Loonadvies landbouw 1964-1965 BESCHERMING Uitbreidingsplannen RADIO Zitdagen Boekhoud- bureau ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij INLEVERINGSPRIJZEN VOORALSNOG ONGEWIJZIGD BETALING VOORSCHOT 1964 AAN DE B. V. A. B. Heeft U nog aan het inzenden van het enquête-formulier van de Hagelverzekering gedacht Reeds zijn ca. 500 antwoordkaarten ontvangen. Om een goed inzicht te verkrijgen zouden wij over ca. 2000 antwoorden moeten beschikken. Stuur nog heden Uw antwoordkaart, die in het blad van 28 februari was bijgesloten, in. DERDE BOERDERIJENDAG ZITDAGEN ZJ5EUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD Het beraad in de Hoofdafdeling: Sociale Zaken omtrent de te adviseren lonen en het mantelcon tract voor de akker- en weide bouw en de veehou derij voor het contractjaar 196*11985 heeft tot volledige overeenstemming: tussen partijen geleid. Naast de vraag of en in hoeverre de lonen in de landbouw per 1 april a.s. dienden te worden ver hoogd dit in het kader van het in de Stichting van de Arbeid bereikte loon akkoord hield het oveneg tevens in het vraagstuk van de verkorting van de arbeidstijd en de kwestie van het aantal loongebieden. Voor wat betreft Zeeland is, wat de arbeids tijdverkorting aangaat, van belang dat de hoofd afdeling adviseert tot een arbeidstijdverkorting over te gaan voorzover een gemiddelde 45-urige arbeidsweek nog niet bereikt is. Met betrekking tot het aantal loongebieden heeft de Hoofdafdeling zich op het standpunt gesteld, dat dit tot het minimum beperkt dient te worden. Een indeling in voorhands nog twee loongebieden kwam tot stand met een verschil in Ioonhoogte tussen deze twee van 2 cent. Tot het hogere loon- gebïed behoren de Wieringermeer, N.-O.-polder, O. Flevoland, Groningen, Drente en Brabantse Biesboseh. Het overige deel van Nederland zal de rest omvatten. Besloten werd, naast «Ie zgn. tweede 5 loons verhoging of 10 ct per uur, de lonen in de akker bouw als compensatie voor de arbeidstijdverkor ting met 5 ct per uur te verhogen. Daarbij werd nog overeengekomen te adviseren een van gebied tot gebied voriërende loonsverhoging van 26 f2 ct per uur. Voor Zeeland komt dit advies neer op 2 ct per uur. Samenvattend adviseert de H. A. Sociale Zaken in het nieuwe contract jaar voor Zeeland voor een- vaste vakarbeider A een maximum uurloon van ƒ2,30 en voor een vaste vakarbeider van 2,23 fz per uur. Tevens wordt door de Hoofdafdeling ten aan zien van het contract ojn. nog de volgende sug gesties gedaan; Invoering minimum-garantieloon van 100 per week van volwaardige arbeiders met volledige werkweek; verhoging van de toeslag voor oogstwerk- zaamheden van 30 tot 35 cent per uur; de in geld uitgedrukte toeslagen worden evenredig met de loonsverhoging verhoogd. Binnenkort zal de Sociale Commissie van de Gewestelijke Raad in vergadering bijeenkomen om te trachten nog tijdig vóór 1 april a.s. tot over eenstemming te komen t.a.v. het bijzonder gedeel te der C.A.O. Landbouw voor het komende con tractjaar. Ook de C-A.O. Tuinbouw zal dan bij het overleg betrokken worden. TERNEUZEN: Woensdag 18 maart in hotel „Des Pays-Bas". OOSTBURG: Woensdag 18 maart in café „De Windt". WISSENKEKKE: Woensdag 18 maarfc in hotel „De Kroon". ZIERIKZEE: Donderdag 19 maart in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 19 maart in hotel „De Eendracht". T J heeft waarschijnlijk wel eens uitgerekend hoe groot de vervangingswaarde is van de land bouwmachines en -werktuigen in uw bedrijf. Dat is een geweldig kapitaal, dat niet zomaar ver loren mag gaan en daarom bent U 's winters, als het buitenwerk gedaan is, druk bezig met het on derhoud van uw machines: schoonmaken, repara ties uitvoeren, roest verwijderen, schilderen. Al dus schrijft ons Sikkens Groep N. V. te Sassen- heim. Schilderen is in dit verband enorm belangrijk. Immers verf is de beschermende huid der dingen. Dniveland. Tot 12 maart lag ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan van uitbreiding in on derdelen voor het dorp Oosterland (industrieterrein nabij de Molenweg). Gedurende zes weken na deze datum kunnen belanghebbenden die zich met bezwa ren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij G. S. Hoek. G. S. hebben goedgekeurd het plan tot wij ziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Binnen een maand na 26 februari 1964, kunnen belangheb benden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Hulst; G. S. hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot vaststelling van een uitbreidingsplan, aangeduid als: Partiële herziening 1963 van het uitbreidingsplan ,.West" (omgeving Tivoliweg). Binnen een maand na 28 februari 1964, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Viissingen. De raad besloot tot vaststelling van een partiële herziening van het tot het „Uitbreidingsplan Viissingen 1953" behorende „Uitbreidingsplan in on derdelen West" (het gebied tussen de President Roo- seveltlaan en de Vondellaan), alsmede de bijbehoren de bebouwingsvoorschriften. Gedurende zes weken na 26 februari kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwa ren indienen bij G. S. Poortvliet; Vanaf 25 februari 1964, gedurende vier weken, ligt ter inzage het ontwerp-herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen van de gemeente Poortvliet. Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indie nen. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur; Mr. J. F. G. Schlingemann Redactie. Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5042 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N .V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneazen Zonder verf zouden ook de landbouwwerktuigen naakt en weerloos zijn tegen de verwoestende aan slagen van regen en mist, zon en wind, warmte en kou. Als de verf daartegen een pantser moet zijn, dan moeten er ook hoge eisen aan worden gesteld. Naast een gemakkelijke verwerking en toch snelle droging, moet de verf een goede, stevige laag geven die bestand is tegen alle weersinvloeden, tegen benzine en olie. Zo'n verflaag mag niet te gauw beschadigd kunnen worden: in „verf-krin- gen" zegt men dat de verf stootvast, krasvast en slijtvast moet zijn. Gebaseerd op de praktijk is de eis dat een dergelijke lak zowel op hout als op metaal te gebruiken moet zijn, omdat het werken met twee of meer aflakken onhandig is en spoe dig vergissingen mogelijk maakt. Het is duidelijk dat een dergelijke lak niet in eens geboren wordt. Uitgebreid wetenschappelijk werk en talrijke proefnemingen in de praktijk zijn er nodig vóór een verffabrikant kan zeggen dat zijn produkt „rond" is. Dat is ook het geval ge weest met Flexa Tractorlak, die speciaal is ont wikkeld voor tractoren, aanhangwagens, dorsma chines, wagens en karren, gereedschappen, eggen en maaimachines en alle andere landbouwwerk tuigen. Een extra voordeel van Flexa Tractorlak is, dat dit produkt geleverd wordt in de originele kleuren van de 31 meest verkochte merken trac toren en machines. Lak maar dan een speciaal daarvoor uitge werkte lak beschermt uw geweldige bedrijfs kapitaal. IIET Produktschap voor Zuivel zal geen maai regelen treffen die het huidige prijsniveau van de Nederlandse zuivelprodukten> beïnvloeden, voordat de regering een beslissing heeft genomen omtrent het niveau van de richtprijs voor de melk, de hoogte van de verrekenprys en de melkprijs- toeslag. De inleveringspryzen voor boter, kaas en mager melkpoeder bUjven dus vooralsnog onge- wyzigd. Tot dit besluit is het bestuur van het produkt schap gekomen in een op dinsdag 10 maart 1964 gehouden extra besloten vergadering. Het bestuur heeft zich in deze vergadering beraden over de; richting waarin het zuivelbeleid in Nederland zich zal moeten ontwikkelen- in het licht van de komen de gemeenschappelijke markt voor zuivelproduk- ten. Hierbij is mede in de beschouwing betrokken de huidige onzekerheid op de zuivelmarkt, ver oorzaakt enerzyds door de ongewisse vooruitzich ten ten aanzien van de uitwerking van de E. E. G, zuivelverordening op het prijspeil en anderzijds door de huidige krappe zuivelpositie. Na ampel overleg is het bestuur tot de conclu sie gekomen dat het niet mogeiyk is ten aanzien van het voor het komende melkprijsjaar geldende niveau van de inleveringsprijzen een beslissing te nemen, zolang geen inzicht beslaat in de hoogte van de richtprijs, «Ie verrekenprijs en de melk prijstoeslag. De aandacht van de werkgeversleden van de B. V. A. B. wordt er op gevestigd dat op 1 april 1964 de 2e termijn van het voorschot vervalt. Werkgevers, die hun voorschot in termijnen be talen, kunnen het verschuldigde bedrag overmaker' via de Boerenleenbank, of, indien aan betaling per postcheque de voorkeur wordt gegeven, door mid del van overschrijving of storting op de giroreke ning van het Gewestelijk Kantoor Zeeland van de B. V. A. B. te Goes, gironummer 484033. Dinsdag 17 maart a.s., Hilversum II, 122012.30 uur: „Pioniers in de landbouw vroeger en nu" (III), door ir. J. Penders, directeur van de algemene voorlichtingszaken van de directie van de land bouw. Actualiteiten bij het proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Vrijdag 20 maart a.s., Hilversum II, 12.2012.30 uur: „Meer opleidingsmogelijkheden op de praktijk school voor landbouwmechanisatie in Slootdorp", met medewerking van de directeur, de heer P. de Boer. „Veilig werken in de landbouw", causerie door ir. P. de Putter van het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid. Rubriek „LEVEN OP HET LAND" Donderdag 19 maart, Hilversum I, V. P. R. O. „Visie en Veerkracht", een gesprek tussen mr. J. S. Biesheuvel en P. Damming o.l.v. mr. E. Kuyl- man, n.a.v. de conferentie op 17 maart van het Convent van Algemene Plattelandsorganisaties, ge volgd door agrarisch nieuws. DE Stichting Historisch Boerderij-onderzoek organiseert op zaterdag 25 april a.s. de Der de Boerderijendag in de aula van het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem. Onderwerp van bespreking zal zijn de hout bouw bij huizen en boerderijen in de Zaanstreek en in Zuid-Limburg. Vooral aan de houtconstruc ties en houtverbindingen zal de nodige aandacht worden besteed. Inlichtingen en aanmelding bij het secretariaat: Sehelmseweg 89, Arnhem. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING KORTGENE: Donderdag 19 maart in „De Koren beurs", van 1113 uur. (De heer Van Burg.) VERZEKERINGSINSTELLING Z. L. M. TERNEUZEN: Woensdag 18 maart in hotel „De? Pays-Bas", van 45.30 uur. (De heer De Lange.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 2