Ï017 ADRES EN TELEFOONNUMMER RAYONASSISTENT F. BUIJZE DIPLOMA-UITREIKING GROENTETEELT SCHAKELCURSUS Dr. Ir. D. W. STOLP DIRECTEUR VUILAFVOER MIJ „V. A. M." HOUDT DE GROND IN DE VERF L it breid ingsplan nen HET WORDT U CADEAU GEDAAN KOOLTEELTREGELING 1964 PEULVRUCHTENCONSERVENDAG TE ROOSENDAAL DEMONSTRATIE REINIGEN VAN DE DRAINAGE IN WALCHEREN VOORLICHTINGSDAG MODERNE UIENTEELT TE ST. ANNALAND DEMONSTRATIE OP ,,'T HOF ZWAGERMAN" TE GRIJPSKERKE TWEEDE STUDIEREIS NAAR ISRAEL VRIJDAG 6 DECEMBER IMS Tot onze spijt is in ons vorig nummer bij de op gave van de adresverandering van de heer F. Buyze, rayonassistent van -R. L. V. D. afd. Axel voor de ge meenten Axel, Terneuzen en Zaamslag het onderste regeltje met het telefoonnummer weggevallen. Hier bij alsnog het volledige adres, enz.: Vondelstraat 69, Terneuzen, tel. 01150—2922. OP 21 november j.l. reikte de heer De Wilde namens de Inspecteur van het Landbouw onderwijs aan negentien geslaagden het diploma Groenteteeltschakelcursus uit, die deze cursus op de Ir. A. W. van de Plasseschool, de lagere tuin bouwschool der Z. L. M. te Kapelle hebben gevolgd. Talrijke genodigden gaven van hun belangstelling blijk. De geslaagden waren: M. Bruinooge en M. Ver hulst, beiden te Brezelinge, W. Davidse te 's-Heer Arendskerke, J. Dominicus te Goes, J. Geense en C. van der Reest, beiden te St. Philipsland, A. Ha melink te Wemeldinge, I. Hubregtse en C J. Looy, beiden te 's-Gravenpolder; C. J. de Jonge, J. L. Verbeem en E. G. van 't Westeinde, allen te Ove- zande, C. Platschorre te Ellewoutsdijk, J. Schou ten te Krabbendijke, P. Sinke te Kloetinge, J. Zuid hof te Kwadendamme, C. Kosten te St. Philipsland, P. Daalman te Nisse en M. de Jager te Kapelle. Inmiddels is op 15 november een nieuwe cursus begonnen met maar liefst 27 deelnemers. Zoals de direkteur van de Tuinbouwschool te Kapelle ons mededeelde, verwachten de leerkrachten aan deze nieuwe cursus evenveel plezier te beleven als aan de vorige. Het lesgeven aan ouderen met ervaring, omdat dan dicht bij de praktijk gebleven wordt geeft veel voldoening. Enhet behoedt de leer krachten ervoor te theoretisch te worden. In de een dezer dagen gehouden buitengewone aandeelhoudersvergadering is tot directeur van de N.V. Vuilafvoer Maatschappij „V. A. M.", gevestigd te Amsterdam, per 1 december 1963 benoemd dr. ir, D. W. Stolp te Wassenaar. Dr. Stolp verlaat thans het Ministerie van Landbouw en Visserij, alwaar hij inspecteur van het tuinbouwkundig onderzoek was. Dr. Stolp (43) studeerde aan de Landbouwhoge school te Wageningen. Gedurende een studie onderbreking in en na de oorlog was hij o.m. werkzaam in het onderzoek en de voorlichting over met zoutwater geïnundeerde gebieden in Zuid west Nederland.* In 1946 werd de studie voltooid en volgde zijn benoeming tot consulent bij de Zeeuwse Landbouw Maatschappij te Goes. In 1950 werd dr. Stolp aan de Directie Tuin bouw van het Ministerie van Landbouw en Vis serij verbonden voor een onderzoek naar water huishoudingsvraagstukken bij tuinbouwgewassen. Dit onderzoek werd uitgevoerd te Wageningen en leidde in 1960 tot het proefschrift „Bodemvocht en groenteteelt op een hoge zandgrond". Van 1954 1960 was hij adjunct-inspecteur, vanaf 1960 in specteur van het tuinbouwkundig onderzoek. WAAROM en waarmee hout beschermd moet worden is algemeen bekend. Waarom en waarmee de grond te beschermen is, kunt U horen op de Algemene voorlichtingsdag van de Land bouwstudieclubs in Zeeuwsch-Vlaanderen, welke gehouden zal worden op dinsdag, 17 december 1963 in het „Luxor Theater" te Terneuzen. Aanvang 9.30 uur. Het programma van deze dag wordt volgende week in dit blad bekend gemaakt. 