Internationaal Concours Hippique AXEL ONWEERSONDERZOEK ZEELAND 439 VRIJDAG 17 MEI 196 3 MET voldoening hebben wij de reacties vernomen op ons artikel in het Zeeuws Landbouwblad betreffende het omveersonderzoek. Velen heb ben zich reeds opgegeven om waarnemingen te verrichten, terwijl anderen waardevolle gegevens ter beschikking stelden. Nogmaals willen wij er op wijzen dat alle gegevens van belang zijn en bij dragen tot het verkrijgen van een juist beeld van de optredende onwcers- verschijnselenSchrijft U ons dan ook gerust als U bijzonderheden meent te weten over het plaatselijke gedrag van onweer. Omdat wy menen dat dit onderzoek naar de gedragingen van onweer en de daarmee vaak gepaard gaande hagelval grote waarde heeft, in het bijzonder voor de land- en tuinbouw, trachten wij hieraan zoveel mogelijk bekendheid te geven. Bovendien moeten wij voor het verrichten van waarnemingen wel een beroep doen op de plaatselijke bevolking. U zult ons dan ook kunnen vinden op de Z. L. M.-Tentoonstelling te Krui- ningen. Daar zult U zich een idee kunnen vormen van het doel en de orga nisatie van dit onderzoek en, zij het op bescheiden wijze, van de werkwijze van een Weerkundige Dienst. U bent van harte welkom in onze stand waar wij U graag te woord zullen staan. Uiteraard kunt U zich daar ook opgeven als medewerker aan het onderzoek. Ook op de Vliegbasis Woensdrecht kunt U het één en ander bezichtigen. Zoals U weet viert de Koninklijke Luchtmacht dit jaar haar 50-jarig bestaan. Om dit feest te vieren worden er zgn. open dagen gehouden. Deze vallen op de 2de en 3de Pinksterdag. Dan. kunt.^ '^middags de Vliegbasis bezoeken, waar dan ten gerieve van de bezoekers-vliegdemonstraties zullen worden ge houden en een tentoonstelling kan worden bezocht. Op deze tentoonstelling zullen wy ook vertegenwoordigd zijn met een stand van de Weerkundige Dienst. Wij hopen dat we U op één van deze tentoonstellingen, of misschien wel op allebei, kunnen begroeten en wensen U alvast prettige dagen toe. METEOROLOGISCHE DIENST VLIEGBASIS WOENSDRECHT. Als de voortekenen niet bedriegen, gaat Axel op de 2e Pinksterdag a.s. een grote dag tegemoet op het gebied van de paardensport. Begonnen in 1959 als een gewoon Concours van Landelijke Ruiters, heeft dit zich na 1961 uitge breid tot een gebeurtenis van importantie, die vele duizenden weet te trek ken en te boeien. Men heeft het ditmaal o.a. gezocht in de Holiand-België sfeer, door een grote springwedstrijd te organiseren tussen een équipe springruiters uit Midden-België en een geselecteerde groep Zuid-West Nederlandse cracks uit de Landelijke Ruitersport. Met begrijpelijke spanning ziet men dit eerste inter nationale treffen tegemoet. De Belgische équipe zal waarschijnlijk onder de persoonlijke leiding staan van de international J. B. Boeckaert met zijn be kende springpaard Jolie de la Rochelle. Een tweede Belgische show, waarbij de spanning niet zal ontbreken, is het optreden van de dravers en renpaarden uit Belgisch Vlaanderen met als centrum Oudenaerde. Hier zullen de liefhebbers van uiterste snelheid vol ledig aan hun trekken komen. In 1961 wist de winnaar der „Vluchters", de Belgische kampioene „Meimie," in Axel op de laatste meters een snelheid te bereiken van bijna 50 km per uur! Op de fraaie piste in Axel, ruim en volkomen vlak, kan er uit deze hyper- snelle sprinters het uiterste gehaald worden door de onverschrokken Bel gische jockey's. Er wordt in 5 serie's gereden over 1600 en 2400 meter. Natuurlijk zal de grote parade van Landelijke Ruiters een hoogtepunt vor men. De 8-tallen kampen om de „Grote Prijs van de stad Axel" een wissel beker, die in 1961 werd gewonnen door „De Oranjeruiters" te Willemstad. In totaal zullen er meer dan 100 paarden aan het défilé deelnemen. Maar de lievelingen van het publiek, de Shetlandponny's, eisen ook de aandacht op. De Axelse ponyclub „De Kleppertjes" zullen in hun nieuwe uniformen een verrassende show geven. Voor oud en jong een lust voor het oog! Tenslotte de „Trommelaeren van Roesendaele", wereldkampioen der drum bands in 1958 en 1962. Naar het bestuur verwacht, een zeer grote trekpleister voor onze jeugd. In gala-uniform, 75 man sterk, zullen zij in hun 2-voudig op treden een machtige omlijsting vormen van het ganse gebeuren. Door een uitgebreide populaire toelichting per microfoon kan ieder onder deel van het programma volledig gevolgd worden en ontstaat er een gezel lige uitgaansstemming, zo kenmerkend voor dit concours. Wij wensen de organisatoren alle succes bij hun stoutmoedig streven ea een echt zomerse Pinksterdag!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 11