775 uit een geheim Weekroek Noteringen ZATERDAG 14 OKTOBER 1961 VAN Weekoverzicht UrancB, zaden en peulvruchten. De omzetten op de binnenlandse graanmarkt wareji van weinig betekenis, ïri de zomergerst bleef de handel beperkt tot autovrachten naar de veevoedersector. De vraag was echter klein, doordat men voordeliger Franse zomergerst kon kopen. In maalgerst werden eveneens weinig zaken gemeld. Er kwam weer dekkingsvraag naar gerst van exporteurszijde. In het algemeen is hiervoor van de zjjde van b.v. de bonafide brouwgersthandel niet veel belangstelling. In tarwe ging deze week weinig om. De telersrichtprijs is thans volledig te realiseren en dit is een gezonde situatie. Het Produktsehap voor Granen. Zaden en Peulvruchten maakte bekend, dat gerekend te zijn ingegaan op vrijdag 6 oktober 1961 te 17.00 uur de vergoeding welke wordt verleend bij de denaturatie van inlandse tarwe werd vastgesteld op ƒ4,20 per 100 kilogram. De inlandse havermarkt vormde een uitzondering op de régel. Hier was het aanbod klein, waardoor de prijzen zich goed konden handhaven. Of echter de prijzen zich zullen blijven kunnen handhaven is twijfelachtig, daar vooral de laatste dagen het aanbod van Scandinavische haver tegen lagere prijzen toe nam. Onder druk van de oktober-aandieningen liepen de contractnoteringen voor direkte levering van groene erwten en schokkers terug, doch wat het effektieve aanbod uit het binnenland betreft, kan geconstateerd worden, dat dit nóch groot noch gemakkelijk op dit niveau te koop was. Het weer voor de bruine bonenprijs is-te mooi en sinds maandag ging hiervan ongeveer 5 af. Er is o.a. wel aanbod van mooie, harde, droge, Ita liaanse bruine bonen, maar naar onze mening zullen die onvoldoende beantwoorden aan de smaak van de Nederlandse en Zweedse consument. In kapucijners en rozijnerwten gebeurde niets. Karw\Jzaad trekt in prijs wat heen en weer; voor blauwmaanzaad bestond geen belangstelling. tui por (cijfer» september 1961 (tussen haakjes verschil met september 1960) groene en spliterwten 5.325 ton (60 ton schokkers 867 ton (26 ton -fbruine bonen 187 ton (49 ton kaï wijzaad 642 ton <5 ton maanzaad 125 ton (101 ton ---). De conMimptie-aardappelniHi-kt. De aardappelmarkt bleef ook deze week ongewijzigd; in de prijs kwam geen verandering. Exportmogelijkheden van enige betekenis deden zich niet voor. Duitsland koopt hier momenteel praktisch alleen zandaardappelen. Het binnenland is regelmatig koper van Bintjes. De strovlasmarkt. De markt voor vlaslint zette zich in een heel kalm tempo voort en de resterende telers- partijen strovlas bleken ook niet of zeer moeilijk op basis van de verhoogde vraagprijzen te plaatsen. Zaailjjn- iaacl bleef goed in de belangstelling staan, maar de prijzen gingen niet verder omhoog. De runvoedermarkt. De handel in de diverse stro- en hooisoorten had een zeer rustig verloop. De omzetten waren niet groot. De telers die hun stro geborgen hebben, hebben ook niet veel haast om dit te verkopen en voorzover er aanbod is, richt men zich op de winterlevering. Bietenkoppen en -blad nauwelijks prijshoudend en moeilijk te plaatsen. Voeraardappelen blijven goed gevraagd. Op en om de slachtveemarkt. Het aanbod van slachtvee was iets ruimer dan de vorige week. De handel verliep dientengevolge traag. Een Uitzondering hierop maakte de handel in de slachtdieren van goede en prima kwaliteit, die vlug en prijshoudend werden verkocht. Als gevolg van het feit dat er nog volop gras is, z.