HILLESHÖG HILLESHÖG f HILLESHÖG 4 RASSENBERICHTEN 1962 In ons volgend nummer van 13 januari zullen de rassenberichten 1962 (en een aantal artikelen hierop betrekking hebbend) opgenomen worden. Alhoewel de Rassenlijst 1962 en de landelijke rassenberichten reeds beschikbaar zijn, is het wachten op het door de Rijkslandbouwconsulent- schappen in het Zuid-Westelijk klei gebied voor ons gebied opgestelde overzicht. RED. DE VERPLICHTE HENGSTENKEURINGEN 1962 RIJKSCONSULENTSCHAP VOOR DE PAARDENFOKKERIJ Uitbreidingsplannen AARDAPPELSELECTIECURSUSSEN Aangifte voorraden minerale oliën IIP ;:;y 1: V lil :£§M \I\ r p laat tl niet met de brokken zitten****» Dat is extra winst bij hóge wortelopbrengst en hóóg Suikétgèhalte De aangewezen rassen voor levering gedurende de hele campagne, Bij vroege fevering heeft Hilleshög reeds een zéér hoog suikergehalte. M-zaad wordt geleverd in de maat 3T-4V* Pmïsie-iaad in da maat 2*47. 1 R polyploid N.V. HOLLANDSCH ZWEEDSCHE ZAADMAATSCHPPij AMSTERDAM ZEEUWS LANDBOUWBLAD nOOR de Koninklijke Vereniging „Het Neder ig landsche Trekpaard" worden, ingevolge de bepalingen der Paarden wet 1939, deze maand de jaarlijkse verplichte hengstenkeuringen gehou den. Gedurende 9 dagen verdeeld over 3 weken zal een commissie van deskundigen circa 200 hehgsten uit alle provincies aan een uiterst selec tieve beoordeling onderwerpen. Voor Zeeland zijn 3 dagen gereserveerd, waar voor ruim 50 hengsten (22 drie-jarigen) zijn inge schreven. Zij doen hun examen te Goes (24 jan.). Axel (25 jan.) en Oostburg (26 jan.). Aan al deze keuringen zijn premiekeuringen verbonden, met dien verstande, dat in Zeeland en Noord-Brabant hiervoor in de maand februari speciale keuringen te Goes respectievelijk te 's Hertogenbosch worden georganiseerd. IN verband met de opheffing van het Rijkscon- sulentschap voor de Paardenfokkerij per 1 oktober j.l. en de overneming van de werkzaam heden daarvan door de Afdeling Veeteelt- en Zui- velwezen van het Ministerie van Landbouw en Visserij, wordt verzocht de correspondentie, de paardenfokkerij betreffende, vanaf 1 januari 1962 te richten aan het adres van genoemde Afdeling, le v. d. Boschstraat 4 te 's-Gravénhage, tel. 070 814141. Ook correspondentie, de Instelling Bruikbaar heids Onderzoek van Paarden (I. B. O. P.) betref fende, dient vanaf die datum voorlopig aan boven genoemd adres te worden gericht. Bruinisse. Tot 26 december lag ter gemeente secretarie ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde ontwerp van een uitbreidingsplan. Gedurende zes weken na afloop van genoemde termijn kunnen be langhebbenden die zich met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, bezwaren indienen bij G. S. Brouwershaven. Voorbereid wordt de herziening van de uitbreidingsplannen in hoofdzaak en van de uitbreidingsplannen in onderdele, alle met bebou wingsvoorschriften van de voormalige gemeenten Brouwershaven, Dreischor, Noordgouwe, Schudde- beurs en Zonnemaire. Hontenisse. Tot 29 december lag ter gemeente secretarie ter inzage het bij raadsbesluit gewijzigde plan van uitbreiding. Gedurende zes weken na deze datum kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwa ren indienen bij G- S. Philippine. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage het bij K. B. goedgekeurde uitbreidingsplan in hoofd zaak voor de gemeente Philippine. Westerschouwen. Tot 22 december lag ter gemeen te-secretarie ter inzage de bjj raadsbesluit vastge stelde herziening van de voorschriften behorende bij de herziening 1958 van het uitbreidingsplan Haam- Stede. Gedurende zes weken na afloop van genoem de termijn kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwa ren indienen bij G. S. Oostburg. vanaf 18 december 1961, gedurende vier weken, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp-plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen met bebouwingsvoor schriften. Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indie nen. Vlissingen. Vanaf 21 december 1961, gedurende 14 dagen, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage de bij raadsbesluit vastgestelde herziening van het „Uitbreidingsplan in hoofdzaak Vlissingen 1953". Gedurende zes weken na afloop van genoem de termijn kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwa ren indienen bij G. S. DIJ de Etpotgpedteelt js. het nieuwe Y-virus momenteel een 'kiekte die bij de selectie de meeste moeilijkheden geeft. Het ligt in de bedoe ling om de problemen rond het nieuwe Y-virus deze winter in een korte selectiecursus van circa 5 lessen te behandelen. Bij voldoende belangstelling zal deze cursus te Axei en te Hulst worden gehouden. De kosten voor deze cursus bedragen ƒ6,per persoon; in dc kosten is het lesmateriaal inbegrepen. Zij die belangstelling voor deze cursus hebben, kunnen zich tot uiterlijk 12 januari 1962 bij de onderstaande adressen opgeven Keuringsdienst Zeeland, Grote Markt 9, Goes; of voor Axel bij de heer P. de Feijter, Pr. Hen drikstraat 69, Axel; of voor Hulst bij de heer G. Th. M. Staal, Dreef 23, Lamswaarde. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN. Het districtshoofd van de Veeartsenijkundige Dienst district Zeeland deelt mede dat in de perio de 24 t/rn 30 december 1961 één geval van varkens pest en één geval van pseudo-vogelpest als positief zijn aangemerkt en dc betreffende bedrijven zijn ingesloten. Voor de goede orde wijzen wjj op een be kendmaking van het Ministerie van Finan ciën, waarin vermeld staat dat uiterlijk per Z januari 1962 aangifte verplicht is van voor raden minerale oliën indien deze meer dan 5000 liter bedragen. Het betreft de op de ondernemingen aanwezige voorraden, NIET VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK BE STEMD, van petroleum, gasolie, stookolie, smeerolie en andere minerale oliën. De aangifte dient te worden gedaan by de inspecteur der invoerrechten en accijnzen, binnen wiens ambtsgebied de opslagplaats is gelegen. De aangifte moet inhouden: naam en woonplaats aangever, nauwkeurige aan duiding opslagplaats(en) en hoeveel liter per soort. Mocht Uw opslagplaats op de boerderij on der genoemde bepalingen vallen en nog geen aangifte plaals gehad hebben, dan adviseren wij U dringend dit alsnog p.o. te doen. (Ingez. Med.) Dit is uw eerste verlies 'X. Rooiverliezen bedriegen zéér. Men ziet die schadepost nooit volledig. Eeq grott schadepost Yftakl Hilleshög staat al jaren en jaren bekend öm zijn ongeëvenaard gave Y0W1, dié gemakkelijk uit Je grond glijdt. Een voordeel óók bij machinaal rooien, UJiaaJuji^de^ro^ Standaard polyploid

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1962 | | pagina 4