RADIO 866 Algemene Vergadering K.N.L.C. WINTERCURSUSSEN LAGERE LAND- EN TUINBOUWSCHOOL SCHERPENISSE ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Uitbreidingsplannen Zitdagen Boekhoud- bureau MELKSTATISTIEK ZITDAGEN Cursus Boekhouden en Bedrijfsleer ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD ÏDi jaarlijkse Algemene Vergadering van het Koninklijk Nederlands Landbouw- C'omité zal gehouden worden op DINSDAG 22 OKTOBER in restaurant „Royal", Willems plein te Arnhem. In de ochtendvergadering, die een besloten karakter draagt, zullen punten van huishou delijke aard aan de orde komen, onder meer de rekening en verantwoording 1962 en de begroting 1964. De middagvergadering is toegankelijk voor allen die hier belang in stellen. De voorzitter van het K. N. L.C., ir. C. S. Knottnerus, zal de openingsrede uitspreken. Daarna zal de „Landbouw-Comitc-Prys 1963" uitgereikt worden. Deze prijs is in 1959 ingesteld ter ge- legenheid van het 75-jarig bestaan van het K. N. L. C. De bij het K. N. L. C. aangesloten gewestelijke landbouworganisaties hebben toen een bedrag geschonken aan hun centrale organisatie. Uit het fonds, dat daarmee is ge vormd, wordt zo mogelijk jaarlijks een be drag van duizend gulden beschikbaar gesteld aan diegene, die naar het oordeel van een door het Hoofdbestuur van het K.N. L.C. be- noemde jury, in een bepaalde periode op een bijzondere wyze heeft bijgedragen tot het versterken van de goede betrekkingen tussen het Nederlandse volk en zijn land- en tuin bouw. Na de pauze zal de heer II. Baron van La- witk. Hoofd van de Directie Algemene Fis cale Politiek van het Ministerie van Finan ciën, een rede houden over „Vooruitzichten op het gebied van de belastingheffing". "Uiteraard zullen vooral die, asnecten, die voor de landbouw van belang zijn, hierbij aan de orde komen. De middagvergadering begint om half twee. Bij voldoende deelname zal er deze winter ge legenheid zijn de volgende cursussen te volgen: 1. Algemene Tuinbomvcitrsus (tweejarige cursus) Teeltrichtingen: a. groenteteelt; b. fruitteelt of bollenteelt. Toelatingseisen: minstens 17 jaar op de eerste les van het eerste cursusjaar; meisjes 15 jaar. Voor deze cursus zijn reeds enkele aanmeldin gen binnen. 2. Schakelcursus Bollenteelt. Speciaal voor hen, die reeds over één of andere vergunning beschikken, en zich nu ook op de bollenteelt willen gaan toeleggen. Toelatingseisen: Tenminste in het bezit van het diploma van een Alg. Tuinbouw Cursus. Hier van kan in speciale gevallen worden afgeweken. 3. Praktijkcursus Maaidorser. Toelatingseisen: Tenminste in het bezit van het diploma van een Lagere Landbouwschool of 21 jaar en minstens 3 jaar praktisch in de land bouw werkzaam. 4. Cursus Elementaire Bedrijfsleer. Toelatingseisen: Tenminste in het bezit van een diploma van een Lagere Land- of Tuinbouw school of 21 jaar. Doel van deze cursus: het bijbrengen van ele mentaire kennis van: boekhouden; bedrijfseco nomie; landhuishoudkunde; rechts- en wets- kennis; sociale verzekeringen en belastingwet geving. Aanmeldingen voor deze cursus kunnen vóór 26 oktober worden gericht aan: A. C. v. Heusden, directeur van de Lagere Land- en Tuinbouwschool te Scherpenisse. Laban Deurloostraat 31, Telefoon (016661—540. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Mr. «1. F. G. Schlingemann. Redactie, Abonnementen en Advertenties: J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012. Tel. huis 01185—422. Advertenties en administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sandc Tel. 011502073, Terneuzen Domburg. Vanaf 3 oktober 1963, gedurende 4 we ken, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage: a. een ontwerp-uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gemeente Domburg met bebouwingsvoorschrif. ten; b. een ontwerp-herziening uitbreidingsplan in on derdelen voor de gemeente Domburg, met bebou wingsvoorschriften c. een ontwerp-herziening wederopbouwplan met bij behorende bebouwingsvoorschriften. Gedurende genoemde termijn kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Oostburg. Tot 16 oktober lag ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen, met bijbeho rende bebouwingsvoorschriften, landhuizenwijk Veer- hoekpolder. Gedurende zes weken na afloop van ge noemde termijn kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij G. S. Tholen. G. S. hebben goedgekeurd de raadsbeslui ten waarbij: a. is vastgesteld het plan tot herziening 1962 van het plan van uitbreiding in onderdelen, alsmede de bijbehorende bebouwingsvoorschriften; b. de sub a genoemde bebouwingsvoorschriften van toepassing zijn verklaard op de niet herziene delen van het vigerende uitbreidingsplan in onderdelen „herziening 1956" en „herziening 1959". Binnen een maand na 3 oktober 1963, kunnen be langhebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. u ma!