RADIO ZITDAGEN 566 Ijitbreiclingsplaiiiicii PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN 1961 IN MEMORIAM LANDBOUWONDERWIIZER G. BEUKELMAN OVERLEDEN WERKTUIGENDEMONSTRATIE THOLEN EN ST. PHILIPSLAND GEVONDEN VOORWERPEN LANDBOUW TENTOONSTELLING TE KAMPERLAND Zitdagen Boekhoud* bureau OPRICHTING VERENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING „WEST ZUID-BEVELAND" ZEEUWS LANDBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Mr. J. F. G. Schlingemann. Redactie en ft ZEEUWS LANDB0UWBLA1 KruinJLngen. Het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Kruiningen is door G. S. goedgekeurd. Belanghebbenden die bij de Raad bezwaren hebben ingediend, kunnen vóór 5 augustus beroep instellen bü de Kroon. Kortgene. Tot én met 29 juli ligt ter gemeente secretarie ter inzage het ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding voor het dorp Kortgene. Vóór deze datum kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren indienen. Yerseke. Tot en met 17 juli ligt ter gemeente secretarie ter inzage het bij raadsbesluit vastgestelde plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen (Partiële herziening 1961-1). Geduren de zes weken na afloop van genoemde datum kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij G. S. 's-Heerenhoek. Tot 27 juli ligt ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage het ontwerp van een uitbreidingsplan. Gedurende genoemde termijn be iwaren bij de gemeenteraad indienen. Heinkenszand. Ter gemeente-secretarie lag ter in lage een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en in onderdelen (voornamelijk betreffen de het terrein gelegen tussen de Dorpsstraat en de Kraaiendtjk). Belanghebbenden die zich met bezwa ren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen vóór 26 augustus bezwaren indienen b\j G. S. OP zaterdag 22 juli a.s. zullen leden van de Landelijke Rijverenigingen aangesloten bij de Gewestelijke Bond voor Zeeland hun jaarlijkse provinciale kampioenschappen houden. Deze wedstrijden zullen worden verreden le Heinkenszand op de prachtig gelegen terreinen bij de boerderij van de heer M. B. van Iwaarden aan de Boerendijk. Op deze dag zullen de ruiters zich niet alleen „bevechten" in groepsverband met 8 tallen en 4 tallen doch zij zullen ook op sportieve wijze indi vidueel met eikaar „strijden" naar de hoogste titel „het kampioenschap van Zeeland". In de morgenuren zullen de voorwedstrijden gehouden worden, waarmee om 8.uur wordt begonnen. De uitslagen waarbij tevens de prijzen worden uitgereikt, zullen tijdens het middagpro gramma worden bekend gemaakt. Het middagprogramma dat om 2.uur aan vangt is zeer gevarieerd samengesteld en bestaat uit 10 rubrieken waarvan wij enkele willen noe men n.l. de diverse springconcoursen om het kam pioenschap van Zeeland aangespannen pony's in enkel- en dubbelspan parade van alle deel- nèthehde- amafcories' en ruiters met 'hféèV dah;1;S0 paarden. Dit nummer heeft steeds van de zijde van het publiek veel belangstelling en het is altijd een machtig gezicht om alle paarden in een slan gen-volte over het demonstratieveld te zien gaan die op een zeker moment voor een niet inge wijde op onbegrijpelijke wijze zich weer groe peren en met hun instructeurs onder algehele lei ding van de parade-commandant zich presenteren voor de eretribune. Verder zullen in de middaguren nog aardige at tractie-nummers worden uitgevoerd, terwijl het geheel zal worden opgeluisterd door het bekende muziekgezelschap Euterpe" uit Heinkenszand. Ieder die van deze speciale sport voor de platte landsbevolking wil genieten bezoekt op 22 juli z.s. het concours-hippique; te Heinkenszand. Tengevolge van een verkeersongeval is dezer dagen plotseling, in het gareel van de arbeid, overleden de heer G. Beukelman, land- en