\J mTMMf RADIO Tuinbouwgids 1964 Utibreidingsplannen 282 In dit Paasnummer 1964 Zitdagen Boekheud- bureau Denkt U om uw voederbieten Aardappelen Opgeruimd staat netje s. ook buiten het bedrijf! Z. L. M.-EXCURSIE 1964 ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD onder meer 9 UT 0» U SAtCK. TERNEUZEN: Woensdag 1 april in hotel „Des Pays-Bas". OOSTBURG: Woensdag 1 april in café „De Windt". KOUDEKERKE: Woensdag 1 april in hotel „Walcheren", van 9 tot 1 uur. ZIERIKZEE: Donderdag 2 april in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: Donderdag 2 april in hotel „De Korenbeurs". MIDDELBURG: Donderdag 2 april in hotel „De Eendracht". 0 De woning van 1975 pag. 285 0 De pagina's „Voor de vrouw" pag. 286287 0 Het drogen en bewaren van granen en peulvruchten op de boerderij pag. 289 t/m 293 0 Bij de import van Barnum de MaireBois s pag. 293 0 Machinaal dunnen van suiker bieten pag. 295 0 Oude Boerderijen in Zeeland pag. 296—297 0 Groenbemesting 1964 pag. 293 0 Het „Overzicht" van Mr. J. F. G. Schlingemann over de „Vast stelling Graanprijzen, een vat vol problemei^" pag. 301 0 Verslagen vergaderingen Pro vinciale- en Gewestelijke Raad met de Onderwijsnotities pag. 302 0 Transportverzekering pag. 305 0 De Tuinbouwrubriek met o.a. Tuinbouwklanken en de cham pignonteelt pag. 306 t/m 309 0 De markt met de laatste be richten over de maatregelen te nemen door het Produktschap voor Aardappelen pag. 315 Op grond van de vergelingsziekte-verordening is het verboden in Zeeland na 1 april bieten of restanten van bieten in voorraad te hebben, waar op blad of spruiten voorkomen. Wanneer men na deze datum nog bieten wenst aan te houden, zal men ervoor moeten zorgen, dat deze steeds spruitvrij zijn en blijven, ook wanneer men ze opslaat in de schuur, koelcel of elders. TO ALS reeds eerder geschreven, is slechts in ge- ringe mate gebruik gemaakt van de mogelijk heid tot inlevering op de bekende voorwaarden van consumptie-aardappelen aan het Produktschap. Daarna is een tweede gelegenheid opengesteld die 18 maart alweer afgelopen was. Waarom alles op zo'n korte termijn, zonder mogelijkheden van pu- blikatie in de landbouwbladen, moest geschieden, is volkomen onduidelijk. Liefhebberij voor deze inlevering was en is er echter niet, zodat slechts ca 1000 ton is aangeboden. Het leeuwenaandeel hiervan is vanuit Zeeland afkomstig, n.l. 200 ton van de Coöperatie te Breskens, 100 ton van de Coöperatie te Kortgene en 300 ton van die te Zierik. zee. Daarnaast nog 25 ton uit 's-Gravenpolder. Ooïtgensplaat bood 75 ton aan, Lottum (Limburg) 50 ton, Ruischerbrug 75 ton. Eist 50 ton en diverse kleinere partijen variërende van 10 tot 35 ton wer den uit Zuid- en Noord-Holland aangeboden. Het is echter wel de vraag of „het grote publiek'' begrijpt waarom van deze mogelijkheden tot inle veren, niettegenstaande de ongunstige afzet- en prijssituatie op de aardappelmarkt de boeren over het algemeen toch geen gebruik wensen te maken. "^n yy k 494 (fëm) Ordelijkhei., en netheid bevorderen een prettige sfeer bij onze dagelijkse arbeid. Dit kan ook niet anders doordat er minder risico's zijn en dus min der gevarenkansen. Wanfteer afvalmateriaal direct in de daarvoor bestemde „afvalbakken" terecht komt en wan neer natuurlijk deze afvalbakken regelmatig worden geleegd, voorkomen wij menige onaange name verrassing. Ook de kans op brandgevaar zal worden beperkt wanneer het brandblusmateriaal duidelijk aange geven en makkelijk bereikbaar is. Een vaste plaats en goede verzorging van gereed schappen en machines maken dat we prettig en veilig kunnen werken. Het is alles een kwestie van goed vakmanschap Door roekeloos wegwerpen van datgene wat we kwijt willen, hebben soms anderen iets gekregen wat ze niet wilden. Gooi afval weg daar, waar het behoort te zijn. OPGERUIMD STAAT NETJES EN... VOORKOMT NARIGHEID! Hulst. Vanaf 9 maart 1964, gedurende 30 dagen, ligt ter inzage het bij raadsbesluit voorlopig goedge keurd plan tot onteigening t.n.v. de gemeente Hulst van diverse in het uitbreidingsplan Noord II gelegen ongebouwde eigendommen met daarop staande op stallen e.e.a. zoals nader is aangeduid op een bijbeho rende kaart en verdere bescheiden. Deze onteigening geschiedt in het belang van de volkshuisvesting ter realisering van het uitbreidingsplan Noord II, vast gesteld bij raadsbesluit d.d. 4 mei 1962, goedgekeurd door G. S. d.d. 14 sept. 1962. Krachtens voormeld uit breidingsplan zijn de te onteigenen percelen c.q. per