P.J.G. kaderdagen in Rockanje Behendigheid en dropping in West Zeeuws-Vlaanderen P. J. G. Donderdag 23 januari Zaterdag 25 januari NOORD BEVELAND DISCUSSIEERDE OVER DE STATUTEN STAAT PIET AL IN UW NIEUWE AGENDA 15 FEBRUARI: ALGEMENE KONTAKTDAG t .WALCHERSE KONTAKTDAG STREEK WALCHEREN NAAR R. A. I. Z. P. M. OUDELANDE VIERT FEEST V R IJ D A G 10 JANUARI 1064 UAN 2325 januari organiseren wij op de volkshogeschool „Olaertsduyn" te Rockanje onze kaderdagen, die in prin cipe bestemd zijn voor afdelingsbestuursleden, doch waaraan ook andere belangstellende leden kunnen deelnemen. Inmiddels hebben alle afdelingsbesturen afzonderlijk een ver zoek ontvangen om opgave van deelnemers. Het tot nu toe ont vangen aantal opgaven is nog niet bijster groot. VU IJ menen echter, dat dit tendele een gevolg is van het feit, dat wij nog niet genoeg gegevens ter n beschikking konden stellen. Het is daarom met genoegen, dat wij thans het programma van de kaderdagen kunnen publiceren, zoals dit in overleg met de leiding van „Olaertsduyn" is vastgesteld: Middag: aankomst en kennismaking met de deelnemers van de cursus „Plattelandsjongeren zoeken nieuwe wegen" en met de stafmedewerkers van „Olaertsduyn". Avond: „Spelregels van het verenigingsleven", door dr. H. H. Frese, inleiding met nabespreking. Vr dag 24 januari Ochtend: vergadering in eigen kring van de P. J. G. Z. Middag: rollenspel: „hoe gaan we met elkaar om?" Avond: „Veranderd platteland: het streekplan", door mr. M. W. Kramers, secretaris Gewestelijke Raad voor Zuid-Holland, Den Haag. Ochtend: excursie naar Spijkenisse; ontvangst in het Raadhuis. Inleiding door burgemeester P. J. Bliek: „Van dorp tot stad"; rondrit door de gemeente; broodmaaltijd in het wijkcentrum ..De Repelaer". Vertrek uit Spijkenisse om 14 uur. BOVENSTAAND aantrekkelijk programma zal mogelijk diegenen, die tot nu toe verzuimd hebben u zich op te geven, stimuleren dit alsnog te doen. Opgave kan geschieden via Uw secretaris, doch in verband met de tijd het liefst rechtstreeks bij het P. J. G. Z.-secretariaat. Rest ons nog te vermelden, dat de deelnemers geen cursusgelden verschuldigd zijn, daar deze kos ten volledig worden vergoed. Uitsluitend de reiskosten komen voor rekening van de deelnemers. N. AM hall' acht wordt de discussieavond geopend v door de voorzitter, die een woord van wel kom spreekt tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de heer Nobels, provinciaal secretaris. Deze. geeft een uiteenzetting over de statuten, wat statuten zijn, wat zij inhouden en waarom ze in acht moeten worden genomen. Na deze uiteenzetting worden de statuten en het huishoudelijk regelement uitgedeeld en gingenj wij ons hierop concentreren. De statuten en het huishoudelijk regelement worden door de heer T. van Arenthals voorgelezen en van commentaar voorzien. Hierna komt de inmiddels voltallige discussie groep weer in actie. De vragen worden aan de le den uitgedeeld, waarbij discussiegroepen van vijf personen worden gevormd. In elke groep wordt een voorzitter en een rap porteur (trice) aangewezen. De voorzitter moet de discussie onderling leiden en de rapporteur op de gestelde vragen een antwoord formuleren en dit in de algehele discussie verdedigen. Als algemene conclusie mogen wij stellen dat het doel der P. J. G. Z. geen ander dient te zijn als twintig jaar geleden, maar dat