RADIO ZEEUWSE AGENDA Uitbreidingsplannen Botkho«J- INGEZONDEN ZITDAGEN ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij TRANSPORT OP HET BEDRIJF kyrtay UITVOER VAN LAND- EN TUINBOUWPRODUKTEN 3e kwartaal 1962 KRING NOORD-BEVELANDAlgemene ledenver gadering op maandag 26 november 1962 des n.m. om 1 uur in hotel „De Stads wijnkelder" te Kortgene. Agenda: X. Opening en Notulen. Ingekomen stukken en mededelingen. Verkiezing één hoofdbestuurslid wegens periodie ke aftreding van de heer S. J. Dees (herkiesbaar). 4. Benoeming één lid van de financiële commissie, aftredend de heer F. C. Israël (niet herkiesbaar). 5. Ir. M A. Geuze, algem. voorz. der Z. L. M., zal spieken over: „Welke koers moeten w\j varen?" 6. Gedachtenwïsseling over vorenstaande. 7. Rondvraag en sluiting. Namens het Bestuur, S. J. DEES, voorzitter. M. DE REGT, secretaris. ALGEMENE VERGADERING VERENIGING VAN BEDRIJFSVOORLICHTING O. Z. BEVELAND Kruiningen 21 november algemene vergadering van de Ver. van Bedrijfsvoorlichting. Inleiding over voorjaarsbewerkingen in en dunnen van suikerbieten door M. van Gastel; chemische onkruidbestrijding in suikerbieten door H. Verschuure; praatje en dia's over een jaar in Amerika door B. van Gorsel. AFDELING VEERE: Algemene vergadering op donderdag 22 november om .7.30 uur in hotel ,,'t Veerse Meer" te Veere. De heer Van Swaarden zal Spreken over „Onteigening, pacht en verkoop van grond." AFDELING NIECWERKERKAlgemene vergade ring om 7,30 uur in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk op donderdag 22 nov. 1962. De heer ir. M. A. van der Beek zal spreken over „Mechanisatie in de suiker bietenteelt." AFDELING KOUDEKERKE Ledenvergadering op vrydag 23 november in hotel „Walcheren" om 20.00 uur. Bestuursverkiezing. Aftr. z*jn: J. Koole, A. de Lange en P. Wielemaker. Bur gemeester Dregmans zal spreken over: Herindeling Walcheren. Biggekerke. Vanaf 1 november 1962, gedurende 14 dagen, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage het b\j raadsbesluit vastgestelde uitbreidingsplan in onder delen „Kom 1962". Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, bezwaren indienen b\j G. S. C ad zand. G. S. hebben gedeeltelijk goedgekeurd het bü raadsbesluit vastgestelde uitbreidingsplan Cad- zand-Bad met bebouwingsvoorschriften. Binnen een maand na 31 oktober 1962, kunnen belanghebbenden die. zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Groede. Vanaf 29 oktober 1962, gedurende 4 weken, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan in onderde len voor de kom der gemeente. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeente raad bezwaren indienen. Grijpskerke. Vanaf 27 oktober 1962, gedurende 14 dagen, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage het raadsbesluit tot vaststelling van het partieel uitbrei dingsplan Griffioen II, regelende de bebouwing in onderdelen van gronden, gelegen in de omgeving van de Lourens Stommesweg. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebben den die zich met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, bezwaren indienen bij G. S. Hoek. Vanaf 25 oktober 1962, gedurende 4 weken, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage een ontwerp- herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Oud-Westenrijkpolder". Gedurende genoemde ter mijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Krabbeudijke. G. S. hebben gedeeltelijk goedge keurd de bij raadsbesluit vastgestelde partiële herzie ning 1962 van het uitbreidingsplan in onderdelen Zuid-Öost. Binnen een maand na 2 november 1962, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bjj de Kroon. Yerseke. Vanaf 1 november 1962, gedurende 4 we ken* ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een ontwerp-herziening van artikel 2, lid d, der bebouwingsvoorschriften, behorende bij de „par tiële herziening 1961 - 1 van het uitbreidingsplan der gemeente Yerseke". Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad be zwaren indienen. waarin opgenomen „De Boeren.jeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie, Abonnementen en Advertenties: J. F. Blanksnia, Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012. Tel. huls 01185122. Advertenties en administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 01150—2073, Ter neuzen AP donderdag 29 november a.s. wordt te Wage- ningen in „Junushoff" de jaarlijkse Ontwik kelingsdag van hel Instituut voor Tuinbouwtech niek gehouden. Dit jaar zal de aandacht gevestigd worden op een onderwerp, dat voor vrijwel elk tuinbouwbedrijf bijzonder aktueel is, nl. het trans port. Het programma vermeldt o.m. 10.15 uur: Inleiding door dr./ir. E. W. B. van den Muijzenberg. 10.30 uur: Keuze van het transportmiddel, door drs. H. K. Krijgsman. 11.15 uur: Wagens en Laadborden, door J. A. Veerman. 11.45 uur: Rolbanen en Transporteurs, door G. Langedijk. 14.00 uur: Stapelaars en Heftrucks, door P. van Lookeren Campagne. 14.45 uur: Vloeren en Bouwtechnische voorzie ningen, door J. C. Spek, arch. 15.30 uur: ..Oogst en Transport in de fruitteelt" Tijdens het onderzoek over transport systemen bij de fruitoogst is het ge bruik van een aantal transportmidde len gefilmd. Deze film kan eventueel suggesties geven voor het transport op andere tuinbouwbedrijven. 16.15 uur: Samenvatting en Sluiting door ir. J. A. Stender. Na afloop is er gelegenheid het „Centrum voor Tuinbouwtechniek" te bezoeken waar diverse trans portwerktuigen zijn opgesteld. Het wordt zéér op prijs gesteld dat deelnemers zich van te voren, liefst vóór 22 november a.s. per briefkaart opgeven aan het Instituut voor Tuin bouwtechniek, Postbus 38 te Wageningen. OOSTBURGWoensdag 21 november in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 22 november in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 22 november in hotel „De Eendracht". THOLENZaterdag 24 november in hotel „Hof van Holland". ST. PHILIPSLANDZaterdag 24 november in hotel „De Druiventros". (Buiten verantwoordelijkheid van de redaktie.) Mijnheer de Redakteur, PAS dezer dagen kreeg ik uw blad van 19 oktober onder ogen, waarin een passage in de rubriek van „Bram uit de Slikhoek" mij bijzonder trof, n.l. deze: „Een ander bouwde mij en door mij bouwt een ander. De zin van mijn bestaan bepaalt mijn tegen stander." Deze woorden zijn n.l. aan mijn hersenen ontspro ten en niet aan die van dhr. Bijvoet, zoals in de ru briek werd vermeld. Ik heb gemeend, langs deze weg een correktie te moeten aanbrengen. Het is n.l. zó: Ik heb op verzoek van het toenmalige Bestuur van het Waterschap Schouwen deze kernspreuk uit gedacht. Ze wilden graag een originele, welke paste in het kader der geschiedenis der Schouwse boer. Nu is het aan U deze woorden in dat verband als een ietwat vreemde paraphrase te betitelen, doch gezien de evolutie en met name de omstandigheden waar onder zich deze over geslachten heen aan het Schouwse land heeft voltrokken, kon ik tot geen ander criterium geraken dan het Latijnse: Sic vos non vo bis! (Alzo werkt de mens niet voor zichzelve). En van deze centrale gedachtengang uit is deze kernspreuk geboren. Echter was het wèl dhr. Bijvoet die deze gedachte op zo voortreffelijke wijze heeft verzinnebeeld. Jammer echter dat, dit