40-jarig ambtsjubileum De heer F. C. HANSE J. C. de Ridder „Het Landbouwwerktuig" in trek KLEINFRUITTEELTDAG KAPELLE de heer 25 jaar Kring-Secretaris Schouwen-Duiveland ZATERDAG 27 JANUARI 1962 89 UET Europaplein te Amsterdam is sinds maandag j.l. iedere ochtend als het ware overspoeld door duizenden vreemdelingen die de tentoonstelling „Het Landbouwwerktuig" in de R. A. I. gingen bezoeken. De ingang van het grote tentoonstellingsgebouw was nauwelijks berekend op de enorme menigte die zich iedere ochtend weer voor de grote glazen toegangsdeuren ver drong. Woensdag bezweken twee deuren dan ook voor het geweld dat enkele duizenden wachtenden er op uitoefenden. De eerste drie dagen heeft de tentoonstelling reeds bijna 40.000 bezoekers ge trokken. Uit alle uithoeken van ons land reden reeds rond half negen 's ochtends de autobussen de parkeer terreinen van de R. A.I, op. De trams naar de R. A. I. waren bij het Centraal Station reeds overvol en op de tentoonstelling zelf kon men zich overdag slechts voetje voor voetje voortbewegen. Natuurlijk heeft men bij de R. A. I. wel eens voor heter vuren gestaan, maar de bezoekers van „Het Landbouwwerktuig" onderscheiden zich in enige opzichten duidelijk van bezoekers van andere tentoonstellingen. Zij kwamen veel vroeger (als de toegangspoorten open gingen stond er reeds een grote rij) en bleven veel langer in het gebouw. Kennzlijk maakte men er een echte „uitgaansdag" van. AP 23 februari wordt te Kapelle de traditionele kleinfruitteeltdag georganiseerd. In de ochtenduren de bekende expositie van tuinbouwwerktuigen. 's Middags om 13.30 uur. na de opening door de heer J. Burger, leiden de ver schillende sprekers hun onderwerpen in. De heer G. van Opstelten van het Centraal Bu reau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland over het onderwerp „De betekenis van de E. E. G. voor de tuinbouw". De heer M. J. Noordhoek, Hoofdassistent A R. T. C. Goes, over „Financieringsmogelijkheden in de tuinbouw". Dr. W. H. Remmers over „De concurrentiepositie van de Nederlandse kleinfruitteelt". Ir. J. J. van Hennik geeft een nabeschouwing. JN hotel „De Korenbeurs" te Kruiningen werd op 19 januari 1.1. het feit her dacht dat de heer J. C. de Ridder op 1 januari 1962 40 jaar bij het onderwijs werkzaam was. De heer De Ridder begon zijn onder wijzersloopbaan in Hoek (Knol). Van 1 januari 1922 tot 1 november 1930 bekleedde hij daar de functie van onder wijzer aan de Lagere School van de Ver eniging voor Chr. Onderwijs. Hij bleef het Chr. Onderwijs en Zeeuws- Vlaanderen trouw, want van Hoek ging hij naar Axel, waar hij van 1 november 1930 tot 1 september 1948 als onderwijzer werkzaam was aan de Chr. Nat. School. Op 1 september 1948 werd hij benoemd tot Hoofd van de Lagere Landbouwschool te Kruiningen. Ir. Prins overhandigt een blijk van waardering aan de heer J. C. de Ridder. terwijl hij tevens een cadeau aanbood namens Bestuur en Commissie van Toezicht. Vervolgens voerde burgemeester A. Schipper uit Kruiningen het woord namens het Gemeentebestuur; de heer P. ScheeleBlok namens het Kringbestuur Oost Zuid-Beveland; de heer D. Eveleens namens de collega's directeuren van de Land- en Tuinbouwscholen der Z. L. M. en de heer J. de Graag namens de leerkrachten. De heer De Ridder bedankte tenslotte het Bestuur der Z. L. M. voor de prettige wijze van samenwerken en uitte de wens dat de goede ver standhouding in de toekomst zo zal blijven. Het Bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij