Taptoe Goes RADIO ZITDAGEN 282 IN MEMORIAM C. M. SCHIPPER PRIJS BACONVARKENS VERHOOGD; GEWICHTSGRENS VERLAAGD NIEUWE OPLEIDINGEN TOT PRAKTIJKLERAAR ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. ScWingemann. Redactie en ALGEMENE VERGADERING Z. L. M. Uitbrcidingplannen Ere-galerij Zitdagen Boekhoud. bureau PROVINCIALE LANDBOUWVOORLICHTINGSRAAD IN ZEELAND WIJ ONTVINGEN ZEEUWS LANDBOUWBLAD OP 62-jarige leeftijd overleed zaterdag j.l. de heer C. M. Schipper, in leven direk- teur van de Landbouwmachinehandel W. Schipper Zn. N.V. te Goes. Door de vader van de overledene, W. Schipper, in 1904 opgericht, werd in de loop der jaren het be drijf door beiden verder uitgebouwd. Na het overlijden in 1929 van de heer W. Schipper werd het veelomvattende werk door de heer C. M. Schipper voortgezet en deze zaak ver der groot gemaakt. In 1930 werd een pand in de Nieuwstraat geopend en vond daar steeds verdere uit breiding plaats. In 1952 werd overgegaan naar het industrieterrein waar een be bouwde oppervlakte van 1200 m2 de no dige ruimte voor alle aktiviteiten gaf. In 1954 volgde de stichting van het filiaal te Zierikzee. De heer Schipper genoot als dealer en vertegenwoordiger van een aantal landbouwwerktuigen een uitstekende repu tatie. Door zijn grote eenvoud, zijn mense lijke kijk op de zaken en onkreukbaarheid genoot hij alom bij de Zeeuwse boer en tuinder vertrouwen en was algemeen ge zien en geacht. De heer C. M. Schipper had zeer grote belangstelling voor de mechanisatie van de landbouw, en droeg het landbouwkundig onderzoek een goed hart toe. Geen moeite was hem te veel. Zowel door het beschik baar stellen van werktuigen als personeel heeft hij steeds zijn volle medewerking ver leend aan vele demonstraties. Door zijn aan wezigheid gaf hij altijd blijk van zijn per soonlijke belangstelling voor deze ontwikke ling. Hij wist zijn zaak geheel aan te pas sen aan de behoeften van het Zeeuwse be drijf en de Zeeuwse landbouw. Hij ruste in vrede. In verband met de stijging van de prijzen op d? varkensmarkt besloot het Bestuur van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees de prijs voor bacon- varkens met ingang van maandag 19 maart met 7 cent per kg te verhogen. Ten einde de baconexport te beperken zal met ingang van dezelfde datum de bovenste gewichts- grens voor bacon varkens tot 68 kg verlaagd wor den. Derhalve geldt sinds 19 maart voor baconvarkens van 63 t/m 68 kg een prijs van respectievelijk ƒ2,21, ƒ2,15, 2,12 en ƒ2,09 per kg koud geslacht gewicht. Voor de vernieuwing van het landbouwonderwijs zijn op vele plaatsen nog leraren nodig, die het praktijk- of vakvaardigheidsonderwijs kunnen verzorgen. Op 15 mei 1962 zullen daarom nieuwe leergangen voor de opleiding tot praktijkleraar beginnen. Om deze opleidingen te kunnen volgen, moet men in het bezit zijn van het diploma van één der nogere landbouwscholen te Dordrecht, Ede, Groningen, Leeuwarden en Roermond. Er zullen afzonderlijke leergangen komen voor de opleiding tot praktijkleraar akker- en weidebouw (akte L III) en veeteelt (akte L IV). De opleiding, die ruim een jaar zal duren, bestaat uit een praktijkscholing in de uitvoering van land- bouwwerkzaamheden, een aanvullende theoretisch- landbouwkundige opleiding en een op het geven van praktijkonderwijs gerichte paedagogische- didactische opleiding. waarin opgenomen „De Boerenjeagd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Advertentie* J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100f;010 en 501* Administratie en Advertenties; Uitgeversmaatschappij N.V, v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. OllSd—2073, Terneuzen. IN vervolg op de berichten over de Taptoe te Goes en de Algemene Vergadering der Z. L. M., welke beide op zaterdag 26 mei 1962 zullen plaats vinden, kunnen wij nog melden, dat de aanvang van de Taptoe is bepaald op 9 uur des avonds. Voorzover thans reeds kan worden beoordeeld, zal de belangstelling zeer groot zijn. Wij mogen de leden er dan ook met nadruk op wijzen, dat spoe dige indiening van de aanvraagkaart voor plaat sen dringend gewenst Is. Blijkt de belangstelling bij de leden der Z. L. M. en hun huisgenoten name lijk groter te zijn, dan 't voorlopig door de Z. L. M. gereserveerde aantal plaatsen, dan zal getracht worden nog meer zitplaatsen tot onze beschikking te krijgen. De aanmeldingkaart is ingesloten geweest in het; Zeeuws Landbouwblad van 17 maart j.l. Hebt U de kaart niet meer in Uw bezit, geef dan toch schriftelijk aan Uw afdelingssecretaris op hoeveel en van welke prijs U plaatsen wilt hebben. De prijzen der plaatsen zijn ƒ3,50, ƒ4,50, ƒ5,en 7,50 (alle zitplaatsen). Let goed op de mededelingen over het program ma van 26 mei in de. volgende nummers van ons blad. Hulst. Vanaf 7 maart 1962, gedurende 4 weken, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage het ontwerp-her- ziening~ plan Noord II. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwa ren indienen. Sluis. Vanaf 7 maart 1962, gedurende 14 dagen, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage het b(j raadsbe sluit vastgestelde plan tot herziening uitbreidingsplan in hoofdzaak. Gedurende zes weken na afloop van ge noemde termijn kunnen belanghebbenden die zich met. bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, be zwaren indienen bij G. S. Sas van Gent. Vanaf 5 maart 1962, gedurende 14 dagen, ligt ter gemeente-secretarie ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan van uitbreiding in hoofdzaak met voorschriften, regelende de bestem ming van de gronden, gelegen in het landelijk gebied der gemeente. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen belanghebbenden die ach met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwai-en indienen bij G. S. Westkapelle. G. S. hebben goedgekeurd het plan van uitbreiding „Jakob Brasserstraat". Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 7 maart 1962 kun nen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Domburg. G. S. hebben goedgekeurd het bij raads besluit vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 6 maart 1962, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, be roep instellen bij de Kroon. 's-Heer-Arcmlskerke. G. S. hebben goedgekeurd het uitbreidingsplan in onderdelen (plan Noord) voor het dorp Lewedorp. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand na 12 maart 1962, kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, beroep instellen bij de Kroon. Op het bedrijf „De Paspoorthoeve" van de familie De LangeKrukweg 6 te Nieuw en St. Joosland, viert de heer P. ADRIAANSE het feit dat hij aldaar 35 jaren werkzaam is. Onze gelukwensen! Maandag 26 maart, Hilversum II, 12.3312.43 uur De heer ir. IJ. v. d. Wal te Zwolle over het onderwerp; „Samenwerking: een modewoord?" Dinsdag 27 maart, Hilversum II, 12.2012.30 uur Een vraaggesprek met de heer H. H. Gar- relds, voorzitter van het Produktschap voor Pluim vee en Eieren, over de huidige situatie in de pluim veehouderij. Vrijdag 30 maart, Hilversum II, 12.2012.30 uur Het landbouwkundig weeroverzicht over de maand maart door de heer M. Scharringa van het K. N. M. I. te De Bilt. OOSTBURG: Woensdag 28 maart in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 29 maart in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 29 maart in hotel „De Eendracht". ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 29 maart in hotel „Hof van Holland". SEROOSKERKE: Vrijdag 30 maart in café „Huysse" van 9—1 uur. Verslag van de belangrijkste aangelegenheden, besproken op de vergadering van 14 maart '62 DE Raad kon zich verenigen met een schrijven van de Streekverbeteringskommissie Tholen, waarbij de wenselijkheid van het aantrekken van een assistent voor de tuinbouwvoorlichting in dit streekverbeteringsgebied wordt bepleit. De Raad verleende zijn instemming aan een verzoek tot vooronderzoek in het streekverbete ringsgebied Koewacht e.o. ten behoeve van dit streekverbeteringsprojekt en de voorbereiding van de ruilverkaveling in dit gebied, onder voorbe houd dat dit onderzoek zodanig wordt ingericht, dat nog in 1962 de resultaten daarvan beschikbaar komen. Het werkprogramma voor 1962 en daarbijbeho rende begroting van de Stichting Provinciaal Veevoederbureau voor Zeeland verkreeg de in stemming van de Raad. De Raad besprak welke gebieden in Zeeland eventueel in de nabije toekomst voor een streek- verbeteringsplan in aanmerking kunnen komen, zonder vooralsnog de volgorde vast te stellen. De Raad toonde veel waardering voor een stu die van een werkgroep van de Rijkslandbouwkon- sulentschappen in het zuidwestelijk kleigebied over de ontwikkeling van het akkerbouwbedrijf van 50 ha in dit gebied. De Raad was daarbij van mening dat de vele tijd en moeite aan een derge lijk gedegen onderzoek besteed, alleszins verant woord is, omdat hierdoor een belangrijke bijdrage wordt geleverd tot verbreding en verdieping van het inzicht in de problematiek van het onder zochte bedrijfstype. De geleverde kritiek betrof in hoofdzaak slechts één der in de studie ontwik kelde bedrijfsvormen, waarbij met name in ver band met het optreden van planteziekten en on kruiden, de oppervlakte granen te groot werd ge acht. Overigens beveelt de Raad soortgelijke stu dies voor andere veel voorkomende bedrijfstypen in het zuidwestelijk kleigebied warm aan. Het verslag van de werkzaamheden van de Pro vinciale Landbouwvoorlichtingsraad voor Zeeland en zijn kommissies over 1961 werd vastgesteld. Voeding en verzorging van mestkalveren in de serie „Winstgevende adviezen" van Tvvijnstra's Oliefabrieken N.V. te Akkrum en Maarssen. Voor belangstellenden op aanvraag gratis ver krijgbaar. Landbouwbureau Wiersum te Groningen. Het ad viserend spuitschema voor het gebruik van be strijdingsmiddelen in de landbouw 1962. De Shell Bestrijdingsmiddelen Gids 1962, die een volledig overzicht geeft van de „ShelT'-produk- ten te gebruiken voor het voorkomen en be strijden van ziekten, onkruiden en plagen in land- en tuinbouw. Van de N.V. Agro Chemie te Arnhem (Bayer) een boekje over de ziekten, schadelijke insekten en onkruiden in akkerbouw en grasland en hun bestrijding, onder de titel „Op den akker", met zeer mooie gekleurde illustraties over ziekte beeld, akkeronkruiden, schadelijke insekten enz. VERZEKERINGSINSTELLINGEN DEK Z.L.M. OOSTBURG: Woensdag 28 maart in „De Vuijst" van 15—17 uur (de heer De Lange). ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTIT1 JUT OP VERZEKERINGSGEBIED (Z. V. B.) KORTGENE: Donderdag 29 maart in „De Koren beurs" van 11—13 uur de heer Van Burg).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 2