Huizen of bungalows volgens Lely-systeem Schaftgelegenheden S30 AKlUALnEITEN ZEEUWS LANDBOUWBLAD (Adv.) TVE C. van der Lely N.V. te Maasland fabrieken van landbouwwerktuigen en machines hebben naast de produktie van.de bekende Lely precisie kunstmest strooiers, eggen, cultivators, harkeerders enz. nog een tweede, minder bekende in- dustriegroep. Deze houdt zich bezig met de vervaardiging van voorgefabriceerde woningen, volgens" een systeem, dat in eigen bedrijf werd ontworpen en ontwik keld. Dit Lely-systeem houdt in dat vóór een huis of bungalow een aantal doosvor- mige elementen worden voorgefabriceerd en in de fabriek geheel worden afgewerkt. Dus inclusief behang, schilderwerk, ven sterglas. leidingen, badkamer, schoorsteen enz. Zelfs de vloerbedekking in gang, bad kamer en keuken worden aangebracht. De grote doosvormige elementen wor den op de bouwplaats op enkele betonnen lunderingsbalken geplaatst en aan elkan- der bevestigd. Het huis dan wel bungalow is bij aflevering volledig droog. Gebruik is gemaakt van cellenbetonwanden, niet overdreven zwaar, goed isolerend en spij- kerbaar. 95 van de werkzaamheden kunnen bij deze produktiewijze in de fa briek plaatsvinden, zodat rationeel en on der alle omstandigheden (ook in de win ter) gewerkt kan worden. Om enig idee te geven van de prijs: Deze bedraagt voor een bungalow met een oppervlakte van 125 m2 (zeer ruime woonkamer, 3 slaapkamers, badkamer, keuken en bijkeuken en garage) ongeveer ƒ30.000,Met centrale verwarming ca. ƒ35.000,-. De in (Te fabriek voorgefabriceerde uit 5 doosvormige elementen bestaande bungalow. EEN behoorlijke schaft- of schuilgelegenheid op of nabij het werk is zowel in het be lang van de werknemer als werkgever. Wij geven hierbij een tweetal voorbeelden op welke wijze dit vraagstuk opgelost kan worden De N. V. Meerdie in Houten brengt schaftwagens in de handel die zich kenmerken door een robuste bouw. De wagens hebben een gehele stalen U-frame, een stalen op bouw en gebogen dakspanten. Ze zijn uitgebalanceerd en kunnen op de luchtbanden goed worden vei-plaatst. De lengte is 4 m. breedte 2 m. hoogte 2.25 m. en geschikt voor 8 personen. Deze wa gens zijn voorzien van 4 verstelbare stempels, stookplaats, 2 ramen, ventilatie roos ters, stalen trap, en vrachtwagenoog of kogelkoppeling. Zonder banken en zonder tafel is de prijs 1690,—. Vollediger uitvoering o.m. met toilet, kasten enz. is mogelijk. Deze gemakkelijk ver plaatsbare, solide, eenvoudige te onderhouden schaftwagen voldoet aan de eisen der arbeidsinspectie. Van geheel ander aard, is het schuilhokje dat door de heer Hoecke uit Zuiddorpe met weinig kosten zelf gemaakt is, geplaatst op een stel wielen van een oude ploeg kan ook dit hokje achter de trekker verplaatst worden. Met de aanschaf van wat eenvoudig materiaal en wat handigheid kan dit in korte tijd in elkaar gezet worden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 14