Antwoord op een jongerennummer-reactie Mededelingen Algemene Contactdag der P. J. G.-Z. ,aT KUNSTMESTL^- STROOIERS P. J G. P. J. G. WALCHEREN (incl. Z. P. M.) A. O. W.-DAG OPROEP AFDELINGSSECRETARIATEN ZATERDAG 26 JANUARI Fa. G. I. SLABBEKOORN Zn. Fa. M.Lvan ACKER In. A.D. RIEMENS. YRLJDAG 4 3ANV Afil 196S 39 JJET bestuurslid van de afdeling Groede, de heer A. Salomé jr, vraagt in de laatste zin van zijn reactie op het jongerennummer, in de Plattelandsjeugd van enkele weken geleden om antwoord. „Niet aan iemand persoonlijk maar aan het provinciaal kader" (het woord „leader" was namelijk een foute interpretatie van zijn handschrift, zoals hij ons achteraf uiteenzette). Om dus de geldende be leefdheidsvormen geen geweld aan te doen, volgt hier een summier antwoord van dat zogenaamde kader. Daarbij moet ons echter meteen wel van het hart, dat een antwoord op vragen betreffende „wat" en „waarom" in een vereniging zoals de P. J. G., niet door bepaalde bestuursfunctionarissen gege ven dient te worden, maar door de gemeenschap in z'n geheel. Dus ook door u, geachte heer Salomé! (Het feit, dat u juist het tegenovergestelde doet, wijst echter jammer genoeg op het tegenovergestél- AF bent u het alleen maar oneens met „hoe het gedaan moet worden".; dus met de uitvoering van de activiteiten en de stimulering daarvan? Als dat zo is, waarorti geeft u dan ook hierbij, tege lijk mèt uw skeptische beschouwing, de manier niet aan, waarop u het P. J. G.-werk uitgevoerd zou willen zien. Meent u dat te doen met de volgende woorden uit uw artikeK?): Ga in tegen te veel konformisme maak een§ gebruik van een shock-effect en distancieer u van kleinburgerlijkheid Kies een gezond standpunt van uitgang, volg bewust de grote lijn en verstrik u niet in details. Benader ons via onze werkelijke interessen ANDANKS alle waardering voor de frisheid van uw reaktie en de stijl daarbij gebruikt, geeft u ons met dergelijke vage algemeenheden zo wei nig houvast om te kunnen begrijpen, waar u de oplossing zocht, dat we het voorlopig liever bij onze (door u zo gewraakte) cliché-uitdrukkingen houden. Welke „schok" moeten wij gebruiken om resultaat te oogsten; wat is een „gezond" punt van uitgang; wat is de „grote lijn"; wat zijn „de werkelijke interessen"? De enige, werkelijk direct uit te voeren, raad die u ons geeft, is om ons oor te luisteren te leggen bij de grote-stads-jeugd, omdat deze laatste groep al zoveel verder geëvolueerd zou zijn. Als u deze evolutie ziet in verstand met „rock and roll' en „twist" dan kunt u wel eens gelijk hebben. Maar als het bedoeld is ten opzichte van vorming en ontwikkeling in de ruimste zin van de woorden, dan slaat u de plank ver mis; hooggeleerde heren in den lande, die hier speciale studies van ge maakt hebben, zullen u dit kunnen bevestigen. EEN ander essentieel punt, waar u waarschijnlijk geen rekening mee gehouden heeft (bewust of onbewust?), is het feit dat u hier spreekt over „jeugd", terwijl de P.J.G.-Z. een jongeren-organi satie is. Het verschil? Georganiseerde jeugd is in derdaad veelal georganiseerd om „georganiseerd te spelen". In de vele vormen, die daarbij volgens mo derne methodes opgang doen, is uiteraard ook alle ruimte voor „vrije expressie". Wy zijn, in een organisatie als de P.J.G., géén jeugd, géén kinderen, maar adspirant-volwassenen, die „zo nu en dan" (en in bepaalde tijden ook die waarin we nu leven „meestal") inder daad als „volwassenen in zakformaat" MOETEN kunnen denken ei* handelen; dit in verband met de toe komst, die we en dat moeten we ons deksdfe goed realiseren mee kunnen helpen bepalen, door er zelf aan mee te helpen bouwen. Wij kunnen onze taak niet uitvoeren door „hoe ra" voor de „vrije expressie" te