BOERENJEUGD Nieuw leven op Tholen Een eilandje om 874 L J G onder redaktie van G. VAN VLIET VERANDERINGEN PLAATJES VAN DE VIERWEEKSE L. J. G. SPORTDAG 1962 16 JUNI a.s. TE KORTGENE ZEEUWS LANDBOUWBLAD IIET is fijn dat wij deze week bovenstaande woorden met reden en verheugd in de Boerenjeugd kunnen schrijven. Temeer omdat deze kop niet alleen in het algemeen iets wil zeggen, maarspeciaal voor de L. J. G. veel betekent. Nogmaals, op het eiland Tholen konstateren wij een beweging die met name het L. J. G.-hoofdbestuur plezierig vindt. Wij zijn er trouwens van overtuigd dat velen buiten de L. J. G. het onder staande met instemming zullen begroeten. INSIDERS in de L. J. G. weten maar al te goed hoe de zaken in Tholen er de afgelopen jaren voorstonden. In het verleden vonden we in vijf plaatsen op Tholen L. J. G.- en Z. P. M.-afdelin- gen, die iedereen in de loop van de tijd met leed wezen zag verzanden. Daardoor bestond er de laatste twee jaar geen enkele officiële afdeling meer op Tholen. Voor velen vormde dit een onhoudbare en be schamende situatie. Enkelen staken daarom weer moedig het hoofd op om hun schouders onder HE verschuiving van het ver- schijnen van het Zeeuws Landbouwblad van de zater dag naar de vrijdag, heeft ook voor de Boerenjeugd zelf een paar gevolgen. Wy willen die in het kort uiteenzetten, met de vraag of U er zoveel moge lijk rekening mee wilt houden. 1. Doordat dit blad nu dus een dag eerder in uw brievenbus moet rollen, is het automatisch ook nodig dat de drukker ook eerder klaar is met zijn werk. Dit heeft op zijn beurt weer tot gevolg dat wij de kopie ook vroeger als voorheen naar de drukkerij moeten sturen. In verband daarmee wor den diegenen, die bijdragen en berichten voor de Boerenjeugd hebben, verzocht om er voor te zor gen dat die vrijdags bij ons binnen zijn. Als wij kopie later ontvangen kunnen wij namelijk plaat sing ervan niet verzekeren. 2. Het bovenstaande kan helaas niet gelden voor de marktberichten, om de eenvoudige reden dat de markten niet eerder plaats vinden. Om dit pro bleem op te lossen werd het nodig de verschillende onderdelen van het Zeeuws Landbouwblad in een andere volgorde te drukken. Daardoor is de Boe- renjeugd-pagina naar achteren verschoven. U hebt waarschijnlijk al gemerkt dat wij ons nu in de op één na laatste pagina hebben genesteld. Getracht zal worden deze pagina voor ons te reserveren, behalve in het geval dat wij foto's op willen nemen. Wij hopen maar dat we ons spoedig thuis zullen voelen op de nieuwe plaats en dat U ook spoedig aan de nieuwe plaats zult wennen. Nog meer als vroeger zullen we er nu, in tegenstelling tot de ouderen, gewoonte van maken het Landbouwblad van achteren naar voren te lezen. de zaak „wederopbouw van de L. J. G.-Tholen" te zetten. Na een jaar van voorbereidingen hebben zij thans een klein kroontje op hun werk kunnen zetten. Vrijdag 6 april j.l. vond op Scherpenisse namelijk een bijeenkomst plaats, met het doel tot oprichting van de L. J. G. te komen. Van deze vergadering geven wij graag een kort verslag. ANGEVEER kwart vóór acht opende de L.J.G.- secretaris, de heer G. van Vliet, de bijeen komst. Hij stelde met vreugde vast dat 26 per sonen aanwezig waren, die hij hartelijk verwel komde, alsmede mej. K. v. d. Leeden, mej. T. van Boven, en de heren P. W. C. van Westen en T. H. C. van Arenthals. In het kort zette de heer Van Vliet hierna het doel en de funktie van de L. J. G. op eenvoudig „verteerbare" wijze uiteen, waarna hij speciaal een verhaaltje aan het jongenswerk wijdde. Dit geschiedde met name door het noemen van een aantal voorbeelden die door de aanwezigen ijverig werden genoteerd. Daarna vertelde mej. v. d. Lee den in het algemeen iets over het meisjes werk in de L. J. G., in het bijzonder wat betreft de plan nen voor het komende jaar. Vervolgens zette de heer Van Westen, als streekvoorzitter van de Z. L. M„ uiteen welk een geweldige taak hij voor de L. J. G. zag liggen op het huidige sterk ver anderende Tholen. Na een verfrissing, die werd benut voor gezel lige onderlinge babbeltjes, kwam het belangrijk ste deel van de avond. Omdat velen elkaar nog niet kenden, was iedereen zo vriendelijk om op te staan en zichzelf voor te stellen. Pas daarna kon men tot verkiezing van een voorlopig bestuur overgaan, wat bijzonder vlot verliep. Tot voor zitter werd gekozen Huib van Westen uit Poort vliet. Na dit gebeuren mocht de nieuwe afdeling met zijn bestuur felicitaties in ontvangst nemen van de heer T. H. C. van Arenthals (namens het L. J. G.