tuinbouwonderwijzer te Meliskerke. De heer Beukelman woonde sinds 1926 te Meliskerke en was daar hoofd van de Ch school. Vanaf die tijcT heeft hij geregeld op cursussen land- en tuinbouwonderwijs ge geven en .ook nacursussen in bedrijfsleer enz., meestal in eigen gemeente, doch ook in naburige dorpen. Een grote schare leerlingen zijn door hern de theoretische kennis bijgebracht en ver- do- gevormd voor hun toekomstig beroep. Zelfs volwassenen hebben van hem vakonder wijs ontvangen. De overledene genpot een groot vertrou wen bij de bevolking; en was de vraagbaak van de agrarische gemeenschap in de om geving. Voor Meliskerke en omgeving is het over lijden van deze eenvoudige, rustige en eer lijke man een groot verlies. Een groot man is heengegaan, een man groot in geloof en in daadkracht en in het betonen van liefde en hulpverlening aan de medemens. God trooste zijn vrouw en kinderen. W. DE BUCK, Meliskerke. Mededeling van de Rijkslandhouwvoorlichtingsdie.nst AP vrijdag 21 juli a.s. organiseert de Streek- verbeteringscommissie Tholen in samenwer king met de Bedrijfsstudiegroep Tholen en St. Philipsland, de Zeeuwse Groentetelers Vereniging en de Land- en Tuinbouwvoorlichtingsdienst twee werktuigendemonstraties n.l. te St. Annaland en te Tholen. Er wordt gedemonstreerd met een 2-wielige en een kleine 4-wielige trekker en de toebehorende werktuigen waaronder aardappellichter en -rooier, plantmachine, wiedgarnituur, ploeg, enz. enz. Aanvang: 9.00 uur te St. Anpaland op het per ceel van de heer I. Rijnberg, tegenover de veiling; 14.00 uur te Tholen op het perceel van de heer L. Sieling, achter de boerderij. Vooral voor bet kleinbedrijf is deze demonstratie zeer belangrijk. RIJKSVEETEELTVOORLICHTINGSDIENST De hoofdassistent A bij de Rijksveeteeltvoorlich- tingsdienst in Zeeland, de heer J. H. Lantinga, is verhuisd naar ICloetinge, Hemstraat 40, telefoon 0 1100 5248. Op het Secretariaat van de Z. L. M.- tentoonstelling werden de volgende gevon den voorwerpen afgegeven. 1 zachtgroene dameshandschoen (linker); 1 kinderportemonnaie met geringe inhoud; 1 grijze badtas met 3 handdoeken; 1 blauwe zwembroek; l rood zwempak, alsmede pinda's en koekjes; 1 blauw kinderbloesje niet wit kraagje; 1 kinderhalskettinkje. De voorwerpen kunnen worden afgehaald op hét secretariaat der Z. L. M., Landbomv- huis te Goes VOOR ONS PLATTELAND Maandag 17 juli, Hilversum II, 12.2012.30 uur Mevr. G. G. JonkhansSteenbergen te Mark nesse (N. O. P.) over het onderwerp: „Van 23 dames en een varken". Dinsdag 18 juli, Hilversum II, 12.201^.30 uur Met medewerking van ir. M. Sanders, Rijks- landbouwconsulent voor Noord Groningen, zal een vraaggesprek worden uitgezonden over de cen trale opslag van graan. Vrijdag 21 juli, Hilversum II, 12.2012.30 uur Met medewerking van ir. Sanders, Rijkslandbouw- consulent voor Noord Groningen, wordt een vraag gesprek uitgezonden over dc ontwikkelingen in de graanoogst. Terneuzen: Woensdag 19 juli in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 19 juli in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 20 juli in hotel „Huis van Nassau" Middelburg: Donderdag 20 juli in hotel „De Eendracht". St. Maartensdijk: Donderdag 20 juli in hotel „Hof van Holland". St. Philipsland: Zaterdag 22 juli in hotel „De Druiventros". AP vrijdagavond 7 juli 1961 had in „De Land- bouw" te Goes de oprichtingsvergadering plaats van de Vereniging voer Bedrijfsvoorlichting „West Zuid-Beveland". In dit gebied was werkzaam de „Bedrijfsstudie groep", welke vele jaren geleden ontstaan is. In 1955 werden de werkzaamheden geïntensiveerd door het instellen van werkgroepen op het gebied van plantenziekten, werktuigen en economie. Deze werkgroepen lieten, ieder op zijn beurt, door hen onderzochte problemen, via vlugschriften, het licht zien, waarmee ieder