's-Gravenpolder. Vanaf 23 november 1963, geduren de vier weken, ligt ter inzage een ontwerp van de 4e wijziging der bebouwingsvoorschriften uitbrei dingsplan 's-Gravenpolder 1957. Gedurende genoemde t;ermjjn kunnen belanghebbenden bij de gemeente raad bezwaren indienen. Wissenkerke. Voorbereid worden een wijziging van het plan van uitbreiding in hoofdzaak voor de ge hele gemeente en een aanvulling van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor de kom Kamperland. Zuidzande. Voorbereid wordt een herziening van het goedgekeurde plan van uitbreiding van die ge meente, zowel in hoofdzaak als in onderdelen. '/O ongeveer zou u het Trekker Service Regle- ment kunnen beschouwen. Maar het is niet helemaal waar, u moet er toch iets voor doen, n.l. als u een trekker koopt, aan de verkoper vragen naar een officieel exemplaar van het Trekker Service Reglement. En als hij u dit niet kan leveren, weest u dan op uw hoede, want dan is het bedrijf niet door het Mechanisatie Centrum in Wageningen geplaatst op de lijst van erkende leveranciers. Deze lijst houdt n.l. de waarborgen in, dat: de technische uitrusting aan minimum eisen voldoet; de dienstverlenende taak naar behoren wordt opgevat. Deze waarborgen worden u wel cadeau gedaan, want dit contract-exemplaar van het Trekker Ser vice Reglement kost de koper niets en biedt hem een juiste en daardoor plezierige verhouding met zijn leverancier. Dus alleen een trekker kopen op het Trekker Service Reglement door een contract daarvan te vragen. Het Produktschap voor Groenten en Fruit maakt bekend dat de koolteeltregeling voor 1964 gelijk is aan de regeling van 1963. Dit betekent onder meer dat rode-, witte- en savooiekool (andere dan groene) slechts mag wor den geteeld door hen die een gewone of een bij zondere koolteeïtvergunning bezitten behoudens voor wat betreft een oppervlakte van 5 are, die door iedere „erkende" groenteteler voor de teelt van sluitkool mag worden benut. De gewone kool teeltvergunning van 1963 blijft in 1964 geldig. Op zeer beperkte schaal zal nieuw gewoon kool- teeltrecht kurmen worden verstrekt aan jonge be ginnende groentetelers, die een vergunning (er kenning) van het Landbouwschap hebben ontvan gen. Voorts bestaat de gelegenheid tot het overschrij ven van gewoon kool teel trecht. Belanghebbenden dienen zich te wenden tot hun plaatselijke bureauhouder vóór 31 maart 1964. Bijzonder koolteeltrecht voor 1964 kan slechts worden verleend voorzover door de aanvragers daarvan een teeltcontract is gesloten met een fabrikant of met een exporteur ten behoeve van een buitenlandse fabrikant. Voor de teelt van wittekool wordt dit bijzonder teeltrecht uitsluitend toegekend aan telers, die reeds gewoon koolteeltrecht bezitten en wel tot 'n oppervlakte van ten hoogste 25 van laatstbe doeld teeltrecht. Ten behoeve van de teelt van rode- en savooie kool voor de verwerkende industrie kan een ieder bijzonder teeltrecht verkrijgen mits daarvoor een contract als bovenbedoeld is afgesloten. Aanvragen om bijzonder teeltrecht voor witte-, rode- en savooiekool kunnen, vóór de aanvang van de teelt, door de desbetreffende telers zowel als door de fabrikant (en) of de exporteur (s) recht streeks bij het Produktschap worden ingediend. Overlegging van de voornaamste gegevens uit het gesloten contract is noodzakelijk. AP vrijdag 13 december a.s. zal in de Schouw- burg te Roosendaal een „Peulvruchtencon- servendag" worden gehouden die wordt georgani seerd door de Peulvruchten Studie Combinatie uit Wageningen. Deze voorlichtingsdag is vooral be stemd voor de telers van doperwten, stamslabo- nen en tuinbonen in Zuid-Nederland. 10.00 uur: Opening. 10.1511.15 uur: „Enkele actualiteiten op het ge bied van rassenkeuze en teelt van doperwten, stamslabonen en tuinbonen", door ir. R. P. Lam- mers, Peulvruchten Studie Com binatie. 11.1511.45 uur: Koffiepauze. 11.4512.30 uur: „Het stamslabonen-rassensorti- ment", door Tj. Buishand, mede werker van het Proefstation voor de vollegronds groenteteelt. 12.3014.30 uur: Middagpauze. 14.3015.30 uur: „Enige aspecten van de oogst van conservendoperwten", door ir. K. de Koning, onderzoeker van het Instituut voor Land bouwtechniek en Rationalisatie. 