RADIO ZITDAGEN 586 Uitbreidingsplannen ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL „PRINSES JULIANA" ZIERIKZEE VERKOOP VAN TE VELDE STAANDE TARWE VOORBEREIDINGSCOMMISSIE RUILVERKAVELING WALZOORDEN Zitdagen Boekhoud- bureau UITSLAG LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL TERNEUZEN LAGERE LAND- EN TUINBOUWSCHOOL TE ZIERIKZEE ZEEUWS LANDBOUWBLAD 's-Heer-Arendskerke. Tot en met 29 juli ligt ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage een ont werp van een uitbreidingsplan in onderdelen voor Lewedorp, plan Noord. Belanghebbenden kunnen vóór deze datum bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Oost- en West-Souburg. Ter gemeente-secretarie lag ter inzage de bij raadsbesluit vastgestelde uitbrei dingsplannen „Herziening uitbreidingsplan Midden hof" en „West". Tot 26 augustus kunnen belangheb benden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen by Ged. Staten. Philippine. Ter gemeen te-secretarie lag ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan van uitbreiding in onderdelen. Tot en met 26 augustus kunnen be langhebbenden die zich met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, bezwaren indienen by Ged. Staten. Sas van Gent. Tot en met 5 augustus ligt ter ge meente-secretarie ter inzage het ontwerp van het uitbreidingsplan, regelende de bestemming in hoofd zaak van gronden gelegen in het landelijk gebied der gemeente Sas van Gent. Tot deze datum kunnen be langhebbenden bij de gemeentei-aad bezwaren in dienen. Ternenzen. Ter gemeen te-secretarie lag ter inzage het raadsbesluit tot vaststelling van het uitbreidings plan in onderdelen voor de gronden gelegen in het plan „Zuid-West", met bijbehorende bebouwingsvoor schriften, tevens partiële herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Zuid", zoals dit is vastge steld bij raadsbesluit d.d. 19 sept. 1957, goedgekeurd door Ged. Staten d.d. 15 april 1958 en laatstelijk ge wijzigd bij raadsbesluit d.d. 11 juni 1959, goedgekeurd door Ged. Staten d.d. 29 sept. 1959. Tot en met 28 augustus kunnen belanghebbenden die zich met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwa ren indienen tij Ged. Staten. Aagtekerke. Voorbereid wordt de vaststelling van een plan van uitbreiding in onderdelen ten noorden van de kom der gemeente. Baarland. Ter gemeente-secretarie lag ter inzage het by raadsbesluit vastgestelde plan tot wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente Baailand. Tot 29 augustus kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen by Ged. Staten. Bruinisse. Tot 27 juü ligt ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage een uitgewerkt plan van onteigening. De onteigening wordt beoogd t.n.v. de gemeente Bruinisse van gi-onden en zakelijke rechten gelegen in het uitbreidingsplan „West" in die ge meente over welke gronden de gemeente de beschik king behoeft i.v.m. een bouwplan strekkende tot le niging van de woningnood. Belanghebbenden kunnen vóór deae datum by de gemeenteraad bezwaren in dienen. Westkapelle. Tot en met 2 augustus ligt ter ge meente-secretarie ter inzage een ontwerp van een plan van uitbreiding .Jacob Brasserstxaat" in uit voerige kaarten uitgewerkt. Vóór genoemde datum kunnen belanghebbenden by de gemeenteraad bezwa ren indienen. Vrijdag 21 juli, V.PM.O.-uitzending, 19.3019.45 u. HET PLATTELAND EN NU: „Gezien en ge hoord". Een reportage door Henk Teeuw. Dinsdag 25 juli, Hilversum li, 12.20—1230 uur. De heer D. J. Harkema van de Arbeidsinspectie te Utrecht spreekt over het onderwerp „Hoe voor komen we ongevallen met opraappersen?" De uitzending wordt besloten met een korte reportage van een demonstratie van arbeidsmetho- den bij het inkuilen van gras en de hooioogst. Aan deze reportage werkt mee de heer ir. C. Wind, rijkslandbouwconsulent te Sneek. Vrijdag 2S juli, Hilversum 11, 12.2912.30 uur. Met medewerking van de heer H. Vogelzang van het Rijkslandbouwconsulentschap voor Zuid West-Friesland zal een reportage worden uitge zonden over boerenhulpverleningsdiensten