Kort verslag vergadering Dagelijks Bestuur der Z.L.M. D1 gehouden op maandag 18 juni 1962 te Goes VRIJDAG 22 JUNI 1962 ■BH „Officieel orgaan vain de Maatschappijtot. bevordering, van Land- en Tuinbouw en Veet.ee!t in Zeeland" DE Voorzitter, Ir. M. A. Geuze, heet de aan wezigen hartelijk welkom en opent de ver gadering. Spreker deelt mede, dat de officiële ope ning van het nieuwe gebouw van de Christelijke Lagere Landbouwschool te Middelburg op 9 juli des middags door de Commissaris der Koningin zal geschieden. Voorts zal de volgende vergadering van het Dagelijks Bestuur op 16 juli te Terneuzen plaatsvinden, voorafgegaan door een bezoek aan het voorbeeld-bedrijf in de Braakman. AKKERBOUW DE heer J. B. Been doet enkele mededelingen. Zoals bekend, is er een regeling voor steun aan de verwerking van vlas van 160,per ha vastgesteld. Deze heeft reeds in het Zeeuws Landbouwblad gestaan. De aardappelen van de oude oogst zijn op. De gehele situatie en de ge beurtenissen van de laatste weken rond de afzet van aardappelen acht het Bestuur weinig gunstig geweest voor de toekomst. Nog steeds heeft de Minister van Landbouw de prijs voor de suiker van oogst 1962 niet vastgesteld, waardoor ook de kontraktprijs niet definitief kan worden opgegeven. Het Bestuur betreurt deze gang van zaken ten zeerste en zou er bij de bewindsman op willen aandringen, een beslissing te nemen, te meer waar hij steeds gezegd heeft de prijzen tijdig bekend te maken. E. E. G. MEDEGEDEELD wordt, dat volgens de op 14 januari jl. door de Minis terraad van de E. E. G. genomen besluiten, de verordeningen voor een gemeenschappelijke regeling inzake granen, varkensvlees, eieren, slacht- pluimvee, groente en fruit op 1 juli a.s. in werking moeten treden. Over ver schillende uitvoeringsmaatregelen wordt door de zes Ministers van Land- bouw nog onderhandeld, waarbij enkele geschilpunten overblijven, die waar schijnlijk in een zitting op 19 en 20 juni tot e;en oplossing zullen moeten komen. Verwacht wordt, dat de regelingen voor granen en groente en fruit- in ieder geval in werking zullen treden. De regelingen in de betreffende landen zullen dan worden aangepast. Hiertoe worden ook'in ons land reeds voor bereidingen getroffen. Het Bestuur is van mening, dat een goede en duide lijke voorlichting van de leden over hoe het worden gaat, wanneer de ver ordeningen zijn aanvaard, via het Zeeuwse Landbouwblad zeer wenselijk zal zijn. TUINBOUW DE heer P. J. J. Dekker deelt het volgende mede Daar de vruchtzetting door de late bloei vertraagd is, is een overzicht van de situatie nog enigszins moeilijk. Voor Zeeland zijn ten aanzien van de peren de vooruitzichten niet ongunstig. De belangrijkste rassen zijn in het algemeen wel gezet hoewel de juni-rui nog veel parten kan spelen. Wel loopt de situatie in onderscheiden streken en op de verschillende bedrijven ten aanzien van dit punt uiteen. Bij appels lijkt de vruchtzetting over het alge meen bevredigend, hoewel ook hier belangrijke verschillen tussen de rassen zijn. De oogst zal vermoedelijk wel groter kunnen zijn dan het vorig jaar. Het bestuur van de Stichting Vakscholen in Zeeland heeft in de laatste vergadering besloten tot het oprichten van een Centrum voor Tuinbouw techniek en Rationalisatie. Dit centrum, dat een soortgelijke instelling zal worden als de Praktijkschool voor de Landbouw te Schoondijke, zal geves tigd worden in de Wilhelminapolder. Tevens besloot het bestuur tot het stichten van een Bloembollenteeltvak school in Zuid-Beveland. Tot de stichting van een dergelijke praktijkschool voor de gebieden Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland en West- Brabant wordt eveneens in beginsel besloten. ONDERLINGE MOTORVOERTUIGEN VERZEKERING VAN DE Z. L. M. DEZE onderlinge verzekering van de Z. L. M. heeft het jaar 1961 met een gunstig resultaat kunnen afsluiten. Het jaarverslag wordt dan ook door het Bestuur met algemene stemmen goedgekeurd. KONTRAKTTEELT HET Bestuur keurt de concept-statuten van de Kommissie Kontraktteelt voor Zuid West-Nederland goed. Deze kommissie, die reeds enige tijd werkzaam is, zal zich speciaal belasten met de zorg ten aanzien van de kon traktteelt vooral op de akkerbouwbedrijven. MOND- EN KLAUWZEER-EPIDKMIE \E mond- en klauwzeer-epidemie is nu afnemend. Het aantal aanmeldin gen van nieuwe gevallen van deze ziekte is sterk verminderd. Door deze epidemie moesten tot nu toe 282.000 varkens worden afgemaakt. De totale schade hierdoor beliep een bedrag van 40 miljoen. BENOEMINGEN TOT lid van de Tuinbouwkommissie worden benoemd de heren J. van Dijke te Groede en J. Lako te Aardenburg als vertegenwoordigers van de Kring West Zeeuws-Vlaanderen. In de Kommissie van Toezicht van de Landbouwhuishoudschool te Axel worden benoemd de dames Mevr. E. DekkerDekker te Axel en Mevr. SchiemanWiemers, eveneens te Axel. Tot lid van de Kommissie van Toezicht Van de Chr. Lagere Landbouw school te Middelburg wordt benoemd de heer Js. Vos te Koudekerke. Het Bestuur benoemt als lid van de Kommissie Buitenland van het K. N. L. C. de heer J. B. Becu te Groede. Als plaatsvervangend lid van de Kommissie Kontraktteelt in Zuid West- Nederland wordt benoemd de heer J. E. van Gorsel te Tholen. Frankering bij abonnement: Terneuzeïl 50e Jaargang No. 3630 eeuuis landbouwblad Ir. Geuze bracht kort geleden een bezoek aan Noord-Italië, hoofdzakelijk water- huishoudkundige pro blemen bestuderend. Tijdens zijn verblijf stelde hij in Est-Sesia, een pompstation voor beregeningsdoeleinden in werking. Hiernaast een foto van deze handeling met links „de dijk graaf" Dr. Calaniri. Tevens deed Ir. Geuze enige indrukken over de Italiaanse land bouw in het algemeen op, waarover meer op pag. 579.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 1