62 ZEEUWS LANDBOUWBLAD (Vervolg van vorige pagina.) STAND No. 113 en 113aii ci-Ligtermoet Zoon N.V., Rotterdam. Liro bestrijdingsmiddelen voor toepassing tegen schimmels, insekten en onkruiden. Chemische onkruidbestrijding in sloten met Liropon (Dowpon), een middel op basis van dalapon en met Lironox-MCPA, Lironox-2.4-D.amine, Lironox-2.4.5.T-ester, mid delen op groeistofbasis. Bestrijding van „vergelingsziekte" in bieten en „bladrol" in aardappelen met Liro- Midon, een snelwerkend, systematisch middel tegen luizen. Zaadontsmetting met: Panogen, waarbij wordt getoond het Panogen-zaadontsmet- tingsapparaat model A. Liro-TMTD-slurry en Orthocide-75, welke middelen tot een papje worden bereid in de Liro-Slurry-menger. Deze slurrymenger, die op de Panogen-ontsmetter kan worden aangesloten, zal eveneens getoond worden. STAND No. 114: N.V. v/h Firma A. Kwint, Groningen. Onder meer motoroliën en vetten voor trekkers, maaidorsers, enz. STAND No. 115: N.V. Doedijns, N.V. Dimag, Den Haag. Wolseley verbrandingsmotoren, schrikdraadaggregaten en benodigdheden, veedrink bakken, veeseheermachines, boor- en slijpmachines, veereinigers, Bonivo weide- pompen, spoelbakken, dompelaars, melkkoelers, koelinstallaties, Beaumont elektro motoren, J.L.O. benzine- en dieselmotoren. STAND No. 116: Hawker Siddeley Brush N.V., Rotterdam. Petter dieselmotoren. STAND No. 117: Firma P. J. Schaap, Grootebroek. Ploegen en werktuigen, land- en tuinbouwgereedschappen. STAND No. 118: Kemper en van Twist Diesel N.V., Dordrecht. Perkins landbouwdieselmotoren, stationaire dieselmotoren voor pomp- en licht- aggregaten. Een Universal pompaggregaat volgens geheel nieuw ontwerp (prijs f 595,—). STAND No. 119: Hoechst - Holland N.V., Amsterdam. Planteziektenbestrijdingsmiddelen. Vertegenwoordiging voor Nederland van Farb- werke Hoechst AG., Frankfurt/Main, Hoechst (W.-D.). STAND No. 120: N.V. Lankhorst Touwfabrieken, Sneek. Tip-Top balenperstouw, bindertouw, rood vlastrektouw, Elite tomatentouw, binder doeken, bietennetten. STAND No. 121: Groenveld's Eerste Nederlandse Agrarische Plastic Industrie. STAND No. 123: N.V. Agro Chemie, Arnhem. Voorlichting over de bestrijding van insekten, schimmelziekten, virusziekten en onkruiden, ontsmetting van zaaizaden en pootaardappelen. In het bijzonder zijn bij de groep van de fosforesters bekend: Folidol, Gusathion, Meta-iso-systox. STAND No. 124: G. W. van Driel van Dorsten N.V., Hoofddorp. Westfalia Melkmachines voor kleine, middelgrote en grote bedrijven; melkleiding- typen met visgraatmelkstal en dubbelfilterapparaat voor dubbele melkstal; draag- ramen voor melkleidingtype in grupstallen. Steriliseerapparaten voor staande en voor hangende emmers. STAND No. 125: Centraal Bureau, Haringvliet 100, Rotterdam. Met o.m. trekkerpetroleum, smeermiddelen, enz. STAND No. 126: Coöperatie Centrale Melkproduktenfabriek „De Meijerij" GA., N.C.B. Laan 68, Veghel. STAND No. 128: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V., Stadhouderskade 114 E, Amsterdam Z. Fia wieltrekkers voor de landbouw 20-80 pk, voor de fruitteelt 20-40 pk uitvoering; rupstrekkers voor de landbouw 30-80 pk, Laverda maaidorsers zelfrijdend drie uitvoeringen: M60 maaibreedte 1,98 m, M75 maaibreedte 2,45 m en M90 maai- breedte 2,90 of 3,60 m. Fiat-Someca maaikneuzer werkbreedte 1,20 m, hooipers. STAND No. 129: N.V. Koninklijke Handelmaatschappij Massee Zn, Zwolle—Goes. Bautz lagedruk opraappersen, maaidorsers en dieseltrekkers, Romas aardappelrooiers, Cockshutt hogedruk opraappersen, Zweegers snelhooiers, snelstrooiers, schotel strooiers Anonymus, Stanhay precisiezaaimachines, Löwe poot- en plantmachine, Cappon ploegen, Gutbrod hakfrezen, freesmachines, tuinbouwtrekkers, grasmaaiers, motormaaiers, met alle bijbehorende tuinbouwwerktuigen, rugnevelspuiten, etc. „Mastodont" zelflossende landbouwwagens-mestverspreiders. STAND No. 130: Haring N.V., Emmeloord. „Haring" transporteur Combi. STAND No. 131: L. S. Miedema Landbouwwerktuigenfabriek N.V., Winsum (Fr.). Miedema landbouwwagens, vier- en tweewielig, 8 verschillende typen, enz. Stand No. 132: Hermes Landbouwmachinefabriek S. De Vries N.V., Leeuwarden. Aardappelsorteermachines en fruitsorteermachines, enz. STAND No. 133: Groenewegen's Landbouwwerktuigen, Rozenburg. Mpreau meerrijige, zelfrijdende bietenrooimachine met één-mansbediening. Naar ver kiezing levert de drierijige machine, 6 rijen bieten en 6 rijen loof op afzonderlijke zwaden of de bieten op de wagen, grote capaciteit. Picarde pick-up bietenlader, teyens lader voor bietenloof en groene erwten. Gascoigne melkmachine-installatie, Ermaga