in de praktijk. waarin opgenomen „De Boeren jeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Advertenties J. F. Blanksma. Grote Markt 28, Goes. Tel. ©11905616 en 5012 Administratie en Advertenties: Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. ©1150—2073, Terneuzen. Onderstaande leerlingen van de Landbouwhuis- houdschool „Prinses Juliana" te Zierikzee, ontvin gen het diploma der primaire opleiding: C. T van Dijke, J. L. van Immerzeel, P. G. Klaassen, C. Padmos, H. A. Remeeus en J. M. Wagemaker, allen te Dreischor; P. C. den Boer, J. E. Boer, M. Hoogenboom en J L. Roskam, allen te Duivendijkc; N. Boot, M. T. van Dienst, T. J. Fondse, J. W. Kooman, C. E Ooms, W. van der Sluis, L. Verton, J. de Vlieger, J. C. de Wit, P. C. de Wit en M. P. Goedegebure, allen te Kerkwerve; M. W. Flïkweert, K. Heijboer, J. J. Kooijman, J. J. Overbeeke en J. A. van Strien, allen te Nieuwer- kerk; J. L. Quist en M. M. Pannekoek, beiden te Noordgouwe; M. P. P. van Klinken te Ouwerkerk; S. L van Leeuwen te Schuddebeurs; P. J. Fondse, C. M. van den Houten, M. C. van Nieuwenhuizen, A. J. van der Sande, J. de Vlieger en M. C. Vis, allen te Zonnemaire; J M. M. van As, W. S. Beije, J. C. Berrevoets, L. A. Berrevoets, M. A. Bil, M. A. Deurloo, K. de Graaf, A, J v. d. Houten, P. J. Heijboer, E. E. Leeuw, P. A. A. Pairoux, C. J. Smalheer, N K. de Vin, L v. cL Werve, M. R, Willemse en 'E. P. V. d. Zande, allen te Zierikzee. Het diploma Assistente Huishouding ontvingen: K. C. van Zuijen te Burgh; P. Slieker en M. G v. d. Wekken, beiden te Brouwershaven; M. A. van Al men kerk en J. M M. de Vlieger, beiden te Dreischor; E. L. v. d. Houten te Eikerzee; C. Hen- drikse, S. A. Stouten en C. P, v. d. Wekken, allen te Kerkwerve; A P. Dalebout, J. A. van Geesber- gen en KL Vane, allen te Nieuwerkerk; p. Kuijper te Ouwerkerk; H. Goudszwaard te Oosterland; M Haringman te Renesse; E. J. Heijboer en M. dé Jonge, beiden te Serooskerke; CL Bastiaanse, J. Klink en H. Schot, allen te Zierikzee. Het diploma der Vormingsklas ontvingen: M. 3 v. d. Velde te Brouwershaven; J. W. Hanse en E. de Waal, beiden te Bruinisse; CL P. Boot te Duivendijfce; J. C. Jonker te Haamstede; C. J. C. Leendertse te Loperscapelle; 3 E. Geluk en L. B. Lievense, beiden te N ieuwerkerkA. M. den Boer te Zonnemaire; L. L. E. Berrevoets, M. den Os en J. .N. v. d Schelde, allen te Zierikzee. Het diploma Huisnaaister ontvingen: C. A. Nelisse te Dreischor; M. S. Hanse te Dui vendijke; J. M. de Feijter te Zieiüczee Het diploma Costumiène ontvingen: N. J. v. d. Bos te Bruinisse; P. T„ v. d Hulle te Oosterland. Het diploma Coupeuse ontvingen: J. W Junielet te Bruinisse; D. 3. de Jonge te Oosterland. HE telers, die na de )andbotmteUiMg 1661 tot verkoop van te velde staande tarwe xiju of /rillen overgaan, zjja verplicht hiervan bïnnes een week mededeling te doen aan de Plaatselijke Bu- i-eaaihouder van zijn district, onder opgave van de desbetreffende oppervlakte, alsmede naam en a dies van de koper. DEZER dagen werd door de hoofdingenieur- directeur van de Cultuurtechnische Dienst in Zeeland, de heer ir. D. van der Zaken, de Voor bereidingscommissie voor de ruilverkaveling Wal- zoojden geïnstalleerd. De ruilverkaveling Wal- zoorden werd aangevraagd door het Kroondomein met het doel te komen tot een betere indeling der gronden. De commissie is samengesteld uit K. J. A. baron Collot dTSscury, voorzitter; R. de Bakker, W. M. van Dixhoorn, M. J. de Nijs en A. F. Roelans, leden, terwijl het secretariaat zal worden waarge nomen door de Cultuurtechnische Dienst. Ver tegenwoordigers van het Ruilverkavelingsbureau te Middelburg en van de Landbouwvoorlichtings- dienst zullen de vergaderingen bijwonen. De uit te voeren cultuurtechnische werken, zo als de verbetering van wegen, waterbeheersing en kavslinrichting zullen van bescheiden omvang zijn. De ruilverkaveling zal in hoofdzaak een ad ministratief karakter hebben. Onder leiding van de commissie zullen de plan nen worden uitgewerkt, mede voorlichting gevend omtrent de