15.30—16.00 uur: Vertoning van een Amerikaanse kleurenfilm over de doperwten- peulenplukker („Pea Pod Pie ker") van Chisholm Ryder. Wij wekken de telers gaarne op deze voorlich tingsdag bij te wonen. Het is tevens een goede gelegenheid om met diverse personen uit de krin gen van de landbouw, handel en industrie ken nis te maten en van gedachten te wisselen. /~\P initiatief van de Streekverbeteringskomrnissie zal in de tweede week van december op een aantal plaatsen in Walcheren gedemonstreerd wor den met doorspuitapparatuur voor draineerbuizen. Het is de kommissie bekend dat aan het onder houd van de drainage niet overal de nodige aan dacht wordt besteed. Zij heeft daarom gemeend door middel van enkele demonstraties nog eens te laten zien wat met het doorspuiten van drainrëeksen kan worden bereikt. In het noorden van Walcheren zal op maandag 9 december a.s. op 2 plaatsen worden gedemon streerd. 's Morgens op een perceel ven de heer J. Geschiere, Baaiweg 4, Domburg, post Aagtekerke. Tijd: tussen 9.30 en 11.30 uur. 's Middags op een perceel van de heer W. J. Sanderse, Oostkapelseweg 50, Serooskerke. Het per ceel is gelegen aan de Zwanenburgseweg. Tijd: tussen 14 en 16 uur. In het zuiden van Walcheren zal op woensdag 11 december a.s. worden gedemonstreerd. Eveneens op 2 plaatsen. 's Morgens op een perceel van dc heer P. Brasser in de Oranjepolder te Arnemuiden. Tijd: tussen 9.30 en 11.30 uur. 's Middags op een perceel van de heer G. Koole, Abeelseweg 44, Souburg. Tijd: tussen 14 en 16 uur. Bezoek één van deze demonstraties Ieder is va» harte welkom. Voor de organisatoren, J. M. v. d. WEELE. Demonstratie met verschillende werktuigen. jT\E streekverbeteringskomrnissie Thelen en de Bedrijfsstudiegroep Tholen en St. Philipsland organiseren in samenwerking met de Stichting Ne derlandse Uienfederatie en de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst een demonstratie- en voorlichtings bijeenkomst te St. Annaland. Wat de machines be treft kan nu reeds worden medegedeeld dat o.m. ge toond zullen worden: a. een geheel nieuwe afstaartmachine; b. een uienrooimachine; c. een rooimachine voor picklers en plantuien; d. een precisiezaaimachine; c. omgebouwde aardappelrooiers voor het opladen of opzakken van uien. Ter plaatse wordt voor deskundige toelichting gezorgd. Bovendien zal de heer J. Koert. adj. direk teur van de S.N.U.I.F., enkele aktuele punten voor de moderne uienteelt behandelen. Iedere belangstellende is van harte welkom op deze voorlichtingsbijeenkomst welke zal worden ge houden op zaterdag 14 december 1963, 's morgens om 9.30 uur in dc veilinggebouwen te St. Annaland. Namens de voorbereidingskommissie, J. T. ANDRINGA. T\E streekverbeteringskomrnissie Walcheren heeft voor de eerste demonstratie op veehouderij ge bied als onderwerp gekozen: ,De arbeid in de vee houderij". Dit is ongetwijfeld een zeer belangrijke zaak voor talrijke bedrijven. Om het geheel goed tot zijn recht te laten komen gaat genoemde kommissie het ge heel organiseren in samenwerking met de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting Walcheren, de Rijks- veeteeltvoorlichtingsdienst en de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst. Het programma vermeld onder meer: diverse soorten voerkarren en -wagentjes; enig doelmatig handgereedschap; veeverzorging (scheren, reinigen, enz.); door middel van voorbeelden (maquettes) zal de werking van diverse uitmestinstallaties worden getoond; diverse onderwerpen. De verschillende onderdelen zullen door deskun digen worden toegelicht. Alle belangstellenden zijn van harte welkom op deze voorlichtingsmiddag. De datum is vastgesteld op woensdag 18 december 1963; aanvang 13.30 uur op ,,'t Hof Zwagerman" te Grijps- kerke. Namens de voorbereidingskommissie, T. J. ANDRINGA. Het aantal aanmeldingen voor de tweede studiereis naar Israël (11 tot 25 februari 1964) is niet onbevredigend. De mogelijkheid bestaat nog voor deze reis te boeken. Wij hebben de termijn van aanmelding verlengd tot 15 december 1963. Wilt U nog mee? Aarzel dan niet en neem contact op met de Zeeuwse Landbouw Mij t.a.v, de heer W. Sinke, Landbouwhuis, Goes.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 13