De Zeeuwse 18-maanderkeuringen OOSTBURG VERVOLG VOORBEELD DOORLOOPMELKSTAL wie POLYKUHN zaait zal WINST oogsten! wie POLYKUHN zaait zat j WINST oogsten! wie POLYKUHN zaait zal WINST oogsten! 4 L i it t W s» LANOBOtMBLAD De West Zeeuvvs-Vlaamse vereniging van Paardenfokkers „Rust Roest" heeft de afgelopen zomer geen veulenkeuring georganiseerd en dat werd toen als een duidelijk manco gevoeld, omdat ook de merriepremiekeuring mede hierdoor, duidelijk aan belangstelling had ingeboet. We schreven toen bij deze gelegenheid over een donkere bladzijde, die we maar spoedig moesten vergeten. Wat ons be treft doen we dit ook maar, want met de uitstekend geslaagde 18-maanderkeuring heeft „Rust Roest" zich wel volledig gerehabiliteerd. Niet alleen dat de belangstelling bijzonder goed was want dat heeft de organisatie zelf niet ln de hand maar de deelname van veulens en 18-maanders was beduidend groter dan we de laatste jaren gewoon zijn. Opvallend was het grote aantal 1%-jarige hengsten. Dat zij ook kwalitatief van uitstekend gehalte waren achten we een verheugend verschijnsel. We vonden, dat er practisch geen kaf onder het koren was en dat is meer, dan we hadden verwacht. Vanwege de mist begon de keuring wat later en na afloop zijn velen gestrand op de weg naar huis terug en misten hierdoor de St. Nicolaasvlering. Overigens zijn er beroerder strandingsoorden dan Zeeuws-Vlaanderen! Per slot scheen er tijdens de keuring zelf een mild winterzonnetje. De plaats van handeling was ditmaal niet het hiervoor gecreëerde Ledelplein, doch vanwege de wat intiemere sfeer bevond de arena zich op de Markt. Dit is trouwens de burgemeester om het even, als het de fokkers maar naar genoegen is. De accomodate was dus weer voortreffelijk, terwijl de belangstelling alles mee viel. Onder de talrijke paardevrienden de burgemeester zelf, hiermede getuigenis afleggend van zijn steeds groeiende belangstelling voor de edelste aller viervoeters. Ook de Alg. Voorz. der K. V. N. T. de heer J. A. Stols ontbrak niet op het appèl. Een kersvers jury-team bestaande uit de heren P. de Lint, P. H. Slots en A. A. van Velde, resp. uit Zevenbergen, Baexem en Moerkapelle was belast met de prijs- richting en na afloop kon dan de volgende balans, waarvan we slechts de voornaamste posten kunnen* vermelden, worden opgemaakt. Kruispolder K. 2602 van Gebr. Buijsse te Biervliet. Goedsoortig veulen met achter wat ronde contou ren, best gespierd en met goed beenwerk. Werd kampioene der merrieveulens, voor welke ere-titel Anja op dat moment niet meer in aanmerking kon komen. HENGSTVEULENS. In beide rubrieken goede, veelbelovende veulens, la pr. kl. m. Gambo van Essenhof d. de meervoudige Nat. Reserve-Kam pioen Gambo van de Liter K. 2510 van A. J. Ter- mote en A. J. v. d. Meulen—-Becu te IJzendijke. Bestsoortig gehamerd type, voortreffelijk gespierd en met expressief beenwerk. Voldoende ruim ge koot. la pr. gr. m.: Frank van Willemskerkepolder d. Gaillard de Biévène K. 2557 van C. N. den Hamer merrieveulens, In de gr. m. plaatste zich aan het hoofd een jonge dochter van Barnum Del- motte K. 2584 van A. J. E. Temmerman te Hoofd plaat. Iets aan de maat en royaal gebouwd met goede lijnen, wat mager en fel gespierd en waar van het voorbeen nog een kleine correctie behoeft. Aanvankelijk stond op deze ere-pJaats Anja van de Statendijk 226099 d. Gaillard de Biévène K. 2557 van Wed. J. den Hamer te IJzendijke. Zeer typisch en extra gespierd met voldoende lang kruis. Mas sief gebouwd veulen met goed beenwerk. Zij bleek later in de kl. m. thuis te horen en belandde daar merkwaardigerwijs op de 2de plaats. Aan het hoofd van deze rubriek stond n.l. reeds opgesteld de eveneens voortreffelijke Ivoime d. Baron van 0EZE foto laat zien dat ook in een houten gebouw een net en overigens een. voudig m eiklokaal is in te richten. Op dit bedrijf is het melklokaal onder het zelfde dak als de doorloopmelkstal. Een deur in de bin nenmuur, die de twee onderdelen van elkaar scheidt, geeft toegang naar het melklokaal. De loop- lijnen zijn hier zo kort mogelijk gehou den. Dit is mede één van de redenen die deze kombinatie zo zinvol maakt. W. P. BALKENENDE. (Adv.) te Aardenburg. Typisch, mager veulen met sterke lijnen, geblokt en extra