^De taptoe ^oed M ORGEN rijden we met de ganse L. J. G. via de route van de BLOESEM R T HULP GEVRAAGD! VB1JD AG 11 M EI 19 6 2 447 70ALS men weet heeft de omgeving van Ham- fa burg van ernstige overstromingen te lijden gehad. Van de kant van de „Arbeitsgemeinschaft Deut- scher Junggartrier" bereikt ons nu het verzoek aan jonge tuinders uit Nederland bij de herstelwerk zaamheden te helpen. Uiteraard zijn daartoe ook Duitse jonge tuinders gevraagd. Waar het prak tisch om gaat wordt in de oproep hieronder, ver der uiteengezet. Er is naast het werk gelegenheid tot het opbouwen van wederzijds begrip voor el- kaars omstandigheden, er kunnen bedrijven bezich tigd worden, er zal ontspanning in groepsverband worden geboden, zodat het geheel zijn positieve kanten zal hebben. Er zullen voor de deelnemers in Duitsland geen kosten aan het verblijf verbonden zijn, terwijl ten minste 50 in de reiskosten door de organisato ren zal worden bijgedragen. In de tijd van 17 juni tot 11 juli 1962 zal de Arbeitsgemeinschaft Deutscher Junggartner in het rampgebied een kamp voor de hulpdienst van tuin- bouwjongeren inrichten, van waaruit bijzonder zwaar getroffen bedrijven worden geholpen. Individuele tuinbouwjongeren of gesloten groe pen, die willen meewerken, worden verzocht zich zo mogelijk voor de tijd van 1730 juni of van 1—14 juli beschikbaar te stellen. Hulp gedurende een kortere tijd is ook mogelijk! Wij weten uit Nederlandse ervaring, wat storm en water ons te zeggen kunnen hebben. Wie voor deze hulp voelt kan zieh in verbinding stellen met de Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland, Oude Kiik iit 't Jatstraat 55, Groningen. PREMIE VROEGE EN LATE LEVERING NIET LANGER KOSTENFACTOR BIJ DE VERWERKING VAN SUIKERBIETEN MINISTER MARIJNEN ziet geen aanleiding zijn beslissing de premie door de suiker fabrieken voor vroege en late levering van suiker bieten niet langer als kostenfactor hij de verwerking van suikerbieten te beschouwen ongedaan te ma ken. Door deze beslissing die beoogde het twee maal in rekening brengen van «le extra kosten' 'Ie vermijden wordt de voor de oogst 196 vastgestelde garantieprijs niet in gevaar gebracht. Aldus de Minister in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Den Hartog. Ter toelichting deelt de minister nog mede, dat de suikerfabrieken genoodzaakt zijn bij vroege en late levering premies te verstrekken, Welke cor responderen met de extra kosten c.p. lagere op brengsten, die bij deze vroege en late levering van suikerbieten voor de teler ontstaan. De garantie prijs voor suikerbieten is gebaseerd op de door het L. E. I. berekende kostprijs. Bij de calculatie van deze kostprijs zijn de extra kosten en de opbrengst derving, optredende bij vroege en late levering, als kosten van de suikerbietenteelt in rekening ge bracht. Dit betekent, dat de garantieprijs voor sui kerbieten moet worden gezien als de prijs, die ge middeld door de fabrieken', inclusief de vroege en late levering, kan worden uitbetaald. Zou bij de calculatie ten behoeve van «le vast stelling van de garantieprijs voor suiker waarbij de garantieprijs voor de suikerbieten als uitgangs punt wordt genomen nogmaals met de premies voor vroege en late levering rekening worden ge houden, dan ontstaat een dubbeltelling, welke dient te worden vermetlen. De Minister is niet van mening, dat voorafgaand overleg met het Landbouwschap had moeten wor den geple.eg«i. In het verleden is ook nooit vooraf gaand overleg met het Landbouwschap gevoerd ter zake van de vast te stellen suikerprijs af- fabriek, op basis waarvan de fabrieken in staat worden gesteld aan de producenten de garantie prijs f.c. 52,per ton suikerbieten uit te keren. Tenslotte ontkent de Minister «lat zijn be slissing de waarde van het openbaar debat over het garantiebeleid in de Tweede Kamer heeft aange tast. Zoals hekend heeft het Dagelijks Bestuur der Z. L. M. in zijn laatst gehomlen vergadering met zeer veel ongenoegen kennisgenomen van dit be sluit van de Minister om de suikerbietenprijs in feite met ƒ0,70 te verlagen. Het antwoord van de Minister van Lamlbouw en Visserij is bijzonder teleurstellend te achten. IEDER jaar wordt, zcals bekend, de beroemde „Taptoe Delft" gehouden. De Stichting Taptoe Delft Nederland, die de gala-uniformen van de verschillende korpsen beheert, organiseert ech- ter ter verkrijging van benodigde gelden ieder jaar daarnaast nog een vijftal taptoe's in andere steden van Nederland. In 1961 was dit o.m. in Axel, waar duizenden bezoekers van deze show genoten hebben. Dit jaar is op 26 mei a.s. Goes aan de beurt voor dit grootse evenement, dat om 9 uur 's avonds op de Grote Markt gehouden zal worden en tevens een waardig besluit zal vormen voor de voorjaarsvergadering van de Z. L. M., die 's middags eveneens te Goes vergadert. De Grote Markt zal voor deze bijzondere gebeurtenis in een zee van licht baden en een ieder kan vanaf de tribunes deze militaire show met het bijzondere samenspel van licht, kleur en muziek prachtig volgen. Zeven bekende militaire muziekkorpsen en een exercitie-detachement van de Koninklijke Luchtmacht het z.g. „spookpeloton" zullen onder leiding van de bekende majoor Rocus van Yperen dit onvergetelijke schouwspel van klank en kleur laten zien. Er zijn nog kaarten te krijgen bij het Z. L. M.-secretariaat te Goes en op de V. V. V.-kantorén te Goes, Middelburg en Vlissingen! Wacht niet langer met bestellen, anders krijgt U binnenkort wellicht te horen „Uitverkocht" door de groene polders, de bloeiende boomgaarden en de prachtige dorpjes van Zuid-Beveland. Hopelijk zijn velen van onze ouders en ouderen als ga?>t van de partij. INSCHRIJVING EN START tussen 1 en 2 uur in hotel „Ossewaarde" te Wolphaartsdijk. Prijsuitreiking met gezellige omlijsting van het bekende DELTA-KWARTET in hotel „De Zwaan" te Kapelle.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 3