lid' zijn voordeel kon doen. Het uitgeven van de waarschuwingskaarten, tegen ziekten en plagen in de gewassen, was het werk van de werkgroep „plantenziekten". Onder de andere werkzaamheden behoorde het mede tot stand doen komen van de jaarlijkse grote voor lichtingsdag, welke meestal in januari gehouden werd. Zo bijv. de Suikerbietendag in 1958, een dag over transport en bedrijfsorganisatie in 1960 en in 1961 was het thema „Oogst en opslag". De reden waarom op deze wijze niet verder ge werkt kon worden, is het feit, dat op een te smalle basis gewerkt werd. De „Studiegroep" was ont sproten uit het brein van enkele leden der Zeeuwse Landbouw Maatschappij. Dit was voor sommigen, die rich meer aangetrokken voelden tot een andere stands organisatie, een rem om zich op te geven als lid. Dit werd reeds lang gevoeld door het be stuur, MU is het, na overleg met de drie standsorgani- saties, zover gekomen, dat een nieuwe Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting, dus een verent»! ging op brede basis, het licht mag zien. Het bestuur der vereniging is, na stemming, zo danig samengesteld, dat iedere standsorganisatie er in vertegenwoordigd is. Evenzo de diverse be drijf sty pen, verspreid liggende over het gehele gebied. Hoofddoel der vereniging is, een zo nauw mo gelijk contact te verkrijgen tussen het georgani seerde bedrijfsleven en de voorlichtende rijks diensten, waardoor het oplossen van de technische en economische vraagstukken van het landbouw bedrijf vergemakkelijkt wordt. Dit wordt mede ver kregen door het in standhouden en verdere uit breiding van het aantal werkgroepen. Daar dé huidige ontwikkeling van dit bedrijf pen sterk, organisatorisch vermogen van de betreffende landbouwer vergt, door de grote tot zeer grote kapitaalsinvesteringen, ligt er een wijd werkterrein voor de vereniging braak. De eerste investering van diegenen die nog geen lid zijn, en van plan zijn, dit te woréferi, is zeker verantwoord. MADAT het nieuwe bestuur gekozen was, richtte: I* dr ir C. W. C. van Beekom, Rijkslandbouw-' consulent te Goes, zich lot de vergadering en de" nieuw gekozen bestuursleden. Hij releveerde hetj ontstaan der verenigingen in den lande, welke tot^ gevolg had een Landelijke Raad voor de Land-] bouwvoorlichting als overkoepelend lichaam over] Öe Provinciale Raden, ontsproten uit een idee van] de latere prof. ir VV. J. Dewez, toentertijd Rijks-j landbouwcónsulent in Limburg. Ir Van Beekomj vestigde sterk de aandacht op de bedrijfsvoering] ten de afzet. Vooral dit laatste vraagt veel belang-j stelling.' De leden van de vereniging kunnerj, midi )dels deze problemen, /.elf zeer nuttig werk Aerij richten. Nadat de voorzitter de oud-bestuursleden dank] gebracht had voor het vele werk en uit de ver-, gadering deze dank naar voren kwam aan het; adres van de voorzitter, sloot hij deze vergadering.; ZEEUWS VOORLICHTINGSINSTITUUT VOOR DE BRANDVERZEKERING (Z. V. B.) KORTGENE: Donderdag 20 juli in hotel „De Korenbeurs" van 1113 uur (de heer Van! Burg). GOES: Iedere dinsdag op het Landbouwhuis. waarin opgenomen „De Boerenjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Advertenties J. F. Blanksma. Grote Markt 28, Goes. Tel. 01100—5010 en 5012 Administratie en Advertenties: Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sandé Tel. 011502073, Terneuzen. C. A. O.'S LAND- EN TUINBOUW De nieuwe C. A. O.-boekjes Landbouw 1961'62 en Tuinbouw 1961—'62 rijn op het secretariaat ontvangen. De door de Afdelingssecretarissen aange vraagde exemplaren zijn aan hun adres verr zonden. Aanvragen om alsnog een ,C. A. O. Land bouw 1961—'62 of C. A. O. Tuinbouw 1961— '62 te ontvangen, te richten aan het Secre tariaat, Afdeling Werkgeversbelangen, der Z. L. M. te Goes.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1961 | | pagina 2