gespierd, voldoende lang kruis en voldoende ruime voet. Niet minder von den wij Baron van Axel 226071 d. Baron van Kruis polder K. 2602 van dezelfde eigenaar. Best soort met veel diepte en ruime gespierde broek, goed beenwerk. Zijn stalgenoot Frank werd kampioen 'der hengstveulens. V/z-jarige merries. Niet bijzonder talrijke en evenmin imponerende groep. Nochtans vielen een paar uitstekende kopmerries te bewonderen. Beide waren het dochters van Gaillard en beide behoren zij toe aan Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Ie pr. gr. m.: Bea 221528. Goed soort met mooie schouderligging, rondom behoorlijk goed gespierd en met voldoende ruime voet. Vlotte gangen. Ie pr. kl. m.: Nora 222104. Extra genre met van opzij gezien bijzonder fraai silhouet, goede diepte en best gespierd en opvallende rasadel. Stapt vóór een tikje nauw, doch draaft vlot. Werd welverdiend Kampioene en is bovendien uit een goede fokmoe- der, hetgeen mede een goede aantekening vormt. IV.-jarige hengsten, De ruime deelname recht vaardigde een splitsing in 3 maten, ja, maakte dit zelfs terwille van het overzicht wenselijk. De kwa liteit was in de kopgroepen opvallend goed te noe men. Ie pr. kl. m.: Bruno van Opstal 223969 d. Nat. Kamp. Bruno van 't Hof K. 2501 van P. H. Slots te Baexem (Limb.) en A. E. de Milliano te Oostburg (Zeel.). Goed soort met veel diepte en mooi schouderpartij, brede schenkel, voldoende correct voorbeen, gede stap en zeer vlotte draf. Rondom voldoende hengstuitdrukking. Kwam na herbezichtiging van de 3de plaats op kop en liet met een lb pr. achter zich: Nico van Ludo Wika- hoeve 224429 d. Nat. Kamp. Nico van het Zwarte- water K. 2343 van Gebr. Hendrix te Heel (Limb.) en A, J. Termote te IJzendijke (Zeel.). Klein, typisch en geblokt met voldoende lang kruis, beste schouderdiepte, expressief beenwerk met voldoende ruime voet en goede manieren. Opvallende kopnummers zagen we ook in de gr. m., t.w. la pr.: Gaillard van Zuidzande 223435 d. Gaillard van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Mooi en sterk gelijnd met veel diepte en best ge- broekt. Rondom goed gespierd en met fel been- werk. Is jammer genoeg achter wat slap. lb pr.: Fifils van Aardenhof 224216 d. Fifils du Chateau K. 2444 van Gebr. Hendrix te Heel en A. J. Ter mote te IJzendijke. Fel gespierd en zwaar gebouwd corpus met forse hengstenschouder en goede diepte. Heeft voldoende adel en beste gangen. Uit enorme fokmerrie. In de m. m. eveneens 2 eerste prijzen, n.l. la pr.: Bernard 223436 d. Gaillard van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Extra genre met mooie sterke lijnen, best gespierd, voldoende voet en vóór iets nauwe stap. Beste drafallures. Valt op door zijn welgevormd hoofd en fraaie hals. Werd trouwens later ook Kampioen, lb pr.: Her- seur van Astrid 221871 d. Bombardier de la Vieille Cour K. 2379 van O. A. Blondeel te Aardenburg. Best van type met mooie ruime schouder en voor treffelijke diepte, wat eenvoudig voorbeen met veel garnituur en vlotte bewegingen. Bij de staigroepen won Stallen de Dobbelaere, vóór de combinatie A. J. Termote en Gebr. Hen- dirks, met op de 3de plaats P. E. de Backere te St. Kruis. (Adv.) HENGSTEN MET AFSTAMMELINGEN. Met uitsluitend veulens verwierf een 1ste pr.: Baron van Kruispolder K. 2602 d. Baron de l'Hostée K. 2487 van C. N. den Hamer en Zn. te Schoondijke en Aardenburg en Adr. J. Catssman te Biervliet. Beste groep met type, diepte en massa en als zo danig was er dus sprake van een aangenaam ver rassend debuut. Van dezelfde eigenaren kreeg eveneens een 1ste pr., doch ditmaal met uitsluitend 18-maanders: Gaillard de Biévène K. 2557 d. Destin de la Mousserie S. S. 55/4178. Groep fors ge bouwde en goed gelijnde producten, die een goede indruk achterliet, en Gaillard's wat zwakke debuut van vorig jaar deed vergeten. Temeer, waar ook de veulens dit jaar een aanmerkelijk betere indruk vestigden. Hij is tenslotte ook de vader van de re cente Belgische Kampioen Expo de la Sille. Na afloop bevestigde Voorzitter de heer A. J. E. Temmerman zijn gevestigde reputatie als gastheer en restaurant „De Tol" met hetzelfde aantal pun ten zijn gerenommeerde keuken. P. J. LAKO.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1963 | | pagina 16