RADIO ZITDAGEN Uitbreidingsplannen - 3? Wist U dat.... Zitdagen Boekhoud- bureau De R.L.V.D. adviseert 722 ZEEUWS LANDBOUWBLAD Oostburg. Tor gemeente-secretarie ligt vanaf 25 september 1961, gedurende vier weken, ter inzage een ontwerp-plan tot partiële wijziging van het uitbrei dingsplan in onderdelen en de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften (Bungalowterrein). Bezwaren binnen genoemde termijn bij de gemeenteraad. 's-Gravenpolder. Vanaf 12 september 1961, gedu rende 14 dagen, lag ter gemeente-secretarie tot 27 september ter inzage de bü raadsbesluit vastgestelde 3e wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen 1957. Gedurende zes weken na deze datum kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten. 's-Heer Aremlskerke. a. Tot 26 sept, lag ter ge meente-secretarie ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan van uitbreiding in onderdelen (Plan Noord) voor Lewedorp. Gedurende zes weken na deze datum kunnen belanghebbenden die zich met .bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, be iwaren indienen bü Gedeputeerde Staten. b. Tot 10 oktober ligt ter gemeente-secretarie ter inzage een ontwerp van een uitbreidingsplan Indus trieterrein) in onderdelen voor 's-Heer Arendskerke dorp). Tot deze datum kunnen belanghebbenden bü -de gemeenteraad bezwaren indienen. Hulst. Tot 11 oktober ligt ter gemeente-secretarie ter inzage een ontwerp van een raadsbesluit tot het herzien van een uitbreidingsplan, aangeduid als: 'partiële herziening plan oost I. Tot deze datum kun nen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren ■indienen. r. Sint-Maartensdijk. Tot 17 oktober ligt ter gemeen te-secretarie ter inzage het ontwerp-Uitbreidingsplan in hoofdzaak 1961. Tot deze datum kunnen belang hebbenden bü de gemeenteraad bezwaren indienen. Terneuzen. Vanaf 11 september 1961, gedurende vier weken, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een ontwerp-wijziging uitbreidings plan in hoofdzaak „Industrieterrein" Nieuw Neuzen- polder". Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indie nen. Vlissingen. Vanaf 18 september 1961, gedurende vier weken, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp van een herziening van '■hét „Uitbreidingsplan in hoofdzaak Vlissingen 1953'^ met bijbehorende uitvoerigè" kaart/ Gedurende ge- -noemde termijn kunnen belanghebbenden bij de ge- aneenteraad beswaren- indienen. KRING THOLEN EN ST. PHILIPSLAND DER Z.L.M. Kursusprogramma 1961 -1962 Tholen: Bedrijfsinrichting voor de fruitteelt - lezingencyclus plantenziekten. Poortvliet: Machinaal melken voor het gehele eiland'; gladiolenteelt. Scherpenisse: Plantenziekten; 2-jarige tuinbouw- cursus in de L. L. S. voor het gehele eiland. St. Maartensdijk: Veevoeding. Stavenisse: Praktische bedrijfsvoering. St. Annaland: Praktische bedrijfsvoering (meer speciaal gericht op de kleinere bedrijven). Oud-Vosmeer: Lezingencyclus graszaadteelt. Alle plaatsen op Tholen: Lezingencyclus erf be- beplanting. Opgave voor deelname bij de afd. secretarissen der Z. L. M. en de assistenten der R. L. V. D. vóór 8 oktober a.s. ZEEUWS LANDBOUWBLAD waarin opgenomen „De Boeren jeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en Advertenties J. F. Blanksma. Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012 Administratie en Advertenties: Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen. BETALING VOORSGHOT 1961 B. V. A. B. ANS werd verzocht om onder de aandacht van de werkgevers-leden van de B. V. A. B. te brengen, dat op 1 oktober a.s. de laatste termijn van het voorschot 1961 vervalt. De werkgevers-leden die hun voorschot in termijnen betalen, kunnen het verschuldigde bedrag overmaken via de Boerenleenbank, of de girorekening van het Gewestelijk kan toor Zeeland van de B. V. A. B. te Goes, gironummer 484033. Speciaal wordt de aandacht ge vraagd van die leden, die inmiddels de nota betreffende premieafrekening over 1960 ontvingen. Indien deze nota een batig saldo voor de werk gever aangaf; weïd door de B.V.A.B. dit batig saldo voor zover mogelijk met bet nog te betalen voorschot 1961 verrekend. Deze werkgevers worden daarom verzocht op de bij de nota gevoegde brief na te gaan ■of en zo ja, tot welk bedrag, nog aan voor schot 1961 betaald moet worden. I 5 5 C VERENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING NOORD-BEVELAND Op 16 oktober wordt in „De Korenbeurs" te Kortgene, te beginnen om half acht, een vergade ring gehouden, waarin de heer M. Murre van de R. L. V. D. te Goes en de heer Elenbaas, directeur van de Coöp. Groenvoederdrogerij „Tholen" te Scherpenisse zullen refereren over „perspectieven van de. luzerneverbouw onder de huidige omstan digheden". De eerste spreker zal zich beperken tot de be- drijfstechnische en economische zijde, terwijl de heer Elenbaas de exploitatie van een lucerne- drogerij zal belichten. •-* - *1 Dinsdag 3 oktober. Hilversum 1 van 12.2Q12.30 uur Met ir. Tj. de