gaan roepen; wy moeten als individu (met individuele rechten en plichten) mee kunnen en willen doen aan ons gezn- meniyk „conformisme" gelijkvormigheid) ten behoeve van de idealen en doelstellingen voor onze gezamenlijke plattelands, en boerentoekomst vrije expressie heeft vooral de boer al te veel geuit in z'n veelal averechts uitwerkende individualisme! De doelstelling (taak) in onze statuten blijft nieuw en goed. En indien „die skeptische Genera tion" het daar niet mee eens is, dan ligt dat aan hen zelf, want dan betekent „skeptisch" voor hen het zelfde als „laf en lui" naar onze bescheiden me ning althans. Tot slot: wij zijn ons bewust, dat wij nog lang de juiste methodes niet hebben gevonden om onze doelstellingen vooral met 't oog op de toekomst van de plattelander in de praktijk enigszins waar te maken. Maar... zolang u niet concreter wordt, helpt u ons daarbij ook niet, heer Salomé; ondanks alle waardering voor uw artikel. EEN KADERLID A(ktieve) 0(ntwikkeling op) W(alcheren) Zaterdag 19 januari 1963 in hotel „Walcheren" te Koudekerke. Aanvang 2„30 uur n.m. P.J. G.-ers van Walcheren: nodigt al Uw vrieo* den en vriendinnen uit voor een goedbestede zater dag Programma o.a. Toespraken van 20 minuten door de heren dr. ir. C. W. C. van Beekom en dr. C. de Gaktn, over resp. „De Streekverbetering" en „Recrea tie". Nabespreking hiervan door de heer W. Koster te Middelburg. Maaltijd verzorgd door dc Z. P. M.-sters van Walcheren. Speech door de Z. L. M.-voorzitter der streek de heer S. de Visser. Film „Warum sind sie gegen uns?" met na bespreking door Wika W. K. de Haan van „Hedenesse". Gezellig samenzijn o.l.v. E. Janse, accordeon met drumbegeleiding. Opgave tot en met 16 januari. Kosten ƒ4 per persoon. Mej. C. POLDERMAN, sekretaresse Dorpsdijk 32, Vrouwenpolder. MU dooi' de koude weersomstandigheden en te het byzonder door de sneeuwjacht op ver schillende plaatsen in ons land noodsituaties ztyn ontstaan en sommige mensen in moeilijkheden dreigen te komen, roept het Bestuur van de Neder landse Jeugd Gemeenschap alle jongeren in ons land op, om daar waar dit mogelijk is hulp te ver* lenen. Stel U beschikbaar aan de plaatseiyke overheid, Steek de handen uit de mouwen! Hulpvaardigheid is een deugd, die nu in de prak tijk moet worden gebracht. Help de mensen Help vooral de bejaarden Verzorg ook de dieren! BESTUUR NEDERLANDSE JEUGD GEMEENSCHAP, Denk aan uw opgave van deelnemers voor tfe Kader dagen (20 tot en met 23 februari), waarover vorige week een mededeling in deze rubriek ver scheen. Vóór 18 januari a.s. Het filmtoestel van het provinciaal secretariaat aal voorlopig (tijdens de vacature aldaar) niet meer voor de afdelingen beschikbaar gesteld kvimw* worden. in het City Theater te Middelburg, waarbij in het middagprogramma (om kwart vóór twee beginnend), onder meer: inleidingen over het onderwerp: „Onderwijs voor plattelandsjongeren NU", door de heren: E. MEILINK te Gramsbergen, voorzitter P. J. G. Overijssel en pasgekozen voorzitter der P. J. G. Nederland, en J. DE VRIEZE, te Den Haag, secretaris van het K.N.L.C. optreden van de dansgroep der plattelands jongerenvereniging„Kraftstedt Wanderup" uit Sleeswyk-Holstein. (Adv.) 10- iMf Een levensgrote LELT Kunstmeststrooier wordt by U thuisbezorgd als U verzoekt om inlic' tingen. Vrijblijvend beziet U de kwaliteit en keurt U de afwerking. Onze vertegenwoordiger geeft U een uitge breide demonstratie. Geen foldertjes en plaatjes waarvan U moet kiezen. Wij komen zelf met-een machine. Mul vrijblijvend gebruik ven deee service. Een berichtje i» veMeeruk. Kloetinge Tel 01100-6606 Waterlandkerkje Tol. 01170-2163 Hoek Tel. 01154-298

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 19