sluit zich bij deze wens aan en hoopt dat de heer De Ridder in goede gezondheid zijn taak als Directeur van de Lagere Landbouwschool te Kruiningen zal mogen volbrengen. N. de R. K. ris der Z. L.K. Ir. J. Dorst, en Mr. J. F. G. Schlin- gemann, Alg. Secr., met Ir. J. Prins, Scer., het feit herdacht werd dat de heer F. C. Hanse 25 jaai* geleden tot secretaris van de Kring Schouwen- Duiveland werd benoemd. Om precies te zijn, op 25 januari 1937 vond deze benoeming plaats, nadat de heer Hanse reeds twee jaar voor zijn vader het secretariaat had waargenomen. De heer Hanse, Plaatselijk Bureauhouder der P. V. C. voor Schouwen-Duiveland, heeft als secre taris van de kring vele moeilijke jaren meege maakt. De crisisperiode, de 2e wereldoorlog met evacuatie en inundatie, de rampperiode in 1953 met de daarop volgende periode van wederopbouw, herstel en de herverkaveling zijn daarvan de meest sprekende voorbeelden. In deze moeilijke tijden is de veelzijdigheid van de heer Hanse, zowel in zijn werk als in het algemeen naar voren ge komen. Met hulp, raad en daad staat hij altijd klaar. Het spreekt bijna vanzelf dat de heer Hanse naast zijn Districtsbureanhouderschap en secre tariaat der kring nog andere bestuursfunkties bekleedt. Ondermeer is hij secretaris van de Landbouw vereniging D. E- L., secretaris van de Districtsraad van het Landbouwschap voor Schou wen-Duiveland, bestuurslid van de Onderlinge Veeverzekering, van de K. I.-vereniging en van de Hagelscliadeverzekering. Gaarne willen wij op deze plaats de heer Hanse hulde en dank brengen voor het vele dat hij voor de Z. L. M. verricht. De heer De Ridder in zijn dankwoord. IN de afgelopen jaren is er op het gebied van het onderwijs en met name op het gebied van het Landbouwonderwijs heel wat ver anderd. Er is een sterkere specialisatie in deze tak van onderwijs. Was het Landbouwonderwijs vroeger gericht op de praktische kant, thans wordt er meer gelet op de algemene vorming. In 1953 heeft de heer De Ridder de ramp meegemaakt en daarna de opbouw in al zijn stadia. Het nieuwe leerplan is enkele jaren geleden in Kruiningen ingevoerd. Momenteel is er echter weer een vernieuwing, n.l. de accent-verschuiving van het Landbouwonderwijs naar het Land en Tuinbouwonderwijs. Zo is er steeds een stroming in het Landbouw onderwijs te bespeuren. Het is zeer verheugend dat de heer De Ridder zich op bijzondere wijze weet aan te passen aan de vernieuwingen in het Landbouwonderwijs. Het Bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij is hem daar zeer erkentelijk voor en het is haar wens dat de heer De Ridder de jaren die hem nog resten voor zijn pensioen het Landbouwonderwijs in de goede richting zal blijven stuwen. IYE heer I. Smallegange uit Krabbendijke, voorzitter van de plaatse- lijke Commissie van Toezicht, had de leiding van deze middag en sprak gelukwensen tot de heer en mevrouw De Ridder namens deze Commissie. Namens de Commissie Landbouwonderwijs der Z. L. M. werd het woord gevoerd door de Voorzitter, de heer B. H. G. ter Haar Romeny uit Wolfaartsdijk, die zijn gelukwensen vergezeld liet gaan van de grati ficatie, die het Rijk bij een 40-jarig jubileum toekent. Ir. J. Prins, secretaris van de Z. L. M., sprak namens het Bestuur, HOE snel de tijd gaat, bleek afgelopen donder- dag toen het kringbestuur van de Kring Schouwen-Duiveland in aanwezigheid van de oud- voorzitter de heer H. C. van de Zande, oud-secreta-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 5