Vries van het Rijks veeteelt- consulentschap tc Alkmaar een reportage over het koelen van de melk. Vrijdag 6 oktober. Hilversum I van 12.2012.30 uur Met ir R. L. Dijkema, Rijkslandbouwconsu- lent voor N. Noord-Holland naar de streekverbete- ring op Texel. TELEVISIE Dinsdag 3 oktober 1981. N. T. S. 19.3020.00 uur. tionaal Agrarisch Nieuws" geeft een overzicht IYE Nederlandse bijdrage in de rubriek „Interna ls tionaal* Agrorisch Nieuws" geeft een overzicht van teelt en verwerking van aromatische en ge neeskundige kruiden. HULSTMaandag 2 okt. in „De Graan- beurs". WESTKAPELLEMaandag 2 oktober in „Kasteel van Batavia" (van 9.15 tot 12.30 uur). KOUDEKERKEWoensdag 4 okt. in hotel „Walcheren" (van 9.00 tot 1.00 uur). OOSTBURG: Woensdag 4 okt. in café „De Windt". WISSENKERKEWoensdag 4 okt. in hotel „De Kroon". MIDDELBURG: Donderdag 5 okt. in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEEDonderdag 5 okt. in hotel „Huis van Nassau". ST. PHILIPSLANDZaterdag 7 okt. in hotel „De Druiventros". OOST-FLEVOLAND IN 1962 Pacht- en èrfpachtbedrijven tc orden gereedgemaakt DLIJKENS de memorie van toelichting op de begroting van het Zuiderzeefonds voor 1962 zullen in Oost-Flevoland Ongeveer 150 boerde rijen met woningen worden gesticht voor uitgifte in pacht. Daarnaast zal een aantal kavels in erf pacht worden uitgegeven. In 1962 zullen weer 4.000 ha in deze polder worden ontgonnen en 6.000 ha worden gedraineerd. Het volgend jaar zullen dan in totaal 21.600 ha in tijdelijke exploi tatie zijn, t.w. 15.800 ha met akkerbouwgewassen, 4.500 ha handelsgewassen en 1.300 ha bos. Voorts zullen nog 2.000 ha worden ingezaaid, die in hec voorjaar 1962 zullen zijn ontgonnen. Met de op bouw van Dronten, Swifterbant en Biddinghuizen zal worden voortgegaan. Voor al deze werken benevens voor een aantal waterstaatkundige werken en voor de bouw van wegen, bruggen e.d. wordt in totaal 69 miljoen voor Oost-Flevoland aangevraagd.. Hiervan ver gen ontginning- kolonisatiewerken 64,4 mil joen. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT OP VERZEKERINGSGEBIED (Z. V. B.) ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 5 okt. in „Hof van Holland" (van 11 tot 13 uur), de heer Van Burg. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. VERZEKERINGSINSTELLINGEN DER Z- L. M. TERNEUZEN: Woensdag 4 okt. in hotel „Des Pays Bas" (van 3.30 tot 5.30 uur), de heer De Lange. ZIERIKZEEDonderdag 5 okt. in hotel „Huis van Nassau" (van 11 tot 13 uur), de heer De Lange. GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. Vermors geen oietekoppen door ze uit te strooien in weiland of langs dijken waar het vee nog genoeg gras heeft. Kuil ze liever in, b.v. om ze op te voeren in april. weer enige beweging is in de „belastingwateren?". In de troonrede werd erover medegedeeld, P-4 dat er verlaging komt en wel met ingang van 1 juli 1962. Laten' we het maar eens afwachten. In mijn vorig stukje staat hierover een wijs woord. Jammer dat het niet van mij is, maar van de typiste of de drukker. Er staat n.l. „In onze moderne tijd is „de oude koers" praktisch afgeschaft (ik had geschreven „de oude kous"). Inderdaad, op belastinggebied is de oude koers afgeschaft, d.w.z. de op dit gebied zo noodzakelijke rust is ver te zoeken. Zeer geleerde professoren schrijven hierover boek en tijdschrift vol. ZO schreven de professoren Clark en Parkinson zeer geleerde vertogen over het plafond van de belastingen. Als de helft van ivat deze gel eerden voorspeld hebben waar was, clan hadden onze belastingen de Nederlandse samenleving reeds in een soort failliete boedel moeten, veranderen. Een van deze geleerden, Prof. Parkinson,4 verto efde kortgeleden in ons land. Nu, hij moet dan d.e inventaris maar eens •opmaken". Een Nederlandse professor heeft deze buitenlandse professoren nogal met scherpe pen gecritiseerd. Nu, daarvoor heet hij ook professof Pen. Intussen „de gewone man denkt er het zijne van" en dat is, dat het mede dank zij de hoge belastingen toch maar uiterst moeilijk is, om uit een middelmatig inkomen (wat is dat nog wat over te houden voor de oude dag. DIT is een algemeen verschijnsel, waaraan ook onze land- en tuinbouw zorgen heeft. Een redelijk inkomen is na leeftocht en privé-belastingen in vele gevallen reeds zeer geslonken. Uit dien hoofde zijn de berichten over belastingverlaging dus als „een goede tijding uit een ver land". Ook cle werkende vrouw" zou thans speciaal wat fiscale faciliteiten gaan genieten. Nu hiervoor is ook alle reden. T TF.T doet overigens schrijver dezes niet zo pre ttig aan dat sommige schrijvers het over de „wer- *1 kende vrouw" hebben, alsof deze een uitvinding van deze tijd ware. Reeds meer dan 50 jaar kent hij de werkende vrouw en hij herinnert zich dat ook reeds toen zijn grootvader dit begrip kende. U weet dat dit niet geschreven wordt om onze werkende vrouwen ontevreden te maken. MEIJERS.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 2