-hoofdbestuur) en de heer P. W. C. van Westen (namens de Z. L. M.). De avond, waar een buitengewoon gezellige sfeer heerste, werd afgesloten met het draaien van de film „Grenzen die ons scheiden". De eerste steen voor een veel betekenende L. J. G. op Tholen is gelegd. Nog, geweldig veel werk zal door de nieuwe leden en het bestuur moeten worden verzet. Zij mogen ervan ver zekerd zijn dat zeer velen bovendien bereid zijn mee te helpen. Wij hopen, dat door grote eendracht een krachtige L. J. G. op Tholen zal groeien. WE deden het in twee en een half uur, de koffiepauze meegerekend". Dat vertelde onze elektriciën me vorige week, met trotse blik in de ogen, over zijn reis per auto naar Drieber gen. Inderdaad een korte tijd voor zulk een af stand. De prestatie werd echter niet door de mens geleverd, maar door de auto. „We zijn een eilandje om geweest", zei vorig jaar een deelnemer aan de zgn. „Peelandmars" met fijne humor. Hij zei het heel gewoon, zonder trotse blik in de ogen, hoewel hij zojuist toch een kleine prestatie had geleverd. Een mars van circa 50 km is wel geen heksentoer, maar ze vraagt toch een behoorlijke dosis doorzettingsvermogen. De wil om, wanneer de eerste vermoeidheid op komt, door te zetten en de moed om na een korte rust weer op je pijnlijke voeten te gaan staan en verder te lopea VORIG jaar hebben zich 23 mensen aan de „Peelandmars" gewaagd. Het meest typeren de was, dat de jongste deelnemer (11 jaar) en de oudste (76 jaar) zich na afloop onmiddellijk op gaven voor de volgende „Peelandmars". Een betere stimulans voor allen, die in leeftijd tussen deze twee in zitten, is haast niet denkbaar. De sportcommissie van de afdeling Noord-Beve land heeft dan ook gemeend, dat ze dit jaar deze „Peelandmars" opnieuw moet organiseren en wel op ZATERDAG 28 APRIL. Ze hoopt dat u in grote getale aan dit sportieve evenement zult deel nemen. Nadere gegevens volgen. N goede raad nog tot besluit. Als u familie of kennissen heeft, die op een behoorlijke afstand van u vandaan wonen, gaat u ze eens een keer lopend bezoeken. U verstevigt er de vriendschapsbanden mee, en tevens is het een goede training voor de „Peelandmars". Als vervolg op het artikel van Hans van Lange- raad en Dankert Smallegange, in de Boerenjeugd van vorige week, drukken wij nu nog enkele foto's van de Vierweekse op de Zandhoeve te Bergen af. De gemoederen zijn na een lezing of een andere voordracht vaak zó verhit, dat zelfs de koffie pauze nog besteed wordt aan het napraten en standpunt-bepalen. Een duidelijk bewijs voor het feit dat de onderwerpen die aan de orde komen, boeiend zijn. Ook op de Volkshogeschool wordt uiteraard normaal tijd besteed can wassen, scheren en eten. Maar toch gaat dat alles iets anders toe dan thuis. DIT evenement komt alweer in het zicht en dat is een reden hieraan nu reeds aandacht te be steden. Vooral omdat de zeer sportieven onder onze L. J. G.-ers graag tijdig willen weten wat het pro gramma is zodat zij tijd hebben om zich door trai ning op één of meer punten voor te bereiden. Hier volgt dus het programma: VOOR GROEPEN voetbal, voor herenploegen; korfbal voor gemengde ploegen; estafettelopen 4 x 100 meter voor ploegen be staande uit 2 dames en 2 heren. INDIVIDUEEL 100 meter hardlopen voor dames; 100 meter hardlopen voor heren; 1500 meter hardlopen voor heren; hoogspringen voor dameS; hoogspringen voor heren; vèrspringen voor dames; vèrspringen voor heren; bal werpen voor dames; kogelstoten voor heren. U weet hoe geweldig leuk de sportdag van Oost burg was. Zorg dat U de Sportdag 1962 niet behoeft te missen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 26