Nieuwe Romas aardappelrooier type KVE Vrijdag 26 april 1963 371 MECHANISATIE 3000ste SCHUITEMAKER MESTSTROOIER Nieuwe voorlader voor Fordson Super Major BLANCH LELY PHEASANT HOOISCHUDDER rKon. Handel Mij Wed. J. C. Massee en Zoon te Goes en Zwolle deelt ons enige bijzonderheden mede over I de nieuwe Romas type KVE. Deze machine is gebaseerd op het alom bekende, eenvoudige type Romas met opzak- inrichting. De uitvoering is nu direkt na de rooiketting met een transportrad uitgerust, hetwelk de aardappelen I omhoog brengt en op een teruglopende sorteerband depo- neert. Deze naar voren toe draaiende, schuin oplopende band, die is voorzien van rubber bekleding, sorteert alle ongerechtigheden zoals loof resten, onkruid, kluitjes, stenen p etc. uit het produkt. De aardappelen rollen tegen de draai- inrichting in naar beneden in een opzakinrichting, of op een transportband voor zijdelings of achterwaarts wagen- laden. Door dit gevolgde systeem is de machine veel korter ge worden. Tussen de rooiketting en het opvoerrad in zit een stalen loofafneemrol gemonteerd,. Deze wordt aangedreven en kan van de rooiketting afwijken. Door deze rol wordt vrijwel al het loof uit de aardappelen verwijderd. Een ma chine voor het eigen bedrijf, waardoor de moderne grond- bewerkings- en aardappelverzorgingswerkzaamheden de grond redelijk uitzeefbaar is. De prijs van deze machine is 4825,uitgerust met op zakinrichting en aftakas. sant kan eveneens met de trommel onderdoor wer ken, door eenvoudig de versnellingsbak om te zet ten. Hierbij kan naar wens zwadverleggen plaats vinden. De mogelijkheid van onderdoor werken is van bijzondere waarde, vooral als het hooi broos is en bladverlies moet worden voorkomen. Het transport van de machine langs smalle wegen en door hekken levert geen problemen op, aangezien de machine in lengte-richting kan worden getrok ken en zodoende een compacte transportbreedte verkregen wordt. De schudtanden kunnen worden versteld om de schudintensiteit te kunnen aanpas sen aan de omstandigheden. De verstelling van de schudtanden is eveneens belangrijk bij het over top en onderdoor werken van de schudtrommel. Door verstelling van de schudtanden en bovendien door een juiste bescherming van alle gevaarlijke delen is wikkelen van het materiaal om een ot ander deel van de machine uitgesloten. Veilig heidsmaatregelen zijn overeenkomstig de wette lijke voorschriften getroffen. Een dezer dagen is bjj de Schuitemaker Machi nes N.V. de 3000ste Schuitemaker meststrooier af geleverd waarvan de alleenverkoop is in handen van Brinkmann Niemeijer N.V. te Zutphen. Ongeveer 6 jaar geleden is deze firma begon nen met de produktie van zelflossende wagens- stalmeststrooiers in haar reparatie-werkplaats. Thans beschikt zij over een nieuwe moderne fa briek waar meststrooiers aan de lopende band worden gefabriceerd, welke verkocht worden in bijna alle Europese landen. Deze meststrooier is uitgevoerd met een vololiebadaandrijving volgens een geheel nieuw principe, hetwelk door het bedrijf zelf is ontwikkeld. Hiermee is bereikt dat het aantal onderdelen in de aandrijving tot ongeveer de helft werd teruggebracht hetgeen onderhoud en slijtage beperkt. De firma G. W. van te Hoofddorp deelt ons schudder het volgende Driel en Van Dorsten N.V. omtrent deze nieuwe hooi- mede: De Blanch Lely Pheasant schudders verwerken twee zwaden in één keer, er kan zeer snel mes worden gereden en de machine is zeer geschikt b'. verschillend gewas en wisselende weersomstan digheden. Door „overtop" te werken, met de speciale staar ten in werkstand, blijven afzonderlijke zwaden bestaan, die buitengewoon goed opgeschud en lucfefig worden neergelegd, mede door de speciale schudtanden. Met weggeklapte staarten worden de zwaden over de totale werkbreedte uitgespreid. Verder kan de machine snel worden ingesteld op zwadverleggen, zodat het gewas, indien dit nood zakelijk is, zijdelings wordt verplaatst en op droge grond kan worden gelegd. De Blanch Lely Phea- De Afdeling Tractoren van de N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam introduceerde kortgeleden een nieuw type Horndraulic voor lader voor de Fordson Super Major. Deze nieuwe voorlader, een produkt van de bekende Steel Fabricators Ltd te Cardiff, valt op door een compacte constructie en een verder naar voren gebracht drukpunt. Hierdoor wordt een efficiënter gebruik van de trekker met lader mogelijk gemaakt, terwijl de zitplaats van de bestuurder van alle kanten gemakkelijk bereikbaar is. De hefcapaciteit bedraagt 770 kg met een opbreekkracht van 1040 kg, waarbjj wordt geheven tot een hoogte van 3,40 meter. De lijnaccessoires zoals grondbakken, mestvorken, schuifbladen, etc. blijft ongewijzigd zodat deze kunnen worden gebruikt in combinatie met Horndraulic voorladers van het oude en het nieuwe type.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 7