D. J. VAN DER HAVE n.v. Teneinde de beste resultaten te bereiken dienen de volgende regels in acht te worden genomen: 1. Zorg ervoor dat Uw zaaimachine goed schoon is en goed gesmeerd. 2. Neem een zaaiproef op Uw erf of in de schuur en controleer of de machine goed is afgesteld. 3. Vraag aan de leverancier van Uw Precisiezaaimachine welk bandje of schijf het best gebruikt kan worden. Hij zal U graag adviseren. 4. Rijdt vooral niet te snel. 3% km per uur geeft het mooiste resultaat. 5. Zorg voor een prima zaaibed. Het werk en de moeite die U aan het klaarmaken van het zaaibed besteedt verdient U dubbel en dwars terug. 6. Gebruik geen overjarig zaad en eis van de man die U het zaad levert uitsluitend geplombeerd zaad in de originele verpakking. Ook voor kleinere hoeveelheden kost het U niets meer en onaange broken zakjes kunt U teruggeven. Volgens de officiële publikaties van de proefveldresultaten is er weinig opbrengstverschi], tussen de leidende suikerbietenrassen en zijn er andere fak toren die bij de rassenkeuze een overwegende rol gaan spelen. In verband hiermede willen wij de speciale aandacht vestigen cp enige eigenschappen van TRIRAVE, die naast zijn uitstekend opbrengstvermogen van belang zijn: In de eerste plaats noemen wij de hoge éénkiemigheid. TRIRAVE spant in dit opzicht de kroon. Vervolgens de bekende snelle grondbedekking, die van belang is bij de onkruidbestrijding. Dan willen wij nog de uniformiteit, die wat kopvorm betreft iedereen opvalt, noemen. Hier door ervaart men in de praktijk dat het gemakkelijker is om de rooimachines goed af te stellen. Een minder bekende eigenschap van TRIRAVE is zijn relatief gunstige sapreinheid in vergelijking met andere rassen. Dit heeft een hoger suiker rendement van de fabriek ten gevolge, wat ook een boerenbelang is, omdat dit rendement invloed heeft op de verhouding suikerprijs - bietenprijs. Wij hopen van ganser harte dat Uw werkzaamheden dit voorjaar vlot zullen verlopen en dat het weer dit seizoen beter zal meewerken dan in 1962. U een alleszins geslaagde bietenteelt toewensende, verblijven wij, Hoogachtend, Koninklijk Kweekbedrfjf en Zaadhandel

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 16