Landbouw en Recreatie VRIJDAG 10 APRIL 1964 Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landenTuinbouw en Veeteelt in Zeeland Frankering bij abonnement: Terneuzen 52e Jaargang No. 2726 k|E weersomstandigheden beginnen zich wat meer aan de lente aan te passen en het is te hopen, dat nu spoedig alle zaai- werkzaamheden voltooid kunnen worden. De Paasdagen waren nog koud en zo stort te zich een betrekkelijk kleine stroom toe risten uit over het Zeeuwse land. Dit zal in de komende maanden wel anders worden en dan krijgen ook weer vele onzer leden te maken met het verschijnsel, dat men recrea tie noemt en waarby vele miljoenen West- Europeanen van huis en werk wegtrekken om aan zee en strand, in bossen of op het platteland verpozing te zoeken. Onze provincie krijgt van de vreemdelin genstroom ruimschoots haar deel de laatste jaren en dit is geenszins verwonderlijk. Op een dagreis met de auto leven tientallen mil joenen mensen in dikwijls zeer grote bevol- kings- en industriecentra, die grote behoefte hebben aan al het schone, wat de natuur te bieden heeft en daar tegenwoordig met de huidige stand van de welvaart, voldoende geld voor hebben. f\E plattelandsbevolking krijgt hoe langer hoe meer met dit verschijnsel te maken en tevens met de regelen, die verschillende Overheidsinstanties zoals Provincie en Ge meentebesturen stellen in verband met dit toerisme. Door de steeds verdergaande moto- risatie en de zich verbeterende verbindingen wordt dit vreemdelingenbezoek voor velen, ook op het platteland, een bron van inkom sten en de economische betekenis valt niet meer te ontkennen. Daarnaast levert dit ver- Bch'Jnsel heel wat geestelijke en sociale pro blemen op. TERWIJL het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland een recreatie-rap- pert heeft laten opstellen, hetwelk door Pro vinciale Staten behandeld zal worden, heeft het Dagelijks Bestuur der Z.L.M. aan de agrarisch-sociale commissie verzocht de Vraagstukken rond de recreatie, die speciaal betrekking hebben op de landbouw en het platteland te bestuderen, daarmede blijk ge vende van een positieve instelling tegenover deze belangrijke zaak. Een korte samenvatting van het resultaat van deze studie kan de lezer in dit blad vin den. Het Z. L. M.-rapport is inmiddels aan de leden van Gedeputeerde Staten en van Pro vinciale Staten gestuurd, alsmede aan alle Instellingen, die zich hiervoor interesseren, zoals het K. N. L. C., het E. T. I. en de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultu reel Werk. Wy bevelen dit rapport gaarne in de aan dacht van onze lezers aan. S. IIET door de Commissie Agrarisch-Sociale Voorlichting der Z. L. M. samengestelde rapport over „Landbouw en Recreatie" werd enige dagen gelee en door het bestuur der Z. L. M. aangeboden aan het College vhn Gedeputeerde Staten *'an Zeeland. Het is o.m. ter kennisneming toegezonden aan de leden van Provinciale Staten, provinciale instellingen en diensten en een aantal landelijke organen zoals K. N. L. C. het Landbouwschap en de Cultuur Tecnnische Com missie. In het begeleidend schrijven wordt er op gewezen dat de snelle ontwikkeling van het toerisme ii. Zeeland en de gevolgen hiervan, zovel voor de agrarische sektor als voor de gehele provincie, een verdere oriëntering over de problemen en eventuele mogelijkheden noodzakelijk maakt. De nota besteedt aandacht aan de konsekwenties van de ontwikkeling van het toerisme voor de Zeeuwse landbouw en het platteland. Verschillende voorstellen met betrekking tot de gestelde problemen worden gedaan. Daarnaast geeft de nota voorlichting voor dat gedeelte der plattelandsbevolking die overweegt of het toe- rism- geer. mogelijkheden biedt een bestaan op tc bouwen dan wel de huidige basis te verbreden. Het bestuur der Z. L. M. is er zich van bewust dat de commissie de problematiek op oorspron kelijke wijze benaderd heeft. Tevens is het van mening dat enkele van de naar voren gebrachte punten zich lenen voor een nader onderzoek. Een uittreksel uit het rapport is opgenomen op de middenpagina's van dit blad. Belangstel lenden die van het volledig rapport willen kennisnemen kunnen dit op het sekretariaat der Z.L.M., Grote Markt 28 te Goes, aanvragen. RED.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 1