PLATTELANDSJEUGD P J.G.-SPORTDAG 511 OJT /W atHctrR Weerboek BRAM>ujtdFSUKHGE& Weekoverzicht Noteringen P. J. G. 0 VRIJDAG 2 9 MEI 1964 VAN De omzetten van tarwe bleven beperkt tot enkele restanten welke, mits van goede kwaliteit, aan de meelfabrieken werden verkocht, waardoor goede prijzen werden betaald. Het aanbod is echter van weinig betekenis meer. Deze maand bestaat nog de mogelijkheid van aanbieding aan het V. I. B. van restanten tarwe. Als gevolg van het ontbreken van voldoende aan bod en een iets toenemende vraag uit het buitenland waren zowel groene erwten als schokkers wat vast gestemd. Voor nieuwe oogst bestond weinig verkoop- lust, waardoor ondanks geringe vraag toch een be tere stemming ontstond. Nadat de dekkingsaankopen in karwtfzaad waren verricht kon de prijs zich niet handhaven en daalde hij met enige guldens. Ook de nieuwe oogst werd lager genoteerd. In blauwmaan- zaad ging weinig om. De prijs daalde iets. Van de buitenlandse aardappelmarkten werd ge meld dat in Frankrijk het seizoen voor oude aard appelen zo goed als voorbij is en dat in de grote produktiegebieden het aanbod van die aardappelen schaars werd. De aanvoer van vroege Noord-Afri kaanse aardappelen werd in het begin van de week; gestaakt. Op de Britse aardappelmarkt was de stem ming na de Pinksterdagen kalm. In de prijzen is wei nig verandering gekomen. De vraag naar de oude oogst is nog bevredigend. De vastere stemming op de Zweedse aardappelmarkt schijnt gehandhaafd te blijven. Er zullen weldra nieuwe aardappelen aan de markt komen. aardappeltermijnmarkt (Weekbericht van 2026 mei 1964) Verstrekt door G. de Vries Zonen, N. V., Amster dam. Voor Zeeland:' Goes, tel. 01100-6451! Met een week omzet van 13 contracten (v.w. 17 contr.) kan worden geconcludeerd dat er vrijwel geen belangstelling bestaat om te opereren zoals dit in feite in deze periode vrijwel altijd het geval is. consumptie-aardappelen Bintje 40 opw. april bij de opening werden contrac ten afgesloten op 16,en 16,10 op welk ni veau ook de opvolgende dagen enkele transac ties werden gedaan met aan een slot, nog op 16,20. De slotnotering was 16,50 laten en 16,10 bieden. poot-aardappelen Bintje A 35/55 november geen zaken met alleen een biedprijs van 20,aan het slot. Eerstelingen A 35/50 november geen zaken met eveneens een slotbiedprijs van 21, Sirtema A 35/55 november zonder zaken met een slotnotering van 19,18, beursbericht markt goes (26 mei 1964) aardappelen: Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sortering 8 9 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappe len noteerden 1,75 per 100 kg. VLAS: Ongerepeld 626-cent per kg. Gerepeld 15—37 cent per kg. eieren: De eierprijs bedraagt 1,181,22 per kg. fruitoverzicht (week van 2026 mei 1964) De aanvoer van glas-aardbeién nam tegen vrijdag toe, daarna daalde dit iets. Vrijdag werd plaatselijk tot bijna 4 ton geveild. De prijzen trokken iets aan. Extra en I deden van 95115 cent, II van 65—80 cent per doos van 200 gram. Een nieuw artikel waren de groene kruisbessen. Hiervan werden maandag 6500 kg geveild. De besjes waren al vrij goed van stuk, iets groter dan in voor gaande jaren het geval was op de eerste dag van veilen. De prijzen vielen tegen, op deze eerste dag werd aflopend, van 131 tot 85 cent per kg besteed. Er was export, vooral naar Zweden. De levering van dinsdagochtend 10 uur bracht 91 cent op. Door de minder goede prijzen daalde het aanbod voor dins dagmiddag tot bijna 1000 kg. Deze levering voor dinsdagmiddag twee uur liep daardoor weer iets op tot 111 cent per kg. De groene kruisbessen van de Zuid-Bevelandse vei lingen, later eventueel aangevuld met het aanbod van andere Zeeuwse veilingen, zal iedere dag op één veiling worden aangeboden: dinsdag en donderdag in Goes, maandag, woensdag en vrijdag in Kapelle, tel kens 's middags om één uur. Ook om/de handel te gerieven, is dit een goede stap in de richting van concentratie van aanbod van producten waarvan an ders een teveel versnipperd aanbod plaatsvond. Op zaterdag 6 juni wordt de P. J. G. Z.-sportdag gehouden op de Gemeen telijke Sportterreinen te Goes. De velden zijn gelegen aan de weg Goes— Wilhelminadorp, langs het kanaal. PROGRAMMA Het programma van de sportdag ziet er als volgt uit: 8.30 uur Opening. VOETBAL 8.459.25 uur N. BevelandWalcheren 9-3010.10 uur O. Z.-VlaanderenWalcheren 10.1510.55 uur N.-BevelandSchouwen-D. 11.0011.40 uur O. Z.-VlaanderenSchouwen D. 114512.25 uur N.-BevelandO. Z.