1lek rtlO&n dwtst dodh TwtnmOi ywmO<CftcL\ Adverteren doet verkopen Service Telefoon Centrale moederloze veulens De originele Deense landbouwwagen-stalmeststrooier Korte wenken GOES Terwelstraat Tel. 01100-6908 Omdat wielen moeten wentelen voor Uw winst... U bent hoofd van een landbouwbedrijf, dus zakenman. Uw doe! is winst. Daarvoor moet hard worden gewerkt Laat Esso mééwerkenl Dan blijven Uw Machines op gang, de wielen wentelen. Zo dient het wereldbedrijf Esso Uw belangen! Esso dient de landbouw met dieselolie, trekkerpetroleum, speciale smeermiddelen en roestwe- rende produkten. MET ESSO BENT U BETER UIT 920 ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD UNT U wel rooien, maar niet leveren aan de fabriek, breng de bieten dan op een gemak kelijk te bereiken en verharde plaats bijeen. Maak de hoop niet te groot, anders treden extra verlie zen op aan suiker. Laat de bijeengebrachte bieten bij gunstig weer niet zitten tot aan het eind van het seizoen, maar ruim ze regelmatig op. Wanneer U het verstandig bekijkt kunt U er veel profijt van hebben. Benut daarom in deze maand de ge schikte dagen zo goed mogelijk. Anders moet U gaan rooien in te natte grond, hetgeen niet alleen extra kosten maar ook ernstige structuurbederf geeft. IER en daar ziet men bietenoogstmachines aan het werk, die zich met een enorme snelheid over het veld voortbewegen. Het is be grijpelijk dat dan grote rooiverliezen voorkomen onder meer door het afbreken van de bieten in de grond. Bovendien heeft de taster onvoldoende ge legenheid zich in te stellen en worden de bieten scheef gekopt of geheel uit de grond geduwd. Tracht daarom Uw kalmte te bewaren en rijd niet te hard. ERS bietenblad bevat veel water en het is gunstig om dit blad bestemd voor inkuilen wat te laten verwelken. Laat het echter niet we kenlang op het veld liggen, omdat het blad dan gaai rotten en de koppen schimmelen. Breng bie tenblad, bestemd voor inkuilen in enkele dagen in de kuil, trap deze bij voorkeur goed aan en breng er meteen een flink gronddek op. IJ het opstallen ran het melkvee vraagt het dier zijn verzorging en is het raadzaam dï- rekt het achterstel en de uier te scheren. Wacht U hier enkele dagen mee, dan gaat het scheren veel moeilijker door aanklevende mest en ander vuil. Scheren bevordert een zindelijke melkwin- ning. ®OOD door schuld" een heel mensenleven met zich mee te moeten dragen is een trieste zaak. Breng dan geen modder of slik op de wegen tijdens het biete atransportBij nat weer wordt het glad en uiterst gevaarlijk op de weg. Menig argeloos chauffeur is daardoor geslipt en veroor zaakte schade aan zichzelf of anderen. Bij het hui dige drukke wegverkeer moeten de wegen be trouwbaar zijn. f~~\NDANKS allerlei waarschuwingen komen herhaaldelijk ongevallen voor met trekkers, vaak met dodelijke afloop. Vooral het kantelen met de trekker in de sloot komt nogal eens voor. Nu U midden in het ploegwerk zit, riskeer niet te veel door de uiterste voor langs de slootkant ook nog te willen meeploegen. ELUKKIG zien we ze steeds meer de qJ schaftkeetjes in het land waar de arbeiders in kunnen verblijven tijdens regenbuien of het eten van een boterham. Vooral tijdens de bieten- oogst kunnen deze schafthokjes een nuttige en aangename dienst bewijzen. Zo er bij U zo'n keet je nog ontbreekt en eigenlijk wel nodig is, bewijs Uiv personeel een dienst en maak er een. DEEDS een aantal jaren verleent de afdeling PaardenhouderU van het Landbouwschap be middeling bij het onderbrengen van moederloze veulens. Daartoe wordt de Service Telefoon Cen trale ingeschakeld. In 1963 zijn 56 moederloze veu lens gemeld, namelijk in Groningen 4, Friesland 1. Drenthe 7, Overijssel (met Noord-Oostpolder) 3. Gelderland 15, Utrecht 6, Noord-Holland 3 Zuid- Holland 3, Zeeland 2, Noord-Brabant 9 en Limburg 3. Van deze 56 veulens zijn er 28 met succes onder gebracht bij een pleegmoeder. Vijf konden niet on dergebracht worden bij een pleegmoeder en zijn vervolgens kunstmatig opgefokt. Veertien veulens werden kunstmatig opgefokt, waartoe een vouw blad met aanwijzingen werd verstrekt. Drie veulens zijn gestorven en van zes veulens is het resultaat onbekend gebleven. Het aantal aanvragen voor een moederloos veu len. om onder te brengen bij een merrie waarvan het veulen was gestorven, bedroeg in 1963 driehon derd. Deze driehonderd aanvragen waren als volgt over de provincies verdeeld: Groningen 14, Fries land 17. Drenthe 30, Overijssel (met Noord-Oostpol der) 37, Gelderland 68, Utrecht 20. Noord-Holland 8. Zuid-Holland 18. Zeeland 3. Noord-Brabant 75. Lim burg 10. De meest ideale oplossing voor: het lossen van aardappelen, bieten en losgestort graan het mestverspreiden, het strooien van kalk, compost en schuimaarde het transport b.v. van aardappelen zeer korte lostijden landbouwwagen-stalmeststrooier t/pe LS 60 en LS 70, voor aftakasaandrijving. met 2 strooihaspels Uitermate geschikt voor loonbedrijven en werktuigencombinaties f

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 12