RADIO 722 WACHTGELDPREMIE SCHOLIEREN LAND- EN TUINBOUWONDERWJJS COMMISSIE VOOR DE GRASZAADTEELT ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en GROOT NATIONAAL CONCOURS-HIPPIQUE TE ZEVENBERGEN Uitbreidingsplannen Beekhoud- bureau R. M L. S. - GOES PLOEGWEDSTRIJD ZEEUWS LANDBOUWBLAD 70ALS bekend, kent de B.V.A.B. twee wacht- geldpremies, namelijk de normale premie ad 7.6 en de zogenaamde „gereduceerde" premie ad 0.4 Laatstgenoemde premie wordt berekend over bet loon van werknemers met wie een schrif telijk jaarcontract is aangegaan. Leerlingen en studenten van middelbare en ho gere land- en tuinbouwscholen en de landbouw hogeschool moeten tijdens hun studie dikwijls eni ge tijd in de praktijk werkzaam zijn. Als regel zal een dergelijke periode van praktisch werken geen vol jaren duren en dus ook geen schriftelijk jaar contract worden afgesloten. Dat betekent echter, dat dan de normale wachtgeld premie ad 7.6 verscliudigd is. Men kan echter met dergelijke praktikanten, ook al zijn zij geen vol contractjaar werkzaam, toch een schriftelijk jaarcontract af sluiten, namelijk door in dat contract de clausule op te nemen: „Het is de werknemer toegestaan tijdens een deel van het contract jaar het werk zon der behoud van loon te verzuimen voor het bijwo nen van de cursus op de school te Wanneer een dergelijk jaarcontract is afgeslo ten, berekent de B.V.A.B. de gereduceerde wacht geldpremie ad 0.4 Het vorenstaande geldt ook voor leerlingen van lagere land- en tuinbouwscholen, echter met dien verstande, dat dan tenminste zes maanden in de praktijk gewerkt moet zijn. Van deze termijn van zes maanden kanslechts in bijzondere gevallen worden afgeweken, namelijk wanneer in de ar beidsverhouding liet opleidingskarakter duidelijk op de voorgrond staat. Men doet er goed aan in dergelijke gevallen (wanneer men dus meent, dat er van een „bijzonder" geval sprake is) zo spoedig mogelijk na de aanvang van het dienstverband nadere inlichtingen hij één der B.V.A.B.-kantoren te vragen. WAAR aanleiding van de door telers ontvangen afrekeningen over oogst 1961 heerst op het ogenblik grote ongerustheid over de graszaad- teelt. De prjjzen vallen tegen, terwijl men de af trekposten over het algemeen hoog vindt. Een en ander vindt zijn reden enerzijds in teruglopende prijzen op de wereldmarkt, anderzijds doordat dooi de zaadfirma's afwijkende bepalingen zijn bedon gen op de Algemene Teeltvoorwaarden (A.T.V.). De teler voelt zich hierdoor onzeker. In verband hiermede is het van het grootste belang, dat de vastgelopen besprekingen over wijzigingen in de A.T.V. tussen het Landbouwschap en de V.H.Z. zo spoedig mogelijk weer op gang komen en afge sloten worden. Tevens zal op korte termijn een gesprek met de zaadfirma's moeten plaats vinden over de bijzon dere voorwaarden betreffende de teelt en de af rekening. Door de landbouworganisaties in West- en Zuid west Nederland wordt opgericht de Stichting voor Contragtteelt, waarvan de statuten zeer binnen kort zullen worden gepasseerd. Deze stchting i.o. heeft ingesteld een commissie voor de graszaad- teelt, waarin zitting hebben telkens 2 telers uit de provincies Noord- en Zuid-Holland, Noord- Brabant en Zeeland. Deze commissie, die zijn eer ste vergadering hield op 7 augustus j.I. heeft tot taak de moeilijkheden in de graszaadteelt te on derzoeken en te trachten tot een oplossing te komen. In afwachting van het gesprek met de zaadfir ma's adviseert bovengenoemde commissie aan de telers om niet al te haastig te zijn met het afslui ten van nieuwe contracten. Een uitzondering hier op moet gemaakt worden voor de grassoorten waarvan de zaaidatum zeer nabij is. waarin opgenomen „De Boerenjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officiéél Orgaan van de Advertenties J. F. Blanksma. Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012 Administratie en Advertenties: Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 01150—2073, Terneuaen. AP 29 augustus a.s. wordt te Zevenbergen liet jaarlijks terugkerende concours-hippique ge houden, voorafgegaan door uitgebreide dressuur- wedstrijden. Een evenement dat steeds tijdens de kermis op woensdag gehouden wordt. De organisatoren „De Vereniging tot Bevorde ring van de Warmbloedlokkerij in West-Brabant" is er toe kunnen overgaan om aan dit concours een vijftal tuignummers te verbinden, die verreden worden onder auspiciën van de Nederlands Hippi sche Sportbond. Daardoor is het mogelijk geworden deelname uit de beste stallen van Nederland te verkrijgen, en uit het aantal inschrijvingen dat binnengekomen is blijkt, dat de organisatoren niet misgegrepen hebben. Het totaal aantal inschrijvin gen voor deze tuignummers, limiet- en open klas se, bedraagt 57. Met een deelname van de Lande lijke ruiters, zowel van de Ned. Federatie als van de N. C. B., overschrijdt het aantal paarden dit jaar de 400. Op de woensdag vindt er ook nog de bekende paarden- en veemarkt plaats; donderdags vindt men er de streekweekmarkt en de landbouwbeurs, en 's zaterdags worden er wielerwedstrijden