erwtenmaaigarnituur. En de Gascoigne melkmachines waarvan bij stand no. 138 bijzonderheden en een afbeelding staat. STAND No. 134: Firma Iz. Cappon, Dorpsstraat 92, Heinkenszand. Cappon 1- en 2-schaar trekker wendploeg; 1-schaar stoppelploeg, kantelploeg, rond gaande ploeg, sleepcultivator, triltandcultivator, kromtand-eg, werktuigraam, duizend poot-eg, verstelbare eg. Verder wordt uitgekomen met een trekkerwendploeg met automatische wenteling. De vlakstelling van de automatische wendploeg is te bedienen vanaf de trekker. STAND No. 135: G. W. van Driel van Dorsten N.V., Hoofddorp. New Holland opraappersen, pakkenschieters, veldhakselaars, stengelkneuzers, maai- kheuzer-hakselaars; Ruf maaikneuzers; Fella veldhakselaars Passat, Meteor alles- lader, Wieselschudder, Streif-schudders, Leege binders F 7 SB; Blanch-Lely schudders; Marstig triltandcultivatoren; Agro aardappelrooiers; Claas maaidorsers; Hassia vol automatische aardappelrooiers, zaaimachines, aardappelpootmachines; Schoonland ónkruideggen; Rabewerk stoppel-, rondgaande en kantelploegen; Hela dieseltrekkers, Alfa mechanische laders, autom. mestafvoerinstallatie, Solus mestverspreiders, zelf lossende wagens, Salmon bietenrooimachines, Schmotzer bietenrooimachine BK 2, schofielmachines, Gyro centrifugaalstrooiers, Wilmo van Driel kunstmeststrooiers. STAND No. 136: Centraal Bureau, Rotterdam. Eberhardt aanbouwstoppel- en kantelploegen; NM-kunstmeststrooier, werpradsysteem, voor aanbouw aan trekers met of zonder 3 punts hydraulische hefinrichting, aftakas' aandrijving; JF landbouwwagen, stalmeststrooiers, landbouwwagen met groenvoeder- ontlader, zwadmaaiers, met houten of opraaphaspel, type SF, snij breedte 8 of 9 voet, met aanbouwdelen voor alle trekkers; maaikneuzers, type FH met aftakas- aandrijving; Stegsted genormaliseerde nokkenradzaaimachine, werkbreedte 2,64 m; Cramer 3-rijige aardappelpootmachine, volautomatisch, voor aanbouw aan trekker met 3 punts hydraulische hefinrichting, type BD 3, alsmede schoffelgarnituren; Aros trekker-maaiapparaten, type TD, achter de wielen werkend, zelfrijdende maaidorsers, met 34 pk Mercedes-Benz dieselmotor; Same dieseltrekkers, model Sametto, 22 pk, model Puledro, 34 pk, model 240, 42 pk, model Samecar 240, 42 pk en nog vele andere landbouwmachines, enz. STAND No. 137: L. J. BLaauw, Stadskanaal. Bergmann K 30 S volautomatische aardappelrooimachine, enz. STAND No. 138: Gascoignes Nederland, Leeuwarden. Melkleiding systeem met automatische reiniging, gesloten dubbele tandem-doorloop- stal met containersysteem, melkapparaten en aggregatenin verschillende uitvoerin gen, kwartier melker, pick-up voor transport-kan-vervoer, veeseheermachines, Lacto Clean reinigingsmiddel voor melkmachines, ombouwsets voor propaangas voor landbouwmotoren. Gascoignes stand no. 138 zal op melkmachinegebied, o.a. een gesloten dubbele tweestandsdoorloopstal met container-systeem tonen, waarbij de melk via Py- rex glazen melksluizen in open transportkannen wordt opgevangen. Het grote voordeel van dit systeem is, dat op contröle-dagcn niet op apparaten behoeft te worden overgeschakeld, daar de melk dan zonder meer in de con- tröle-emmer wordt opgevangen. In de praktijk is gebleken dat, bij niet namelken met de hand, in deze stal, uitgerust met 2 container-apparaten, één persoon zonder bijzondere inspanning 30 koeien per uur melkt. Verier wordt getoond het melkleiding-systeem onder gebruikmaking van een melkpomp, een syisteem waarbij na het melken, de melkpomp wordt ingescha keld ten behoeve van een automatische reiniging van de melkleiding. STAND No. 139: Kongskilde Maskinfabrik A/S, Breda. Kongskilde silo's voor graandrogen en graanopslag, alsmede graanblazers en graan- vijzels. Triltandcultivatoren. STAND No. 140: Motrac N.V., Zutphen. Güldner dieseltrekkers, stationaire dieselmotoren en dieselmotoren met aange bouwde pompen voor beregening; Mengele mestverspreiders en kranen. Timmerman Verbeek N.V. te Zierikzee toont op stand no. 141 naast vele landbouwmachines ook de Melotte aardappelryenverkruimelaar. STAND No. 141: Timmerman Verbeek N.V., Zierikzee en Lewedorp. Rasspe T V trekkermaaier, slootkantmaaier, Bozet hydromatic zaaimachines, Otte onkruidegge en slingercultivatoren, Moloch bietensnijder, -reinigers, Stoll aardappel pootmachines, Pezet aardappelsorteerders. Hinde harkkeerders, Scaldis schotelkunst meststrooiers en snelstrooier, Heiwig landbouwkraan, Sieling paten rijendunmachine. Mol steigerbegrenzer, Melotte trekkerploegen, aardappelfrezen, hooischudders, wied- garnituren, rijenverkruimelaar, enz.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 18