é3f. Terneuzen: Woensdag 23 oktober in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 23 oktober in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 24 oktober in hotel „Huis van Nassau''. Middelburg: Dondei'dag 24 oktober in hotel „De Eendracht". Serooskerke: Vrijdag 25 oktober in café „Huijsse", van 9 tot 1 uur. Tholen: Zaterdag 26 oktober in hotel „Hof van Holland". Door veehouders aan zuivelfabrieken afgelever de hoeveelheden melk in tonnen: week 7/14 september 1963 Groningen Friesland Drente Overijsel Gelderland Nrd-Holland Utrecht Z.-Holland Zeeland Nrd-Brabant Limburg 1963 1962 indexcijfer 6.206 6.583 94 21.107 22.770 93 8.476 8.955 95 16.983 17.363 98 17.290 17.645 98 10.670 12.223 87 3.671 4.518 84 12.178 14.923 84 1.042 1.067 98 16.279 16.866 97 4.763 4.822 99 Maandag 21 oktober, Hilversum I, 12.2012.30 uur „PJattelandsjongerenkontakt met India", door H. C. v. d. Maas te Kats. Een beschouwing over de ontwikkeling van een uitwisselingsprogramma met India voor platte landsjongeren. Dinsdag 22 oktober, Hilversum I 12.2012.30 uur „I>e bewaring van aardappelen", reportage met medewerking van ir. J. C. Hesen van het In stituut voor Bewaring en Verwerking van Land- bouwprodukten in Wageningen. „Nieuws van de Zuid-Laarder Paardenmarkt", een nabeschouwing met medewerking van het rijkslandbouwconsulentschap voor O.-Drente. Aktualiteiten van het proefstation voor de Groen ten- en Fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Donderdag 24 oktober, Hilversum II (V.P.R.O.), 12.1512.30 uur Rubriek: Leven op het land: „De huidige situatie in de landbouw" III. Een ge sprek tussen jr. C. S. Knottnerus en H. J. Roerink o.l.v. mr. E. Kuylman. Vrijdag 25 oktober, Hilversum I, 12.2012.30 uur „Het drijfmestsysteem in de moderne rundvee stal". met medewerking van het rijkslandbouw consulentschap voor de provincie O.-Gelderland. „Van weide naar stal", een reportage met mede werking van ir. W. H. A. Th. van Oijen, rijksvee- teeltconsulent voor de provincie Utrecht. Door veehouders 93 afgeleverd 118.665 127.735 Verwerkt tot boerenkaas 100 (geschat) 3.000 3.000 Tot. Nederland 121.665 130.735 93 ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING (Z.V.B.) KORTGENE: Donderdag 24 oktober in „De Koren beurs" van 11—13 uur (de heer Van Burg). VERZEKERINGSINSTELLINGEN Z. L. M. TERNEUZEN: Woensdag 23 oktober in hotel „Des Pays-Bas" van 4—5.30 uur «de heer De Lange). ST. PHILIPSLAND: Zaterdag 26 oktober in „De Druiventros" van 10—32 uur «de heer Van Dijke). BUREAU GROND- EN PACHTZAKEN DER Z. L. M. ELKE DINSDAGMIDDAG zitdag op het Land- bouwhuis te Goes. ADVIESBUREAU VOOR SCHOOL EN BEROEPSKEUZE Drs. J. W. DIPPEL. Zitdag op het Landbouwhuis te Goes, woensdag 23 oktober, 2 uur n.m. DEEDS sedert meerdere jaren wordt door de Georganiseerde Landbouw een examen afge nomen in boekhouden en bedrijfsleer. Dit examen omvat de vakken Boekhouden, Rekenen en Recht «A. gedeelte) en Landbouwbedrijfsleer en Alge mene Landbouwkennis (B. gedeelte). De examens zijn uitsluitend schriftelijk en wor den op meerdere plaatsen in ons land, o.a. te Mid delburg afgenomen. De lessen worden bij voldoende deelname in het winterhalfjaar van november tot april gegeven en wel 's avonds twee keer per week te Middelburg. Om de studie voor dit examen te kunnen vol gen is geen speciale vooropleiding vereist. Zij die de L. L. S. of M. L. S. hebben afgelopen zullen in het begin van de cursus het daar geleerde nog eens kunnen repeteren. Als lid der examencommissie kan ondergeteken de het volgen van deze cursus voor onze landbouw - jongeren zeer sterk aanbevelen. Deze opleiding voorziet in een algemeen gevoelde behoefte. De jonge boer en ook de jonge boerin moeten op dit terrein zich enigszins „thuis" gevoelen. Het is dan ook met veel genoegen dat wij thans melding kunnen maken, dat voor de opleiding voor dit diploma thans ook een cursus zal worden ge geven. De lessen zullen worden gegeven door de heren T. Stol, leraar M. O. Economie aan de Chr. Mid delbare Landbouwschool te Middelburg, en G. Paauwe. hoofdambtenaar van het Boekhoudbureau der Z. L. M. te Goes. Daar onze beide docenten voktoende bekend zijn, kunnen wij deze cursus voor onze Zeeuwse boeren jongens en boerenmeisjes met gerustheid aanbe velen. De opleiding is in zeer goede handen. Zeeuwse Ixoerenjeugd, zowel meisjes als jongens, grijpt deze gelegenheid aan en geeft U omgaand op voor deze cursus. Maakt daarbij gebruik van onderstaande strook. Spoedige inzending is dringend gewenst om voor af te kunnen bekijken of er voldoende deelname is en de cursus zal kunnen doorgaan. B MEIJERS, Dir. Boekhoudbureau Z. L. M. Ondergetekende wonende te Straal noTol. 1 wenst nadere inlichtingen te ontvangen inzake de cursus Boekhouden en Bedrijfsleer. 2. meldt zich aan als cursist voor de cursus Boekhouden en Bedrijfsleer. De ondergetekende, N.B. S.v.p. onderstrepen wat verlangd wordt. Dit biljet inzenden aan; Boekhoudbureau Z. L. M., Wijngaardstraat 29 te Goes.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 2