wij in ons pro gramma met onze tijd behoren mee te gaan. Het organiseren van een dansavond is wel nut tig voor het contact tussen Z. P. M. en P. J. G., maar als doel mogen wij dit niet stellen. Dit ligt veel ruimer. Artikel 3 der statuten stelt immers als doel: het ontwikkelen en vormen van de plattelandsjonge- ren op maatschappelijk, cultureel, economisch, vak technisch en lichamelijk gebied. Dit is te verwezenlijken door b.v. weekends waarin bepaalde problemen door verschillende personen worden behandeld, door gewone verga deringen, door sportdagen, door gezellige avon den, enz. Het is in elk geval belangrijk, dat ieder lid ac tief meewerkt en niet passief terzijde staat. De conclusie op de volgende vraag, wat het woord „algemeenheid" inhoud is: vrijheid van woord „algemeenheid" inhoudt is: vrijheid van Naar aanleiding van de behandeling van een desbetreffende vraag kunnen wij opmaken dat het de mening is van de jongeren, dat het niet tot onze competentie behoort een openbaai* standpunt in te nemen ten aanzien van de aktie van de Friese Landbouw Maatschappij. Dit zal meer de taak zijn van de standsorganisaties. De vraag betreffende leeftijdsgrenzen wordt niet ten volle behandeld, maar als conclusie mogen wij wel aannemen, dat de gestelde leeftijd 1530 jaar juist is. Dan komt de rondvraag aan de orde, waarvan geen gebruik wordt gemaakt. Daarna sluit de voor zitter de vergadering en betuigt zijn dank voor de actieve medewerking. INA DE LANGE. ZATERDAG 14 DECEMBER organiseerde de P. J. G. Streek West Zeeuws-Vlaanderen een trekkerbehendigheidswedstrijd op de Brink te Schoondijkè. Op het iMnnent, dat vele sportliefhebbers de schaatsen hadden ondergebonden op het prachtige ijs van het Grote Gat te Oostburg, reden de 25 deelnemers aan de behendigheidswedstrijd met jassen en sommigen zelfs met handschoenen aan het moeilijke, parcours, dat er als volgt uitzag: 1. Starten vanaf streep, wagen aankoppelen. 2. Over tegel rijden met rechterachterwiel trek ker en linkerachterwiel wagen. 3. Slingerpad van stenen. 4. Hanglat raken. 5. Wagen achteruit met trekker in garage steken en afkoppelen. 6. Evenwichtsbrug. 7. Koppelingsproef. 8. Met trekker voor hek blijven staan, zodat dit nog net vóór de trekker langs kan open draaien, hek openen, erdoor rijden en sluiten met rechtse knoop. 9. Met voorwielen op ronde buis blijven staan. 10. Slingerpad van 4 paaltjes. 11. Finish, met voorwielen op witte streep. HET parcours werd afgelegd in 59 minuten met een gemiddeld aantal hindernisstrafpun- ten van 200; alleen de kampioen, de heer A. d'Hont uit Groede, wist beneden de 100 te blijven. Bij de Z. P. M.'sters, die de moeilijkste hinder nissen mochten overslaan, maar het parcours al in de schemer moesten rijden, was het mej. S. de Feijter die met een totaal van 373 strafpunten 1ste werd. In hotel „Victory" te Oostburg getuigde streek- voorzitter, de heer D. Dekker, van zijn tevreden heid over het goede verloop van het middagpro gramma. Hij dankte de juryleden van de behen digheidswedstrijden, en de leden van de T.L.J.W.