harkkeerder/schudder, 1 \T 1 type HSR in 1 machine Leerlingenaangifte Landbouwhuishoud- en Lagere Land- en Tuinbouwscholen der Z. L. M. I f# CEBECO 370 Landbouwhuishoudscholen Lagere Land- en Tuinbouwscholen: GOES Terwelstraat Tel. 01100-6908 VOORUITZICHTEN TIIOMASMEELSEIZOEN 1964-1965 ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD Gelegenheid tot leerlingenaangifte vóór 15 juni a.s. (tenzij anders vermeld) voor de volgende opleidingen, aanvangende in september a.s. a. 2-jarige primaire opleiding (aansluitend op de 6e klas lagere school). b. Assistente in de huishouding (vereiste: getuigschrift prim, oplei ding). Duur 1 jaar. Ook mogelijk na 2 jaar voortgezet onderwijs. Duur 2 jaar. c. Assistente in de Naaldvakken (vereiste: getuigschrift prim, oplei ding). Duur 1 jaar, waarna mogelijkheid tot opleiding voor costu- mière en coupeuse. d. Assistente in de Algemeen Vormende vakken (vereiste: getuig schrift prim, opleiding):/Duur 1 jaar. e. Leerling-verkoopster (vereiste: getuigschrift prim, opleiding). Duur 1 jaar. f. Inrichtingsassistente (vereiste: getuigschrift assistente in de huis houding óf in de Algemeen Vormende vakken). Duur 2 jaar. g. Vormingsklas (vereiste: ULO-diploma of 3 jaar H.B.S., Gymnasium of M.M.S.). Voor de opleidingen b t/m g schoolgeld naar inkomen. Voor alle opleidingen kan desgewenst een tegemoetkoming in de reis- en studiekosten worden aangevraagd. Bovendien worden voor volwassenen en niet-leerplichtige leerlingen de volgende cursussen georganiseerd Naaicursussen voor beginners en gevorderden. Kookcursussen gewone keuken fijne keuken. Fraaie handwerkcursussen. Alle inlichtingen worden U gaarne verstrekt door de direktrices van onderstaande scholen Zierikzee Landbouwhuishoudschool „Prinses Juliana", tel. 2091 (01110). Opleidingen a-b-c-f-g. Spreekuur van de direktrice mej. C. N. van Liere: elke maandag van 67 uur en donderdag van 1012 uur. Aangifte: tijdens spreekuur. Telefonisch of schriftelijk vóór 15 mei a.s. Haamstede Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool, tel. 370 (01115). Opleidingen a - b. Spreekuur van de direktrice mej. E. v. d. Stadtelke maandag van 34 uur. Aangifte t/m 20 april dagelijks, behalve 's zaterdags, van 34 uur. Tholen Landbouwhuishoudschool „De Oesterschelp", tel. 319 (01660). Opleidingen: a - b. Spreekuur van de direk trice mej. A. C. ter Haar: elke donderdag van 34 uur. Aangifte tijdens het spreekuur vóór 16 mei of tijdens de openbare les op 5 mei van 2.304.00 uur. Kruiningen Landbouwhuishoudschool „Prinses Beatrix", tel. 306 (01130). Opleidingen a-b-c. Spreekuur van de direk trice mej. A. A. Sandstra: elke donderdag van 24 uur. Aangifte tijdens het spreekuur, schriftelijk of telefonisch. Kortgene Landbouwhuishoudschool, tel. 269 (01108). Opleidingen a - c. Spreekuur van de direktrice mej. M. W. den Engelse: elke woensdag van 24 uur. Aangifte tijdens het spreekuur, schriftelijk of telefonisch. Terneuzen Landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes", tel. 2570 (01150). Opleidingen: a-d-e-g. Spreekuur van de direktrice mej. M. G. H. van Maldegem: elke dinsdag van 24 uur. Aangifte tijdens het spreekuur of schrif telijk. Axel Landbouwhuishoudschool „Het Molenkwartier", tel. 826 (01155). Opleidingen a - c. Spreekuur van de wnd. direkteur H. Heyt: elke dinsdag van 3.304.30 uur. Aangifte tijdens het spreekuur, telefonisch of schrif telijk. Schoondijke Landbouwhuishoudschool „Prinses Marijke", tel. 265 (01173). Opleidingen: a-b-c-g. Spreekuur van de direktrice mej. N. A. E. Zwart: elke dinsdag van 24 uur. Aangifte: schriftelijk, tijdens het spreekuur of tijdens de openbare les op 28 mei. Oostkapelle Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool „Oranjezon", tel. 507 (01188). Opleidingen: a - c. Spreekuur van de direktrice mej. C. A. de Pree: elke dinsdag van 24 uur. Aangifte tijdens het spreekuur, schriftelijk of telefonisch. Gelegenheid tot leerlingenaangifte voor de 4-jarige opleiding (aan fluitend op de 6e klas lagere school). Toelating tot een hogere klas is in sommige gevallen mogelijk. Op de land- en tuinbouwscholen te Middelburg (Chr.), Goes, Scher- penisse en Zierikzee kan gekozen worden tussen de opleidingen a. land bouw, b. tuinbouw, c. land- en tuinbouw. In het lesprogramma is tevens opgenomen een cursus in het prak tisch werken met