BI] DIT NUMMER IN DIT JONGERENNUMMER ZEEUWS LANDBOUWBLAD if Enthousiasme en idealisme door de voorzitter der L. J. G. Zeeland de heer H. C. v. d. Maas pag;. 967 if Een aantal antwoorden op vragen hoe de L. J. G.-er denkt over verschillende problemen pag. 968 if Dr. C. de Galan schrijft over „Zeeland in een nieuw perspectief", terwijl ook de vraag wordt beantwoordt „Wat het belangrijkste is", pag. 969 if Waarom vormingswerk?, door dr. K. H. Roesings, direkteur V. H. S. Olaertsduyn pag. 971 if De E. E. G. komt in onze gezichtskring door drs. J. Dijkgraaf, seeetaris van het L. C. C.- Zeelandpag. 971 if „Wat de jongeren er zelf van denken", kunt U vinden oppag. 972/973 if Niet altijd wordt beseft dat goede raad niet duur is. Hierover meer oppag. 971 if Toneelspelen, ontspanning of creativiteit pag. 977 if En als laatste „de betekenis van de film" met onze Bram die ook iets van en over de jongeren te vertellen heeft pag. 979 DIT NUMMER IS ontstaan uit suggesties van de Redaktieraad, de planning, samenstelling en bewerking is van G. van Vliet en de Redaktie die ook de opmaak verzorgde. De voorpagina werd ontworpen door J. Yerplanke. DIT NUMMER verschijnt op verzoek van het Dagelijks Bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij en staat onder de verantwoordelijkheid van het Hoofd bestuur Aan de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland. REDACTIERAAD BOERENJEUGD Bij de voorbereiding van dit nummer bestond die uit: Mej. L. Felius, Baarland. Mevr. A. Kuijper-Delst, Zonnemaire. Mej. J. de Looff, Kortgene. F. Meulenberg, Kortgene. M. Minnaard, 's-Heer Abtskerke. L. Wisse, Koudekerke. LEDEN DIE DE VRAGENLIJST BEANTWOORD HEBBEN H. Hanse, Kerkwerve. C. H. Kuyper, Zonnemaire. Mej. J. de Looff, Kortgene. Mej. M. v. Maldegem, Kortgene. T. H. C. van Arenthaïs, Kortgene. P. Kallewaard, Kortgene. A. Lampert, Biggekerke. L. Wisse, KoUdekerke. Bestuur L. J. G. afd. Oostkapelle. Mej. T. van Boven, Goes. Mej. L. Felius, Baarland. M. Minnaard, 's-Heer Abtskerke. M. Mol, Borssele. M. P. van Weele, Waarde. Mej. S. Verplanke, Groede. J. B. Becu, Groede. ij. A. van Dijke, Zuidzande. W. Verplanke, IJzendijke. J. Murre, Axel. 2^AL het de lezer interesseren wat voor de samenstelling achter de schermen is verzet. Als wij U hiervan wat vertellen, doen wij dat niet om onszelf op de borst te slaan. Wel doen wij het om de nieuwsgierigheid als het zo genoemd mag worden die bij U verondersteld kan worden, enigszins te bevredigen. Natuurlijk wordt de voorbereiding en uitvoering van een dergelijk nummer uiterst serieus opgezet. De L. J. G. ziet een kans om een jongerennummer te mogen verzorgen als uniek, en zij wil de Z. L. M. voor de geboden ruimte graag bedanken. Hieruit blijkt overigens eens te meer de goede samenwerking die eerlijkheidshalve gezegd niet op alle terreinen tussen Z. L. M. en de L. J. G. bestaat. ^AN het opzetten van definitieve plannen voor dit jongerennummer, zijn een tweetal oriënterende besprekingen van de redactieraad van de Boeren jeugd voorafgegaan. Hierin zijn verschillende ideeën naar voren gebracht en meerdere meningen geuit. Hierin is uiteindelijk ook de keuze van het onderwerp, waarom het in dit nummer draait, gedaan. In deze vergaderingen is uiteraard eveneens de uitwerking besproken. Daaruit zijn twee conclusies getrokken, die U in dit nummer terugvindt. Ideaal achtte de redactieraad als enerzijds enkele ouderen als deskundigen de opgegeven onderwerpen wilden belichten, anderzijds de jongeren dus de leden zelf ook hun visie ten aanzien van de onderwerpen ten beste zouden geven. Tot op zekere hoogte is het ons gelukt deze opzet uit te voeren. Daardoor is een zekere wisselwerking of zo U wilt gewogen gemiddelde bereikt. Dat hebben wij te danken aan een tiental mensen die één min of meer uitvoerig' artikel hebben willen schrijven in hun zeer kostbare tijd. Heel erg dankbaar en met ere vermelden wij de namen van deze personen bij de betreffende artikelen. "yUTJ hebben dit ook te danken aan onze leden zelf. Er zijn namelijk een tweetal vragenlijsten opgesteld. Ongeveer twintig van elk zijn de provincie ingestuurd. In totaal mochten wij negentien antwoorden terug ontvangen. Denkt U nu niet dat dit antwoorden een eenvoudige zaak is geweest. De vragenlijsten waren zo uit voerig en misschien wel moeilijk dat beantwoording ettelijke avonden in beslag moet hebben genomen voor schrijf- en denkwerk. Deze leden willen wij met ere noemen en hun tevens benoemen in de L. J. G.-orde „De Actiefsten". Tot slot vermelden wij ook de namen van de huidige redactieleden. Door de gesprekken hebben zij hun steentje bijgedragen. Zij verdienen daardoor veel dank

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 34