consequenties en perspectieven van de plannen én omtrent de wettelijke procedure van de ruilverkaveling. De ruilverkaveling Walzoorden grenst aan de ruilverkaveling Stoppeldijk, welke dit najaar in stemming gebracht zal worden. Het is de bedoe ling dat beide blokken gelijktijdig zullen worden uitgevoerd, waardoor uitruil van gronden mogelijk wordt. OOSTBURG: Woensdag 26 juli in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 27 juli in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURGDonderdag 27 juli in hotel „De Eendracht", KORTGENE: Donderdag 27 juli in hotel „De Korenbeurs". SEROOSKERKE: Vrijdag 28 juli in café „Huijsse", van 9.00—1.00 uur. De volgende leerlingen hebben het diploma van de tweejarige primaire opleiding: S. Jansen, S. Keukelaar, R. Riemens, E. de Ruys- scher, T. Scheele, V. Schilleman en W. van de Sluis, allen te Biervliet; A. de Blaay, L Dieleman, S. Dierx, R de Grootte, I. Kiel, A. de Lyser, N. de Pooter, K. de Putter, C. Remeeuws, S. Vergouwe en L. Meertens, allen te Hoek; A. Riemens, en M. Steenaert, beiden te Sas van Gent; D. Hofman, R Schoonakker, G. Snap, C. Dubbeldam en R. Kop- meès, allen te Sluiskil; M. Overbeeke, L Wisse, C. Buvze, C. van de Ende, M. Grootjans, M. Hame link, E. van Hoorn, N. Maas, B. Maas, J. Schip pers, S. Schoonakker, L Vreeke, P. Wieland, L. Ysebaert, J. de Zeeuw, R. Adriaansen, J. van Dalen, B. Dierx, B. van Driel, L. van Eenennaam, M. Jonker, S. Meeuwsen, A. Schryver, M. Sol, L. Woifert, N. van Yk, A. Hoekman, L. Kayser, S Klaassen, C. de Kraker, F. Rinkhout, R. de Ryke', R. Wisse, E. Fokfce de Goede en J. de Zeeuw, allen te Terneuzen; D. Vinke te Walsoorden; L. Meyer te Westdorpe; C. Bareman, W. de Bruyne, J. Cornelissen, A. Faas, N_ Heynsdyk, J. Jansen, J. Kayser, C. van de Ree'en J. Bakker allen te Zaamslag. De volgende leerlingen hebben het diploma van de Assistentenklas ontvangen: J. van Betois te Biervliet; 3. Bosscher, I. Frede- riksen, EL van der Hooft, L. Kayser, M. Lokerse, M. Heynsdyk, N. de Kraker, E Meyler, B. Rouw en R. Visser, allen te Terneuzen; C. Buyze en I. de Putter, beiden te Zaamslag. De volgende leerlingen van de Vormingsklas zijn geslaagd: S. de Fe}~ler te Axel; T. Haak en A de Jonge, beiden te Hoek; H. Dekker, H. van Schaïk en G. Tacq, allen te Sluiskil; L Dieleman te Spui; J. van der Peyi en L. Toorenman, beiden te Terneazen. De volgende dames hebben het getuigschrift van de avondnaaicursus ontvangen: G. L. J. Miehielsen, H. A. de Pooter en A. de Ritten-, allen te Hoek; G. A Cornelïssens, I. H. Dees, M. J. Dees, D. H. M. Guequirre, C. 3. Hame link, P C. van der Hooft, S. 3. de J-onge, I. E. Moes, C. M. Schutte. A. J. Vfagenaar. H. C. Zegers, D. J. de Bokx, M 3. Manna&rt. B. E. de Ridder, N. E. F. Riemens, H. Visser, J. de Visser, C. P Kaan, E. B. Cracau, mevr. De JongWynhoven en M. E. Schepper, allen te Terneuzen. De volgende leerlingen zijn van K II naar KIII overgegaan T. v. d. Sluis. L -f T; J. van Damme, L f T; L. Steenpoort, L; H. v. d. Velde, L; M. Moermond, L T; P. Berrevoets, L -f T; J. Brouwer, L T; L. de Bruine, L T; J. Steketee, T; K. v. d. Velde, naar Ambachtsschool; B. Goudzwaard, L T; H. v. d. Berge, L -f T; L. Hanse, L; R. Bolle, L; P. v. d. Berge, L 4- T; H. Coomans, L; K. Nikerk, voorwaardelijk, van school.- Niet overgegaan: 6 leerlingen. L Landbouw. T Tuinbouw. Van KI. I naar II werden bevorderd: B. Jonker, H. den Boer, H. Jonker, H. Bil, B. v. d. Weele, J. v. d. Hoek, D. *v. d. Wekken, H. Hansen, J. Rijstenbil, C. Steenpoorte, K. Kooman, Joh. Viergever, A. Jonker, L. Smaekeer, K. Steen poorte, K. Hoogerland, J. Jonker, H. Bakker, Wim de Vlieger (voorwaardelijk), A. v. d. Wekken, L. Koopman, Joh. Verton, K. Leydens, H. v. d. Have, K. Houten, H. de Vlieger (voorwaardelijk), Chris den Boer en H. Viergever. Afgewezen: 6 'leerlingen. ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING (Z. V. B.) ZIERIKZEE: donderdag 27 juli van 11—13 uur „Huis van Nassau" (de heer Van Burg). GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 2