PASEN 1963 Overwinning van de dood U VRIJDAG 12 APRIL 1963 Frankering bij abonnement: Terneuzen 51e Jaargang No. 2676 ad „Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van Land- en Tuinbouw en Veeteelt in Zeeland* „Gode zij dank, Die ons de overwinning geeft door onze Heer Jezus Christus." 1 Cor. 15 57. kent toch uit uw jeugd dat bekende Paaslied nog wel? „Daar juicht een toon, daar klinkt een stem, die galmt door gans Jeruzalem!" Maar zo hebt u zich misschien later meer dan eens afgevraagd wat is dat voor een juichende toon en een klinken de stem? Weet dan, dat die niet alleen door heel Jeruzalem hebben gegalmd. Niet maar tot een langvervlogen ver leden behoren, en tot één enkele plaats zijn beperkt gebleven. Ook nu nog klinkt die stem door, en over heel onze wereld van 1963 juicht nog die toon! Heeft u ze ook al vernomen? Zo, dat ze u met grote vreugde vervullen en alle dingen om u heen anders maken, niet meer zo donker en hopeloos als ze in uw eigen oog zo vaak schijnen? Daarvoor is nodig, dat u afstemt op de golflengte van de Kerk, of anders gezegd op de verkondiging van het Evangelie. Dan zult u gaan horen, waar om deze toon zo juicht, en wat die stem ons te zeggen heeft! Herinnert u zich niet, hoe het lied verder ging? „Een heerlijk morgenlicht breekt aan, de Zoon van God is opgestaan!" Dit is de wondere inderdaad ver wonderlijke boodschap van PASEN: de opstanding van Jezus Christus! Hij, Die de kruisdood gestorven door de mensen uitgestoten en daarna be graven was, Hij verrijst ten leven weer. Maar. is dat niet ongelooflijk? Toch wordt dit ons verkondigd, opdat wij het zouden geloven: de overwinning van de dood! Neen versta het goed! niet weer een overwinning, die de dood heeft behaald, maar de overwinning OVER de dood, waardoor zijn macht is verslagen WIJ staren ons nog altijd blind op die macht van de dood. Die is toch onontkoombaar! Is het niet een onaf wendbaar natuurgebeuren, dat alles wat leeft eenmaal sterven moet? En is het niet een teken van heel ons mensen leven, waarin het van nederlaag tot nederlaag gaat, ook al willen we dat teken maar liever niet zien? Zeker, daar kan ook wel eens sprake van overwinningen zijn, die door ons mensen zijn bevochten. Wat betekenen die echter, als ons toch aan het einde van alles de ondergang wacht, de grote nederlaag, die wij allen eenmaal moeten lijden, met al de gevolgen daarvan? Het is alsof wij in een donkere gevangenis opgesloten zitten, en er is geen ontsnappen mogelijk. Ja, toch IS er de grote bevrijding! En dat is Pasen: Jezus is opgestaan! Eenmaal is er één geweest, Die de macht van de dood heeft vernietigd, Die sterker was dan de dood en hem overwon. En Zijn overwinning is een geschenk voor ons! God heeft ons die gegeven in en door Zijn Zoon. Hem zij de dank daarvoor! Wij zullen hem alleen recht daarvoor danken, door niet langer ons blind te staren op de dood en alle doodse machten, maar door te geloven wat ons Pasen verkondigt. WEET u, wat dat betekent? Dat we in de goede zin van het woord „ongelovige Thomassen" worden tegenover alles, wat met die Paasboodschap in strijd is. We ge loven niet meer aan de machten dezer wereld, welke dan ook. Zij zullen het niet winnen! Zulk heilig „ongeloof" doet z'n invloed gelden in ons gewone leven van iedere dag, bij ons werk en in ons gezin, op de manier waarop wij met elkander omgaan, en hoe we staan tegenover allerlei problemen en moeiten. We geloven niet meer aan allerlei gebondenheden, die ons geluk en ons lot schijnen te bepalen. Maar we zetten onze hoop alleen, bij alles wat er gebeurt, op de overwinning, die God ons heeft gegeven door Jezus Christus, onze Heer. Pasen, het feest van de opstanding, roept ons toe: Laat ons toch niet langer klagen en in moedeloosheid neerzitten! Maar sta toch op! Omdat de heerlijkheid des Heren over u is opgegaan! Jezus leeft, en nu zal leven waarlijk leven! ieder, die yi Hem gelooft! Baarland. H- G BENEDER.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 1