(jn de aanvoeren van gebruiksvee voor de tijd van het jaar beperkt. Melk- en kalfkoèien van prima kwali teit werden prijshoudend Verhandeld, terwijl de handel in de minder courante dieren moeilijker verliep. De pi ijzen hiervan daalden dan ook iets. De situatie op de markt in guste koeien en jongvee biedt een dienover eenkomstig beeld. De betere soorten werden prijshoudend verhandeld, terwijl de handel in de minder courante «heien erg traag verliep. De markt in biggen en magere varkens was gemiddeld iets beter gestemd dan de laatste weken het geval is geweest. De prijzen wisten zich hier goed te handhaven. Het aanbod van slachtvar- kens op de Utrechtse beurs was opnieuw aan de zeer ruime kant. Bij trage handel werden de varkens tot 90 kg geslacht gewicht verkocht tegen prijzen die 3 a 4 cent geslacht gewicht lager lagen, dan die van de vori ge week. De beurs sloot flauw, vooral voor de zwaardere varkens. De notering van varkens van 130 kg le vend gewicht en zwaarder schommelde om de 1,60 per kg levend gewicht met 4 kg tarra. Varkens boven de 350 kg werden zelfs verhandeld tegen-prijzen van 1,55 per kg levend gewicht. Breebpeen noteerde geen ongunstige prijzen, al moest de B.-peen wat terrein prijsgeven. De prijzen voor C. D.-peen bleven echter redelijk op peil. De aanvoer was zeer belangrijk met een flinke afzet naar het buiten land o.a. naar West-Duitsland, België, Engeland en Italië, welke landen dit jaar-géén. overvloedige peenoogst hebben. Ook de Uien sloten zich aan bij de vele groenten, die in de verslagweek een prijsstijging te zien gaven. Lei den noteerden op woensdag 4 okt. nog 11,10 a 11,20 voor middel, en 17,30 voor drielingen, en op maandag was de- middenprijs voor middel 13,70 en 38,40 voor drielingen. De week na de 3 oktoberfeesten waar- hij zoveel uien in de Leidse hutspot gaan. is dus zonder nadelige gevolgen voor de uienprijzen gepasseerd! A A li DAIM'El,TEH M1JNMAR KT. Weekbericht 511 oktober 1961, verstrekt door G, de Vries Zonen, N.V., Amster dam, voor Zeeland: Goes, tel. 01100—6451: De lusteloze stemming van de laatste weken hield ook in de afgelopen verslagperiode stand. De weekomzet liep nog verder terug n.l. met een totaal van 147 contracten (2205 ton) tegen 260 con ti acten in de vórige week. CONSUMPTIE-AARDAPPELEN. Bintje 35 mm/+ in de najaarsmaanden kwamen geen transacties tot stand met ver uiteenlopende bied- en Jaatprijzen, maart gaf bij de sluiting een notering te zien van ƒ14,30 laten en ƒ14,— bieden; april gaf een omzet van 112 contracten openend op 35,40 met ƒ15,60 als hoogste notering daarna weer «telend tot 15,30 en sluitend op 15,40. Alpha 40 mm/ f april werd met 34 contracten ver handeld op 13,90 en 14,en 14,10, sluitend op ƒ14,-. Furore 40 mm/+ april gaf geen omzet; de Jaatprijs lag op 14,50 en de biedprijs op 33,80. POOT-AARDAPPELEN. Bintje A 35/45 november werd met 1 conti act ge- «laan op 20,20 zonder verdere noteringen op de laat ste -beursdag. BEURSBERICHT MARKT GOES. 4*ranen en Peulvruchten. 10 oktober 1961. Gerst, basis 17 25—ƒ30; Tarwe, basis 17 28 - ƒ29,75: Haver ƒ22—ƒ23; Kleine groene erwten ƒ26—ƒ29,50; Schokkers ƒ26ƒ29,50; Bruine bonen ƒ40 ƒ64. Alles boerenschoon af boerderij en per 100 kilogram. