VERLOTING IN DE PUBLICITEIT De P.J.G.N. hangt de was buiten Hoofdprijs; AUTO met samenzang en Het optreden Van een balletgroep. Hiervoor is gedacht aan het Scapinoballet. Vervolgens is mevrouw Ingeborg Uyt den Boogaard gevraagd van 15.30 uur tot 15.45 uur een voordracht te houden, terwijl het middagprogramma zal worden beëin digd met de muziekuitvoering, waar voor wordt gevraagd het Noordelijk Jeugdorkest, onder leiding van de heer R. Sevenhuizen en een massale sa menzang. Van 16.45 uur tot 19.00 uur zal er een lange pauze zijn, waarin de deelnemers de gelegenheid wordt geboden te gaan eten en een winterwandelingetje te ma ken. AVONDPROGRAMMA. Het avondpro gramma dient in tegenstelling met de ochtend en de middag luchtiger te zijn. De voorkeur gaat uit naar een goede musical of een operette die de jonge ren ten plattelande zal aanspreken. In dien alles volgens plan zal verlopen, zal om 21.30 uur worden geëindigd. Financiering Het spreekt vanzelf, dat de lustrum viering veel geld zal gaan kosten. Een deel van de inkomsten zal bestaan uit de entreegelden, die voor de voorver koop zijn vastgesteld op 2,50 per persoon, daarna zullen de toegangsprij zen 3,50 zijn. De afdelingen zullen de kaarten in voorverkoop krijgen. Daarnaast zullen ook nog andere in komstenbronnen worden aangeboord. Eén van de allerbelangrijkste is de ver loting, waarvoor door de minister van Justitie bij beschikking van 15 augus tus 1962 toestemming is verleend. De loten zullen 1,- per stuk gaan koster*. Het totaal aantal loten zal plm. 20.000 bedragen. De eerste prijs zal zijn een personenauto in de prijsklasse van f 4.000 a 5.000, de 2e prijs zal be staan uit een televisietoestel, de derde prijs zal het twee personen mogelijk maken een grote reis naar het buiten land te maken, de vierde prijs zal even eens twee personen naar 't buitenland doen gaan, deze reis zal echter een be scheidener karakter dragen. Als vijfde prijs is gedacht aan een draagbaar ïa- diotoestel. Voorts zijn er nog meer dan honderd andere aantrekkelijke prijzen. De trekking zal zo mogelijk tijdens het Lustrum geschieden. Wedstrijden Voor de lustrumviering zijn een viertal wedstrijden uitgeschreven, om werk stukken te maken op het gebied van handwerken, handvaardigheid, hobby en handenarbeid. Tevens is een teken wedstrijd uitgeschreven. De werkstuk ken en de tekeningen zullen in Hilver sum worden tentoongesteld. A. V. J. DEN HARTOGH 'v Na gereedkomen van de loten zul len deze zo spoedig mogelijk aan de afdelingen worden toegezon den. Wist u dat er al afdelingen hebben gevraagd naar een zen ding loten? Het is ook wel een be langrijke zaak. Dus lustrum vraagt ook hiervoor een flink stuk van uw tijd (voor toekomst)! fen bale van hel derde lustrum van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland Op 14 februari 1963 ft Hilversum Organïsatïe*sec'reïar?aah Kijk in 't Jatstr. Groningen Telefoon (05900) 3 27*4 CaeJgataurd bil bestuit van da Minister van Justitie d,d15>&42 I.O.620/023/073, W Niet alleen tijdens een lustrum treedt de PJGN in de publiciteit. Ook daarbui ten treedt zij naar buiten. Op schrift gebeurt dit in het bijzonder door het PJ GN-maandblad, (abonnementsprijs voor leden f 2,50 voor niet-leden f 3,50 per jaar). Dit tijdschrift is opgezet als blad speciaal voor de leden. Het heeft regelmatig een aantal nummers aan speciale onderwerpen gewijd. Zo ver schenen er nummers gewijd aan alle provincies en in het kader van de we- reldploegwedstrijden aan Oostelijk Fle voland. Komende nummers zullen te zij ner tijd speciaal worden samengesteld over onderwerpen als recreatie, streek - verbetering en dergelijke meer. Daarnaast is er de kaderreeks Kern en Keur. Dit blad (abonnementsprijs f 4,per jaar), verschijnt 8 maai per jaar. Het heeft als kern een artikel ge wijd aan een bepaald onderwerp en een keur korte wetenswaardigheden. We doen een greep uit de nog verkrijgbare nummers, die bij losse