gedenkzaam qua tekst niet met mijn naam gesigneerd is: niet voor mezelf, doch louter, (waar deze kernspreuk duidt op geschiedenis en geslachten) om mijn klein zoon. die naderhand geboren is en dezelfde naam draagt als ik, welke ik gaarne deze spreuk zou na laten. Wat, me wel even pijnlijk aandeed, M. de R., was de uitdrukking „Rijmpje" waarvan „Bram" in zijn rubriek gewaagde. Ik neem hem dit niet kwalijk, doch zeg wel gaarne dat op het journalistische vlak wel wat meer onderscheid werd gemaakt tussen een rijmpje, vers, gedicht, kernspreuk, benevens alle haar schakeringen. Het bestuur vroeg me een korte spreuk te ontwerpen en dan is het juist zo moeilijk om het in enkele eenvoudige woorden „te zeggen". M. de R., ofschoon ik geen landbouwer ben. maai" toch voor de Schouwse boer en zijn geschiedenis, ook in geografisch opzicht een warme belangstelling be zit was het mij een genoegen via uw blad deze scheve voorstelling recht te trekken. Ik dank U voor de opname. P. L. BASTIAANSE Brouwershaven, Haven 10. -I UOLGENS mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouwprodukten in het 3e kwartaal 1962 1.222,1 miljoen. Dit betekent een stijging ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal van 1961 van slechts 3 miljoen (0,2 Deze stijging werd voornamelijk veroorzaakt dooi de produkten van niet-Nederlandse herkomst, waarvan de uitvoerwaarde met ruim ƒ28 miljoen (14,6%) steeg tot ƒ220 miljoen. Bij de produkten van Nederlandse oorsprong nam alleen de uitvoer van tuinbouwprodukten toe (met ƒ13 miljoen of 3,9 maar daalde de export van veehouderijpro- dukten met 35,8 miljoen of 6,5 terwijl aan akkerbouwprodukten 2.4 miljoen 1,7 minder werd uitgevoerd. Gedurende de eerste 3 kwartalen 1962 werd in totaal voor 3.528,8 miljoen aan land- en tuin bouwprodukten geëxporteerd tegen ƒ3.375,4 mil joen in dezelfde periode van 1961. Aan deze toe neming van 4,5 leverden de tuinbouwprodukten van Nederlandse herkomst de grootste bijdrage. De exportwaarde daarvan over deze periode steeg ten opzichte van 1961 met 126,4 miljoen 16,2 tot meer dan 900 miljoen en was daarmee groter dan de gehele jaaruitvoer van tuinbouwprodukten over 1959. De uitvoer van Nederlandse veehouderijpro- dukten zette de dalende beweging voort. Terwijl de totaal Nederlandse uitvoer in de eerste 9 maanden van 1962 met 4,2 steeg ten opzichte van 1961, kwam in het aandeel van de landbouwprodukten in de totale uitvoer (29 Yrijwel geen verande ring. Maandag 19 november, Hilversum II, 12.33 12.40 uur Mevrouw C. S. Bloem—Graadt van Roggen, bestuurslid van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen in Overijssel, over het onderwerp: „Koekvergulden". Dinsdag 20 november, Hilversum II, 12.2012.30 uur „De mineralenvoorziening van het vee", door ir. F. de Boer, rijksveeteeltconsulent voor de vee voeding te Wageningen. Een vraaggesprek over de magnesiumbemesting van grasland met medewerking van dr. ir. S. F. Kuipers, rijkslandbouwconsulent voor bodem en bemesting te Wageningen. Vrijdag 23 november, Hilversum II, 12.2012.30 uur „Zes jaar streekverbetering Maas en Waal", een reportage met medewerking van ir. D. Breem- haar van het rijkslandbouwconsulentschap voor Zuid-Gelderland. „Het zuivelvakonderwijs in de praktijk", een reportage met ir. A. Sehrooder, rijksconsulent voor het zuivelvakonderwijs. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUTJT OP VERZEKERINGSGEBIED (Z.V. B.) KORTGENE: Donderdag 22 november in „De Korenbeurs" van 1113 uur (de heer Van Burg). GOES: Iedere dinsdag van 2.304 uur op het Landbouwhuis.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 22