E FOKDAGEN RADIO CENTRALE FOKVEEDAG Woensdag 6 september |VI 64 6 DE CENTRALE VARKENSFOKDAG OP 29 AUGUSTUS a.s. DE AANSTAANDE PROVINCIALE SCHAPENFOKDAG PLOEGWEDSTRIJD WALCHEREN GROOT LANDELIJK CONCOURS-HIPPIQUE TE ZEVENBERGEN ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en SELECTIE PLOEGWEDSTRIJDEN Uitbreidingsplannen bureau UT OP U SAUCK RUILVERKAVELING „STOPPELDIJK" Aanvang 10 uur Défilé 3 uur Aanvoer 800 dieren ZEEUWS LANDBOUWBLAD I\E laatste dinsdag van augustus a.s. zal de Grote Markt in Goes het trefpunt zijn van de fokkers van het Nederlands Land- en Piétraïn- varken in Zeeland. Dan wordt n.l. de Provinciale Varkensfokdag vanwege het Varkensstamboek voor Zeeland gehouden. Gelijktijdig hiermee wordt de Zuid-Bevelandse Rundvee- en Geitenfokdag en de Provinciale Schapeniokdag gehouden. Dit jaarlijks gebeuren is langzamerhand uitge groeid tot een „fokkersfestijn" van formaat. Op sportieve wijze bekampen de fokkers elkaar met hun dieren om de hoogste plaatsing. Beslist een gezonde sportiviteit met veel inhoud en econo misch belangrijke achtergronden. Eén van die achtergronden bij de keuring van de varkens is „het type, gepaard met een gunstig voederver- bruik en voordelige groei". Van deze drie erfelijke eigenschappen zijn de financiële resultaten bij de varkensmesterij grotendeels afhankelijk. Naast een meting van het fokkerswerk beoogt een varkensfokdag ook de verkoop van fok- materiaal.. Deze dag leent zich dan ook bijzonder voor aankoop van goed fokmateriaal; men heeft immers een overzicht van de plaatsing der dieren en de erfelijke eigenschappen, zoals vcederver- bruik, groei en vruchtbaarheid, hetgeen volledig omschreven staat in de catalogus. Wie geïnteresseerd is bij de varkenshouderij in Zeeland, mag zeker niet verzuimen deze varkens- toondag, waarvoor bijkans 200 nummers zijn inge schreven, te bezoeken. t. K. F jaarlijkse Provinciale Schapenfokdag van wege het Schapenstamboek voor Zeeland wordt gehouden op dinsdag 29 augustus a.s. op de Grote Markt te Goes. Deze fokkersdag zal ongetwijfeld voor de Zeeuw se schapenfokkerij en met name voor de gere gistreerde een betekenisvolle worden. Immers door onderlinge vergelijking van de in te zenden dieren verkrijgt de fokker een beeld van de be reikte resultaten. Bovendien wordt de drang tot kwaliteitsverbetering door een provinciaal gebeu ren als dit in sterke mate bevorder d, hetgeen voor een renderende schapenfokkerij en -houderij nood zakelijk is. Naast een groot aantal fokooien, rammen en lammeren van het Texelse ras, waarvan de totale inschrijving die van de voorgaande fokdagen over treft, zullen dit jaar een kollektie melkschapen getoond worden, die hoofdzakelijk vanuit Wal cheren aangevoerd worden. Voor aankoop van jonge fokrammen of vrouwe lijk fokmateriaal leent zich deze dag bijzonder; men heeft immers een overzicht van de plaatsing der dieren van de produktie en afstamming, het geen volledig in de catalogus omschreven staat. t. K. De gezamenlijke organisaties op Walcheren hou den onder niet te natte omstandigheden vanmiddag een ploegwedstrijd op een terrein van de heer P. Lamport aan de Brceweg, gelegen tussen Koude- kerke en Biggekerke, vanaf de provinciale weg te bereiken. Er zijn ditmaal zes paardeploegers en zes trekker ploegers. Er moet ditmaal ook oen geer worden geploegd en bovendien worden keerploe gen ook gebruikt als keerploegen, dit in tegenstek ling tot voorgaande jaren. Zij nog vermeld, dat onder te natte omstandig heden deze wedstrijd een week wordt uitgesteld. AP kermis-woensdag in de maand augustus, dit jaar vallende op de 30e a.s-, zal te Zevenber gen het jaarlijks terugkerende groot landelijk eon- couFS-hippique gehouden worden, voorafgegaan door uitgebreide derssuur-wedstrijden. Vele lande lijke rrjverenigingen en individuele amazones en ruiters zullen hieraan deelnemen. Dit jaar zal het aantal deelnemers zelfs de 300 overschrijden. Op dezelfde dag van dit concours-hippique begint ook de jaarlijkse kermis, tot in de verre omtrek bekend om zijn drukte en gezelligheid. Op woensdag wordt er tevens de bekende paarden- en veemarkt gehou den. Een bezoek aan het Westbrabantse centrum stadje Zevenbergen in de laatste week van augus tus is dan ook zeker aantrekkelijk. waarin opgenomen „De Boeren jeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Advertenties J. F. Blanksnia. Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012 Administratie en AdvertentiesUitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 01150—2073, Terneuzen. georganiseerd door de Landbouw-, de Landbouw- jongeren, de Landarbeidersorganisaties en de B. O. V. A. L. worden gehouden voor Noord-Beveland op zaterdag 2 september, des mki_ dags 1 uur op het terrein van de heer A. Priester, sportveld te Kortgene. Aanmelden bij de heer P. Kallewaard, Hoofdstraat 69, Kortgene. Zuid-Beveland op zaterdag 9 september, des mid dags 2 uur op het terrein van de heer Van Stee, Rijksweg, 's-Heer Arendskerke. Aan melden bij de heer D. Katsman, Kerkstraat 40, Wolfaartsdijk. Inschrijfgeld 3, Aan deze wedstrijden kan deelgenomen worden met rondgaande- en wentelploegen met ten hoog ste twee scharen. Poortvliet. Gedep. Staten hebben goedgekeurd de bü raadsbesluit vastgestelde partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen 1960 II met voor schriften. Het plan ligt ter inzage. Binnen een maand qa 10 augustus 1961, kunnen belanghebbenden dte zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, beroep instellen bij de Kroon. Yerseke. Vanaf 9 augustus 1961, gedurende 21 dagen, ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage het raadsbesluit tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting tjï.v. de gemeente Yerseke, teneinde uitvoering te geven aan de partiële herzie ning van het uitbreidingsplan „Partiële herziening 1956, no. 2 dd. 30 november 1956". Zierikzee. Bij Koninklijk Besluit is gedeeltelijk goedgekeurd het bij besluit van Ged. Staten vastge stelde uitbreidingsplan in hoofdzaak met bijbehoren de stukken. Het plan ligt ter inzage. Vrijdag 1 september, Hilversum I, 12.2012.39 uur Het eerste van drie klankbeelden over de agrarische ontsluiting, met medewerking van ie Cultuurtechnische Dienst. Terneuzen: Woensdag 30 aug. in hotel „Des Pays Bas". Oostburg: Woensdag 30 aug. in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 31 aug. in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 31 aug. in hotel „De Eendracht". Axel Zaterdag 2 sept. In „Lozanne" van 3.005.00 uur. TMen: Zaterdag 2 sept, in hotel „Hof van Holland". AP de secretarieën van de gemeenten Graauw en Langendam, Hontenisse en Vogelwaarde, zijn voor een ieder kosteloos ter inzage nederge- legd: le. een afschrift van het rapport van de Cen trale Cultuurtechnische Commissie te Utrecht, op tredende als centrale commissie met de algemene leiding in ruilverkavelingszaken belast, omtrent de aanvraag tot ruilverkaveling. „Stoppeldijk", omvattende gronden in de gemeenten Graauw en Langendam, Hontenisse en Vogelwaarde, bevat tende o.m.: a. de begrenzing van het te verkavelen gebied bk>k b. een beschrijving van de algemene landbouw kundige toestand in het blok; c. de noodzakelijk geachte verbeteringen in de landbouwkundige toestand in het blok en de daarvoor te treffen voorzieningen; d. een raming van de totale kosten en van het daarvan ten laste van de gezamenlijke eigena ren komende deel; 2e. een kaart van het blok, waarop de begren zing en de te treffen voorzieningen zo nauwkeurig mogelijk zijn aangegeven; 3e. een lijst van hen, die bij: het kadaster als eigenaren bekend staan. Het rapport met verkleinde reprodufeties van enige kaart bijlagen zal tegen betaling van ƒ2,50 verkrijgbaar worden gesteld en wel a. bij de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht door storting of overschrijving van 2,50 op post rekening 268182, onder vermelding „rapport* Stoppeldijk"; b. ten gemeentehuize van de gemeenten Graauw en Langendam, Hontenisse en Vogelwaarde; c. tijdens de te houden informatieve vergaderin gen en de eventueel te beleggen stemmingsver gadering; d. bij de Provinciale Directie van de Cultuurtech nische Dienst te Goes, Oostsingel 1. INFORMATIEVE VERGADERINGEN: Onder leiding van de Centrale Cultuurtechnische Commissie zullen enkele informatieve vergaderin gen met belanghebbenden worden gehouden ter toelichting van het ruilverkavelingsplan, dë pro cedure, de stemming enz. en ter beantwoording van vragen. Deze vergaderingen zullen worden gehou den op a. dinsdag 5 september 1961 in ,.Het Wapen van Zeeland" te Stoppeldijk om 14.00 uur namiddag en om 19.00 uur 's avonds en b. woensdag 6 september 1961 m ,.De Koning van Engeland" te Hulst om 14.00 uur namiddag en om 19.00 uur 's avonds. Het is de bedoeling, dat een belanghebbende dié vergadering bezoekt, welke op de voor hem meest geschikte plaats en tijd wordt gehouden, waarbij er van wordt uitgegaan, dat de uitwonende eige naren zoveel mogelijk van de geboden gelegenheid in de middagen gebruik zullen kunnen maken. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren schrif telijk in drievoud) bij de Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg indienen vóór 16 september 1961. f Adv.)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 2