bestelling f 0,75 per stuk kosten. Nummer 2. „Meerjarenplan voor ruil verkaveling en andere cultuurtechni sche werken in Nederland". Een weer gave van een rapport van de centrale N* Prijs pêr lof f T- Aantal loten 20.0ÖO Merk: Austin A7 2de prijst Televisietoestel 3de prijs: Reis twee perso« nen a f200,- 4de prijs: Reis naar bui tenland f 100,» per persoon 5de prijs: Draagbare radio Verder meer dan 100 aan» trekkelijke prijzen Trekking vóór 1 maart 1963 ten overstaan van notaris mr# 0» h Hoetink te Hilversum cultuurtechnische commissie over dit langzamerhand bekende meerjarenplan. Nummer 3. „Plattelandsjongerenwerk in Europa". Dit nummer behandelt het ontstaan en werkwijze van verschillen de vormen van Europees Plattelands jongerenwerk. Nummer 5. „De vreedzame toepassing van atoomenergie". Een medewerker van het Intituut voor Toepassing van Atoomenergie in de landbouw beschrijft hier een aantal toepassingsmogelijkhe den van atoomenergie. Nummer 6. „Wij en de toekomst van ons dorp". Hier worden verschillende veranderingen op het platteland bespro ken, die uitlopen op een aanbeveling van dorpsonderzoek door jonge platte landers. Nummer 13. „Perspubliciteit en pu blic relations". De bekende journalist K. J. Vrij ling geeft hier zijn mening over wat de landbouw aan het beïnvloe den van de publieke opinie kan doen. Nummer 14. „Jeugdwerk in Nederland". Ds. N. O. Steenbeek beschrijft hierin het Nederlandse jeugdwerk en bepleit een beter begrip tussen verschillende groe peringen van jeugdwerk. Nummer 15. „De Anti-honger Campag ne". P. Dijkstra wijst hier op de pro blemen van de hulp aan onderontwik kelde gebieden. Nummer 16. „De dingen om ons heen". In een boeiend artikel beschrijft me vrouw C. Nicolaï-Chaillet hoe de vorm van de dingen, door mensen gemaakt, samenhangt met cultuur van die men sen. Nummer 17. „Aanpassen in nieuwe stijl". De heer en mevrouw Jonkhans-Steen bergen vragen zich in dit boeiende nummer af, of de landbouw zich in de toekomst aan de snel veranderende om standigheden voldoende weet aan te passen. Nimmer 18. „Plattelandsjongeren en tuinbouw". Dit nummer geeft weer hoe jonge tuinders dezelfde technisch-eco- nomische en sociaal-culturele proble men kennen als andere plattelandsjon geren. Nummer 19. „Plattelandsjongerenwerk, landbouw en platteland". Een studie over de toekomstige ontwikkeling van tel P]3tt£lêö3sjqpgere£££];k Nummer 20. „Plattelandsopbouw", over de ontwikkeling van het platteland in West-Europa. Nummer 21. „Elkaar verstaan" over de omgang met anderen. Andere uitgaven. Speciaal als handlei ding bij een discussie zijn uitgaven samengesteld voor het groepswerk. De ze kosten f 1,per stuk. We noemen slechts enkele onderwer pen: „Er is geen grond en boerderij voor mij", „De taak van de vrouw", „Natuurbescherming en landbouw", ..Hoe vieren wij bruiloft?", „Europese landbouwpolitiek", „Omgang met men sen", „Het samenwonen op de boer derij", „Na afloop dansen?", „Ons ge zinsleven". „Boerderijbouw", „Praktisch huis", „Huishoudelijke voorlichting", „Zakgeld en zakgeldbesteding", „'t Avontuur van 't avonduur". STUDIEMATERIAAL. Speciaal als stu diemateriaal zijn te gebruiken de uit gaven „Ken uw Dorp" en „Stad en Land". „Ken uw Dorp" is een handleiding voor het als studiegroep onderzoeken van het eigen dorp of de eigen streek. Prijs f 1,25 per stuk. „Stad en Land" behan delt de vele mogelijkheden om stede ling en plattelander via groepen bijeen te brengen, pi-ijs f 1,35 per stuk. VOOR HET EIGEN WERK. Voor het eigen werk zijn er dan nog de wed- strijduitgaven voor* Technisch Land bouw Jongeren Werk, de reglementen voor het houden van wedstrijden voor meisjes, een speciale documentatie dienst, waarin bepaalde lezingen ver schijnen en andere hulpmiddelen bij afdelingswerk. Zo treedt de PJGN met een zeer geva* rieei'de was naar buiten. J^chnisch Landbouw Jongereniyjrlé

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 5