RADIO META-ISO-SYSTOX A. H. van der Slikke ZITDAGEN 466 EINDLES Ir. A. W. v. d. PLASSCHESCHOOL LAGERE TUINBOUWSCHOOL DER Z. L. M. TE KAPELLE ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en IN MEMORIAM Zitdagen Boekhoud- bureau 10e FOKVEEDAG VOOR WALCHEREN Uitbreidingsplaunen LANDELIJKE DEMONSTRATIE BIETENZAAIEN, VERZORGEN EN CHEMISCHE ONKRUIDBESTRIJDING LANDELIJKE INKUILDEMONTRATIE W. SCHIPPER ZN N.V. ZEEUWS LANDBOUWBLAD 1\E voorzitter van de Commissie van Toezicht de heer J. Q. C. Lenshoek opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom en deed mede deling dat meerdere genodigden verhinderd waren, omdat er op die dag ook andere eindlessen werden gehouden. De directeur van de school de heer J. op 't Hof gaf een overzicht over het afgelopen schooljaar. Hij wees er op, dat de leerlingen met hun diploma niet stil moeten zitten," maar zich verder moeten bekwamen op Middelbare scholen, vakscholen en vervolgcursussen. Er moest niemand worden af gewezen, zodat alle 15 leerlingen het diploma ont vingen. Het schooljaar was zonder enige stagnatie verlopen en de school verheugt zich in een grote belangstelling. Hij staat wat leerlingenaantal be treft aan de top van de lagere land- en tuinbouw scholen in Zeeland. Met ingang van 1 september zullen 2 vaste leerkrachten aan de school worden benoemd, te weten een vaste praktijkleerkracht en een leerkracht voor de theoretische vakken. Daarna hielden een drietal leerlingen een inlei ding. Ko Traas uit Nieuwdorp sprak over de per spectieven van de groenteteelt in Zeeland, Gerrit van Riet uit Goes over de geschiedenis van de fruit teelt en Ko van de Kreeke uit 's-Heer Hendriks- kinderen over de mechanisatie op een fruitbedrijf. In de pauze werd koffie geserveerd. Na de pauze reikte de voorzitter de diploma's uit en feliciteerde de leerlingen en hun ouders, die ook aanwezig waren. Aan P. de Lange te Kortgene werd een boekwerk uitgereikt door mevr. De RooKarelse namens het hoofdbestuur van de Z. L. M.; aan M. J. van Iwaarden te Kruiningen werd door P. Scheele een boek uitgereikt namens de Kring Oost-Zuid-Beve land. Aan N. Eversdijk te Kapelle reikte namens de veiling Kapelle C. Traas een boek uit. Deze boekwerken waren voor de drie best geslaagde leerlingen. Vervolgens werden felicitaties uitgesproken dooi de wethouder van Kapelle de heer B. de Jager en door de heer De Wilde namens het Tuinbouwconsu- lentschap. De heer De Visser uit Amstelveen dankte direc teur en leraren namens de ouders voor het gegeven onderwijs aan hun zonen. Hij prees de geest die er op de school heerst. De jongste leerling M. Schouwenaar dankte de directeur en de heren Eversdijk en Van de Vrie en overhandigde hun een boekenbon. Na een slot woord van de directeur dankte de voorzitter alle sprekers en sloot de goed geslaagde bijeenkomst. Namen van leerlingen, die het diploma ontvin gen: N. Eversdijk, A. J. van Liere, C. A. Nieuw dorp, allen te Kapelle; J. P. Glerum en J. J. Kot tier, beiden te Biezelinge; M. J. van Iwaarden te Kruiningen; J. van de Kreeke te 's-Heer Hendriks kinderen; C. Kriekaard en J. M. de Vey, beiden te Krabbendijke; P. M. de Lange te Kortgene; G. J. van Riet te Goes; M. P. Schouwenaar te Wemel- dinge; A. J. Traas te Schore; J. Traas te Nieuw dorp; R. J. Visser te Amstelveen. Bevorderd van de derde naar de vierde klas: G. W. Dammann, J. Traas en C. Wisse, allen te Schore; C. Davidse en F. van Dijke, beiden te Co- lijnsplaat; A. Jakobs en C. Nousse, beiden te Kloe- tinge; J. A. Janse te Wilhelminadorp; L. van Liere te Wissekerke; I. Moerland te Stavenisse; M. Neels, en W. Nieuwenhuijze, beiden te Krabbendijke; L. Poortvliet, C. J. Sinke, J. M. Verhulst, D. de Waard en C. Wisse, allen te Biezelinge; J. Rijk te Ove- zande; M. de, Schipper en P. Traas, beiden te We- meldinge; H. Slabbekoorn te Yerseke; J. Vroon land te Hoedekenskerke; L. Vroonland te Oude- lande. Niet bevorderd 1 leerling. De overgang van klas 1 en 2 volgen half juli. waarin opgenomen „De Boerenjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officiëel Orgaan van de Advertenties J. F. Blanksma. Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012 Administratie en Advertenties: Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 01150—2073, Terneuzen. Na een smartelijk maar geduldig gedragen lijden is op 11 mei j.l. op ruim 71-jarige leef tijd de oud-secretaris van de Afd. Kloetinge dér Z. L. M. de heer A. H. van der Slikke overleden. Uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstig werd hij na vestiging in Kloetinge reeds spoedig bereid gevonden als secretaris van deze af deling op te treden. Zestien jaar lang heeft hij zich op voorbeeldige en enthousiaste wijze van zijn taak gekweten. Begin van dit jaar noodzaakte zijn ziekte hem, zeer tot zijn leed wezen, zijn funktie beschikbaar te moeten stellen. Wij danken hem voor het vele dat hij in het belang van de Afdeling Kloetinge en de Z. L. M. in al deze jaren gedaan heeft. Dat hij ruste moge in vrede en God zijn vrouw troosten moge in dit smartelijk ver lies. Oostburg: Woensdag 23 mei in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 24 mei in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag. 24 mei in hotel „De Eendracht". St. Maartensdijk: Donderdag 24 mei in hotel „Hof van Holland". Serooskerke: Vrijdag 25 mei in café „Huijs- se" van 9.001.00 uur. IYE rund veefokkers, die de laatste jaren gewend waren met enige dieren naar de fokveedag te komen, hebben een dezer dagen een vraagpro gramma ontvangen. Wij zijn er echter van overtuigd dat nog meer dere fokkers op Walcheren voor deelname aan deze fokdag in aanmerking komen. Gaarne geven wij deze fokkers in overweging ditmaal wèl in te schrijven. Inzending van een of meer van uw koeien en/of vaarzen zal ertoe kunnen bijdragen om deze jubileumfokveedag te doen slagen. De secretaris, C. den Engelsen Landbouwcen trum Zeeland, Westsingel 58 te Goes, tel. 01100 6440 toestel 121 zendt gaarne op verzoek een vraagprogramma toe. Opgaven worden tot 1 juni a.s. ingewacht. Axel. Tot 17 mei lag ter gemeente-secretarie ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan van uit breiding, tot gedeeltelijke herziening van het uitbrei dingsplan, vastgesteld bij besluit van G. S. dd. 20 april '60, regelende de bestemming in onderdelen van gronden, resp. gelegen ten westen van de Margriet straat en de omgeving van de Buthdijk (Uitbreidings plan West) en ten oosten van de bebouwde kom (Uitbreidingsplan Oost), in uitvoerige kaarten uitge werkt. Gedurende zes weken na afloop van genoem de termijn kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwa ren indienen bij G. S. Goes. Vanaf 2 mei 1962, gedurende 4 weken, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage het ontwerp van een plan tot partiële herziening 1962 van het uitbrei dingsplan Valckeslot. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwa ren indienen. 's-Heerenhoek. G. S. hebben goedgekeurd het raads besluit tot vaststelling van een plan van uitbreiding in hoofdzaak. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 3 mei 1962, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, beroep instellen bij de Kroon. Kruiningen. G. S. hebben goedgekeurd het bij raads besluit vastgestelde plan tot herziening van het uit breidingsplan in onderdelen voor de kom Kruiningen. