Weer of geen weer, Tot ziens in Kruiningen Ten geleide 499 WIE had tien jaar geleden kunnen denken dat een zo zwaar door de natuur ge teisterde landstreek als Oost- Zuid-Beveland zich weer zo snel zou kunnen hersteilen van de toegebrachte schade. Toch is het gelukt, en hoe Krachtiger dan ooit te voren, is de streek de ramp weer te boven gekomen. Een heel gebied is verkaveld, fruitteelt en tuinbouw hebben 'zich hersteld en uitgebreid. Zelfs bloembollen worden weer In onze streek aangetroffen. De zwaar beschadigde dijken zijn snel hersteld en vele zijn nu reeds op delta-hoogte gebracht of de plannen liggen hiervoor klaar. Het toch reeds goede wegennet van verkeer en water staat is nog verder uitgebreid en verbeterd. Hierdoor is Oost- Zuid-Beveland doorsneden door een grote verkeersweg één van de best bereikbare agrarische gebieden van Nederland ge worden. Het zal voor de be zoeker van de grote „Land- en Tuinbouwtentoonstelling" dan ook gemakkelijk zijn deze te be reiken. Het Kringbestuur voelt zich nog altijd gelukkig dat onder oud-voorzitter de heer C. J. van de Werff contact ge legd is met één van de grootste aardappelexportfirma's van de wereld welke zijn gebouwen heeft in de gemeente Kruinin gen. De fa C. Meijer Zn., is bereid gevonden zijn gebou wen en terreinen ter beschik king van de tentoonstelling te stellen. Alleen een bezoek aan dit overweldigende gebouwen complex zou een bezoek aan de tentoonstelling reeds goed ma ken. Maar er is meer te zien. De levende have zal op deze tentoonstelling vertegenwoor digd zijn op een wijze die voor onze Z.L.M.-tentoonstellingen ongekend is. Meer dan zeven honderd dieren zullen de ten toonstelling opluisteren En vooral wat betreft de paarden, die in grote getale komen, mo gen we misschien wel spreken van een afsluiting van een tijd perk. Maar het nieuwe is geluk kig niet vergeten. Ruim 3 hec tare open expositie-terrein laten het nieuwste zien wat de mecha- satie voor land- en tuinbouw WJ E leven steeds sneller. Er komen steeds minder mensen op de bedrijven. En daarmee wordt het voor de resterenden nog drukker. Toch dient men naai de vergadering en de tentoonstelling van de Kring Oost Zuid-Beveland van de Z. L.M. te komen. Dat moet er af kunnen en dat is zelfs nog harder nodig dan vroeger. Er verandert zóveel en zó snel, dat wij ons hier weer zullen kunnen bijspijkeren op allerlei vak gebied. Het feit dat de Z. L. M.-manifestatie thans in deze uitgebreide vorm om de twee jaren plaats vindt, biedt de gelegenheid nog meer het gebodene uit te breiden en nog meer uit te diepen. Een centrale paar- denfokdag oor geheel Zeeland staat op het programma, veel vee zal thans te zien zijn, zeer veel en van 't aller nieuwste op werktuigengebied, een prachtige tuinbouw- show en nog veel meer, waarvan men geen weet heeft. Onze dagen plegen bovendien te zijn: ontmoetingspunt van collega's, vrienden, families, kennissen vanuit de gehele provincie en van daarbuiten. Laat ik daarom met dit huiselijke opwekkende woord mogen volstaan in ae verwachting dat vele goede herinneringen van vroegere hoogtijdagen, gepaard aan vele goede ver wachtingen voor heden, U allen naar het trefpunt Kruiningen zal brengen. Ir M. A. GEUZE. maar te bieden heeft. Hier komt dan nog eens 5.000 m- overdekt expositieterrein bij Daarvan is een gedeelte inge richt voor de tuinbouw, platte landsvrouwen en de diverse voorlichtingsdiensten. Ruim een derde gedeelte wordt hierdoor in beslag genomen, zodat een ieder die door persoonlijk ge sprek voorgelicht wenst te wor- 1963. HET BESTUUR VAN DE KRING OOST ZUID-BEVELAND DER Z.L.M. den ook voldoende bevredigd kan worden. De resterende 3.000 m* is weer ingericht voor expositie, waarbij o.a. een zelf bediening levensmiddelenzaalt in vol bedrijf is te zien en ver der vele mechanische hulpmid delen in de huishouding. Te kust en te keur dus voor man en vrouw op deze tentoonstel ling. Ook op het gebied van de evenementen heett men de le vende have niet los gelaten. Zo mogen we op 14 juni een de monstratie tegemoet zien van de 13 verschillende paardenrassen welke in Nederland voor komen. De demonstratie zal in streekeigen-kleding en wagens plaats vinden. De 15e juni is be stemd voor een concours-hip- pique. Eén en ander zal opge luisterd worden door de Mari niers Kapel en plaatselijke corp sen. Voor wie al dit levends toch iets te veel gaat worden zijn ook een paar rustige de monstraties ingelast. Er komen n.l. een paar selecte groepen Friese kaatsers tonen wat ze waard zijn en een honderdtal boogschutters komen hun pijlen verschieten. Als u dit zo leest, begrijpt u wel dat niets aan het toeval is overgelaten om de tentoonstelling in Kruiningen tot een geslaagd geheel te ma ken. Ik zou dan ook willen be sluiten met de wens: Weer of geen weer, tot ziens in Kruiningen K. DEES. Kapelle, mei 1963. VRIJDAG 7 JUNI 1963 Staande van links naar rechts: W. C. v. d. Werff, A. Dees, J. A. Vogelaar, P H. A. Polderman, J. Burger, P. Scheele (secret.-penningmeester), E. A. Snij (vice-voorzitter)R. Polderman (P.J.G.), C. J. v. d. Velde en J. van Overbeeke. Zittend van links naar rechts: P. J. J. Dekker (ere-voorzitter), K. Dees (voorzitter), C. J. v. d. Werff (oud-voorzitter) en J. J. Smallegange.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 19