent en gemakke lijk bewerkbaar. Polyester wordt nu reeds toege past, maar dit zal in de naaste toekomst nog in toe nemende mate het geval zijn, daar momenteel een speciale „polyester-afdeling" in aanbouw is. Ook een nieuwe afdeling gieterij, nu nog in de buurt van Lisse gevestigd, zal binnen afzienbare tijd bij het nu bestaande complex gebouwen en opslag plaatsen worden gevoegd. DE VICON-FABRIEKCOMPLEXEN TE NIEUW-VENNEP Toen deze foto genomen werd waren de nieuwste uitbreidingen van de polyester-afdeling en de gieterij nog niet in aanbouw, hetgeen nu wel het geval is. (Foto Aero-Carto.) EN dit brengt ons op de nu voor Zeeland en Goes actuele zaak de Vicon vestiging te Goes. Waarom zoekt men het zo ver van huis, zo ver van het „moederbedrijf" af? Uiteraard hebben verschillende redenen en omstandigheden hiertoe aanleiding gegeven. In de eerste plaats noemden wij reeds de grote rfiassa-fabricage die in Nieuw-Ven nep door de wereldwijde-afzet tot stand kon ko men. Daarnaast zijn er echter ook de meer speciale landbouwwerktuigen zoals bijv. de machines voor de bietencultuur, waarvoor kleinere produktie- eenheden nodig zijn. En het lijkt logisch, de andere omstandigheden in aanmerking nemende, dat men dan het oog op Zeeland laat vallen. Zeeland een typisch „peeënland" is geografisch gunstig gele gen voor de Europese markt, heeft goede facilitei ten voor de opzet van de fabriek en daarbij ge schoold personeel. Vicon streeft er uiteraard naar om de nieuw ste ideën en principes in zijn landbouwwerktuigen te verwerken en heeft daarom, naast een eigen research- en technische afdeling, een vorm van samenwerking met andere constructeurs. Zo zijn er goede contacten met Van der Lely wat de hooi bouwwerktuigen en Steketee als practisch en inventieve landbouwer wat de akkerbouw betreft. De ViconSteketee bietenrooier, de precisie zaai- dun- en wiedmachine en nu recent de balenlader zijn daar de voorbeelden van. Daarnaast de inten sieve contacten met de vestigingen in het buiten land, met de officiële instituten te Wageningen, in Engeland, Amerika enz. Dit maakt dat men op de hoogte blijft van de ontwikkelingen hier en elders. Vicon, zo zei ons de algemeen direkteur de heer H. Vissers, gaat de toekomst, ook te Goes, met veel vertrouwen en vele nieuwe ideeën tege moet. B.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 12