Zet ze naast elkaar en vergelijk ze maar W. Schipper en Zoon N.V. Lezing van Mr. Stapel in Koudekerke andere 40 pk trekker dit is een rustig lopende ^cilin der Fiat dieselmotor vermogen 40 pk onafhankelijk doordraaiende aftakas als standaard uitv. rij-afhankelijke aftakas even* eens standaard kracht- en diepteregelende hydr. hefinrichting met 1200 kg hefvermogen bodemvrijheid van 0.48 meter Ut standaarduitvoering: jalouzie electrische verlichting schar nierende trekhaak urentoeren- snelheidsmeter luxe zitting 36,75 pk op de aftakas bij 540 toeren Dat zijn allemaal Fiat-voordelen die er direct uitspringen. En op de lange duur ontdekt u er meer.Want hoe langer men met een Fiat-trekker werkt, hoe tevredener men wordt! Go**. Tol. 01100-6410 Zlarlkzoe. Tel. 01110-9272 Korte wenken N' Vraag Inlichtingen over de super-rendabele Flat-trek kers van 20 80 pk. «URRimnii>lun«iiaii DINSDAG 24 DECEMBER 1963 1079 „vluchten" soms weg uit die onzekerheid en het gevolg" ervan is: verwenning en een te grote mata van vrijheid voor de opgroeiende jeugd. Mr. Stapel meende de jeugd te moeten opvoe* den tot de rechte verhouding der dingen en ont-t hechting aan alles wat men bezit en zelfbeheer sing opbrengen. T 't laatste lichtte hij toe met enkele praktische voorbeelden. Na de pauze werd ran de Hongaarse post-leden door de familie Joosse een prachtige kleurenfoto aangeboden voor hun geleverd werk tijdens de fokveedagen. De discussie over de lezing van mr. Stapel was enerverend. Eén meende zelfs over een revolutio naire omwenteling te moeten spreken. Gelukkig bleef het bij deze woorden, en werd niet tot daden overgegaan. De Voorzitter sloot, na dank gebracht te hebben aan mr. Stapel, deze zeer geslaagde avond. De Secretaris. UOORZITTER D. Vos kon op de gecombineer- de P. J. G.—Z. P. M.-vergadering op 29 novem ber te Koudekerke een groot aantal aanwezigen verwelkomen. Het verheugde hem zeer dat ook uit andere afdelingen zovelen naar Koudekerke waren gekomen om mr. C. Stapel te beluisteren. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de Hoofd bestuursleden Dees en Van Arenthals, streekvoor- zitter Oele, streekadviseur Koster, alsmede de directeur van de lagere landbouwschool, de heer Fase. Na het huishoudelijke gedeelte kreeg de direc teur van de Volkshogeschool te Bakkeveen, mr. C. Stapel, het woord. Zijn causerie: „Opvoeding en voorlichting van de ouders aan hun kinderen", werd een zeer boeiend betoog. Spreker vroeg zich af waardoor de kloof tussen ouderen en jongeren in deze tijd ontstaat. Hij meende daarvoor een drietal oor zaken gevonden te hebben: le. Gewijzigde school- en leersituatie. 2e. Gezagsvermindering der ouders. 3e. De snelle maatschappelijke veranderingen. Wat betekent dit nu voor de ouders en hoe zijn de reacties hierop? Zijn antwoord luidde: De meesten reageren met een gevoel van onzekerheid. Vooral de onzeker heid ten aanzien van de maatschappelijke positie. Zeker geldt dit voor het platteland, aldus spreker. Onzekerheid ook t.a.v. de culturele waarden en van het geloof. Het zijn vooral deze onzekerheden, die de op voeding zo moeilijk maken voor de ouders. Zij r\E tijd voor het af- sluiten vcm aller lei teeltcontracten voor peulvruchten en diver se andere gewassen is weer aangebroken. Sluit niet klakkeloos een con tract af voor de ver bouw van onbekende teelten, want deze val len vaak tegen. Infor meer eens bij uw buur- man of een instantie die u van advies kan die nen over de teeltmoge lijkheden alvorens u vast te leggen. Laat u in geen geval' „in de boot nemen". HE eindbuizen van de drainreelcsen hebben in de winter maar een slechte tijd. Bij vorst vriezen de eindbuizen in het ijs vast en het komt maar al te vaak voor, dat bij het zakken van het pol- derpeil het ijs inzakt waarbij de buis wordt meegenomen en uit het verband wprat getrok ken of afbreekt. Voor- ai plastic buizen breken gemakkelijk af. Voor kom deze narigheid door de buizen zonodig los te hakken. JU de suikerbieten weg zijn en op vele akker bouwbedrij ven het land is geploegd breekt de tijd weer aan, dat u gaat denken aan het volgende oogstjaar. Maak- tijdig uw bozcw- en bemestingsplan op dan bent u er zeker van, dat het benodigde zaaizaad en de vereiste meststoffen nóg te hrij- 1 gen zijn'. Ook voor de joppervlakte suiker bic- 1 ten zult U spoedig een beslissing moeten ne men. T7 ORSTPERIKELEN V zijn voor de ak kerbouwer vervelend maar voor de veehouder zit meestal met nog veel meer narigheid. Zorg, dat bij vorst de af voer goot van de me chanische uitmestinstal latie goed schoon wordt gedraaid en geschoven. Verwaarloost u het schoonmaken dan vrie zen de mestresten vast en is bfeuk niet uitge sloten. A RBEJDSTIJD die niet gebruikt wordt, is voor goed ver loren. Dat betekent, dat machinestoringen tij dens de werkzaamheden zoveel mogelijk voor komen moeten worden, want dat kost 'extra tijd en geld. Richt daarom een goed verwarmde werkplaats in, zodat u bij winterdag gelegen heid hebt uw machines een onderhoudsbeurt te geven en versleten on derdelen te vervangen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 39