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 8 mei 1962, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon, Oostburg. G. S. hebben goedgekeurd de wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen met bebou wingsvoorschriften (bungalowterrein). Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 7 mei 1962, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. VOOR ONS PLATTELAND Maandag 21 mei, Hilversum I, 12.3312.43 uur De heer mr. E. Kuylman te Den Haag over het onderwerp: „Een rib van de Mammoet: het Land bouwonderwijs". Dinsdag 22 mei, Hilversum I, 12.2012.30 uur Een vraaggesprek met de heer N. F. Werkman, inspecteur van de veeartsenijkundige dienst, over de mond- en klauwzeersituatie. Vrijdag 25 mei, Hilversum I, 12.2012.30 uur Met medewerking van de heer ir. C. Spithost, Rijks- landbouwconsulent voor Noord-Friesland, een be schouwing over een drieslagstelsel in Friesland. Woensdag 23 mei zal op het bedrijf van de heer H. Vaessen, Koulen E 82 te Klimmen een lande lijke demonstratie worden gehouden, waarbij zo wel het bietenzaaien met precisiezaaimachines in vergelijking met een gewone zaaimachine, de ver schillende methoden van bietenverzorging en de daarvoor beschikbare werktuigen en de chemische onkruidbestrijding in bieten worden getoond. Deze demonstratie is georganiseerd door verte genwoordigers van het landbouwkundig onder zoek, de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, de sui kerindustrie en het Landbouwschap. Er zal in de namiddag vanaf 13.00 uur worden gewerkt; tijdens de demonstratie zullen de aanwe zige werktuigen in een toelichting worden bespro ken. De route naar de demonstratie zal op diverse punten met pijlen worden aangegeven. Mocht de demonstratie vanwege slechte weersomstandighe den geen doorgang kunnen vinden, dan zal dit om 5.40 en 6.40 uur in het agrarisch radiobulletin van 23 mei worden bekend gemaakt. Dinsdag 22 mei zal op de bedrijven van de he ren P. Lam, Th. A. G. van Wijk en de Gebrs. Van Rooyen te Vleuten een landelijke inkuilde- monstratie worden gehouden. Op deze demonstratie, georganiseerd door de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst te Utrecht, het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen, het Rijkslandbouwconsulentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeidsmethoden, de BOVAL en het Landbouwschap, zullen 6 in- kuilmethoden en de werktuigen die hiervoor kun nen worden gebruikt, worden getoond. De aanvang is gesteld op 9.30 uur v.m.ook in de namiddag zal worden gedemonstreerd. Om cir ca 14.00 uur zullen de aanwezige machines en de uitgevoerde methoden door de rijkslandbouwcon- sulent voor Landbouwwerktuigen en Arbeidsme thoden worden toegelicht. Het demonstratieterrein is bereikbaar vanaf de afrit Maai ssen-Haarzuilens van de autoweg Am sterdam-Utrecht vanwaar de route naar het de monstratieterrein zal worden aangegeven. Mocht de demonstratie vanwege slechte weers omstandigheden geen doorgang kunnen vinden, dan zal dit om 5.40 en 6.40 uur in het agrarisch radiobulletin van 22 mei worden bekend gemaakt. Naar wij vernemen zijn in de vacature ontstaan door het overlijden van de vroegere directeur de heer C. M. Schipper, de heren C. Post en F. D. Gunst tot directeuren van deze N.V. benoemd. (Advertentie) /TV het systemisch" insekticide 1 \J| met de langste werkingsduur - - M N V. AGRO CHEMIE ARNHEM ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT OP VERZEKERINGSGEBIED (Z.V.B.) ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 24 mei in ,,Hoi' van Holland", van 1113 uur (de heer Van Burg). VERZEKERINGSINSTELLINGEN DER Z. L. M. OOSTBURG: Woensdag 23 mei in „De Vuijst" van 1517 uur (de heer De Lange).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 2