van Mei .van Dorste H. ENGLEBERT N.V. Salmon bietenoogstmachine 648 „Wie wordt kampioen REGLEMENT DE PRIJZEN: FINANCIERING DRAINAGE-ONDERHOUD ZEEUWS LANDBOUWBLAD Voor de prijsvraag: „Wie wordt kampioen?" gelden de volgende bepalingen: 1. 1 AN deze prijsvraag kan uitsluitend worden H deelgenomen door abonnees van „Ons Platteland", „Zeeuws Landbouwblad", „De Land- bode" en „Boer en Tuinder". 2. IEDER abonnee kan slechts voor één prijs in aanmerking komen. De oplossing moet wor den ingezonden op het formulier dat op deze pagina is afgedrukt en voor wat onze lezers betreft uiterlijk dinsdag 3 september in het bezit zijn van de redactie van het „Zeeuws Landbouwblad". Op de voorzijde van de enveloppe, waarin 't formulier wordt verzonden ge lieve men in de linkerbovenhoek het woord „Prijs vraag" te vermelden. Antwoorden, niet op dit formulier ingediend of na o september ontvangen worden ongeldig geacht. In verband met het karakter van deze prijsvraag is hier voor geen inschrijfgeld verschuldigd. 3 I\E prijsvraag betreft twee vragen, n.l.: a. Welke hengsten zullen ter gelegenheid van de op 14 en 15 september te 's-Hertogenbosch te houden nationale tentoonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" respec tievelijk als kampioen en als reserve-kampioen 1961 worden uitgeroepen en welke hengst zal in de eind strijd om deze titel als 3e op tal komen te staan? Met deze laatste bedoelen wij dus de hengst, die in de strijd om het kampioenschap door de jury na de Een prima stamboek-mevrieveulen. Een Haflinger hengstveulen, aange boden door de Stichting „Haflinger- club". Grote „Esta" diepvrieskist (350 liter inhoud). Een schotel-kunstmeststrooier met geëmailleerde schotels (strooi- breedte 2.20 m). Fabrikaat: Land- bouwmachinefabriek P. J. Zweegers Zonen te Geldrop. Electrische koelkast met assorti ment Amstelbieren aangeboden door de Fa. Beekman te 's-Herto genbosch. Aardappelsorteermachine, aange boden door de C. I. V. te Rotterdam. Cambridge-wals, driedelig, werk- breedte 2.20 m, aangeboden door Centraal Bureau te Rotterdam. Compleet dames- of herenrijwiel, aangeboden door het Dagblad „De Tijd De Maasbode." Paardenploeg me er schar i ge stop- pelploeg). Fa. Jos. Imants te Reu- sel. „Philips" draagbaar radiotoestel. Twintig dozen (500 kg) Paarden- koek, aangeboden door de N.V. Koudijs Voederfabrieken B.K. te 's-Hertogenbosch. Een vaarskalf, aangeboden door het Veemarktbedrijf te 's-Hertogen bosch. Tien balen (1000 kg) Kalkammon- salpeter, beschikbaar gesteld door het Centraal Stikstof Verkoopkan kantoor namens „Staatsmijnen", „Mekog" en „Cie. Neérlandaise de i'Azöte". Wit buffellederen monstertuig, Zadelm. B. P. Paree te 's-Heeren- hoek. Vijf en twintig balen (1000 kg) droge pulp, aangeboden door de Verenigde Coöperatieve Suikerfa briek (V.C.S.) te Dinteloord. „Kommer"-Veescheermachine, aan geboden door de Fa. Kommer te Alkmaar. .,Nijl"-Membraanpomu op tweewie lig onderstel. Landbouwmachine- fabriek P. J. Zweegers Zonen te Geldrop. .,Koltec"-Schrikdraadai>paraat voor lichtnetaansluiting 220 Volt met Rijkskeur. aangeboden door de N.V. Koltec te Breda. Bascule met schuifgewïcfct, aange boden door de Fa. Vaessen Zn's. Weegwerktuigenfabriek te Weert. „Hezo-weidepomp, Landbouwma- chinefabriek P. Heesters Zn. te Haaren. Stalen stalmestkruiwagen, fabrikaat ..Landwerk". Hoofdstel met koper en gareelriem. Twee drootrvoerbakken, fabrikaat ..Landwerk". Electrische koffiemolen, Fa J. Do- demont te 's-Hertogenbosch. Luxe assortimentskist sigaren. Verder nog een aantal mooie en waardevolle troostprijzen. Ie prijs: 2e prijs: 3e prijs: 4e prijs: 5e prijs: 6e prijs: 7e prijs: 8e prijs: 9e prijs: 10e prijs: 11e prijs: 12e prijs: 13e prijs: 14e prijs: 15e prijs: 16e prijs: 17e prijs: 18e prijs: 19e prijs: 20e prijs: 21e prijs: 