In memoriam Hare Koninklijke Hoogheid PRINSES WILHELMINA VRIJDAG 30 NOVEMBER 1962 H. K. H. Prinses Wilhel mina is op 82-jarige leeftijd overleden. Het heeft ons allen diep ontroerd en een schok ge geven. Het zal ons moeilijk vallen te beseffen, dat hier mede een tijdperk in de Nederlandse geschiedenis wordt afgesloten. Een tijdperk van een grote technische, sociale en economische ontwikkeling, maar ook een tijdperk van crises economisch en politiek. Dit laatste toege spitst in de vorm van twee wereldoorlogen. Voor de jongeren van ons zal Prinses Wilhelmina juist vanuit haar houding tijdens die tweede wereld oorlog het voorbeeld blij ven van een vrouw met een persoonlijkheid, zoals slechts aan weinigen ge schonken werd. Allerlei naar de schijn verouderde formuleringen, blijken thans in feite op Prinses Wilhelmina toepas selijk. Moed, beleid en trouw vertegenwoordigt een dergelijke slagzin, maar hoe waar bevonden wij deze karakterisering. De President van de Eerste Kamer heeft er op gewezen, dat, wanneer zij vroeger geleefd zou hebben, zij in de geschiedenis bekendheid zou hebben verworven als „Wilhelmina de Grote*. Onze voormalige Konin gin was ook Beschermvrou we van onze Maatschappij. Zeeland heeft haar vaak in het hart gesloten. We denken terug aan het moment dat zij na de be vrijding voor het eerst weer voet op vaderlandse bodem zette en onze Zeeuws- Vlaamse grens te Eede overschreed. We denken evenzeer terug aan haar vitale be zoek zij was toen toch reeds 66 jaren aan onze grote en eerste na-oorlogse landbouwtentoonstelling in 1946 te Goes. We denken aan haar medeleven en haar hulp ten tijde van de watersnood in 1953. En we denken er aan dat haar leven een moeilijk leven geweest is. Vol van plichten, welke zij op een onvoorstelbare wij ze heeft hoog gehouden, terwijl zij daarbij leefde uit het besef, dat zij Koningin was bij de gratie Gods. Onze gedachten en medeleven gaan uit naar haar dochter onze Koningin Juliana, naar Prins Bernhard en de Prinsessen, haar kleinkinderen. Moge vrede die niet van deze aarde is, in de laatste rust haar ten deel vallen. Frankering bij abonnement: T-eraetnseu 50e Jaargang No. 2658 „Officieel orgaan van de Maatschappty tot bevordering van Land- en Tuinbouw en Veeteelt in Zeeland9

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 1