landbouwwerktuigen aan de Landbouwpraktijk- school te Schoondijke. De tuinbouwschool te Kapelle is de school met de speciale opleiding voor de adspirant tuinbouwer en fruitteler. Aan de school te Kapelle zal het leerlingenstelsel als vervolgcursus worden ingevoerd. Dit omvat behalve theoretisch onderwijs ook prak tisch onderwijs op de bedrijven, gesplitst in groente- en fruitteelt. Bovengenoemde scholen geven een goede opleiding voor de onder nemer in land- en tuinbouw; het diploma geeft de mogelijkheid tot toelating aan Middelbare Land- en Tuinbouwscholen en Vakscholen. Reiskostenvergoeding. Aan leerlingen, die tenminste 10 km van de school wonen, kan in bepaalde gevallen vergoeding worden verleend. Bij voldoende deelname cursussen in handvaardigheid, motorenge- bruik, land- of tuinbouwbedrijfsleer, maaidorsen, spuiten, veevoeding, tuinbouwtechniek; zomede z.g. schakelcursussen (richting groenteteelt, bloementeelt, bloembollenteelt, boomteelt), enz. Alle gewenste inlichtingen worden verder gaarne verstrekt door de direkteuren der onderstaande scholen: Middelburg Chr. Lagere Land- en Tuinbouwschool „De Vliedberg". Direkteur: W. Fase, Koudekerkseweg 115 (tel. 01180 4622). Spreekuur: donderdag van 15.3016.30 uur. Scherpenisse Lagere Land- en Tuinbouwschool. Direkteur A. C. van Heusden, L. Deuloostraat 31 (tel. 01660540). Spreekuur: dinsdag van 10.3012 uur. Zierikzee Lagere Land- en Tuinbouwschool „De Kluut". Direkteur: D. Eveleens, Grachtweg 5 (tel. 011102181). Spreekuur: na afspraak. Goes (Combinatie Kruiningen, Oudelande en de R. K. school te 's-Heerenhoek der N. C. B.). Directie: J. C. de Ridder, Rijksweg 41, Kruiningen (tel. 01130471) en G. Grooters, B 66d, Oudelande (tel. 01140282). Spreekuur: te Kruiningen maandag vanaf 19 uur; te Oudelande maandag van 18.0019.30 uur. Inlichtingen ook te verkrijgen op het Landbouw- huis (afd. Onderwijs), tel. 011005013 te Goes. Kapelle Lagere Tuinbouwschool (Ir. A. W. van der Plassche- school). Direkteur: J. op 't Hof, Vijverstraat 1 (tel. 01102603). Spreekuur: na afspraak. nieuw! schudder keerder zijaanvoerhark zwadspreider driepuntsbevestiging, aftakasaandrijving Vestigingen te St. Annafand, Axel, Kerkwcrve, Nieuwe Tonge, Schoondijke, Steenbergen en Wissenkerke TERWIJL het grote Thomasmeelverbruik van de afgelopen weken nog maar nauwelijks achter de rug is, zijn de leveringsmogelijkhden van Tho- masmeel voor het seizoen 1964/1965 reeds door de verkoopkantoren van de staalfabrieken in België, Luxemburg en West-Duitsland bekend gemaakt. Dat dit in de eerste week van april is gebeurd, heeft een begrijpelijke reden. Niet alleen in Ne derland, maar in geheel West-Europa werd het laatste kwartaal van het seizoen 1963/1964 geken merkt door een zeer sterke stijging van de vraag naar aanvullende hoeveelheden boven de basiscon tracten. In die mate zelfs dat de aanvankelijk vrij grote voorraden ruwe Thomasslakken nagenoeg geheel zijn verbruikt. Voor het seizoen 1964/1965 zal dan ook met zekere schaarste aan produkt re kening moeten worden gehouden. Reeds nu zal door producenten, resp. de verkoopkantoren, vast gesteld moeten worden welke jaarshoeveelheden voor de verschillende landen kunnen worden ge reserveerd. Het is daarbij al vrijwel zeker dat de vraag naar Thomasmeel het aanbod in W.-Europa zal overtreffen. De prijs voor het nieuwe seizoen dat per 1 mei zal ingaan, is nog niet officieel bekend gemaakt. Naar verwachting zal echter met een bescheiden prijsverhoging rekening moeten worden gehouden. In overeenstemming met het marktbeeld zal het zwaartepunt van de bevoorrading niet meer zo zeer aan het begin van het seizoen komen te liggen als het vorige jaar het geval was. De aanvoer zal dus meer over het gehele seizoen worden verspreid. De prijstafel is niet gewijzigd, zodat het verschil tussen begin- en eindprijs weer ruim 1,60 per 100 kg produkt zal bedragen. Wat het verbruik van het afgelopen seizoen be treft, is ruim 200.000 ton Thomasmeel door ons land opgenomen, hetgeen in vergelijking met de import van het seizoen 1962/1963 ad ruim 143.000 ton een stijging betekent van 40 Een inderdaad opzienbarende toename, waarbij het echter de grote vraag is in hoeverre dit moet worden toegeschre ven aan de voor de aanwending zeer gunstige weersomstandigheden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 6