ceelsgedeelten na verwijdering van de eventueel daarop staande opstallen bestemd voor woningbouw, wegen, trottoirs, tuin, beplanting, openbaar groen en water. Gedurende 14 dagen na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij het gemeente bestuur bezwaren indienen. Tholen. Vanaf 16 maart 1964, gedurende 14 dagen, ligt ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Gedurende zes weken na afloop van ge noemde termijn kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij G. S. Dinsdag 31 maart a.s., Hilversum II, 12.2012.30 uur. Het landbouwkundig weeroverzicht door de heer M. Scharringa van het K.N.M.I., „Modern transport in de landbouw", met medewerking van Ir. P. W. Bakker Arkema, rijkslandbouwconsulent voor landbouwwerktuigen en „De zorg voor de lammeren", met medewerking van het rijksvee- teeltconsulentschap te Utrecht. Donderdag 2 april a.s., Hilversum II, 12.15 uur. Leven op het Land. „Afzet in eigen hand", een ge sprek tussen de heren G. M. Lambers en Ir. IJ. de Boer, o.l.v. Mr. E. Kuijlman, gevolgd door agrarisch nieuws. Vrydag 3 april a.s., Hilversum II, 12.20—12.30 uur. „Zeeuwse boeren werken samen", met mede werking van Ir. H. P. de Bruin, rijkslandbouwcon sulent voor de Zeeuwse Eilanden, en „Een bezoek aan een bekalkingsproject" met Ir. L. C. Struijs, directeur van de Stichting Nederlands Landbouw- Kalkbureau. De belangstelling voor de Tuinbouwgids is zeer groot. Door omstandigheden was het dit jaar niet mogelijk de gids voor 1964 aan het begin van dit jaar te laten verschijnen. In diverse vakbladen is natuurlijk hierover gemopperd. We hopen nu maar, dat deze aandrang tot spoed voortgekomen is naar aanleiding van vragen uit de praktijk. Meestal is de Tuinbouwgids snel uitverkocht. Wilt U deze dus wel snel bestellen, anders kon U wel eens vernemen, dat hij weer niet meer te krijgen is. De Tuinbouwgids is geworden tot een onmisbaar handboek voor ieder, die een tak van tuinbouw uitoefent.' Naast de tuinders zullen ook de landbouwers, die met fruit en/of groenten zijn begonnen, deze uitstekend verzorgde uitgave moeten hebben. De gids is immers een onmisbare aanvulling op de kennis en ervaring van de individuele kweker. Tot en met het jaar 1960 was er een voorwoord van de Direkteur van de Tuinbouw in de gids op genomen. Daarna is dit achterwege gebleven, waar uit wij maar concluderen dat een aanbeveling van die zijde niet meer nodig is. De hoofdredaktie van de heer A. P. C. Boogers is al weer 3 jaar in goede handen. Veel aandacht is er besteed aan de onderwer pen grond, bestrijdingsmiddelen, groenten, krui den, bloemen, bomen, bloembollen, vaste planten en zaden. Gegevens over bekroningen, wettelijke bepalingen, economie, statistiek, het weer en maten completeren deze gids. Het uitgebreide register van zaken en personen is een aparte vermelding waard. De overzichtelijke indeling met de vele instruc tieve illustraties zal de lezer een doeltrêffend raad plegen mogelijk maken. De Tuinbouwgids 1964, een uitgave van het Ministerie van Landbouw en Visserij, kan besteld worden bij de Staatsuitgeverij te Den Haag en de boekhandel. De prijs is slechts ƒ9,50 (of wel ruim 1 cent per pagina 800 pagina's). In verband met de feestdagen bestaat de mogelijkheid dat het volgend Zeeuws Land- en Tuinbouwblad eerst op ZATER DAG 4 APRIL verschijnt. RED. ZITDAGEN ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 2 april in „De Gouden Leeuw" van 1113 uur. (De heer Van Burg.) ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur; Mr. J. F. G. Schlingemann Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen Bij voldoende deelname zal de Z. L. M. van 16 tot 26 juni 1964 een excursie naar Italië organiseren. Het hoofddoel van de reis is het gebied van de Dolomieten en Venetië. De reis wordt gemaakt per bus via Oostenrijk (Innsbruck) naar Italië en terug via het Gardameer en Zwitserland. Naast de toeris tische bezienswaardigheden zullen enkele bezoeken aan agrarische objecten worden ingelast. Een volledig programma wordt t.z.t. aan de deelnemers toegezonden. De kosten voor deze 11-daagse reis bedra gen ƒ475 per persoon (volledige reis- en verblijfkosten). Men kan zich voor deze excursie aanmel den bij het secretariaat der Z. L. M., Land- bouwhuis te Goes (t.a.v. de heer W. SinkeJ tot uiterlijk 1 april a.s. Degenen, die zich reeds voorlopig voor deze reis hebben opgegeven, behoeven dit thans niet opnieuw te doen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 2