22e priis: 23e prijs: 24e prijs: 25e prijs: kampioen en de reserve-kampioen de beste wordt geacht. b. Welke hengsten zullen in de categorie „Heng sten met afstammelingen" (vaderpaarden) respec tievelijk de eerste, de tweede en de derde plaats be zetten ^TENEINDE de deelnemers aan deze prijsvraag op t de hoogte te stellen van de hengsten, die voor de hiervoor bedoelde titels en prijzen in aanmerking komen, geven wij op deze pagina een volledig over zicht van de hengsten van 4 jaar en ouder en tevens van de „hengsten met afstammelingen", die voor deze tentoonstelling werden ingeschreven. In dit verband willen wij er, ter voorkoming van misverstanden, nog speciaal de aandacht op vestigen, dat in de strijd om het kampioenschap en het reser ve-kampioenschap der hengsten alleen de nummers 1 en 2 van de categorieën hengsten van 4 en 5 jaar, grote maat, hengsten van 4 en 5 jaar midden- en kleine maat, hengsten van 6 jaar en ouder, grote maat, hengsten van 6 jaar en ouder midden- en kleine maat en hengsten „aangegeven uitsluitend voor deelneming kampioenschap" kunnen mededingen. Het is dus uitgesloten, dat drie in dezelfde catego rie ingeschreven hengsten respectievelijk als kam pioen, reserve-kampioen en „derde op tal" zouden worden aangewezen. 4. nlJ meer dan één juist antwoord zal de prjjs- vraag-commissie beslissen aan welke deel nemer de eerste prijs en aan welke deelnemer(s) de volgende prijs of prijzen zullen worden toegekend. Geeft geen enkele deelnemer het juiste antwoord, dan zal degene, wiens antwoord de uitslag der des betreffende keuringen het dichtst benadert, als win naar worden aangewezen. 5. EEN ieder, die aan deze prijsvraag deelneemt, L wordt geacht zich bij voorbaat aan de uit spraak der prijsvraag-commissie te onderwerpen. Correspondentie over deze uitspraak of anderszins wordt t.a.v. deze prijsvraag niet gevoerd. Wij ontvingen de volgende mededeling: In het door structuurverval van de grond ernstig getroffen eiland Schouwen-Duiveland, worden gedurende najaar en winter vele drainages van boeren waaronder ongetwijfeld ook leden van uw organisatie zullen zijn schoongemaakt en onderhouden. Terzake werd de wenselijkheid naar voren ge bracht een regeling te ontwerpen, waarbij de be talingen over een langere periode konden worden uitgesmeerd. De Nederlandsche Heidemaatschappij is bereid gevonden voor bedoeld gebied het drainage-onder houd zgn. vóór te financieren. Deze regeling komt hierop neer, dat het drai nage-onderhoud kan worden betaald over een periode van een half of vol jaar en in zeer bijzon dere gevallen zelfs over een langere periode. Intrest van de voorgeschoten gelden wordt niet berekend. Al naar gewenst wordt, kan betaald worden in evenredige termijnen of volgens af- spraak. McCormick-International, de betrouwbare krachtbron, waarop U kunt bouwen en rekenen, ook voor de moeilijkste omstandig heden in de zwaarste grond. Snel aankoppelen van werktuigen aan de driepunts-bevestiging Gunstige gewichts- en werkdruk overbrenging, zodat slippen van de achterwielen vrijwel uitgesloten is. Uitgerust met de IH Agriomatic transmissie met: onafhankelijk doordraaiende aftakas, 9 eenvoudig regelbare rijsnelheden, 8 versnellingen vooruit, 2 achteruit, antislip werking van de achterwielen, hand- en voetgasregeling, differentieel grendel. McCormick-International, U koopt natuurlijk de beste. VOORSCHOTEL HOUANDIA 0-214 D-217 0-320 D-324 O-430 D-436 Gemakkelijke betaling eventueel mogelijk. AFD. LANDBOUW - DOBBEWEG 3 - VOORSCHOTEN - TEL 01717-2010 MEER OOGST met éénmansbedlening. Het neusje van de SALMON rooit Uw biet van kop tot staart, uit de grond in de wagen en Ondier» met looftransporteur) het blad op zwad. HOOFDDORP.ZWIJNDRECHT KAMPEN GRONINGEN

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 4