- werkgroep, die onder leiding van de heer J. Dees uit Cadzand het gehele middagprogramma had den voorbereid. DOOR de heer A. Luteijn werd namens de jury de uitslag bekend gemaakt: Z. P. M.: I. Mej. S. de Feijter, Waterlandkerkje, 0P zaterdag 18 januari wordt de Walcherse Kontaktdag gehouden in hotel Walcheren te Koudekerke. Een afwisselend programma wordt U geboden. Enkele punten hiervan zijn: film, mastklimmen, bakwedstrijden en „ontspanning door inspanning". U mag dit niet missen Hebt U zich al opgegeven? Doe het vlug, morgen 11 januari is de laatste dag van aanmelding Aanmelden kunt U zich bij de heer L. Lampert, Duinweg 30, Biggekerke, tel. 01186 236. Tot ziens op 18 januari, om 14 uur in hotel Wal cheren te Koudekerke STREEK Walcheren van de P. J. G. N. organi seert een bustocht naar de landbouwtentoon stelling in de R. A. I. te Amsterdam op woensdag 22 januari a.s. U kunt zich opgeven bij de technisch sekretaris de heer L. Lampert, Duinweg 30, Biggekerke; tel. 01186 236 tot 18 januarf. DE Z. P. M. afd. Oudelande geeft op zaterdag 18 januari haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Oudelande. Opgevoerd zal worden het blijspel „Cupido in een speelse bui", door de P. J. G. afd. Kruiningen. Medewerking wordt verleend door de accordeon club „Jong Zeeland", waaronder de vroegere Euro pese kampioene Willie Bierens. Aanvang half acht. 373 strafpunten; 2. Mej. W. Dhont. Biervliet, 605 str.p.; 3. Mej. S. Dekker, Schoondijkè, 617 str.p.; 4. Mej. T. Roelse, Hoofdplaat, 721 str.p.; 5. Mej. B. v. d. Sluis, Biervliet, 749 str.p. P. J. G.: 1. A. d'Hont, Groede, 457 str.p.; 2. C. de Smit, Groede, 469 str.p.; 3. D. Dekker, Hoofdplaat, 546 str.p.; 4. J. de Hulster, Oostburg, 562 str.p.: 5. K. de Regt, Biervliet, 602 str.p.; 6. C. de Regt, Biervliet; 7. W. Risseeuw, Groede; 8. I. Buijze, Groede; 9. A. Rozendaal, Zuidzande; 10. A. Rijn berg, Biervliet. De eerste prijs bestond uit een medaille -f- wis selbeker, de 2e tot en met de 10e prijs waren kleine landbouwgereedschappen. INMIDDELS was het aantal deelnemers en deel neemsters aan de dropping gegroeid tot 60. In een vlot tempo konden de groepen van 46 personen naar hun startplaatsen gebracht worden in de Tienhonderdpolder en in de buurt van Hede- nesse, vanwaar zij volgens een routebeschrijving- de onbekende finish (hotel „De Wielingen" te Cad- zand-Haven) moesten bereiken. De gedropten moesten gedurende de 6 km lange route een aantal algemene vragen beantwoorden, een opgegeven telefoonnummer bellen en een boerderij binnengaan om ook daar nog het een en ander te beantwoorden. De eersten arriveerden omstreeks half tien in „De Wielingen", waar hun een kop snert en een paar broodjes werden aangeboden. Zodra allen binnen waren werd door de streek- voorzitter de uitslag bekendgemaakt. Als eei*ste van de 13 groepen was geëindigd groep 6, onder leiding van J. de Regt, met 48 strafpunten. Deze moest kiezen uit de acht door de Z. P. M.'sters ge bakken taarten en cakes. Nummer 2 was groep 12, o.l.v. J. Herweijer, met 49 str.p.; 3. groep 5, o.l.v. I. Buijze, met 57 str.p.: 4. groep 3, o.l.v. E. Brakman, 60 str.p.; 5. groep 1, o.l.v. J. Masclee, 61 str.p. Om. 12 uur werd door de heer D. Dekker deze avond officieel gesloten, maar van de gelegenheid om nog gezellig te dansen werd door allen van harte gebruik gemaakt. J. DE HULSTER. TONEELAVOND SCHOUWEN-DUIVELAND Afd. Schouwen-Duivelandder P. J. G. en Z. P. M. organiseert een toneelavond op zaterdag 11 januari a.s. in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Aanvang 8 uur. Na afloop dansen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1964 | | pagina 23