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering 8,50 - 9,50, levering aan de sorteevinrichting, sorleerkos- ten voor rekening van koper; Bintje, 35 mm»opw., ex port sortering 9ƒ9,75; Alpha, 35 mm opw-., ƒ8; Voederaardappelen nor'teerden 2,25. Alles per 100 kg. Hooi. Lueernehooi, geperst af bedrijf 105110; Weide- hooi, geperst af bedrijf 75—ƒ85; Graszaadhooi (VehToeemd) ƒ45—ƒ47,50, (Roodzwenk) ƒ30—ƒ32,50. .Alles per ton. Stro. Gerstestro 55ƒ60; Tarwestro 53 60. (grote balen) ƒ60—ƒ65; Erwtenstro 55ƒ57,50; Schok kerstro 50—55. Alles per ton, af bedrijf. De handel verloopt in het, algemeen wat rustiger. Uien. De prijs van uien bedroeg 9 10 per 100 kg, on- afgestaart en geleverd aan de sorteerinrichting. Vlas. Ongerepeld vlas 17—24 et per kg. Gerepeld vlas 24 29 et per kg. Eieren. 3,30 1,74 per kg. RUWVOEDERS OP DE ROTTERDAMSE BEURS. Graszaadhooi (roodzwenk) 27,50 30, (veld- beemd) ƒ40ƒ42,50; Weidehooi ƒ80—ƒ85; Luzerne- hooi ƒ100; Tarwestro (grote pakken) 65—67,50, 'kleine pakken) ƒ62,50—ƒ65; Zomergerstestro 57,50ƒ60; Erwtenstro ƒ.57,50ƒ60; Schokkerstro ƒ52,5055; Voeraardappelen 2,25. Prijzen gelden zowel voor direkte als voor winterlevering. Kalme stemming. ROTTERDAMSE SLACHT VEEM A RKT. Op de Rotterdamse slachtveemarkt werden ruim 1.100 runderen aangevoerd. Bij een iets kortere aan voer dan de vórige week verliep de handel vlot en de prijzen konden zich goed handhaven. Wij noteerden: prima kwaliteit ƒ3,20 tot 3,40; lc kw. 2,90— f 3,10; 2e kw. ƒ2,70—ƒ2,80. FRUIT AFZET (4—10 OKTOBER 1961). De aanvoeren werden iets minder, gedeeltelijk door dat veel telers druk bezig waren met de pluk. Vooral voor de koelhuizen werd veel aangevoerd. Ook de handel slaat grote partijen in de voor hen beschikbare bewaarruimte op. Het prijspeil trok weer iets aan, na de lichte schom melingen in de loop van de voorgaande week. Ook buiten de koelhuizen werd door de handel enige voorraad gevormd, dit betreft dan dikwijls partijen fruit welke nog niet rijp genoeg zijn om verder ver handeld te worden. De voornaamste rassen en de daarvoor gegeven prij zen waren: Cox's Orange Pippin met not behoorlijke 10 oktober. WAT een verschil kan er toch zijn, het ene najaar of het andere. Vorig najaar: regen en modder, alle dagen, je zou er moedeloos van zijn geworden. Toen bijna altijd tijd te kort om klaar te komen, geen tijd om zaailand te ploegen en steeds te nat, wanneer men iets geploegd had. om te zaaien. Nu kun je alles doen en heb overal tijd voor; het bictenrooien gaat zonder moeilijk heden, het afrijden is spelewerk. Je hebt tijd te over om te ploegen, te zaaien en je loof in te kui len, zonder grond er in. Je gaat je zaailand eerst op 't gemak voorbewerken; overal zie je nu de eerste ronden draaien met door paaiden of trek ker voortgetrokken zaaimachines. We geloven, dat er veel tarwe wordt gezaaid nu er tijd voor is. Zo'n groot verschil, het is niet te geloven. Het land dat vroeg is geploegd en wat bezon ken is, geeft wel wat werk daar het wat hard is geworden, doch dan ligt het ook prima en belooft, veel. Het werk schiet best op en we zien al vele stukken grond op wintervoor geploegd. Je kunt het nog goed merken wanneer je de gerststoppel ploegt, waar vorig jaar het. bietenvraagstuk zo moeizaam is opgelost. Het ploegt heus niet Jicht, je kunt de blauwe grond nog boven ploegen. Maar zo droog geploegd kan ze zelf de vorst missen om volgend jaar toch goed bewerkbaar te zijn. De suikerbietenoogst schiet ook al op. Wre kunnen er tussendoor nog van alles doen, een sloot