gehouden voor nieuwelingen, amateurs en onafhankelijken, de zgn. Ronde van Zevenbergen. Dus voor „elck wat wils" Hoedekenskerke. Vanaf 27 juli 1962, gedurende 4 weken, ligt ter inzage een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding, vastgesteld op 7 oktober '52, goedgekeurd door G. S. op 18 augustus '53, in uitvoerige kaarten uitgewerkt. Bezwaren binnen genoemde termijn bij de gemeenteraad. Koudekerke. Vanaf 6 augustus 1962, gedurende 4 weken, ligt ter inzage het ontwerp van een herzie ning van het uitbreidingsplan in onderdelen „Kom- 1958", alsmede een ontwerp tot herziening van de bijbehorende bebouwingsvoorschriften. Binnen ge noemde termijn kunnen bezwaren bij de gemeente raad ingediend worden. Sas van Gent. Vanaf 6 augustus 1962, gedurende 4 weken, ligt ter inzage het ontwerp-uitbreidings- plan, regelende de bestemming in onderdelen van gronden gelegen in de Groote of Oude Sint Albert- polder len westen van de spoorweg. Binnen genoem de termijn kunnen bezwaren bij de gemeenteraad in gediend worden. Biggckerke. a. Vanaf 12 augustus 1962, gedurende 4 weken, ligt ter inzage het ontwerp uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom 1962. Bezwaren gedurende genoemde termijn bij de gemeenteraad. b. Vanaf 14 augustus 1962, gedurende 14 dagen, ligt ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde uit breidingsplan in onderdelen zomerwoningenterrein '62. Gedurende zes weken na afloop van genoemde ter mijn bezwaren indienen bjj G. S. voor hen die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend. Grijpskerke. Vanaf 10 augustus 1962, gedurende 4 weken, ligt ter inzage een ontwerp van een uitbrei dingsplan in onderdelen voor een gebied liggende aan de Laurens Stommesweg. Bezwaren gedurende genoemde termijn bij de gemeenteraad. Sluis. Vanaf 14 augustus 1962, gedurende 4 weken, ligt ter inzage het ontwerp wgziging basisplan voor de wederopbouw voor de gemeente Sluis. Bezwaren gedurende genoemde termijn bij de gemeenteraad. Vlissingen. G. S. hebben goedgekeurd het raadsbe sluit tot wijziging van het „Uitbreidingsplan in hoofd zaak Vlissingen 1953". Binnen een maand na 6 augus tus 1962, kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Vrouwenpolder. Vanaf 13 augustus 1962, geduren de 14 dagen, ligt ter inzage het bü raadsbesluit vast gestelde partiële plan tot herziening van het plan van uitbreiding in hoofdzaak. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belangheb benden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij G. S. Zitdagen OOSTBURG; Woensdag 29 aug. in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 30 aug. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 30 aug. in hotel „De Eendracht". SEROOSKERKE: Vrijdag 31 aug. in café „Huysse" van 91 uur. THOLENZaterdag 1 sept, in hotel „Hof van Holland". HET toelatingsexamen voor de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes zal worden afge-r nomen in het schoolgebouw op. dinsdag 4 septem ber a.s. De lessen beginnen zowel voor de richting Landbouw als voor de richting Tuinbouw op dins dag 25 september a.s. Door het Ploegcomité Tholen en St. Philipsland, bestaande uit afgevaardigden van de verschillende werkgevers- en werknemersorganisaties, zal ook dit jaar weer een regionale ploegwedstrijd worden georganiseerd. Deze wedstrijd zal o.ov. worden gehouden op zaterdag 8 september a.s. des namiddags om 2.00 uur op het bedrijf van de heer P. W. C. van Wes ten te Oud-Vossemeer. Er wordt geploegd in 3 rubrieken n.l.: 1. paardeploegen, 2. rondgaande trekkerploegen, 3. trekkerwentelploegen, waarmee dan ook alleen links- en rechtswerkend mag worden gereden. De 2 best geplaatsten uit elke categorie mogen deelnemen aan de wedstrijd om het provinciale ploegkampioenschap die op 22 september a.s. in de Wilhelmina polder zal worden gehouden. Ieder die hiervoor in aanmerking komt wordt opgewekt aan dit zo bij uitstek agrarisch evene ment deel te nemen. Het moet de eer van onze Thooise en Fliplandse ploegers te na komen dat de wedstrijd evenals verleden jaar wegens te geringe deelname niet door zou kunnen gaan. Willen ook de werkgevers hun personeel aansporen om mee te doen. Opgave tot deelname voor 1 september a.s. bij de sekretaris van het ploegcomité: C. P. Burgers, Veldzicht B 85, St.-Maartensdijk, tel. (01663) 438. Inleggeld 2,50. Namens het Ploegcomité C. P. BURGERS J. KODDE. (Adv.) 27 augustus 1962 van 12-3312.43 Hilversum I (A. V. R. O.) De heer W. Stevens, adjunct- secretaris van de Veenkoloniale Boerenbond te Veendam over het onderwerp: „De Veenkoloniën, een bron van levendigheid en activiteit". Dinsdag 28 aug. a.s. HILVERSUM I, 12.20—12.30 uur „Water, vriend en vijand", een serie van drie uitzendingen over de waterbeheersing met medewerking van de Cultuurtechnische Dienst. Eerste deel: „Wateroverlast". Zondag 26 augustus 17.1517.30 uur V. P. R- O. in de rubriek Stad en land. Stenen en gras. Een gesprek tussen Ed. Hoornik en Bert Voeten. Ge- sprekleider; mr. E. Kuylman.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 2