-Vlaanderen 32.3013.10 uur Schouwen-D.Walcheren 13.10—14.00 uur 14.00 uur 14.15 uur 14.30 uur 15.00 uur 15.30 uur 15.45 uur 16.15 uur INSCHRIJVING Voor de individuele nummers kan men van 913.30 uur inschrijven bij het sportdagsekretariaat op het veld. PARKEREN Automobilisten kunnen hun auto niet op het veld parkeren, maar dienen deze te plaatsen langs het kanaal. Zij die van fiets of bromfiets gebruik maken moeten deze neerzetten tegen de tribune van het eerste veld. WEES SPORTIEF, EN KOM ALLEN NAAR UW EIGEN SPORTFEEST Pauze Series van de estafette-loop Series 100 m hardlopen voor dames en heren Balwerpen voor dames Kogelstoten voor heren Hoogspringen voor dames en heren Halve finale 100 m hardlopen Verspringen voor dames en heren Finale estafette-loop KORFBAL Sc houwen - DZ. -Be veland Schouwen-D.O. Z.-Vlaanderen Z.-BevelandWalcheren O. Z.-VlaanderenZ.-Beveland Schouwen-D.Walcheren O. Z.-VlaanderenWalcheren 16.30 uur Touwtrekken voor teams (dames en heren) 16.45 uur Finale 100 m hardlopen 17.00 uur Veldloop. AVONDPROGRAMMA Na afloop van het sportfestijn vindt de prijsuit reiking plaats in het „Wilhelminahuis" te Wilhel minadorp om 19.00 uur. Men kan hier tevens een hapje eten. Na de prijsuitreiking kan men een dansje gaan maken op de muziek van het bekende quintet Jo Stokman. HET is nu volop zomer geworden en op de wegen komen we reeds veel auto's met cara vans tegen. Mensen, die hun huis op wielen elders brengen om hierin tijdens weekends en vakantie rust en verpozing te vinden. De ene zoekt een heel rustig plekje, ver van al het rumoer en le ven, de ander kiest een plek onder aan de dui nen, om straks wat vertier rond zich te hebben en om de kinderen te kunnen laten genieten van water en zon op het strand. Je ziet overal in Zeeland zulke campings verschijnen die met hun kleuren een wat onrustig beeld vormen tegen de rustige achtergrond van ons eiland. Er zijn onder de jongelui en ook onder de grote mensen, die van hun muziek niets willen missen en met een draagbaar radiootje, zo hard moge lijk Veronica of een ander zendstation, prijsgeven aan de mooie stille plekjes. We lazen onlangs dat een van onze Zeeuwse gemeenten dit muziekma- ken in bos en strand heeft verboden: een verbod waarmee vele mensen, die genieten willen van hun vakantie het wel eens zullen zijn! Er heerst zo zoetjesaan weer al een vakantie- stemming, de kranten en ook de reisbureau's wij zen ons in advertenties en brochures op de mooie plekjes in ons land maar ook in het buitenland. Het is allemaal wat prijziger geworden wat met de vele prijsverhogingen ook wel te verwachten was. De ene familie wil daar naar toe, de andere weer naar een andere plaats. Sommige mensen vinden het als maar mooier hoe meer km zij van huis gaan. En een ander zoekt het wat korter bij; zo ieder zijn meug! Het is gelukkig dat het zover gekomen is, dat bijna iedereen met het weekend er op uit kan trekken en met vakantie kan gaan.4A.Ueen in onze tak van bedrijf geeft dit, vooral in de melkvee sector nog vele bezwaren. In de akkerbouw ligt dat gemakkelijker. Wanneer de bieten schoon zijn, is er wat adempauze, voor het andere werk weer begint. Het groeit op 't ogenblik hard, niettegen staande wat regen wel welkom zou zijn. Maar we mogen niet klagen! De eerstgezaaide erwten staan al mooi te bloeien precies voor de bloei hebben we ze nog even in de goede maairichting gelegd wat ■groot gemak geeft straks. Wat een genot dat we van het spui ten tegen onkruid in de erwten hebben! Ze liggen zo schoon, geen onkruidje te beken nen! Ook in de bieten zijn we over de onkruid- bestrijding zeer tevreden; het wieden na het op- éénzetten is maar wat enkele onkruidjes pikken en een dubbele er uit te halen. Toch hoop ik, dat we 't volgend jaar wat concurrentie in de spuit- middelen krijgen zodat we voor 't zelfde geld wat nu het rijenspuiten kost gehele veldbespuiting kunnen toepassen. Daar moeten we naar toe, dat geloof ik vast! Vorige week dinsdag zijn vanuit Goes een wagon Zeeuwse fokvarkens verladen met bestemming Hannover (Duitsland). Het betrof een zending opfokzeugen in de leeftijd van 5 a 8 maanden en een drietal fokberen, die d'oor bemiddeling van het Varkensstaunboek voor Zeeland waren aangekocht. De bedoeling van deze transactie is middels krui singen de gebruikseigenschappen van het 111 Duitsland voorkomende V. D. L.-varken op te voeren. Op de foto het laden van de wagon.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 15