eens nazien, die nu droog staat en die zich nooit meer deze winter zo laat uit poetsen. Je hebt tijd om een vuile kant na te zien van het te zaaien tarweperceel, waar je straks niet meer terecht kan. Wat een gemak geeft zo'n najaar, je kunt alles goed overzien, je hebt veel minder werk en alles werkt vlugger en plezieriger! We hoorden dat de plattelandsvrouwen gaan jubileren. Hun vereniging bestaat 15 oktober 30 jaar. Nu, dat is een feest waard. Veel is er in die 30 jaren gedaan voor het welzijn van de platte landsbevolking en onze vrouwen zouden haar zeker niet willen missen. De vrouwen hebben hun vergaderingen met lezingen, films en hun nuttige cursussen. We feliciteren haar van harte en hopen dat ze nog groeien en bloeien mag tot heil van ons platteland! De vereniging heeft zeer zeker onze steun nodig in geld en in tijd. In geld om al haar besognes te kunnen betalen, en tijd voor onze vrouwen om er naar toe te gaan. Juist door het bezoek animeert men het werk. Het bestuur, dat veel werk heeft om alles voor te bereiden, moet kunnen rekenen op een groot bezoek. Nogmaals, proficiat! partijen, welke veelal een gceliijpe kleur hadden. De export kwaliteiten deden van 64—106 et, lil bracht 40—76 et op. Plaatselijk werd begonnen met de uit- 1 slag uit de koelhuizen, na enkele dagen zal hel vei len hiervan begonnen worden. Glorie van Holland vertoonde dikwijls verruwing door virusziekte. Ook waren veel partijen mooi geel gekleurd. Exp. 5868 ct, III 42—59 et. Grote blokken Goudreinette werden aangeboden. De oogstraming was voor dit ras laag, toch wordt momenteel veel aangevoerd. Eén van de redenen hiervoor is het groot uitgroeien van de vruehten. Exp. 58 68 et, 111 42— 50 cent. Van Jonathan begon de aanvoer toe te nemen. Doordat de kleur iets minder fel gevraagd wordt dan in 1960, kon een behoorlijk percentage als I geveild worden. De prijzen hiervoor wérden iets aarzel' nd. Exp. 53- 68 ct, III grof 43—51 ct. Lombarts Calville werd in een vlug rijpende gele kleur voor exp. ge veild voor 59—71 ct, III 40—55 ct. Sterappel deed exp. 60—71 ct. Laxton's Superb, exp. 37—64 ct, III 28—51 ct. Doyenné du Cómice werd nog regelmatig geveild, exp. deed 89—101 ct, III 41 71 ct. Begonnen werd met Comtesse de Paris, exp. bracht van 4556 ct op, III 1124 ct. Zwijndrechtse Wijn peer, exp. varieerde van 37—52 ct, III van 13—25 ct Saint Rémy, exp. bracht 30—40 ct op, III 17 22 ct Beur ré Alexandre Lucas, exp. liep van 63—78 ct, IIJ van 628 ct. Val- en kroetappels liepen op tot rond 32 ct. Bramen deden per doos van 2135 ct, aardbeien per doos 5094 et. Over de appelmarkt valt weinig nieuws te vertel len. De aanvoer was vrij omvangrijk en dóór de zeer grote binnen- en buitenlandse vraag bleven de prij zen hoog. De aanvoer van Goudreinetten vooral nam belangrijk toe. Die van Jonathan kwam op gang, ter wijl de Cox, Laxlon Superb, Glorie van Holland, Sterappel en Notarisappel een aanvoer van betekenis te zien gaven. West-Duitsland, België en Engeland waren weer de voornaamste afnemers. Ook zeer vlot verliep de perenafzet, die ook geken merkt werd door hoge prfjzen. Een groot aantal rassen werd weer aangevoerd met Conference, Legipont, Bonne Louise en Comtesse de Paris als dominerende rassen. Er was weer vee! vraag van het buitenland, vooral van de zijde van West-Duitsland, Fitfgië, Ito.» g el anti en Zweden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 19