en WIE WINT DE HOOFDPRIJS? „Wie wordt kampioen" DE PRIJZEN 757 PRIJSVRAAG MARIJKE 22833c als eerste hoofdprijs van de Prijsvraag: „Wie wordt Kampioen?" en MATADOR Hf. 156 als tweede hoofdprijs. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1063 H iernaast: hieronder: het Haflinger-hengstveulen IIET verhaal gaat maar voor de historische juistheid kunnen we niet instaan dat dezer dagen een stel ietwat rumoerige en branie-achtige nog jonge trekpaardhengsten door Den Haag wandelde op weg naar de Horseshoe-bar, om daar een borrel te drinken. Het gesprek ging natuurlijk over de komende grote Nationale Tentoonstelling te 's-Hertogenbosch. „Wie denk je dat Kampioen zal worden?" vroeg de luidruchtigste van het gezelschap. „Waarom", vroeg een ander, „had jij soms gedacht dat je zelf kans zou maken?" „Neen, daarom wil ik het niet weten", antwoordde de eerste, „maar als ik het goed voorspel, kan ik dat mooie merrieveulen winnen en daar is het me om begonnen". Uit dit verhaal blijkt, dat niet alleen de paardenkenners en liefhebbers al vervuld zijn van de gedachten aan de Tentoonstelling, maar dat ook de paardemvereld zelf ervan op de hoogte is. Tevens blijkt daaruit hoe groot tie waarde is van de hoofdprijzen, die ook dit jaar weer beschikbaar zijn voor prijsvraag „Wie wordt Kampioen?" En wie nu tenslotte uit de vele duizenden inzenders, als winnaars van de hoofdprijzen te voorschijn zullen treden? Dit is nog onbekend en dat zal het blijven tot na de Kampioenskeuringen op zaterdag 14 september in Den Bosch. Wat echter wel bekend is, dat zijn de prijzen zelve, waarvan U de 2 éérste thans hier_ boven op de foto voor U ziet. MARIJKE 228335 is een prima zwartschimmel merrieveulen geboren op 17 april 1963 op het bedrijf van de fokker J. v. d. Bosselaar te Ge monde (N.-Br.). De Vader van Marijke is de Limburgse Kam- pioenhengst NICO VAN INJER K. 2616, zoon van Nico van het Zwartewater K. 2343 en dus ldein_ zoon van Nico van Melo K. 1795. Haar Moeder is de 5-jarige Keurstamboekmer- rie MIA VAN BRUNO K. 61337. Uit deze gegevens blijkt wel dat onze Marijke die bovendien op de Fokdag voor Middenbrabant te St. Oedenrode op 27 augustus j.l. met een le premie werd bekroond van uitstekende origine is. |\E tweede hoofdprijs, het Haflingerhengst- veulen MATADOR is geboren op 7 april 1963 op het bedrijf van de fokker C. v. d. Valk te Ven- horst-Boekel (N.-Br.). Zijn moeder is de in Tirol meermalen hoog bekroonde Haflingermerrie RI- MESSA Hf. K. 256» Zijn Vader is de in het stamland vermaarde fok- hengst MONARCH T/1582, die vanwege zijn vele goede eigenschappen en vooral door zijn uitsteken, de fokprestaties aldaar, een beroemde naam heeft verworven. Hieruit blijkt dat ook Matador op een illustere afstamming bogen kan. Hierboven ziet U MARIJKE en MATADOR nog op het bedrijf waar zij werden gefokt. Op zater dag 14 september a.s. zult ge hen beiden in leven de lijve terugzien in Den Bosch. Op de tweede dag van de „Nationale" en voor de grote tribune op het demonstratieterrein, als het lang verwachte ogenblik daar is. dat zij aan de gelukkige win naars zullen worden overgedragen. Tenslotte publiceren wij hiernaast nog de defini tieve lijst van hoofdprijzen. Ook deze prijzen wor den op zaterdag 14 september a.s. uitgereikt. De redaktie rekent er daarom op, dat alle hoofd prijzen de 2 eerste tijdens en de overigen direct na de demonstraties aan de rechtmatige win naars of een door hen daartoe gemachtigde, kun nen worden uitgereikt. le prjjs: Een prima stamboek-merrieveu- len. 2e prijs: Een Haf linger hengstveulen. Aangeboden door de Stichting „Haflingerclub". 3e prijs: Grote „Esta" diepvrieskist. De beste diepvriesinstallatie met groot vermogen in zeer solide en fraaie uitvoering (350 liter inh.). 4e prijs: Een schotel-kunstmeststrooier met geëmailleerde schotels (strooi- breedte 2.20 m). Fabrikant: Landbouwmachinefabriek F. J, Zweegers Zn te Geldrop. 5e prijs: Electrische koelkast met assorti ment Amstelbieren, aangeboden door de Fa. Beekman te 's-Her togenbosch. 6e prijs: Aardappelsorteermachine, aange boden door de C. I. V. te Rotter dam. 7e prijs: Cambridge-wals, driedelig, werk- breedte 3 m, aangeboden door Centraal Bureau te Rotterdam. 8e prijs: Compleet dames- of herenrijwiel, aangeboden door het dagblad „De Tijd-De Maasbode". 9e prijs: Paardenploeg, Fa. Jos. Imants te Reusel. 10e prijs: „Philips" draagbaar radiotoestel. 11e prijs: Twintig dozen (500 kg) paarden- koek, aangeboden door de N.V. Koudijs Voederfabrieken B. K. te 's-Hertogenbosch. 12e prijs: Een vaarskalf, aangeboden door het „Veemarktbedrijf" te 's-Her- togenbosch. 13e prijs: Tien balen (1000 kg) kalkamnion- salpeter of zwavelzure ammoniak, beschikbaar gesteld door het Cen traal Stikstof Verkoopkantoor namens „Staatsmijnen", „Mekog" en ,,Cie Néerlandaise de l'Azöte". 14e prijs: Wit buffellederen monster tuig, Zadelmaker B. P. Paree te 's-Heerenhoek. 15e prijs: Vijf en twintig balen (1000 kg) droge pulp, aangeboden door de Verenigde Coöp. Suikerfabrieken (V. C. S.) te Dinteloord. 16e prijs: „Hezo" - Weidepomp, landbouw machinefabriek P. Heesters Zn te Haaren. 17e prijs: „Econoom" veescheermachine, aangeboden door de Fa. Kommer te Alkmaar. 18e prijs: „Nijl" - membraampomp op tweewielig onderstel, Landbouw machinefabriek P. J. Zweegers Zn te Geldrop. 19e prijs: „Koltec"-schrikdraadapparaat voor batterijvoeding met rijks- keur. Compleet met 100 plastic sleufisolatoren type KO 72 en 2 zwarte plastic poortgrepen type KO 57, aangeboden door N.V. Koltec te Breda. 20e prijs: Bascule met schuif gewicht, aan geboden door de Fa. Vaessen Zn's Weegtuigenfabriek te Weert. 21e prijs: Stalen stahnestkruiwagen, fabri kaat „Landwerk". 22e prijs: Hoofdstel met koper en gareel- riem. 23e prijs: Twee droogvoerbakken, fabrikaat „Landwerk". 24e prijs: Electrische koffiemolen. Fa. J. Dodemont te 's-Hertogenbosch. 25e prijs: Luxe assortimentkist sigaren. Extra prijs Luxe Haflinger showhoofddeksel, aangeboden door Zadelmakerij B. P. Parée te 's Heerenhoek. Verder nog een aantal mooie en waardevolle troostprijzen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 13